There is no light without darkness
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

There is no light without darkness


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
FRPG Top Sites
Welcome
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri NYL
Itt tartunk most!
2025. December

A dolgok egyre rosszabbra fordultak a varázsvilágban, Harry Potter és társai képtelenek voltak megfékezni az egyre csak szaporodó halálfaló támadásokat.
Számos muglik által lakott falu, kisebb varázsló közösségek, minisztériumi alkalmazottak estek eddig áldozatául a szervezkedő halálfalók orvtámadásainak ám a sötét oldal képviselői egy pillanatra sem tétlenkednek.
Kisebb sereget verbuválva első dolguk volt, hogy betörjenek az Azkabanba, majd miután kiszabadították társaikat, felperzselték az egykor méltán rettegett intézményt.
Rettegés uralkodott el a varázslók körében, a szülők minden alkalommal félve küldik el gyermekeiket a Roxfortba.
Á s ha már itt tartunk… a Roxfort… bizony itt sem a régi már az élet, beszivárgott halálfalók, eltűnések, titokzatos halálesetek nehezítik meg a tanulók mindennapjait nem is beszélve a találgatásokról, hogy vajon mi állhat ezek hátterében.
Félő, hogy a béke és a nyugalom hosszú időre ábrándkép marad csupán… vagy mégsem?
2025 lehet az az év, amikor minden egy szempillantás alatt megváltozik ám kérdés, hogy ezúttal a jó vagy a gonosz kerekedik felül?
Légy részese egy izgalmas kalandnak, tarts a tenni vágyó fiatalokkal, akik igyekeznek meggátolni a terror eluralkodását, a roxforti diákokkal, akik az iskolapadban ülve igyekeznek átvészelni ezt az időszakot, vagy éppen a bosszúvágyó halálfalókkal, akiknek ezúttal talán sikerül győzelmet aratnia.
Minden csak rajtad áll!

Christmas in Hogwarts

by Ted Remus Lupin
Updates
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri NYL2Az oldal alapítása.: 2012. Szept. 9

Arányok a fórumon.:

Lányok.: 30
Fiúk.: 32

Adult.: 18
Death eater.: 6
Muggle.: 1
Gryffindor.: 3
Hufflepuff.: 4
Ministry.: 4
Oot phoenix.: 9
Professor.: 3
Ravenclaw.: 5
Slytherin.: 9
Legutóbbi témák
» REIGN FRPG
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzomb. Szept. 27, 2014 9:23 am by Vendég

» Salem-i Mágiaakadémia
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzomb. Márc. 22, 2014 10:49 pm by Vendég

» Jurassic park
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeCsüt. Márc. 13, 2014 10:33 am by Vendég

» Clark Atlanta University
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzomb. Feb. 22, 2014 4:46 am by Vendég

» Abbey Mount
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimePént. Feb. 14, 2014 11:53 pm by Vendég

» Trouble Life
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeVas. Feb. 09, 2014 10:11 am by Vendég

» Matt & Lily - Meglepő találkozások
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeVas. Jan. 26, 2014 1:22 am by Lily Luna Potter

» Constantine - veszélyes vizeken
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeKedd Jan. 07, 2014 2:45 am by Vendég

» Arrow frpg
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeCsüt. Dec. 26, 2013 11:47 pm by Vendég

Chat box
Awards
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri NYL5 Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri 005
550
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri 007
422
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri 006
488
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri 008
550
STAFF
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri NYL3 Ted Remus Lupin
&
Marconi Flint
Top posters
Sorting hat
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Lily Luna Potter
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Peter Griffiths
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Amanita Mulchany
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Sebastien A. Lascar
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Paige Cook
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Tyrius Aepius Reximo
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Rose Weasley
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Isabelle Nia Lascar
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Austin Knowles
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerÉljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Affiliates
free forum

Credits
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri NYL6

Az oldal alapötletét J.K Rowlingnak köszönhetjük aki egy csodálatos varázsvilágot álmodott meg a számunkra.
Az oldal képeit köszönjük a Caution 2.0 - nak,
a tumblrnak valamint az Obsessionnak.
Nem kis kutatás, szerkesztés eredményei így kérünk NE lopj! Köszönjük!
Az oldalunkon szereplő kódokért hatalmas köszönet Clemence Lacroixnak és Brittany Greynek

 

 Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri

Go down 
2 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzer. Aug. 14, 2013 3:23 am




Vége van a hétnek Péntek este lévén, pedig az összes ismerősöm a klubhelyiségben gyűlt össze, hogy aztán némi becsempészett vajsör és egy kis rágcsálnivaló mellett kivesézhessék kivel, mi történt az elmúlt néhány napban. Aki csak teheti, lazít, élvezi az édes semmittevést egyedül én, vagyok csak az a szörnyen elvetemült, aki kihasználva társai figyelmetlenségét kisurrant a körletből, hogy aztán az SVK terembe osonva gyakoroljon néhány órácskát. Tudom, tudom ez már valahol beteges, mondta már néhány barátom, ám a helyzet az, hogy öreg vagyok már a változáshoz, minden valószínűség szerint idióta maximalistaként élem majd le hátralévő éveimet. A folyosón elhaladva integettem néhány ismerősömnek, ám beszélgetni ezúttal nem álltam le mivel most fontosabb dolgom van. Néhány nappal ezelőtt SVK órán párbajoznom kellett egy hetedéves Griffendéles sráccal, aki kis híján legyőzött ezt pedig részemről totális kudarcként éltem meg. Épp, hogy csak sikerült leterítenem a kábító bűbájjal a végén ám úgy érzem még így is én, húztam a rövidebbet, mivel Tyler a kaszaboló átkával mély vágásokat ejtett rajtam, amik földre kényszerítettek. Pokolian fájt minden egyes seb, néhány hatodikos lány pedig azzal rohant oda Reximo profhoz, hogy el fogok vérezni, ha nem csinál rögtön valamit. Hát… volt benne igazság. Mire a prof odaért már egy nagyobbacska vértócsa kellős közepén heverten, ujjaim görcsösen fonódtak a pálcám köré Tyler pedig idegesen járkált fel s alá. Persze a helyzet vége a gyengélkedő lett valamint a srác számára, ha jól hallottam egy kiadós lecseszés ám a dolog azóta sem hagy nyugodni. Egy olyan átokkal kerültem szembe melyet képtelen voltam kivédeni főleg, mivel szégyen van sem ez eddig nem is ismertem. Ez tarthatatlan állapot, mielőbbi változtatásra szorul!

Ahogy a terem felé igyekeztem egyszer csak Bruce tűnt fel a színen, egy Hugrabuggos évfolyamtársam, akivel mondhatni egész jóba vagyok.
- Szia Deni! Hová - hová ilyen sebbel - lobbal?
- Szia Bruce! Én… én csak…
- Te csak?
- Én csak… gondoltam kimegyek futni egy kicsit a tóhoz… tudod amolyan feszültséglevezetésként alvás előtt.
- Ilyenkor? Lassan 9 óra.
- Tudom, de annyira túlteng bennem az energia, hogy ilyen állapotban képtelen volnék lefeküdni, aludni.
- Miért nem beszélgetsz inkább a barátaiddal? Aisha azt mesélte valami kis banzáj van a klubhelyiségetekben.
- Áh… nekem túl hangosak.
- Hogyhogy?
- Tudod, hogy megy ez. Iszogatnak, röhögcsélnek aztán elkezdik húzni egymás agyát a vége, pedig vagy egy kisebb verekedés vagy kajacsata a megmaradt rágcsálnivalókkal. Nem hiányzik ez most nekem.
- Ó így már értem. Hát akkor sok sikert a futáshoz, holnap találkozunk.
- Kösz Brucie, jó éjszakát. - ezzel már siettem is tovább a terem felé. Nem volt épp a legjobb érzés hazudni az egyik legrégibb haveromnak ám abban egészen biztos vagyok, hogyha a fiú orrára kötöttem volna mik is a valódi szándékaim minden bizonnyal megpróbált, volna lebeszélni, vagy elfecsegi valakinek, aki aztán a nyakamba szabadít néhány prefit vagy tanárt. A cél szentesíti az eszközt, ami olykor - olykor még a legbecsületesebb, legőszintébb embert is kisebb füllentésekre készteti. Ez a nagy helyzet. Nem vagyok büszke magamra más választásom, azonban nem igen akadt.

A terem elé érve alaposan körülpillantottam nem e jár e a közelben szemtanú vagy teszem azt épp Reximo professzor majd amint megbizonyosodtam afelől, hogy abszolút tiszta a levegő végül benyitottam s a padok között átvágva egyenesen a párbajterem felé vettem az utam. Az ajtót résnyire nyitva hagytam, hogy még idejében meghalljam, ha erre járna valaki ezt követően pedig néhány pálcaintéssel, behúztam az összes függönyt és meggyújtottam néhány fali kandelábert. Miután ezzel is megvoltam kiszabadítottam a szekrényből egy gyakorló bábút, amit aztán a terem közepén állítottam fel majd pálcával a kezemben elfoglaltam a saját helyem.
- Hogy is volt az a varázsige? - tűnődtem el néhány pillanatra hangosan.
- Sec… sec… áhá! Megvan! Sectumsempra. - Mély levegőt vettem majd a bábúra szegeztem a pálcám.
- Sectumsempra! - ejtettem ki a varázsigét ám az ég egy adta világon semmi sem történt. Hát ez nem igaz!
- Sectumsempra! - mondtam ismét valamivel határozottabban, ám a bábú épp, hogy csak megbillent, vágás nem keletkezett rajta.
- A rohadt életbe! - sziszegtem, indulatosan toppantva egyet.
- Sectumsempra! - próbálkoztam ismét megemelve a hangom, ám ebben a pillanatban néhány karcolás keletkezett csak a saját csuklómon. Nemáááár!
- Ne engem vagdoss már baszki, hanem a bábút! - morogtam a pálcámnak. Még néhány sikertelen kísérlettel később kipirult arccal, levegőt kapkodva itt - ott összevagdosva rogytam le a földre, hogy kibújjak a pulcsimból és igyak néhány korty vizet. Nem értem, hol hibázok? A varázsige jó, a pálcámnak sincs baja, hol szúrom el mégis?
- Na jó akkor újra! - keltem fel s fogtam fel a hajam egy hajgumival majd a pálcát ismét a bábura, szegeztem.
- Sectumsempra - mondtam, ám a sebek ezúttal is csak rajtam keletkeztek nem a bábún, ráadásul olyan mélyek sem voltak, mint amilyennek kellett volna lenniük.
- Hogy a francba csináltad Tyler? HOGY? - küldtem dühömben egy robbantó átok a bábúra, ami pillanatokkal később már cafatokban lepte be az egész termet.
- Szuper legalább ez működik. - fanyalogtam magamnak dühömben eleredt könnyekkel.


Outfit: Ez volna itt! - Notes: Embarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzer. Aug. 14, 2013 4:49 am

Az utolsó órám leadását követően, tulajdonképpen az egész délutánomat a szobámban töltöttem, olvasással, természetesen. Bele-belekukkantottam néhány régebbi pergamenbe, és persze a Sötét Varázslatok Lexikonját bújtam. Az ember folyton csak tanul, sosem lehet továbbfejleszthetetlen az emberi elme csodás szürkeállománya. A vaskos tölgyfaasztal fölé görnyedve, bal kezemmel bogarásztam a sorok között. Történetesen néhány komolyabb gyógyító varázslatot szemeltem ki magamnak. Kissé felbolygatta a tanév nyugalmát a napokban történt „baleset” a párbajteremben. Nem véletlenül lett létrehozva a szabály, miszerint a párbajteremben tanári felügyelet nélkül szigorúan tilos a tartózkodás. „Hippokrax, Vulnera sanentur, Emplastrio” olvastam a sorokat. Ezeket már régen ismerem… Hátrébb lapoztam a hatalmas lexikonban, hátha rejteget valamit előlem ez a régi, poros, sárga lapú monstrum. Odakinn lassacskán, szépen cseppenként folyamatosan gyorsulva kezdett neki esni. Felvillant az első villám, fehér, kísérteties árnyékokat festve a kinti tájra. Rövid időbe telt csupán, hogy a szó szoros értelmében folyjék az eső a fellegek sötétlő bársonytakarójának roppantságából. Lassú mozdulattal nyomtam a könyv bőrfedelét a lexikonra. Imádom az esőt. Egyszerű késztetést éreztem rá, hogy tegyek egy sétát a kinti folyosón, sőt, mi több, a télikertben! Nyakam köré vetettem az időközben lecsatolt fekete bársonytaláromat, kiléptem a szobámból. Utam lefelé vezetett a csigalépcsőn, egyenesen a tanterem katedráján lyukadtam ki. A párbajterem ajtaja résnyire nyitva állt. Ha emlékezetem nem csal, márpedig nem szokott, bezártam az ajtót az utolsó óra után. Közelebb léptem, és egy óvatos mozdulattal beljebb löktem az ajtót. Valahogy éreztem, hogy vagy egy túlbuzgó, vagy egy csínytevő diákkal lesz dolgom. A kapu sarkának dőlve, keresztbetett karral figyeltem Ms. Massri kilátástalan próbálkozásait egy olyan átok használatát illetőleg, amiben alig egy hete, hogy komolyan megsérült. Felvont szemöldökkel figyeltem a gúnyosan röhögő próbabábu kifejezéstelenül semmitmondó pofáját, és az egyre-egyre idegesebb diáklányt. Látszólag a rajta eluralkodó düh vezérelte már pálcáját, így mennél idegesebb lesz, egyre kevesebb az esélye egy jó varázslat véghezvitelére. A feje fölött lebegő sárga dühtől vert vissza az átka, és minél tovább próbálkozott, annál több sebet ejtett saját magán. Még álltam ott egy darabig, és figyeltem, vajon mikor rogyik össze a földre, mikor adja fel, és indul vissza a –természetesen- beleegyezésem nélkül tartott péntek esti „plénumra”. A lány, viszont a nem megszokottnál is sokkal tovább maradt talpon. Újra, és újra próbálta, ügyet sem vetve a magában keltett kárra. Egészen addig míg be nem telt nála a pohár, és be nem terített volna a próbabábu kifejezéstelen arcának jó néhány darabja, engem. Miután leporoltam magamról a „maradványokat” szaggatott, kissé gúnyos tapssal viszonoztam Ms. Massri próbababaesőjét.
- Nos, némi örömmel tölt el, hogy tökéletes hatékonysággal használja a Descendo varázslatot. És ami azt illeti, látom érdeklődést mutat a Sötét Varázslatok iránt. Viszont nem vagyok teljesen tisztában azzal, miért is szeretne szétkaszabolni valakit. Talán ha a varázslat kivédésével ismerkedne meg előbb, könnyebb volna magát az átkot is kezelni… - mondtam, és szürke szemeim szigorú tekintete a lány csuklóján, és arcán ejtett visszacsapott karmolásokra szegeződött.
- Vunera sanetur. – morogtam, és elhúztam a pálcámat a karmolások felett. Ugyan nem voltak se túl mélyek, se veszélyesek, inkább csak kellemetlen karcolások, de nem kívántam, hogy kiderüljön, Dandera használta a kaszaboló átkot... Az ismételt következményeket vonna maga után.
- Ugye tudja, hogy most ebben az esetben meg kéne, hogy büntessem önt, el kéne hogy feledtessem magával ezt az egész ügyet ami egy tiltott átok körül lebeg, és el kéne hogy zavarjam a hálókörletébe? – kérdeztem, majd rövid hatásszünet, és egy fájdalmas sóhaj kíséretében a lányra néztem.
- De látom az önben buzgolódó kíváncsiság már-már marja a torkát... Legyen hát, de erről egy szót sem, senkinek. -sóhajtottam. - Az átkot Perseleus Piton, iskolánk volt igazgatója és tanára fejlesztette ki, és találta fel. Célja halálos, lassító, vagy kellemetlen sebek létrehozása volt. Nem véletlen, hogy tiltott átoknak számít. És nem véletlen, hogy Mr. Ward ügye tárgyalást vont maga után a Minisztériumban. Eme átok alkalmazása, nem elegendő tudással, végzetes lehet, mind a használó, mind a célszemély esetében. Egészen egyszerű pajzsbűbáj használatával semlegesíteni lehet, vagy akár visszahárítani az átkot a kezdeményező félhez. A Protego alkalmazása viszonylag egyszerű. Lényege a sebesség, és a megfelelő pálcahasználat. Rövid idő alatt el lehet sajátítani a nonverbális alkalmazását is. Próbája meg, Ms. Massri. – mondtam, és hátrébb léptem néhány lépést.
- A Protego pajzsbűbáj csaknem minden átok, rontás és varázslat ellen védelmet nyújt. A főbenjáró átkokat leszámítva… Természetesen… - tettem hozzá. – Sajnos tanári kötelességeim miatt, nem tehetem meg hogy párbajban gyakoroltassam önt. A próbabábu viszont varázsolni nem tud. Ezért ha mindenképpen gyakorolni szeretné a pajzsbűbáj használatát, a legfelső szintre kell tornásznia azt. Addig kell, hogy próbálkozzon, mígnem a próbabábu hátra nem repül. Egy valódi párbaj esetén, ezzel nem csak kivédené a magának szánt átkot, de vissza is fordítaná azt a használója ellen. – fejeztem be, és leültem az asztalfőre. Őszintén szólva, fogalmam sem volt arról, miért nem szabályok szerint jártam el. Talán kedvet kaptam az éjszakai varázsolgatáshoz…
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzer. Aug. 14, 2013 8:50 am




Ügyet sem, vetettem a sebeimből csordogáló vérre sem pedig a fáradt zsibbadásra mely az egész testemet átjárta, egyetlen cél lebegett pusztán a szemeim előtt, mégpedig az, hogy még a pirkadat előtt sikerüljön megtanulnom azt az átokverte varázslatot. Mert, hogy én innen el nem megyek addig, míg célt nem érek az már egyszer biztos. Átoktörőnek készülök, olyasvalakinek, akinek a legkülönbözőbb, legősibb, legnehezebb varázslatokat is ismernie kell, nem foghat hát ki rajtam egy ostoba kis varázslat, amit pont az iskola Casanovája küldött felém. Ostoba… ch… na jó, mit kicsinyítsem az átok jelentőségét, hiszen ijesztő, veszélyes ráadásul tiltott is nyilvánvalóan nem ok nélkül. Azt is tudom mekkora rizikót, vállalok azzal, hogy késő este, betörve a párbajterembe igyekszem, mégis elsajátítani ám a szemeim előtt lebegő cél felülírja minden félelmemet. Meg kell tanulnom, olyan nincs, hogy nem sikerül. Ha Tylernek ment, aki velem egy idős, órán pedig sokkal kevésbé figyel, mint én, nem maradhatok le mögötte. Ez… ez egyszerűen… vér gáz lenne, na. Dacosan törölgettem le a düh könnycseppjeit az arcomról miközben figyeltem, ahogy a gyakorló bábú darabkái még mindig szálltak - szálldogáltak a levegőben, lassan, komótosan érkezve meg a padlóra. Vesszen is a dög, ha már egyszer nem segített nekem! Már épp a pálcámért nyúltam volna, amit ideiglenesen zsebre tettem, hogy egy kis rendet csináljak, s folytassam a gyakorlást mikor egyszer csak szaggatott már - már gúnyosnak ható taps törte meg a terem csendjét a hátam mögött. Azt hittem menten infarktust kapok hát még mikor megpillantottam kit is vezérelt erre a sors. Basszus ilyen "mákos” is csak én lehetek, nem a prefik jöttek, nem is egy erre járó másik tanár, egyből a házvezetőm, aki ráadásul az SVK tanárom is. Lehetnék még ennél is cikibb szituban? Egy hét leforgása alatt kétszer bőgök le előtte csúfosan ráadásul így… áh!

A professzor szavaira vettem egy mély levegőt majd az „ennél nagyobb bajba most már úgy sem kerülhetek.” elv alapján nem épp a legbájosabb hangnememmel fordultam Reximo felé.
- Magának is jó estét professzor. Igen, mint azt láthatta… ez még megy. - mosolyodtam el keserűen iménti sikertelen próbálkozásaimra visszagondolva, majd megráztam a fejem.
- Érdeklődöm, persze, hogy érdeklődöm, hiszen bolond lennék ezekben, a vészterhes időkben is adni a tökéletes, jó kislányt, akit csak a „tiszta mágia” érdekel. Hogy szét akarok e kaszabolni valakit? Egyáltalán nem, de a múltkori óra sikeresen rávilágított számomra arra, hogy a tudásom csekélyebb, mint hittem ezen pedig sürgősen segíteni kell. Egy általam ismeretlen átok talált telibe mellékes, hogy tiltott e vagy sem nekem pedig köpni - nyelni sem maradt időm. Ha maga nincs ott, elvérzek ezt mindketten, tudjuk, s hogy miért? Mert nem csak a varázslatot, de az ellen varázslatát sem tanultam meg. - vetettem oda a feleletet harciasan. Ha már lúd legyen kövér…
- Köszönöm. - biccentettem mikor a prof néhány pálcamozdulattal eltüntette a sebeimet.

Az „Ugye tudja, hogy most…” résznél önkéntelenül is megforgattam a szemeimet, hiszen nagyjából kívülről fújtam, amit a prof a fejemhez készült vágni. Tudom e, hogy meg kéne, hogy büntessen? Persze hisz szabályt szegtem nem is egyet. Tudom e, hogy el kéne feledtesse velem ezt az egész ügyet és aludni kéne, hogy zavarjon? Hát… na jó ez már kicsit meglepett, végtére is valami olyasmire számítottam tőle, hogy: Ugye tudja, hogy ezért a tettéért azon nyomban a Minisztérium illetékeseinek kezére kellene juttatnom, hogy azok határozzanak a további sorsa felől. Vagy bármi ilyesmi, na de feledtetés meg ágyba zavarás?  Van még új a nap alatt. Meglepetten pislogtam Reximora a hatásszünetben, majd tovább hallgattam a szavait. Ez… ez most komoly? Nem le*asz a lábamról hanem… tanít? He? Na ez az, amire szerintem senki sem számított volna a helyemben.
- Pro… próbáljam meg? - kérdeztem vissza biztos, ami biztos majd bólintottam.
- Hát jó… - először gyorsan helyrehoztam a bábút, majd pedig megállva vele szemben vettem egy mély levegőt.
- Protego - ejtettem ki a varázsigét határozottan ám a hatás… mintha csak friss nyári fuvallat érte volna a kis bábút, épp, hogy csak megbillent néhány pillanatra. Pff… remek. Az égés tehát folytatódik.
- Hát ez… nem jött be. - motyogtam paradicsom vörös képpel, tekintetemet a padlóba fúrva. Néhány pillanattal később mikor meghallottam, hogy annak a nyomorult bábunak hátra kéne repülnie az összes életkedvem elszállt. Hogy a francba reptetem hátra, ha egyszer épp, hogy csak sikerült megpöccintenem?
- Hátra kell repülnie… - motyogtam majd miután a professzor leült újra a bábu felé fordultam.
- Sajnálom, de valahogy repülni fogsz még ma. - ezzel újra rászegeztem a pálcámat.
- Protego. - hangzott el újra a varázsige mire a bábú picivel jobban megdőlt, mint az előbb. Haladás. Na akkor még egyszer.
- Protego. - s lám a bábú végre eldőlt… bár még nem repült. Szép komótosan odabattyogtam és talpra állítottam, majd visszasétáltam a helyemre s újra szembenéztem vele.
- Protego - másfél centit repült. Éjen! Bár ez még mindig nem elég. Wááá… Ezúttal már csak egy pálcaintéssel állítottam talpra a bábút majd összevont szemöldökkel, erősen koncentrálva ismét kimondtam rá a varázslatot, ami ezúttal egyenesen a falig repítette.
- Sikerüüüüüüült! - ugráltam kettőt - hármat majd gyorsan észbe kaptam, ahogy eszembe jutott, hogy nem vagyok egyedül.
- Izé… khm. Szóval sikerült. - fél perc szusszanás.

Oké szóval a neheze már megvan, jöhet a nonverbális része. Sóhajtva kezdtem el ezt is gyakorolni nagyjából hasonló eredményekkel, mint az, előbb ám amikor a bábú ismét a falnak csapódott elvigyorodtam.
- Azt hiszem, ezzel megvolnék.


Outfit: Ez volna itt! - Notes: Embarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék!   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzer. Aug. 14, 2013 10:33 am

Tulajdonképpen, némi bűntudatot éreztem, ami azt illeti. Kényelmesen elterpeszkedtem a puha vörös kárpittal kipárnázott tanári székben, és maximalista lévén, fürkésztem az előttem tilosban járó diákom munkáját. Persze a neheze még hátra van, erre ráfoghatjuk, hogy csak ártalmatlan korrepetálás, a Protego pajzsbűbáj egyébként is mindennapos tananyag, szóval az időzítéstől eltekintve nem volt okom az aggodalomra. Másrészt viszont kettős érzéseim voltak a kaszaboló átokkal kapcsolatban. Láttam a lány szemében a könnytől ázott akarva akarás rendíthetetlen csillogását, azt a megtörhetetlen fényt, ami azt súgja az ember fülébe „Segíts elérni mindent, amire vágyom!”… Ismerem ezt a nézést, hiszen minden reggel farkasszemet nézek vele a tükörben. Tudom milyen az, mikor el akar érni mindent az ember, de a szabályok négy fal közé szorítják. És most, szemben állok ezzel a problémával. Ha nem segítek a lánynak, előbb-utóbb úgyis eléri majd a célját, sok vér, sok szenvedés, és ami még rosszabb, akár emberéletek árán. Ilyen átkokkal jobb, ha felelősségteljesen bánik az ember. Elég egy meggondolatlan kísérlet, egy hibás mozdulat, és máris beköszönt a baj. Felelősséggel tartozom a diákjaimnak. És még csak a puszta gondolata, hogy ez a szegény lány akaratán kívül, egy baleset árán gyilkost csináljon magából, elborzaszt. Tehát nem bővelkedik a helyzet megoldásokban. Míg gondolataim szürke örvényeinek mélységében turkáltam Ms. Massri felborította a bábut. Pár pillanatig meredtem rá, résre nyitott szájjal, még mindig eszmecserét folytatva a belső Tyriussal. Nyilván nem áll meg itt… és a nagyja még hátra van. Világos immár, a lány tehetséges, és ha most azt bökném ki, hogy vége a különórának, meg ennek az egész bohóckodásnak, Dendera szépen visszasétálna düh kísérte léptekkel a folyosókra, és eltűnne egész éjszakára gyakorolni, és rájönni az átok nyitjának kulcsára. Nyilvánvaló, hogy többet ártanék ezzel. Kínos csend fátyla hullott kettőnkre. A lány kissé értetlenül bámult rám, én pedig túl rajta. Magamat láttam, tizenhét esztendősen, ugyan ebben a teremben. Minden emlékem éles, és tiszta. Egyedül voltam, mint mindig. Egyedül a sötétben reszketve, sorsára hagyva a világ fájdalmával összezárva. Sosem voltam az az önsajnáltatós típus, amit tudtam megoldottam, amit nem, Denderához hasonlóan addig gyötörtem, míg meg nem tudtam oldani. Sosem kértem segítséget, de ha nyújtották, kérdés nélkül elfogadtam. Erőset szorítottam bal kezemmel az ezüst kígyófej markolaton, és alig észrevehetően biccentettem a fejemmel. Láthatólag magamon kívüli állapotba estem, ami talán kissé meg is rémisztette a lányt. Sűrűn megesik, hogy gondolataim súlya olyan nehéz, hogy kiesek a mindennapok ritmusából. Ezen persze az sem segít, hogy erős alvászavaraim és rémálmaim mellet, ha két-három órákat alszom egy éjszaka, már kipihentnek mondhatom magam. Kimért mozdulatokkal emelkedtem fel, erősen a sétapálcámra támaszkodva.
- Jó… Ez… Jó volt. – habogtam, és a lány felé léptem.
- Ami pedig most következik, azzal kérem… - itt mély sóhajtás következett. Mondhatnám a szokásos idióta tanárszöveget, hogy „Ha kérdezik, nem én tanítottam, nem járt itt ebben a teremben este, nem tudja, miről van szó”, de ezúttal csak annyit passzíroztam ki, - ne dicsekedjen mások előtt… - hangsúly levisz, mély levegő. Tudtam, hogyha kiderül, hogy megtanulta az átkot, ígyis-úgyis elvinném helyette a balhét, akkor meg minek a felhajtás? Az eredmény talán ugyan az marad, ha tisztel egy cseppet is. Előhúztam a varázspálcámat, és a bábura szegeztem. A bábu törzse kettévált, rengeteg helyen teljesen átlyuggatta az kaszaboló átok.
- Reparo… - mondtam, és a bábu ismét „emberi” alakot öltött.
- Összpontosítás… Ezen alapszik maga az átok elsajátítása. Kivédeni csak akkor tudja majd száz százalékig, ha már alkalmazni is tudja. Nem tudom, Mr. Ward honnét sajátította el ezt az átkot, de semmi képen sem legális módon jutott tudása gyümölcséhez. Azonban, teljes mértékben egyet kell értsek önnel, Ms.Massri. És ezen azt értem, nem értek egyet a minisztérium döntésével, miszerint tiltott átoknak titulálják a Sectumsemprát. A főbenjáró átkokról lehet órát adni, de egy önvédelemre kiváló átokról nem? Sajnálattal közlöm, hogy felszínesen érintenem kell a főbenjáró átkok egyikét, név szerint a Cruciatus átkot. Ahhoz, hogy az enyémhez hasonló kárt legyen képes okozni, akarni kell, látni kell a felszakadó bőrt, és a felszínre ömlő kötőszövet vörösen izzó folyamát. A pálcájával irányítja a vágás irányát és mélységét is. A hatékonyság, és természetesen a diszkréció nevében a legjobb a legfőbb artériákat és szerveket támadni. Amennyiben lassítani szándékozik egy célpontot az achilles ínak kettévágásával tökéletes eredményt ér el. Lefegyverzésre is alkalmas, amennyiben nem kívánja meghagyni a célszemély ujjait, bátorkodom karját. Ezért is hangsúlyoztam már az elején. Nem játékszer az átok alkalmazása. Ha nem ért hozzá valaki, ne használja. Ez volt a probléma Mr. Ward esetével is. A fiú megrémült, és a varázslat indítása után össze-vissza hadonászott, s pusztán Merlin óvta meg egy halálos vágás találatától. – mondtam, és a lány mögé álltam. Jobb kezére koppintottam a sétapálca kígyó fejével, és lejjebb toltam a karját.
- Lazítson a csuklóján, Ms. Massri. – korrigáltam hűvös hangon.
- Ha a pálcáját a bábu felé tolja, mélyebb vágásokat eredményez. Ha hátrébb húzza, egészen finoman is képes lesz megkarmolni azt. A vágás iránya pontosan megegyezik a pálca lendítés irányával. Ha balra húzza a pálcát, a vágás iránya is jobbról-balra fog képződni. Miután kimondja az átkot, hunyja le a szemét, és összpontosítson. Kis gyakorlás után képes lesz nyitott szemmel is végrehajtani, illetve még több gyakorlás után nonverbálisan is használható átokká válik. Hihetetlenül hatékony varázslat… Nekem elhiheti – mondtam, és közben felhúztam jobb karomon a kabát ujját, levéve a fekete bőrkesztyűt elővillant a kesztyűben teljesen emberinek tűnő fakéz.
- Sectumsempra. – morogtam amolyan megerősítő jelleggel, és visszavettem a kesztyűmet. Ezúttal azonban nem ültem le. Odaálltam a lány mellé, és figyeltem, amint szilaj mozdulatokkal mutat a bábu felé. Ismét magamat láttam. Magamat, amint anyám holtteste mellett gubbasztok. A napsugarak aranyszín tiarát rajzoltak a pázsiton szétterülő, gyönyörű szőke hajába. Magamat láttam apám karjaimban fekvő teteme felett, magamat, amint azt akarom kérdezni, "Miért nem voltál ott, amikor igazán számítottál volna?" Láttam, amint Emily az ölemben fekve mormolta utolsó imáját, láttam a megtört, kihűlt bőrének pikkelyesen száraz felszínét, emlékszem az utolsó csók könnyáztatta roppant súlyán. Az utolsó lélegzeteikre… Az utolsó pillantásaikra. Az utolsókra, róluk. Kiélesedtek a hangok, és a kép is ismét tisztává vált előttem. Egy lépésnyire álltam a lány mellett. A próbababa sértetlenül, gúnyos kifejezéssel mutogatta magát.
- Ez… Ez így nem lesz jó… - mondtam, és bal kezemet a lány vállára tettem. – Koncentráljon, Miss Massri… Ennél jobban kell tudnia összpontosítani. Netalán zavarja valami? – kérdeztem, és még mindig, szakadatlan szigorúsággal pásztáztam a lány arcát…
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeCsüt. Aug. 15, 2013 3:02 am




Hát azt sejtettem, hogy Reximot közel sem fogja lenyűgözni egy sikeresen végrehajtott, nonverbális protego hisz ez a minimum, amit egy hetedévesnek tudnia kell a R.A.V.A.SZ vizsgák letétele előtt, ám a prof arca úgy festett mintha nem is arra figyelt volna, amit csinálok, hanem valami egészen másra. Mintha teljesen elmerült volna a gondolataiban, az arca, a tekintete, ahogy azt a botot szorongatta… brr. Ijesztő! Vajon csak én érzem úgy vagy tényleg sokkal, sokkal hűvösebb lett idebent? Reximo lassú, kimért mozdulatokkal emelkedett fel a helyéről erősen támaszkodva a sétapálcájára, ami nem sok jót ígért számomra ám a dicséretét hallva azon nyomban megkönnyebbültem s egy hatalmas kő esett le a szívemről.  
- Izé… köszönöm. - motyogtam zavartan, ám ahogy a prof szavai újra és újra lejátszódtak a fejemben hirtelen szöget ütött egy kérdés az elmémben. Mitől ez a habogás? Eddigi tapasztalatim alapján Reximo professzor mindig összeszedett, határozott, hűvös… akkor mégis mi volt ez az előbb? Talán beteg? Áh… cink volna rákérdezni, mivel az is lehet, hogy én képzeltem csak be magamnak az egészet és akkor szimplán hülyét csinálnék magamból, ha végül mégis felvetném a dolgot. Egyszerűbb úgy tenni mintha mi sem történt volna és tovább lépni nincs igazam?
- Én… rendben persze megígérem… nem dicsekszem senki előtt sem. - bólintottam egy aprót. Ugyan mégis miért tenném? Hisz lássuk be, ha eljárna a szám arról mit is, igyekeztem annyira megtanulni, s hogy a prof még segített is benne nem csak magamat, de Őt is bajba sodornám ez pedig nem áll szándékomban. Sosem fizettem rosszal a jóért, márpedig az, hogy Reximo nem legorombított, nem értesítette azonnal McGalagonyt vagy a Minisztériumot, hanem itt maradt velem és segít mindenképpen hálára, ösztökél.

Elkerekedett szemekkel figyeltem, ahogy a professzor a bábúra szegezte a pálcáját, aminek a következő pillanatban már ketté is vált a törzse, ahogy pedig közelebb léptem szerencsétlen, pórul járt próbaalanyunkhoz észrevettem rajta, hogy számtalan helyen teljesen átlyuggatta a kaszaboló átok. Hűha, ez aztán nem semmi. Ha belegondolok milyen egyszerűnek is, tűnik mégis milyen nehéz s mekkora pusztításra képes… Félelmetes! Míg a férfi helyreállította a sérült gyakorlóbábút a táskámhoz sétáltam, hogy igyak egy kis vizet a nem mindennapi látványra közben természetesen figyelemmel kísértésem minden egyes szavát. A Cruciatus átok említésére kis híján félrenyeltem így gyorsan le is tettem az üvegemet a táskám mellé és visszasétáltam a helyemre. Persze nem mondom hallottam már az átokról éppen eleget, ám a gondolat, hogy micsoda fájdalmakat, kínokat lehet vele okozni másoknak nem épp a légszívderítőbb, már ha értitek, mire gondolok. Aki csak ismer, az tudja rólam, hogy nem vagyok egy ma született bárány, ám az, hogy előre megfontolt szándékkal bántsak másokat valahogy távol áll tőlem. Persze más az önvédelem, de legjobb tudomásom szerint a Cruciatus átok nem tartozik ebbe a kategóriába. Az csak kínzásra, alkalmas másra nem. Képes leszek én így valaha is arra, hogy megtanuljam a kaszabolást? Hogy akarjak ártani, magam előtt lássam a varázsige kimondásakor a sebeket, melyeket én ejtek s az azokból folyó vért? Alkalmas vagyok én erre?

Nyeltem egy nagyot, ahogy Reximo prof elmondta szándéktól függően hol érdemes vágásokat ejteni mikor, pedig szóba került Tyler és, hogy a riadalmának hála kis híján elpatkoltam keserűen elmosolyodtam.  
- Tudja valahol vicces, de nem is az rémiszt meg még így utólag sem, hogy kis híján idő előtt láttam meg a másvilágot, hanem maga a tény, hogy egy ismeretlen valamivel találtam szembe magam és ezért kerültem bajba. Biztos hülyén hangzik, de akkor is így érzem. Tyler hibázott ehhez kétség sem férhet, de én is mikor megálltam akár a jó kislányok és a tiltott igéket, a fekete mágiát messzire elkerültem. Épp ahogy mondta prof, ha egyszer az ember védekezni akar ellene, a varázslatot magát is ismernie kell. Tudom, sokan megköveznének a nézeteimért, én mégis vallom őket. - vontam meg a vállam. Úgy korrekt, ha őszinte vagyok hozzá, hisz így legalább láthatja, hogy nem bosszún töröm a fejem Ward ellen, vagy épp arra gyűjtöm az ismereteket, hogy később halálfalónak álljak. Jesszus ez utóbbi gondolat még viccnek is rossz.

Felemeltem a pálcámat és a bábura szegeztem azt, majd amikor a prof lejjebb húzta a karomat, hagytam hagy, vezessen. Magamtól nem ment hiába próbáltam is meg annyiszor, lássuk így milyen lesz. Lazítottam a csuklómon, épp ahogy mondta a szavaira, pedig csak bólintottam. Ahogy megláttam a kezét elsápadtam a szívem, pedig összefacsarodott. Szegény. Mégsem mondtam ezt ki hangosan, sem azt, hogy sajnálom mivel sejtettem, hogy ezzel maximum csak a büszkeségébe gázolnék bele rendesen, mást nagyon el nem érnék. Inkább csak egy újabb bólintással adtam a tudtára, hogy megértettem, majd ismét a bábú felé fordultam.
- Hát… lássuk. - vettem egy mély levegőt.
- Sectumsempra. - ejtettem ki a varázsigét majd, ahogyan azt Reximo prof mondta behunytam a szemeimet és megpróbáltam ejteni néhány vágást. Próbáltam… de elbuktam. Ismét. A bábú még csak meg sem karcolódott hiába koncentráltam, csak állt a helyén gúnyosan, a képembe tolva, hogy milyen béna vagyok.

- Én próbáltam… - haraptam el a mondatot, a tekintetemet pedig a padlóba fúrtam.
- Megpróbáltam elképzelni, ahogy vágok… ahogy megjelenik rajta a seb és vérzik… megpróbáltam de nem megy, hisz nem akarok ártani senkinek sem. Nincs rá okom. Én csak… meg akarom tanulni… és a védekezést is… ennyi. - zavartan simítottam néhány kósza tincset a fülem mögé.
- Szép kis átoktörő lesz, így belőlem mondhatom… elpatkolok, rögtön ahogy az első akadály ér. Bezzeg… - ám a mondatot már képtelen voltam befejezni mivel a szoba egyszer csak elsötétült előttem. Néhány pillanattal később mikor a kép ismét kitisztult újfent a párbajteremben álltam kezemben a varázspálcámmal a professzor pedig a földön hevert, teste számtalan pontján hosszú, mély vágások éktelenkedtek melyekből patakokban dőlt a vér. A vér mely beborította a köveket, a ruháját majd egy villanással később már a kezeimet is. Én tettem… az én hibám volt. Sikoltani akartam ám hang nem jött a torkomból a kép pedig megint elsötétedett.

Pár perc telt csak el, míg révetegen bámultam magam elé, mikor pedig a látomás véget ért levegőt kapkodva pislogtam a profra, a ruhájára majd a kezeimre. Ijedten dobtam el a pálcámat s rogytam a földre néhány centire tőle, miközben éreztem, ahogy a forró, sós cseppek sorra törnek utat maguknak majd végiggördülve az arcomon a földre hullnak. Nem szabad folytatnom, mert a végén… te jó ég. Nem szabad.


Outfit: Ez volna itt! - Notes: Sajnálom a minőséget Embarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeCsüt. Aug. 15, 2013 4:08 am

Továbbra sem volt tiszta előttem végtelen nyíltságom oka, de a lány, hálásnak tűnt, és ez pont elég indokod adott rá, hogy folytassam, amibe belekezdtem. Ott bujkált bennem a válasz mélyen elrejtett kulcsa, amit talán szándékosan nem húztam elő, a lányban megtaláltam egy töredéket, önmagamból. Az a tekintet, az az eltökéltség, minden, ami megvolt bennem is, mielőtt mindent elveszítettem. Ott álltam a lány mellett, és feltörtek belőlem az emlékek. Szívem hevesen vert, majd szétvetette a mellkasom. Csuklóm csonkolt hegei nyilallva égették a húsom, szemeim szárazak voltak és csíptek. A lány Amadeus Septum hangján mondta ki az átkot „Sectumsempra” hallottam a halálfaló vérszomjas, rekedt hangját. Ordítani akartam, de hatalmas gombóc nőtt a torkomban. Éreztem a kínt, újra a fájdalmat, láttam a kezemen a vért, és láttam a felém közeledő ősz varázsló rothadó fogainak villogását az emlékeimben elúszó esőáztatta erdőben. Ezek az emlékek mind elvesztek, elfojtottam őket az évek során, odabenn ragadtak, és csupán rémálmaim eltorzult alakjában törtek a felszínre olykor-olykor. Levegőért kapkodtam. A lány újra próbálkozott. „Sectumsempra” hallottam ismét az átkot, ezúttal már Ms. Massri szájából. Megkönnyebbültem… Talán mégsem őrültem még meg teljesen. Elnyújtott pillantásokat vetettem a lányra, majd a sértetlen próbabábura. Nem szóltam, töredékeit hallottam csupán annak, amit Dendera habogott. Rettentően sípolt a fülem. Felkaptam a tekintetem, és a plafont bámultam. Tekintetemet ismét a bábura szegeztem. Semmi. Üres. Sajnáltam a lányt. Látszólag kitett magáért, és ismét felülkerekedett rajta a nyugtalanság… Ezúttal azonban nem robbantott fel semmit. Összerogyott a földön, sűrű könnyei beterítették az arcát, és tócsát alkottak a kövön. Áldott jó lélek volt. A fáklyák pislákoló fénye a fel-felszálló porban glóriát rajzolt a lány feje fölé. Törött szárnyú angyal volt. Visszatértek a hangok, ismét saját testemben voltam. A lány mellé térdeltem, bal kezemmel átkarolva felsegítettem, és leültettem a legközelebbi székre. Talán mindkettőnknek sok volt már ez mára. A lány előtt álltam, két kézzel támaszkodva sétapálcámra. Fejemet nem, csupán tekintetemet fordítottam a szipogó tanítványomra, ki lassacskán fölegyenesedett.
- Megértelek… - kezdtem, saját szavaimon megdöbbenve, életemben először tegeztem le egy diákomat. Tátott szájjal, pillanatnyilag megakadva és a megdöbbentségtől meghűlve bámultam magam elé.
- Megértem… önt. – kezdtem ismét, ezúttal összeszedett gondolatokkal.
- Maga egy jó ember, Ms. Massri. Sőt, mi még ennél is több, tehetséges boszorkány. De nem jó. Az ön vizsgaeredményei az első évtől kezdődően Kiváló (K) eredményt ért el, csaknem minden tantárgyban. Amiben nem, abban is legalább Várakozáson felüli (V) színvonalat hozott. A Roxfort valamennyi tanára meg van elégedve önnel, és a munkájával. Azonban ahhoz, hogy igazán jó boszorkánnyá váljon, Ms. Massri, nem elég a tankönyv, és nem elég a jó szándék. Minden jóban megvan a rossz, minden tisztaságban ott van az a piszokfolt. Nem hiszek a gonoszban, sem pedig a jóban, Ms. Massri. Mindenkiben megvan a gonoszság, és a kedélyesség egyaránt. Az, hogy kit nevezünk rossznak és kit jónak, csupán arány kérdése… Ugyan ez vonatkozik a varázslatokra is. Számos sötét és számos jó varázslat létezik. Ahhoz, hogy az ember fel legyen készülve a sötét varázslatokra, meg kell hogy tanulja őket. És attól, hogy elsajátítja egy sötét varázslat használatát, még nem lesz sötét varázsló… Csupán felkészült a sötét varázslatok ellen. – vigasztaltam a lányt, és egy tiszta ruhazsebkendőt nyújtottam neki.
- Most pedig törölje le a könnyeit, álljon az elé a bábu elé, és mutassa meg neki, hogy képes legyőzni önmagát… - mondtam, és szigorú tekintettel odébb álltam, szabad utat kínálva Denderának…
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeCsüt. Aug. 15, 2013 7:08 am




Remegve bámultam magam elé miközben az elmémben újra és újra lepörgött az iménti sötét látomás. Bár tudnám, mikor következik be, vagy, hogy miért… Baleset lesz hála mérhetetlen ügyetlenségemnek? Vagy szándékos? Rátámadnék a professzorra épp az általa tanított varázslattal? Vagy gyakorlás fajul majd el? Szent Merlin bárcsak tudnám a választ, hogy megakadályozhassam mindazt, amit láttam. Mikori a kép? Még ma éjszaka beüt a baj vagy később, hogy a nyugalom illúziójába ringatva elaltassa minden éberségemet, s aztán lesből támadjon akár kígyó? Elkerülhető, vajon amit láttam vagy az egyetlen megoldás valóban az volna, ha feladnám, s többé sosem kísérelném meg a varázslatot? Nem ér annyit a tudás, hogy cserébe egy emberélettel fizessek érte főleg nem annak az embernek az életével, akitől magát a tudást kaptam. Összezavarodtam, fogalmam sincs mitévő legyek ez, pedig szép lassan felemészti az elmém. Már érzem, ahogy az őrület gyengéden átölel, hogy aztán magával ragadjon az örök téboly földjére. Átkozott! Átkozott minden látomás mely az évek során megmutatkozott számomra, átkozott minden pillanat melyben a látottakon merengtem. Átkozott minden egyes könnycsepp mely értük hullt a porba s átkozott vagyok én magam is kit a sors e szörnyű teherrel sújtott. Átok vagyok mindenkire, aki csak a közelembe jön, így hát átkozott lettél te is Tyrius Reximo ha akartad, ha nem.

Gondolataim végeláthatatlan forgatagából egyszer csak a férfi érintése rázott fel, ahogy óvatosan felsegített a földről s a legközelebbi székre ültetett. Megpróbáltam erőt venni magamon, hogy összeszedegetve méltóságom megmaradt darabkáit magamba fojtsam a könnyeket, ám egyelőre épp csak annyira futotta, hogy felegyenesedve a professzor szemeibe tudjak nézni. Kezdetnek ennyi is megteszi. Mikor belekezdett a mondandójába kevés választott el attól, hogy félbeszakítsam, ám végül nem tettem meg. „Megértelek…” - mondta ő, én pedig hiába akartam, hangosan mégsem tiltakoztam. Ugyan dehogy ért meg, hiszen hogyan is tehetné? Még én sem értem önmagam. Nem értem a képet, amit láttam, nem értem miért nem sikerül az az átkozott varázslat, nem értem miért bukok el folyton, sem azt miért nem vagyok képes rendezni a saját gondolataimat. Ha én nem értem, te mégis hogy tehetnéd Tyrius Reximo?

Tudom, hogy csak el kéne magyaráznom magamnak, meggyőzni a szívemet és a lelkiismeretemet arról, hogy a varázslat megtanulásával tulajdonképpen még nem ártok senkinek, sőt talán épp életeket mentek majd meg, ám ahogy a látomásom újra és újra felidéződik, bennem folyvást elbizonytalanodom. Mi van, ha végül megölök vele valakit? Ha nem pont a professzort, hát mást? Ha nem is szándékosan hát véletlenül? Mi van, ha magamat sodrom veszélybe, épp magamat kaszabolom össze? Jó mondjuk az a legkisebb baj, másokért jobban aggódom. A professzor szavaira végül csak bólintottam, hiszen szerencsétlennek épp elég nyűgöt jelent itt ülni és nézni a bénázásaimat, nem hiányzik neki még az is, hogy kiöntsem a kicsi szívem minden gondját, baját. Minek untassam mikor biztosan, van jobb dolga is?
- Úgy lesz. - suttogtam majd letörölgetve arcomról a könnycseppeket felkeltem s felvettem a földről a pálcám, hogy aztán ismét szemközt kerülhessek a bábuval.

- Legyőzöm… - vettem egy mély lélegzetet majd a pálcámat ismét az áldozatomra szegeztem.
- Sectumsempra - ejtettem ki a varázsigét majd lehunyva a szemeimet megkíséreltem néhány vágást ejteni a bábún. Sikerrel jártam e? De még mennyire… hogy nem. A gyakorló bábú már - már kaján mosollyal a képén állta a strapát, egyetlen karcolást nem sok annyit sem szenvedve el. Ez így nem lesz jó, nagyon, nagyon nem. Más taktikát kéne, kövessek. Hogy is mondta a professzor? „Álljon az elé a bábu elé, és mutassa meg neki, hogy képes legyőzni önmagát…” Ch… persze mintha az olyan egyszerű lenne.
~ Persze, hogy egyszerű, egyedül te nem vagy rá képes. ~ felkaptam a fejem s a bábú helyén egy egészen más alakot pillantottam meg. Önmagamat. Arcomon gúnyos, már – már lesajnáló mosoly éktelenkedett, karjaim összefonva nyugodtak a mellkasom előtt.
~ Még csak arra sem vagy képes, hogy egy nyomorult varázslatot elsajátíts, hogy akarsz így átoktörő lenni? ~ megremegett a kezemben a pálca mire a másik én, csak megingatta a fejét.
~ Gyenge vagy. Hagyod, hogy egy vacak kis látomás elvegye tőled az esélyt a tanulásra. ~ megráztam a fejem, hátha úgy eltűnik a hallucinációm és újra csak a bábut, látom majd a terem közepén, ám a helyzet nem így alakult.
~ Mire vársz? Próbálkozz csak, úgyis elbuksz, mint ahogy eddig is elbuktál. Csináld csak. Rajta! ~
- Nem! Nem bukok el!
~ Dehogynem! ~
- NEM! - kiáltottam majd ismét pálcát szegeztem ezúttal ”saját magamra”.
- Sectumsempra - ejtettem ki minden indulatommal, minden bennem dúló érzelmemmel együtt a varázsigét majd lehunytam a szemeimet s elképzeltem, ahogy hosszú, mély vágások keletkeznek gúnyolódó ”önmagamon” melyekből patatokban dől a vér elhallgattatva a lenéző szavakat. Mire kinyitottam a szemeimet a bábú szanaszét lyuggatva, darabjaiban hevert a padlón, ám ahogy az elmém kitisztulni látszott úgy éreztem meg a tagjaimon végig futó kellemetlen remegést, majd a zsibbadást, ami a földre rántott hirtelen. A karjaim, a mellkasom, az egész testem telis - tele volt vágásokkal, ugyan azokkal melyek a bábut is sújtották. A vérveszteségtől révetegen pislogtam Reximo felé, ajkaimon pedig apró, ám de büszke mosoly tűnt fel.
- Sik… sikerült… pro… professzor. Lát… látta… a báb… bábut? Én… gyö… győztem.


Outfit: Ez volna itt! - Notes: Embarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeCsüt. Aug. 15, 2013 8:30 am

Némi büszkeség járta át a szívem, mikor a lány felállva könnyeiből ismételten maga elé emelte pálcáját, támadóan a bábura szegezve. Minden mozdulatát figyeltem. Tekintetem körbejárta a termet, és körbejárta a fáklyák által a lány köré rajzolt aurának kékes csillogását. Meg-megnyúltak a teremben az árnyékok, egyre magasabbra nyújtózva a szürke kőfalon, hogy egészen a plafonon futkározhassanak játszi könnyedséggel. Sétapálcámra dőlve, előrehajolva figyeltem csendben, érezve és hallva a terem rezgését, ezer év varázslógenerációjának tompa, néma lüktetését, melyet beittak ezek az ősi, évezredes falak. Mi mindenről mesélhetne a Roxfort, mi minden rosszat és jót, tiltottat és engedettet látott és érzett? E kastély falai millió titkot őriznek. S most, mi is eme millió titkok egyikévé válunk. Némán ültem, és le sem vettem a szememet a lányról. Most túl keményen markolta a pálcáját. Mégis valahogyan éreztem, hogy nem járunk már messze a végeredménytől. Épp eleget küszködött már, hogy leszüretelje munkája édes gyümölcsét. Persze még messze, nagyon messze áll attól, hogy az átkot a magáénak mondhassa. „Sectumsempra” hallatszott a lány hangja, de kísérlete kudarcot vallott. Őszintének kell legyek önmagammal is, nem reméltem, hogy máris sikerülni fog neki, de imádkoztam Merlinhez, nehogy ismét kiboruljon Miss Massri. Ott ülve, némán a gondolataimmal egy testbe zárva, keserű szájízzel gondoltam magára az ironikus és egyben nevetséges tényre, hogy azt az átkot adom tovább egy diákom számára, mellyel megbilincselték az életem egy részét, s melynek sötétsége miatt elveszítettem egy kezemet. A lány kissé megtörve, de ezúttal hatalmas erővel állt a bábu elé. „Hiszen remeg, akár a nyárfalevél!” Kaptam észbe, és már előrántott varázspálcával rohantam a lány felé. „Sectumsempra!” Kiáltotta, és hirtelen megállt az idő. A lány rémült volt, és dühös. Olyan volt, mintha saját magára támadott volna. Nem hittem saját magamnak, hogy fogalmazhattam ilyen félreérthetően?! Dendera varázspálcájából zöldes fénysugár csapott fel, mely beterítette a bábut, és a falról visszacsapódó hihetetlenül erős varázslat kis híján őt is.
- Protego! – üvöltöttem, és a lány elé vetettem magam. A feltörő fényáradat szinte teljesen elvakított. Láttam, amint a kaszaboló átok miszlikekké szedi szét a fabábut, ami apró cafatokban terítette be a termet. A levegőből térdemre érkezve bámultam a szétfoszlott gyakorlóbábura. Az állványon kívül semmi sem maradt belőle. Kikerekedett szemmel néztem magam elé. A szám száraz volt, a nyálam pedig keserű. Még mindig tartottam a pálcámat, aztán szépen lassan leengedtem a kezemet. Ha nem ugrok, és vonok pajzsot magunk köré, a lányt telibe találja saját varázslata. Megdöbbentett az ereje. Hihetetlen volt, ami a másodperc töredékében lezajlott. Mikor ámulatomból hirtelen magamhoz tértem, és felpattantam, rémülten fordítottam hátat a szétcincált bábunak, és szemem előtt Dendera hevert, körülötte minden vérben úszott, rengeteg vért veszített. Mellé guggoltam, pálcámat a nyakán lévő hegre célozva mormolni kezdtem.
- Vulnera sanetur… Vulnera sanetur... – mondogattam a varázsigét, ezzel sebeit összeforrasztva. De rengeteg volt, a bokájától az arcáig borították a mély, vérző sebek. Bal fakezemmel eltűrtem a hajamat a fülem mögé. A varázsigét egyre csak kántáltam, a legfőbb artériákat igyekeztem elfedni, hogy legalább a gyengélkedőig ne vérezzen el, de így is órákba telne, mire mindet eltüntetném. A lány nyaka alá nyúltam, kacska kezemmel pedig a térdhajlata alatt emeltem meg. Sietős léptekkel rohantam végig az iskola kihalt, sötét folyosóin. Áldottam Merlint azokért az éjszakai sétákért, hála nekik és az alvászavaraimnak vaksötétben is tökéletesen eltájékozódtam a Roxfort folyosóin.
- Meg ne haljon nekem Miss Massri. – mondtam szigorú hanglejtéssel, miközben a gyengélkedő felé rohantam, kezemben a lánnyal. Éreztem, amint a forró vérpatak végigcsorgott a kabátom alatt egészen a könyökömig, eláztatva vele az egész ruhámat. Forró volt, és friss, akár az anyám vére… Miért van az, hogyha valakit közel engedek magamhoz, az élet egyből elveszi tőlem? Miért vagyok megátkozva? A lépcsőn felérve futottam végig a klubhelység előtt, innen már csak egy lépcsőforduló a gyengélkedő.
- Maradjon velem, Dendera! Ne csukja be a szemét! – kiáltottam a lányra, és kéz híján lábammal belökve a gyengélkedő ajtaját ápolóért kiáltottam. Pomfrey javasasszony megjelent a szobája ajtaját lendületesen kinyitva, hálóruhában.
- Jesszusom! – súgta halkan, és egy üres ágyhoz kísért.
- Edith! Segítsetek! – mondta halkan a nővérnek, nehogy felkeltsék a többi gyengélkedőt. Oldalra álltam. A nővéri szobából egyenes sugárban nyargalt ki a sárga fény, mely háromszög alakzatot rajzolt a sötét padlóra. A terem csendes volt. Kántálás hangzott fel, az egyik ápoló gyógy főzettel a kezében rohant Denderához. Forgott körülöttem a világ… Mennyi lehet az idő? Három, négy óra? Madam Pomfreyhez fordulva zavart tekintettel pásztáztam az arcát.
- Ha tudok segíteni valamiben… - mondtam.
- Köszönöm professzor úr, de innen már megoldjuk. Ne aggódjon. – súgta a hölgy, és elillant a szobába. Helyet foglaltam a terem sarkában, és saját térdemre támaszkodva bámultam a földet. Hibát követtem el, és csaknem belehalt a lány… Madam Pomfrey tűnt fel ismét, újabb gyógyitallal a kezében. Az ápolók végül nyugovóra tértek. Dendera sérülései eltűntek, csupán a vérveszteség jelentett komolyabb veszélyt. Ott ültem mellette, és bámultam kifelé az ablakon. A hegyek zord sötétségéből csalfa, játékos mosolyt vetett a nap, és szépen fölkúszott, rézszínűre festve a szobát, némi színt lehelve az alvó tárgyakba. És én? Én még mindig csupa vér voltam…
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeCsüt. Aug. 15, 2013 10:41 am




Én győztem a bábú, pedig cafatokra szaggatva töltötte be a szobát. Miattam… én csináltam… nem buktam el. Megmutattam, hogy képes vagyok rá, most már láthatja mindenki, Dendera Massri nem egy vesztes.
~ Sokra mész vele a túlvilágon ~ jelent meg mellettem ismét a ”gúnyos én” tekintetével végig pásztázva a földön heverő testemet.
~ Szegény, szegény Dendera… végre összejön neked valami erre bele is, halsz… ~ sopánkodott gúnyosan mire próbáltam megrázni a fejem vajmi kevés sikerrel.
- Megcs… megcsináltam… sik… sikerült. - ismételtem meg a tekintetem pedig Reximora siklott. A szívem lassan dobbant, egyre lassabban és lassabban, a szemeim pedig le - lecsukódtak. De nem, nem hagytam, elveszni az eszméletemet, még nem. Tőle, Reximotól akarom hallani, hogy sikerült. Tőle akarom hallani, hogy győztem, csak ez adhat számomra megnyugvást. Addig nem… nem gyengülhetek el.
- Köszö… köszönöm… hogy… megta… megtanított. - ejtettem ki egyre nehézkesebben a szavakat miközben a mellettem álló alak csak a fejét ingatta.
~ Szegény, szegény Dendera… szegény, szegény lány. ~ kántálta, körülöttem pedig lassacskán forogni kezdett a világ. A professzor hangja egyre tompábbá vált számomra, arca homályossá, elmosódottá. Fel sem fogtam már mi minden történt körülöttem így a prof akár a Szaharába is, cipelhetett volna, ha úgy tartotta volna kedve számomra egyre ment gyengélkedő vagy valami más. A folyosón elhaladva a hozzám intézett szavak halk morajjá, tompa morgássá alakultak át, én pedig hiába minden igyekezetem, minden erőfeszítésem végül elbuktam akár a teremben nem sokkal ezelőtt s hagytam, hogy magába fogadjon a sötétség. Ahogy elvesztettem az eszméletemet, úgy ernyedt el a testem is a férfi karjaiban a kis „gúnyos én” pedig végre valahára elhallgatott. Áldott, békés csend borult rám hosszú idő után most először én pedig úgy kapaszkodtam belé, mint a gyermek szerető édesanyja karjaiba.

Azt mondják mielőtt az ember, meghalna lepereg előtte az egész addigi élete. Születéstől kezdve a gyermekkoron át, fiatal évek, családalapítás, gyereknevelés, öregség s végül az utolsó néhány perc mikor már egészen biztosan tudod, hogy nincs tovább. A halál már ott áll melletted, s kinyújtja feléd a kezét majd csak, várja, hogy fogd meg azt, hogy aztán magával ragadhasson egy szebb, jobb világba ahol nincs háború, sem betegségek vagy szomorúság. Veled van minden régelvesztett, szeretted, cimborád, akik az évek során sorra hullottak el mellőled, te pedig újra magadhoz ölelheted mind az akárhányat. A nap sosem nyugszik le, a virágok örökkön örökké illatoznak, nyoma sincs már az elmúlásnak, a fájdalomnak. A nagymamám isten nyugosztalja annak idején számtalanszor mesélt nekem erről a helyről s megígérte, ha egyszer eljönne az ideje ott fog majd várni rám, hogy mikor végül én is megérkezem magához, szoríthasson, és újra mesélhessen nekem. Néhány évvel ezelőtt még szkeptikus voltam ám most, ahogy külső szemlélőként egy üres moziteremben találva magam egyszer csak elindult előttem életem filmje különös érzés kerített a hatalmába. Félelem. Rettegés. Hisz nem jött még el az én időm! Hallja valaki? Állítsák le! Állítsák le a filmet! Még nem szabad látnom! Kérem!
- Ké… kérem… még nem szabad… még nem láthatom… Nem… - hallatszott kétségbeesett vergődésem miközben a javasasszony s a jelenlévő nővérek épp az életemért küzdöttek.

Elkeseredetten foglaltam helyet az egyik székben mikor pedig a tekintetem a vászon felé siklott magamat pillantottam meg rajta, másfél évesen, ahogy épp édesanyám karjaiban hallgattam a mesét. A kedvenc mesém volt, ami egy apró szárnyaszegett kistündérről szólt, aki egy szép napon feleségül ment a tündérek királyához. Anya mindig olyan átéléssel mesélte pedig az évek során legalább százezerszer mondta el nekem, újra és újra. Imádtam hallgatni most, mégis fájt minden egyes szó mivel tudtam hová vezet majd mindez.
~ Látod kicsi Deni ide, vezet az, ha gyilkos dühtől fűtve, csak úgy vakon dobálózol a sötét varázslatokkal. ~ ült le mellém „gúnyos én” mire azonnal eleredtek a könnyeim.
- A te hibád… te tehetsz… róla. - vetettem oda neki ingerülten ám a valóságban továbbra is eszméletlenül, gyengén suttogtam el minden egyes szót.
~ Hogy én? Én mondtam neked, hogy tanuld meg a kaszaboló átkot? Én mondtam neked, hogy menj a párbaj terembe? Én erőltettem, hogy ne add fel? ~
- Te… te voltál…
~ Te is tudod, hogy ez nem így van. Te féltél a bukástól, te féltél a kudarctól. ~
- Te… te vol… voltál…
~ Én csak a kezedbe adtam a döntést. Te támadtál. Te bántottál. ~
- Biz… biztattál. Pisz… piszkáltál.
~ Csak az igazat mondtam. ~
- Haz… hazudtál!
~ De hisz látod, elbuktál! ~
- Nem… nem buk… buktam…
~ És most meghalsz… ~
- N… nem! Nem! NEM! - ekkor szinte varázsütésre elsötétedett előttem a kép majd megfáradt szervezetem rövidke álomba szenderült.

Nem tudnám már megmondani pontosan mennyi ideig is, heverhettem eszméletlenül, ám egyszer csak a jobb kezem megmozdult, s egyből a pálcát kereste mely a tulajdonosa ostobaságának hála kis híján a vesztét, okozta.
- Meg… megcsinál… megcsináltam. Lát… látod? Új… újra megcsináltam. - suttogtam még kissé kábán „gúnyos énnek” aki már mérges - rég nem volt sehol.
- És újra… meg… megcsinálom ma…majd.


Outfit: Ez volna itt! - Notes: lett amilyen lett... EmbarassedEmbarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeCsüt. Aug. 15, 2013 11:33 am

Hosszú órákon át virrasztottam tanítványom mellett. Sápadt, nyúzott arccal bámultam rá, közben égetett a lelkiismeret-furdalás kínzó lángja. Persze tudtam jól, hogy a lány ezek után sem fog tanulni a történtekből, hiszen én sem tanultam volna. Amit el akar érni, úgy is elfogja, az ár már nem számít. Kis híján végzett magával. Még most is kiráz a hideg a gondolattól, mekkora szerencsém volt, hogy időben cselekedtem. Az ablakon besütő napfény immár megtöltötte a szobát. Aranysárga virágokat rajzolt a falakra, glóriát a fejek fölé. A nap lerángatta az éji égbolt csillagos takaróját, és ráterítette a harmatos pázsitra, a köddel borított rengeteg fáinak lombjára. Minden egyes harmatcsepp parányi csillagként tükrözte a napfényt, lélegzetelállító látványt festve az ember szeme elé. Kinyitottam az ablakot. A gyengélkedő fülledt, meleg, kábító szagát belibegte a csípős hajnali pára, a szellő, mely nemrég a sárguló lombok hegyén táncolt, most áttáncolt a termen. Végig néztem magamon. Fekete kabátomra hatalmas tócsákban száradt rá a vér, alatta fehér ingem bordóra festődött. Még a hajam is Denderáéhoz hasonlóan, száradt volt a vörös, keserű létől. Nem akartam magára hagyni. Igazság szerint, fel kellett volna hogy álljak, és értesítenem kellett volna az igazgatót, de talán szerencsének nevezhetem, hogy Minerva jelenleg hétvégi elfoglaltságaira hivatkozva, nem tartózkodott a kastély területén. A vén gyógyító, Madam Pomfrey pedig nem fogja elfecsegni a történteket, hiszen én is megjelentem. Neki bőven elég, ha egy tanár tud a gyengélkedőn történtekről. Én, a szabályok embere… Kezdtem meghasonulni önmagammal. Talán csak a fáradtság teszi? Kiléptem a folyosóra. Korán reggel volt még, sehol egy lélek. Egy házimanó sietett el a sarkon, és mire fölkaptam a fejem, már el is illant. Komótosan, kezeimet hátam mögött összefogva sétáltam vissza a terembe, ahol föl-alá járkáltam. A lány keze megmozdult. Kótyagosan mondogatott valamit, mintha lázálomból ébredt volna. Nagy, fekete szemei résnyire nyitva, zavartan cikáztak.
- Fölébredt. – morogtam visszatérő hidegséggel. Madam Pomfrey helyett egy nővér jelent meg az ajtóban, kezében egy bögre gyógyteával.
- Innentől kezdve már csak sok pihenésre lesz szüksége… - mondta a hölgy, és megitatta a lányt. Amolyan szokásomhoz méltó, visszatérő formalitással és kimértséggel biccentettem, ezzel jelezve, tudomásul vettem. Fölemelkedtem, és a vitrinhez sétáltam. Egyesével vettem szemügyre az apró üvegfiolákat, mind gondosan felcímkézve. Voltak itt gyógynövények, egyéb főzetekhez szükséges hozzávalók. Dendera ismét nyögdécselésbe, és érthetetlen zagyválásba kezdett.
- Itt vagyok, Ms. Massri. – súgtam, de nem mozdultam a vitrinek elől, csupán fejemet fordítottam oldalra, miközben szóltam.
- Lázában beszél… - fűzte hozzá a nővér, aki ismételten feltűnt az ajtóban.
- Lázában? – kérdeztem vissza, továbbra is a vitrin előtt állva, némileg színlelt érdeklődéssel.
- Lázában. Súlyos volt a vérvesztesége… Ilyenkor a gyógy főzet hatására felgyorsul a vérképződés, ezért igen magas a láza. – mondta hölgy.
- Vagy úgy. – morogtam, és kézbe vettem egy fiolát. Látszólag a hölgy nem vette figyelembe érdektelenségemet, és a beszélgetés elutasítását, tovább folytatta, ezúttal már hüledezve.
- Kíváncsi volnék, mi ejtett ennyi sebet szegény lányon. Nem is tudom mikor láttam ilyet utoljára… - sóhajtott az asszony, mire végre ránéztem. Súlyos, fagyos tekintet vetettem rá.
- Magam is kíváncsi volnék. – zártam rövidre kegyetlenül a beszélgetést, és visszahelyeztem az ampullát a polcra. Dendera állapota látszólag változatlan volt. Csak hevert ott, néha megmozdítva valamelyik végtagját mormogott, majd hallgatott egy sort, még mielőtt újból rákezdett volna. Lassacskán felmorajlott a folyosó, diákok léptei és beszélgetései karcolták a csendben úszó levegőt. Álmatagon korgó gyomrom jelezte a reggeli idejét, ezzel azonban mit sem törődtem. A lány szavai egyre érthetőbbé tisztultak.
- Megcsináltam. – súgta szaggatottan, én pedig elképedt arccal bámultam rá. Mindezek után is, ez az, ami vigasztalja.
- Megcsinálta. – szólítottam meg a lányt, és az ágya mellé álltam. Lassan kinyíltak a szemei, a hatalmas fekete bogarak pedig megcélozták az arcomat. Mit ne mondjak, megkönnyebbültem…
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeCsüt. Aug. 15, 2013 12:28 pm




Bár már ébren voltam a professzor s a vele értekező ismeretlen női hang mégis olyan távolinak, olyan érthetetlennek tűnt számomra mintha csak egy másik galaxisból szűrődtek volna át apró zajok. A szemeim csukva voltak mégis érzékeltem a mozgást, azt, hogy itatnak, mozgatnak, vizsgálnak. Akár egy rongybaba egyszerűen csak hagytam magam, könnyebb volt, így mint magyarázkodni, mint egy idegen szemébe nézni, akinek még csak fogalma sincs arról mi minden történt az éjszaka folyamán. Ezt nem értheti más csak az a két… az három személy akik a teremben voltak. Reximo, „gúnyos én” és én. Sejtem, hogy a férfi most dühös rám, hiszen a keletkezett sebek rajtam plusz munkát jelentettek számára, ide kellett hogy hozzon a gyengélkedőre, sőt… lemerem fogadni egész éjjel nem is aludt semmit csak őrködött felettem éberen. De vajon miért? Hisz mindig olyan kimért, rideg, távolságtartó. Vajon miért nem hagyott itt egyszerűen és ment a dolgára? Mit számít neki mi lesz velem azok után, hogy avatott kezek gondjaira bízott? Kétlem, hogy attól félt volna, hogy lázálmomban, eljár a szám, vagy, hogy McGalagony fülébe jutnak a dolgok, sőt… azt is, hogy puszta szívjóságból maradt velem, azért mert aggódott. Egy lehetőség maradt, csupán mégpedig az, hogy lecseszni maradt itt. Meg akarta várni, míg magamhoz térek, hogy aztán kiadós fejmosást tartson nekem, s olyan büntetést sózzon a nyakamba, amit még a dédunokáim is nyögni fognak. Csak ez lehet a háttérben, nincs más logikus magyarázat. Vagy mégis? Meglehet, hogy tévedek?

Épp miután ketten maradtunk a szobában szépen lassan nyitogatni kezdtem a szemeimet az első, pedig akit megláttam nem volt más, mint Reximo professzor. „Megcsinálta.” - szólított meg mire halvány mosoly költözött holt sápadt arcomra.
- És… újra… meg… megfogom. - motyogtam erőtlenül.
- Dar… darabokba… szag… szaggatom… ma… majd. Új… újra meg… megmutatom… Neki… hogy tév… tévedett. Én nem… nem bukom el. Majd… majd meglátja… és mag… maga is. Legkö… legközelebb azonnal sike… sikerülni fog a var… varázslat. Rögtön… elsőre. - magyaráztam miközben megpróbáltam feltornászni magam ülő helyzetbe, ám a dolog nem nagyon akart összejönni. Újra és újra visszahanyatlottam a párnára valahányszor csak megkíséreltem a felkelést, ami nem mondom alaposan felbosszantott. Na majd később… néhány perc múlva újra megpróbálom. Csak egy kicsit várok. Ez még nem gyengeség. Vagy igen?
~ Na szerinted? ~
- Hallgass már el! - sziszegtem s összeszorítottam a szemeimet.
~ Elhallgathatok, de attól még ez az igazság te is tudod. ~
- Fel… felkelek innen… és újra… megcsinálom. És… nem csak ezt. Többet is. Újabb és… újabb varázslatokat. Figyeld meg.
~ Hiszem, ha látom. ~
- Ugyan… te sosem hittél… bennem. Sen… senki sem. Anyám… sem… ap... apám sem. Senki.
~ Na vajon miért? Mert gyenge vagy. Jár a szád, hogy egy nap majd átoktörő lesz belőled, közben pedig feltörli veled a padlót az iskola Casanovája. De te még ebből sem tanulsz. Belopakodsz a párbajterembe, újra és újra elbuksz, de te még ebből sem okulsz. Lebuksz, de a tanár ott marad Veled és segít… de még így sem boldogulsz. Újra elbuksz, ám te ebből sem tanulsz. ~
- Elég…
~ Segít neked, utat mutat te, pedig kis híján kinyírod magad. És te még ebből sem tanulsz. ~
- Fejezd be!
~ És mit csinálsz most? Szégyenszemre heverészel, legyengülten, magas lázzal a tanár előtt, aki mindössze egy hete tanít, és aki előtt oly sokszor beégtél már… ~
- Hallgass el!
~ És tudod mi a legszebb az egészben? Engem hibáztatsz, engem okolsz, rám haragszol… ~
- Van rá okom!
~ Magad ellen küzdesz ~

És milyen igaz… nem létezik „gúnyos én”, nem ő kényszerített, nem ő sodort bajba csak is én saját magam. Mert egy idióta maximalista csitri vagyok, aki képtelen elviselni, ha valami kifog rajta. Aki képtelen beletörődni abba, ha veszített, s ha elbukott felkel, mit sem tanulva a hibáiból. Igaza volt… ch… igazam volt.
~ Na végre belátod. ~


Outfit: Ez volna itt! - Notes: Amúgy tényleg nem flúgos. Asszem...  EmbarassedEmbarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeCsüt. Aug. 15, 2013 1:37 pm

A lány mellé álltam. Kissé nyögdécselve beszélt, alig-alig értettem néhány szavát… Többnyire olyan összefüggéstelen maszlagnak hallatszott, amit mondott. Olyan volt, mintha egy harmadik személlyel is kommunikálna. Nagyot nyeltem miközben figyeltem a fejleményeket, és közben kapkodtam a fejemet, hátha itt áll az a bizonyos „harmadik személy”. Természetesen sehol nem állt senki. Még én sem. Leültem az ágy szélére… Olyan volt, mintha lebegnék… Vagy tudom is én. Körülöttem csillogott minden, Dendera pedig nyöszörögve igyekezett felülni az ágyán. Hamar rájött, hogy ez a mozdulat még túl korai volt. Már vagy tíz centire emelkedtem a padlótól, segítségért kiáltoztam, a lány pedig egyre csak azt kiáltotta: „Megcsináltam”. Az ablak! Kaptam észbe, és közelebb úsztam felé. Gyors és heves mozdulattal csaptam be, nehogy kirepüljek rajta. Fel, felfelé emelkedtem, mígnem hátammal végigsúroltam a csillárt, és le nem vertem azt. „Megcsináltam!” Hallatszott ismét. „Megcsináltam, de minden! Minden az ÖN hibája!” Ordította a lány, és pálcát ragadott. „Sectumsempra!” Üvöltötte, és az átok telibe talált. Szanaszét kaszaboltan, vértől ázottan zuhantam a terem közepére. Nem éreztem a testem. Felnéztem, majd a sétapálcámra támaszkodva fölálltam. „Hogy kerül ez ide?” Gondoltam, hiszen a botot a párbajteremben hagytam. Most, hogy jobban szemügyre vettem környezetemet eszméltem csak rá, hogy a párbajteremben állok. Talpam alatt hatalmas tócsa vér, a közepén én feküdtem.
- Ezt hogyan?! – kiáltottam volna, de torkomat egyetlen szó sem volt képes elhagyni. "Meghaltam?"
- Dendera! – szóltam volna ismét, de semmi. A lány az asztalfőn ült, kezében a pálcával, és zokogott. Arcára íródtak a keserű szavak, „mit tettem?” Kérdezték, és könnycsepp alakjában a padlóra hullottak. A testem még mindig emelkedett, mikor becsapódott egy ajtó, és eloltódtak a fáklyák.”Mi a…?” Az ajtó mögül kántálás hallatszott. Monoton, rémisztő kántálás, és benyitott apám. Arca helyén csupán saját arcának maszkja takarta.
- Mi ez a rémálom?! – ordítottam, és fölriadtam. Ugyan úgy, ahogy minden éjjel, saját magam üvöltésére ébredtem, ezúttal a lassacskán magához térő lány mellett. Az ápoló riadtan tépte fel a nővérszoba ajtaját.
- Professzor úr! – kiáltotta, és felém rohant.
- Jól vagyok… Csak szükségem van némi friss levegőre. – szóltam, és ki akartam nyitni az ablakot, de rá pillantva megdöbbenten tapasztaltam, az ablak tárva nyitva állt… Ez az álom. Túl valóságos volt. Újra önmagam testébe bújva, örömmel állapítottam meg, nem lebegek. Körbenéztem a szobán. Megbizonyosodtam róla, hogy valóban csak egy kerge álom volt, és tekintetem a lányra szegeződött. Úgy tűnt, már magánál van.
- Hogy van, Ms. Massri? – kérdeztem immár összeszedetten, és szokásomhoz hűen kimérten. Tekintetem a lány kinyitott tenyerére irányult.
- Ezt, azt hiszem jobb, ha már most visszaadom. – mondtam halkan, és a lány ágya mellé térdelve, átnyújtottam neki a pálcáját. Rövid mosoly kísérte cselekedetem, miközben behunytam a szemem, és elismerően bólintottam egyet.
- Amíg fel nem épül, benézek még párszor… - kezdtem, és felegyenesedtem.
- És utána, amikor úgy érzi… Van még teendőnk bőven. – fejeztem be, és ismét bólintottam.
- Kezdetnek megteszi. – hangsúly le. Azzal megfordultam és elindultam az ajtó irányába…
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeCsüt. Aug. 15, 2013 2:37 pm




Már épp készültem volna, hogy valami igen csak frappáns visszavágással rukkoljak elő ”gúnyos én” számára mikor egyszer csak a professzor ordítása rázott fel réveteg állapotomból. - „Mi ez a rémálom?!” Összerezzentem ám a jelek szerint az öreg Reximo nem csak rám, hozta rám a frászt, de a szomszéd szobában ücsörgő gyógyítóra is. Az szinte még a kiáltás pillanatában feltépte az ajtót majd - „Professzor úr!” - felkiáltással becsörtetett a szobába s a férfi felé rohant. Ha nem érezném magam ilyen pocsékul talán még jót is derültem, volna szegény nő arcán, mikor észrevette, hogy az ég egy adta világon semmi baj sincs, a profnak egyszerűen csak „levegőre van szüksége”. A nő vállat vont majd amilyen gyorsan jött olyan gyorsan távozott is a szobából mi pedig ismét kettesben maradtunk. Óvatosan oldalra fordítottam a fejemet, ám amikor észrevettem, hogy az ablak tárva - nyitva van értetlenül, pislogtam a férfi felé. Friss levegőre van szüksége? Miért? Nem kap eleget onnan? Vagy az már nem elég friss? Mi van, ha rosszat álmodott csak nem akarta bevallani előttünk?
~ Te, és mi van a flúgos? ~
- Pofa be.
~ Zsák a foltját, ahogy a mondás is tartja. Bolond diáknak bolond professzor jár. ~
- Mondtam, hogy fogd be!
~ Attól még igazam van ~
- Ch… attól még bekaphatod. - sziszegtem morcosan a prof kérdésére, pedig hirtelen felkaptam a fejem.
- Hogy én? Nagyjából úgy… mint egy megrágott, és kiköpött karamellás cukor. - próbáltam meg elviccelni a dolgot több - kevesebb sikerrel.
- Mit szépítsem? Úgy érzem magam, mint akit legalább ezer sebből próbáltak meg kivéreztetni. - mosolyodtam el a végén keserűen.
~ Helyesbítés! Úgy érzed magad, mint aki a saját hülyesége miatt saját magát kaszabolta össze s ebből adódóan rengeteg vért veszített. ~
- Ó hallgass már el végre! Nem tudnád legalább egy kicsit befogni azt a nagy szád?
~ Fogd be te! ~
- Ne akard, hogy odamenjek!
~ Ember te aztán tényleg őrült vagy! Az még hagyján, hogy magaddal beszélgetsz, de, hogy még fenyegetőzöl is… ~
- Khm… azt hiszem, meg fogok maradni prof. - nyöszörögtem a fejemre húzva egy párnát, hogy az takarja el szégyentől kipirult arcomat.
~ Azaz, égj csak, mint a rongy! ~
- Kuss legyen már! - motyogtam bele a párnába, amit aztán végül mégis visszahelyeztem magam mellé.

Mikor a professzor visszaadta a pálcámat halványan, elmosolyodtam.
- Köszönöm. - motyogtam halkan, rekedtesen.
~ Ez hülye! Visszaadja egy ilyen Ön és közveszélyes idiótának a pálcáját? Ezt is be kéne csukni nem csak téged Deni! ~
- Mondtam már, hogy fogd be a… - haraptam el a mondatot és megdörzsöltem egy kicsit a homlokomat.
- Nagyon csúnyán beverhettem a fejem… - magyaráztam furcsaságom valami hihetőnek látszó ürüggyel.
~ Születési hiba semmi több! Egyszerűen csak flúgos vagy és kész! ~
- Köszönöm… ha benéz, de igazán… nem szükséges. Biztos van jobb dolga is. - motyogtam majd a következő két mondat hatására szinte egyből sikerült felpattannom az ágyból. Szinte… Kétszer hanyatlottam vissza, egyszer kis híján orra estem, amúgy pedig a szekrénybe kell, kapaszkodjak, mert szédülök, mint az istennyila, de kit érdekel?

- Mit érzek hogyan? Már… már jobban vagyok! Látja? - tettem meg két lépést ám aztán megszédültem.
- Kutya bajom sincs. Ha akarja, elmondom visszafelé az ABC - t is vagy visszaszámolok 100 - tól kettesével.
~ Bravó! Tányért esetleg nem akarsz pörgetni az orrodon? Vagy még jobb, egyensúlyozz fél lábon. ~
- Én… én akár most is ráérek! Tényleg!
~ És ennek adta vissza az a marha a pálcáját… Gratulálok! ~
- Milyen… milyen dolgunk… van még?


Outfit: Ez volna itt! - Notes: no comment Embarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri    Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimePént. Aug. 16, 2013 12:15 pm

Megrázó, és egyszerre megható látvány volt a lányban magas lángok formájában égbe nyúló akarat. Szaggatott, instabil mozdulatokkal, útjába eső tárgyakba kapaszkodva tartott felém.
- Miss Massri! – morogtam, és visszasiettem Dendera ágyához. – Kérem, az isten szerelmére, feküdjön vissza! – mondtam határozottan, és eldöntöttem az ágyon. Szemei csalódottságot, és megtörtséget sugároztak.
- Tudom, hogy már most rögtön nekiállna a gyakorlásnak, de annak csak az lenne az eredménye, hogy még a végén megölné magát, és ismét szaladhatnánk orvosi segítségért. – tettem hozzá, és még jó ideig a lány mellé ültem. Kezemet a homlokára helyeztem, és végigpásztáztam szigorú tekintettemmel az arcát. Még mindig tűz forró volt, tombolt benne a láz. Szemei alatt lilás elváltozások jelezték a vérveszteségből adódó oxigénhiányát, mindemellett hófehérre sápadt kreolos bőre is mutatta rosszullétét.
- Ígérje meg, hogy nem fog varázsolni addig, amíg a gyógyító fel nem szólítja, hogy a kezelésnek vége, és elhagyhatja a gyengélkedőt. – kérleltem Denderát, miközben ismételten lekötötte a figyelmemet az immár délelőtti napfény csodás játéka, ezúttal a tavon csillogó sziluettjében. Ismét a lányhoz fordultam. Arcom egyszerre kérlelő, egyszerre pedig parancsoló kifejezést vetített, majd egy mély pislantás kíséretében ismételten felemelkedtem. Szótlanul léptem át a gyógyítók külön szobájába, ahol az éppen munkában lévő nővérrel váltottam egynéhány szót, miközben magunkra csuktam az ajtót. Ez a szoba meglehetősen kicsiny volt. A három gyógyítónő ágya épphogy elfért idebenn. Az igencsak szegényen dekorált helyiség ezen felül egy íróasztalt, és számtalan pergament birtokolt, melyek gyógynövények leírását, fertőző és kóros megbetegedések listáját, valamint ezer és ezer átok és rontás feloldására szolgáló bájital hozzávalóinak receptjét tartalmazta. A kicsiny szoba olyan volt, akár egy könyvtár… Csak annál sokkal kisebb.
- A lányról érdeklődnék. – kezdtem komoran. – Bizalmasan. – fűztem hozzá. A nő biccentett, hogy felőle ez rendben van.
- Mennyire rossz az állapota? – kérdeztem fagyos, száraz hanglejtéssel.
- Aggodalomra semmi ok, professzor, Miss Massri nagyon erős. – felelte a javasasszony.
- És mikorra épül fel? – faggattam tovább a hölgyet.
- Ha az állapota ilyen sebességben javul, csupán napok kérdése. De hétfőn már mindenképpen képes lesz a tanórája látogatására. – tette hozzá a nő, kaján vigyorral a képén.
- Nos, reménykedem benne, hogy már holnapra használható állapotba tudja hozni. – vetettem oda szárazan, és érzelemmentesen, majd kilibbentem az ajtón. Nem vetettem egy pillantást sem a lányra. Valahogy lehangolt saját magam szinte metaforikus látványa. Nehéz volt semmisnek tekinteni, és még csak egy biccentést sem vetni felé. Erős fájdalom gyötört. Szívem hevesen vert, akárcsak az éjszaka. Sántítva, jobb kezemmel ellentétes oldalamhoz kapva hagytam el a termet, és vicsorogva csaptam be magam után a gyengélkedő ajtaját. Végigvonszoltam magam a zajongó folyosón.
- Halkabban! – kiáltottam el magam, és vészjóslóan körbetekintettem a zavart diákseregen. A folyosó falának támaszkodva, sietős léptekkel bukdácsoltam le a lépcsőn, ahol végül berontottam a mosdóba. A csapból hideg vizet engedtem a kezemre, majd arcot mostam. Rémisztő volt saját arcom sápadt viszont-tekintete a tükörben. Szemeim vörösek voltak, és lüktettek, hajam és ruhám Dendera száradt vérében pompázott. Időre volt szükségem, míg ráncba szedtem magamat. Erőt vettem magamon, és kihúztam magamat. Emlékeztetett a tükörben álló férfi önmagamra. Talán ez a rendszertelen, és piszkos ruha tette, hogy csak hasonlítottunk. Elhagytam a mosdót, és végigsétáltam a folyosón. „Ez az út, ezerszer rövidebbnek tűnt az éjjel…” tűnődtem, mire végül a hatalmas mozaiküveg elé értem. A terem kihalt volt, és rendezett, ahogyan itt hagytam. Beléptem a párbajarénába. Erről már kevésbé mondhattam volna el, az imént használt jelzőket. Némán, gondterhelt tekintettel intettem a pálcámmal, és a szoba szépen, magától helyreállította magát. Leültem az asztalfőre, és felemeltem a sétapálcámat a földről. Hiába takargatom… A megszállottja vagyok, akárcsak ennek a nyavalyás iskolának… Nehézkesen feltápászkodtam, midőn kifújtam magam, és felmentem a terem mögötti csigalépcsőn a toronyszobámba. Levetkőztem, felraktam a teát, és fürdővizet engedtem, majd bordó köntösbe öltözve egy pergamenre körmölni kezdtem…
„Tisztelt Miss Massri…”
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeHétf. Aug. 26, 2013 12:12 pm




A pokol három bugyra
avagy
Tragédia ( & komédia? ) három felvonásban


I. Tagadás ( előzmények )

Aljas, mocskos dolognak tartottam, hogy Reximo orrba - szájba szidott, megalázott, kigúnyolt, nevetett rajtam és mély sebet ejtett a szívemben mindeközben némán kellett tűrnöm minden egyes bántó szót, ami csak elhagyta rideg, cserepes ajkait. Még a csapdába ejtett vad számára is adatik lehetőség, hogy védje magát, hogy harapjon, karmoljon, csípjen, rúgjon, ordítson ám esetemben a férfi első dolga volt megfosztani a hangomtól, amivel nem kis szellemi fölényre tett szert velem szemben. Aljas! Undorító! Unfair! Én bezzeg megadtam számára a tiltakozás lehetőségét, azt, hogy félbeszakítson, amikor csak akar, Ő azonban mágiához folyamodva fojtotta belém a szót. Féreg! De engem aztán nem ijesztett meg. Kis rizsa erről - kis leszúrás arról, apám emlegetése, blablabla… hogy oda ne rohanjak. Persze egyes szavai még a legmaróbb savénál is hatásosabbnak bizonyultak, kínt, fájdalmat okoztak számomra, ám ezt eszem ágában sem volt kimutatni. Na nem, még mit nem! Hogy aztán végül Övé legyen a teljes győzelem? Hogy azzal a tudattal hajthassa álomra a fejét, hogy megcsinálta, vérző sebek ezreit ejtette a már amúgy is megtört szívemen? Hát azt lesheti. Nem sok mindenem maradt már ebben az életben de az Önbecsülésem, a Büszkeségem az enyém, és ezt senki de senki sem veheti el tőlem. Főleg nem Ő… Dohogva hagytam a hátam mögött a könyvtárszobát, magamban fújtatva, szitkozódva, káromolva a legszentebb szenteket is, ám a mosoly immáron letörölhetetlenül virított a képemen. Nem győzött le! Talpon maradtam! Megcsináltam! Szembe szálltam a halállal s bár a csatát megnyerte a háborút még közel sem. Reszkess Reximo mert velem nem lesz könnyű dolgod, nem törsz meg!
~ Lelked sötét, akár az éj! ~
- Tudom… és már nem is bánom!

II. Beismerés ( Egy hét a gyengélkedőn )

Elsőre nem hittem, hogy Reximo komolyan beszélt volna a könyvtárban így hát nem is zavartattam magam, ám amikor másnap reggel arra ébredtem, hogy egy kis cetli vár a könyveim tetején azzal, hogy ezekre egy hétig nem lesz szükségem és, hogy reggeli után irány a gyengélkedő szolgálatra jelentkezni Madam Pomfreynál hirtelen megértettem. A büntetés valós!
~ Dögölj meg Reximo! ~

1. nap ( Hétfő )

Mintha csak órára igyekeztem volna úgy keltem fel a szokásos időben karikás szemekkel, kialvatlanul, ami már az ötödik napja volt annak, hogy a rémálmok nem hagytak békét nekem. Újra ugyanazok a képek peregtek le előttem „gúnyos én” - ről, és a varázslatomról ám ezúttal a lány édesapám alakját öltötte magára, aki vádlón, kárhoztatón szegezte rám a mutatóujját és nevezett meg gyilkosaként. Azután beállt a halál én pedig a tetem mellett gubbasztva vártam az ébredést, ami nem akart eljönni számomra. Snitt, feketeség majd a már általam jól ismert fehér falak jelentek meg a színen, a szoba közepén velem, bolond önmagammal, aki bár szívesen kiáltozna, mégsem teheti meg. Nem jön ki a hang a torkán. Egyre kevésbé bírom már.

Miután végeztem a szokásos reggeli teendőimmel s felöltöttem az egyenruhámat a nagyterembe, igyekeztem, hogy nagy nehezen magamba erőltessek egy kis rántottát, pirítóst és friss kávét. Őszintén? Nem sok kedvem volt hozzá, étvágyam pedig még annyi, sem hisz míg a többiek érdekes dolgokat tanulnak az órákon én addig a gyengélkedőn, gubbasztok, gyanítom súrolok, vagy törölgetek és alaposan lemaradok. A gyűlöletem Reximo iránt pillanatról pillanatra egyre csak nőtt és nőtt ez pedig az egész napi hangulatomra kihatással volt. Pontosan órakezdésre érkeztem meg az orvosi szoba elé, ahová egy hetes száműzetésbe kerültem és ahol Madam Pomfrey már tárt karokkal várt. Épp ahogy sejtettem, a feladatom nem volt más, mint ágytálak súrolása, lombikok rendezése, portörlés, kifutóskodás Roxmorts és a kastély között valamint ebédszállítás a gyógyítóknak, ápolóknak. Némán tűrtem, nem szóltam, nem kérdeztem miközben az elmémet egyetlen gondolat töltötte ki csupán: Dögölj meg Reximo! Ezért még megfizetsz!

Este kihagytam a vacsorát, épp csak annyi erőm volt, hogy letusoljak, pizsamába öltözzek, és álomba merüljek ám éjszaka fel - felriadoztam. A rémálmok ezúttal sem hagytak el…

Tigris, tigris, csóvafény
Éjszakáknak erdején,
Mily kéz adta teneked
Szörnyü és szép termeted?


2. nap ( Kedd )

Ugyan azok a reggeli mozzanatok zajlottak le, mint minden áldott nap, a sikoltva ébredéstől egyenesen a gyengélkedőn való kopogtatásig ám ezúttal nem a Madam nyitott nekem ajtót, hanem Ursula a javasasszony jobb keze. A nő arca szokatlanul sápadt volt, émelygésre, szédülésre panaszkodott a homlokát megtapintva pedig forróságot érzékeltem. - „Influenza” - diagnosztizálta magát az ápolónő én pedig csak egy aprót bólintottam. Nem tudtam mit mondhatnék, mit tehetnék, csak álltam a szoba sarkában és vártam, várakoztam. Gondoltam előbb vagy utóbb elmondja mi a teendőm, de a nő nem szólt csak a hozzávalók között matatott. Üvegcséket, edényeket pakolt elő majd egy ötpercnyi néma csendet megtörve felém fordult: - „Hát nem segít nekem?” , mit mondhatnék… ledöbbentem. Értetlenül pislogtam a nőre, aki csak maga mellé terelgetett majd elém tett egy receptet. - „Kifogytunk a Kalapkúra - bájitalból. Készíteni kell néhány adagot.” - ezzel már hozzá is fogott kisebb - nagyobb feladatokkal ellátva engem. Először is meg kellett keresnem Longbottom professzort, hogy a gyógynövénytan üvegházból Kakukkfű virágot és Csalánhajtást kérjek, majd amikor a férfi ellátott a szükséges hozzávalókkal visszamentem Ursulához. Ott, ezen hozzávalókat Szárított Ziliz levéllel együtt 20 ml forró vízzel öntöttük fel majd 15 percig állni hagytuk. Izgatottan vártam az eredményt, hisz lássuk be nem minden nap kér segítséget tőlem egy gyógyító. Fel s alá járkáltam, mikor pedig készen lettünk azonnal teszteltük is a bájitalt, Ursulán magán. A nő pillanatokkal később jobban is lett habár igaz mellékhatásként némi füst párolgott a füléből jó néhány órán át. Előfordul, kinek így - kinek úgy reagál rá a szervezete.

Nap végén pozitív érzelmekkel hagytam el a gyengélkedőt, hisz részt vehettem egy gyógyító főzet elkészítésében, amivel nem egy, de négy személyen is segíteni tudtunk. Vacsorára megettem egy egész rántott hús szeletet és némi sült krumplit majd, fáradtan bedőltem az ágyba. Két órát… ennyit sikerült aludnom csupán mielőtt ismét rám törtek a lidérces álmok.

Mily mélyben, ég-tájakon
Izzott a szemed vakon?
Volt tüzét felkapni vész?
Volt-e megragadni kéz?


3. nap ( Szerda )

Érdekesen alakult a szerdai napom, lévén egész álló nap Urusla mellé voltam beosztva, mint ügyeletes segéderő. Folyamatosan gyártottam a Kalapkúrát, - ÉN EGYEDÜL!!! - és töltögettem a diákok poharaiba. Ugye milyen szuper? Ráadásul, míg kettesben voltunk Ursula elmesélte nekem az élettörténetét, azt, hogy hogyan veszítette el a családját egy halálfaló támadásban, mi ösztönözte őt arra, hogy végül, tizenhat évesen talpra álljon, és a gyógyítói pályát tanulja tovább, hogy aztán néhány év utazgatás, és lazítás után a Roxfortba jöjjön, mint nővér. Meghatott a bizalma a szavai pedig a sötét varázslatok alkalmazóiról elgondolkodtattak. „Nem minden mágus gonosz, aki használja őket Dendera! Szükség törvényt bont, ezt sose felejtsd el!”

A nap hátralévő részében elmerengve töltögettem újra a bájitalokat, este pedig vacsora nélkül feküdtem le, hogy aztán órákig bámuljam a plafont, mielőtt elnyomna az álom. „Nem minden mágus gonosz, aki használja őket Dendera! Szükség törvényt bont, ezt sose felejtsd el!” - ismétlődtek meg a nővér szavai a fejemben újra és újra… Talán ha így áll a helyzet… mégsem olyan sötét a lelkem, mint hittem. Talán. Három óra alvás az álmokig… ez már haladás.

Szived izmait mi csel
És mi váll csavarta fel?
És mikor vert, volt erõ,
Kéz-láb, dacra vakmerõ?


4. nap ( Csütörtök )

Korán reggel arra ébredtem, hogy a szoba forog körülöttem, a torkom lángol, hányinger kínoz. A homlokomon akár tojást is lehetett volna sütni mikor, pedig felkeltem az ágyamból és a tükör elé léptem, holtsápadt önmagam pislogott vissza rám. Megbetegedtem, végül engem is elkapott az influenza. Kissé nehézkesen végeztem a reggeli teendőimmel, ám az étkezést ezúttal kihagytam annyira kavargott a gyomrom. Azon nyomban a gyengélkedőre igyekeztem ahol Ursula helyett Madam Pomfrey fogadott. Azt mondta ifjú jobb keze sokat mesélt rólam s arról mi mindent csináltam, míg Ő távol volt, így hát újabb feladatokat kapok. Persze amint megittam a bájitalomat, és már nem kínoz a rosszullét. Két órát kellett várakoznom mire tünetmentes lettem ám aztán belecsaptunk a lecsóba. A Madam segítséget kért tőlem a híres - neves Csontforrasztó teájának elkészítésében. Hozzávalók: 10 ml víz, 3 csepp Kutyatej nedv, 1 csepp dióolaj, 1 csipet Tyúktojás por, 1 csipet mészpor. Izgalmas feladat volt, érdeklődve figyeltem a javasasszony minden mozzanatát, majd amikor túlestünk az egy perc forraláson, az én feladatom volt, hogy megitassam a főzetet egy szegény, pórul járt harmadéves Griffendélessel, aki a lépcsőn legurulva törte el a csuklóját. A hálás mosoly az arcán… s a tekintete… felért minden kinccsel, amit csak ez a világ a magamfajtának nyújthat.

Este mosolyogva vacsoráztam meg a társaimmal, majd az esti teendők elvégzése után még egy kicsit beszélgettem a lányokkal, és csak azután aludtam el. Egy óra… ennyit aludtam csupán majd jött a rémálom a reggeli kislánnyal és a sötét varázslatommal. A remény felütötte fejét, ám egy szempillantás alatt el is tűnt, mintha soha velem sem lett volna.

Volt pöröly? és lánc-e, több?
Mily kohón forrt a velõd?
Volt üllõ? volt vad kapocs,
Gyilkos présével dacos?


5. nap ( Péntek )

Madam Pomfrey különleges feladattal látott el, ami nem volt más, mint McGalagony professzor nyugtató kamillateájának elkészítése és a kézbesítése az igazgatónő részére. Azt mondta nagyon fontos feladat, nem bízza rá akárkire, éppen ezért becsüljem meg magam. Remegő kézzel készítettem el a teát, hiszen ha nem ízlik, ki tudja mit gondol majd rólam a professzor. A gondolataimba mélyedve mentem fel a szobájáig majd miután bekopogtam és bebocsátást nyertem sietve léptem az íróasztalához és tettem le a csészét. Távozni akartam ám a professzorasszony megkért, hogy még maradjak. Úgy tűnt beszélni akar valakivel, s ha már egyszer úgy hozta Merlin én, vagyok kéznél, beszél velem. Pontosabban hozzám… A prof szentimentális hangulatban volt, a régi időkről mesélt nekem, és arról miként sült el balul egy bevetése ahol nem bízott a partnerében. Egyből szíven ütött a dolog… Bizalomhiány… Reximo és én… ez csakis valami rossz vicc lehet. ( Vagy talán a sors keze? ) A történet szomorú volt, McGalagony a végén elhullajtott egyetlen könnycseppet, ahogy a férfi haláláról s arról beszélt, hogy megakadályozhatta volna, ha megbízik benne, és nem a saját feje után megy. Azt mondta fiatal volt és bolond, még csak huszonegy esztendős… nyoma sem volt még az őt jellemző bölcsességnek akkoriban. Fájt így látnom hisz a szomorúság minden formája megrendített bárkit is láttam úgy. Szegény professzor… de az üzenet átjött ebben biztos lehet.

Éjjel egyáltalán nem jött álom a szememre, csak a plafont bámultam és a gondolataimba mélyedtem. Talán… csak talán Reximo mégsem akkora szörnyeteg, mint gondoltam, és tényleg csak segíteni akar. Talán adni kéne a dolognak még egy esélyt és bizalmat szavazni neki. Talán…

Hogy a csillagfény kigyult
S az ég nedves könnye hullt,
Rád mosolygott Alkotód?
Ki bárányt is alkotott?


6. nap ( Szombat )

Serkentő bájitalt kellett használjak, hogy az éjszakázás után ne aludjak be másodpercenként a gyengélkedőn. A szokottnál is sokkal - sokkal nyúzottabb voltam, ami Pomfreynak is szemet szúrt. Míg figyelte, ahogy egyedül elkészítettem a Csontforrasztó bájitalt, faggatni próbált arról miért nem tudok éjszakánként aludni, mitől vagyok ennyire kimerült. Hasztalanul. Ki - kitértem a kérdései elől, olyasmikkel elütve a dolgot, hogy csak a háború van rám rossz hatással, a szüleim iránti aggodalom semmi több. Úgy tűnt elhitte nekem, ám amikor befejeztem a teát, nem engedte, hogy távozzak, helyette a legközelebbi szabad asztalhoz húzott, és újabb hozzávalókat pakolt elő. Értetlenül figyeltem a mozzanatait miközben a javasasszony egy kelta receptről beszélt meg valami utazásról. Nem értettem egy árva szót sem, ám amikor elmondta, hogy tovább fejlesztette valami feljegyzés alapján az Álomtalan álom bájitalt egyből megértettem. A nő segíteni akart rajtam. Egy furcsa, zöld színű folyadékkal teli fiolát adott át nekem azzal, hogy alvás előtt igyam meg mikor a leginkább úgy érzem, nem bírom tovább. Azt is hozzátette, alaposan gondoljam át, mikor használom fel, mert egy évben csak egyszer alkalmazható, különben függőséget vált ki, ami mint azt tudjuk nem épp a legjobb dolog. Pláne, hogy a mellékhatása hallucináció. Hálás voltam az idős asszony kedvességéért, a fiolát pedig alaposan eltettem addig míg „el nem jön az ideje”.

Éjjel tűnődve meredtem a plafonra, gondolataim pedig Reximo körül kalandoztak. Vajon el tudott aludni? Rémálmok gyötrik? Vagy már réges - rég ébren van, és a folyosókat rója? Haragszik még? Bocsánatot kellene kérnem? Áh… ugyan még mit nem. Végül elnyomott az álom s ezúttal négy órát sikerült is aludnom. Csoda!

Tigris, tigris, csóvafény
Éjszakáknak erdején,
Mily kéz adta teneked
Szörnyü és szép termeted?


7. nap ( Vasárnap )

Loptam, csaltam hazudtam… S hogy miért? A nagyobb jó érdekében. Egy mentorért aki… fontos lett nekem. Tudtam, hogy ha még egy adag bájitalt kérek a javasasszonytól, megtagadná a kérésem teljesítését, mivel félne, hogy függő válik belőlem, így pedig nem maradt más hátra, mint lopni. Hisz Reximot nem fedhettem fel, igaz vagy igaz? Persze szép és jó volt a terv, csakhogy készen nem volt több adag. Mi maradt hát? A főzés. Pompás. A nap nagy részében stikában gyűjtögettem össze a hozzávalókat mikor, pedig Pomfrey eltűnt egy fél órára, gyorsan összeütöttem a bájitalt. Végig remegett a kezem, ahogy összezúztam a mandragórákat, és hozzáadtam a Kutyatej nedvet, a vizet és a Gyöngyvirágot majd összefőztem és vártam a hatást. Reméltem nem cseszem el, különben baj van. Szerencsére az eredmény ránézésre és illatra ugyan olyan lett, mint a javasasszonyé így elégedetten tettem el a főzetet a táskám legmélyére egy fekete fiolába majd folytattam a pakolászást, mintha mi sem történt volna.

Éjjel egy szemhunyásnyit sem aludtam, a lelkiismeretem hangja nem engedte. Elárultam a javasasszony bizalmát, a hozzáférésemet kihasználva kotyvasztottam egy veszélyes főzetet, amit aztán ki is loptam a gyengélkedőről, és magammal hoztam. Rosszal fizettem a jóért, ám a célom ezúttal mégis nemes volt. Legalábbis úgy hiszem. Reximonak aludnia kell, még ha csak egy éjszaka is az, amit nyújtani tudok neki. Ha minden igaz egy hétre való energiát nyer vele arra, pedig szüksége van. Érzem. Mond Merlin… súlyos bűnt cselekedtem?

III. Elfogadás ( Jelen.: Hétfő este 10 óra )

Sietős léptekkel haladtam végig a folyosókon egyenesen a párbajteremig ahol már réges - rég csend és béke honolt. Egy teremtett lélek nem sok annyi sem járt már odakint ezért döntöttem úgy, hogy egy hét kihagyás után végül rám fér egy kis gyakorolás. Akár Reximoval akár nélküle de folytatni akarom a tanulást, a különórákat, a sötét varázslatok elsajátítását. Elhatároztam, hogy ha törik, ha szakad átoktörő, válik majd belőlem erről, pedig nem mondok le senki kedvéért sem. Még akkor sem, ha minden éjjel rémálmok gyötörnek majd. Megéri! Becsuktam magam mögött az ajtót, és a terem közepére húztam a gyakorló bábút.
- Üdv drága barátom. Rég nem láttalak már. Mintha kicsit meghíztál volna mostanság. - cseverésztem jókedvűen majd elővéve a pálcámat a bábúra szegeztem azt.
- Lássuk mire emlékszem. Sectumsempra - szegeztem a pálcámat a bábúra majd lehunytam a szemeimet és elképzeltem milyen vágásokat, akarok ejteni a figurán. Magam előtt láttam, ahogy cafatokra szakad és betölti a termet, majd amikor kinyitottam a szemeimet valóban így is lett. Darabokra szaggattam épp csak az állvány maradt sértetlen. Juhú! Nem felejtettem.

* * *

Mindeközben Reximo professzor, ha visszatért a szobájába egy fekete üvegcsét pillanthatott meg az íróasztalán alatta egy kis fehér borítékkal melyen a teljes neve állt a kézírásommal. Amennyiben felbontotta egy kis cédulára lelhetett, melyen csak ennyi állt:

Saját kezűleg kotyvasztott bájital melyet Madam Pomfrey tanított nekem a büntetésem alatt. Csak akkor igya meg, ha már nagyon szükséges egy évben ugyanis csak egyszer teheti meg. Mellékhatása, ha megszegi az utasítást: függőség, hallucinációk.
Hatása: 8 órán át tartó, álomtalan álom mely egy heti energiával tölti fel magát.
Kérem, ne reklámozza, hogy tőlem kapta, a javasasszony ugyanis nem tud róla.
Mindent köszönök.
Tisztelettel: Dendera Jamila Massri. (a bevehetetlen jégkirálynő, befolyásos apuci elhanyagolt lánya )



Outfit: Derácska most! - Notes: Hát... Embarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzer. Aug. 28, 2013 6:51 am

Az éjszaka fémes, szürke csillogása aznap éjjel zúzmarát festett a hidegben reszkető elsárgult ágakra, ezüst leplet borítva az őszi világra. Csupán a kastély vastag kőfalai öleltek át bennünket, óvva a hidegtől, és a rettegéstől. Lépteim koppanása el-elhalt, s újra felerősödött az éjszakai folyosó sötétjében. Olykor egy-egy hatalmas, nyúlánk ablakon át beszökött a hold sápadt fénye, megvilágítva néhány szobor, oszlop és fal körvonalát, majd a járókövön megcsillanva tovább szökkent a plafon felé, és elnyelte a sötétség. Hajnali egy, talán fél kettő felé járhatott, és még meg sem próbálkoztam az alvással. Gondolataim tajtékzó tengerén a nyugtalanság hajója evezett, meg-megbontva széles, fekete vitorláit szelte a felcsapó sötét habokat, s igyekezett eltűnni a feledés óceánja felé száguldva. Megálltam egy jókora ablak előtt, s azt kitárva beleszippantottam a jeges levegőbe.
„Cantate vitae canticum
Sine dolore actae”

Olvastam a levegőben, s megannyi apró csillagként röppentek fel, fehér csapdosó szárnyaikkal a vízen lebegő hattyúk a távolban. Behunytam a szemeimet, a szél belekapott a hajamba, kezeimet széttárva mélyeket lélegeztem. Derát láttam, saját vérében fekve. Kívülről szemléltem, amint felkapom, és rohanni kezdek vele. A képek közt villanások, sikolyok hallatszottak, s rémülten eszméltem magamhoz. A hattyúk már messze szálltak, vitorlázva az alacsony légáramlatokon. Eltűnődve figyeltem kecses szárnycsapásaikat, amíg kámforrá nem váltak a hegyek keltette sötét árnyékok takarásában. Hosszú, elnyúlt árnyékok voltak, ezüst szegéllyel kikövezve, melyet a fátyolos fényű, sápadt égitest halovány sugarai festettek körbe. A telihold baljós jegességgel vetett kristályos fényt az épülő jégvilágra. Ezer, s megannyi apró csillogó tündérnek látszott a fagyos köd szitálása. Erőtlenül támaszkodtam a párkányba, s becsuktam a kitárt üvegeket. Megszűnt a fagyvilág, elcsendesült a szél, s körbenézve ismét a sötétségbe burkolózó ősi falak ölelésében álltam, a feketeségben elvesző folyosón. Dendera üveges tekintetének képe kísértett, ahogyan elhaladtam a faragványos kőszobrok előtt, a kifestett ablakok mozaikszerű gyöngéd, színes fényében, s végül eltűnt előttem a világ, a folyosó sötétségbe borult. Megszűntek a körvonalak, jelentéktelenné lettek a formák, a fénytelenség mohósága felemésztette az ember által teremtett épületet, s körbenézve csupán a képzelet fekete falainak ütköztem. A sötétben kiélesedik az ember hallása, és szaglása is. Pontosan ez volt az, amit úgy imádtam az éjjeli kószálásban. Pár órára megvakulni, s nem látni a háborgó világot. Ez zökkentett ki a mindennapok szürkeségéből. A képzelet.
Lépteim hosszan nyúltak el a semmiben, míg végül körbeértem a folyosón, s ismételten a négy ház névadóinak életnagyságú mozaiküvege előtt álltam, elámulva a rám hulló gyönyörtől. Nem tudtam betelni a látványtól, teljesen lényegtelen volt, hányszor néztem szembe ezekkel a festett varázslómesterekkel. Más ember már megszokhatta volna, tekintve hogy a sötét varázslatok kivédése terem ajtajával szemben tárult fel ez az ékes ablaksor, de én valami mást láttam benne. Valamit, ami folyton-folyvást más, és más alakot ölt magára. A sarlóhold élettelen, jeges fényében, vagy a telihold sziporkázó ezüstzivatarában, minden éjjel más képet festettek a színes üvegek a szemben lévő falra. Olyankor, amikor egészen elfogy a sápadt égitest, és az égboltot csupán a tündöklő csillagok pajkos, játszi vidámsága festi színessé, a vetített képek egészen félelmetessé, zorddá, és sötétté válnak. Az arcok komorak, gúnyosak, míg teliholdkor szigorúan, szúrós tekintettel bámulnak a gyönyörködőre. Nappal kellemesek. Vidámak, és barátságosak. Borult ég alatt pedig zokognak. Talán senki nem figyelte még meg, ezeknek az alakoknak a színjátékát, engem viszont minden éjjel megbűvölt a négy varázsló festményének színháza. Belöktem a vastag, sötétszínű faajtót, s a terembe lépve fáklyákat gyújtottam, varázspálcám segítségével. Az árnyékok összeugrottak, sikítva kámforrá lettek, és a fénybe takaróztak még egy ideig. Levetettem a kabátomat, a szokásos helyére, a tanári szék karfájára simítottam, és a könyvespolc mögötti felfelé vezető csigalépcsőn keresztül a szobámba siettem. Szokásomhoz hűen fogyasztottam el a teámat, és vettem nyugtató fürdőt, csupán ezek után süppedtem az őriző párnák meleg ölelésébe. Csupán gondolataim ringató csónakjában feküdtem, álomra ezúttal sem leltem. Arcomat mélyen a párnámba fúrtam, csendet akartam csupán, és néhány óra nyugalmat. A fülemben zúgtak a hangok,
„Cantate vitae canticum
Sine dolore actae”

énekelték, miközben kezénél, és lábánál összekötve cipeltek egy emberi tetemet. Botra függesztve, két vállukra fektetve vonszolták a testet, akár egy frissen lőtt vadállatot. A halott arca meg-megcsillant a hold fényében. Ismertem ezeket a vonásokat. Horatius Gray volt az. Rettegett, nagy vagyonú, és még ennél is nagyobb hírű halálfaló volt, egyike a Roxfort árulóinak. Az előtt számmisztikát tanított az iskolában, ám sötét lelkének mivolta nem sokáig nyert takarást. Egy, talán másfél hónap sem kellett hozzá, hogy lelepleződjék aljas tevékenysége, ám még mielőtt a nyomozás megkezdődött volna, mindenét hátrahagyva eltűnt, és kilépett a köztudatból. Egészen két évig egy szót sem lehetett hallani a férfiről, s miután úgy vélte, elég időt töltött remeteségben ahhoz, hogy tettei elfelejtődjenek, visszatért a közéletbe. Olyannyira biztosnak érezte sikerét, hogy fel sem eszmélt rá, hogy tőrbe csaltuk, s visszatérése óta folytonos megfigyelés alatt tartottuk, várva a lecsapáshoz megfelelő alkalomra. A „nagy leleplezés” 2003 decemberében történt. Térdig érő hóban vágtunk neki, negyedmagammal a letartóztatásnak, ám a dolgok balul sültek el. Kiderült, hogy egy beépített hírszerző tevékenykedett a minisztériumban, s mikor mi elhagytuk a hivatalt, és megkezdtük az akciót, a tégla egyből értesítette Horatiust, az őt fenyegető veszéllyel kapcsolatban, így mire az akció színterére érkeztünk, hatalmas túlerővel szemben találtuk magunkat. A heves küzdelemben, egy társam halálos sebet kapott, egy másikat pedig a felejtés átkával sújtották. Ketten maradtunk, és a szétszéledő halálfalók után iramodtunk. Hajnalra értük be a fejvesztve menekülő Horatius Grayt, aki csapdába esett egy sziklaperem szélére szorulva. Tudtam jól, ha most szökni hagyom, talán sosem látom újra, s csupán gúnyos, sötét mosolya fog kísérteni, halálom órájáig. Pillanatnyi habozás, kiélesedett patthelyzet közepette hagyta el az ajkaimat a halálos átok varázsigéje. Megállt az idő. Képkockáról képkockára bámultam, ahogy a férfi tekintete üvegessé lesz, és végül elnyúlik a kőpilléren. Kezeit, és lábait megkötözve, trófeaként cipeltük a miniszter elé, akár egy lőtt vadat.
„Cantate vitae canticum
Sine dolore actae”

Üvöltötték a hangok, és akárcsak húsz éven keresztül minden nap, most is ordítva riadtam fel. Szemeimet riadtan forgattam, szívem rendszertelenül vert, majd szétvetve a mellkasomat. Egy és fél órát sikerül aludnom. A rémálmaim után, sosem kíséreltem meg ismét álomba merülni, hisz féltem, hogy ismét ugyanazt az emléket látom viszont…


A mindennapok szürkeségéből Dendera emlékei rángattak át az elmélkedés határtalan óceánjára. A bűntudat gúnyos leple borult rám, akárhányszor a lányra gondoltam. Felháborított a tiszteletlen viselkedése, ami már sokkal több volt az elfogadhatatlan tiszteletlenségnél, de a szavak, melyeket a fejéhez vágtam, minden éjjel kísértettek. Akárcsak a lány mondatai. Napokat töprengtem rajtuk, álmatlan óráim ezrei röppentek tova az őszi széllel. Annyi lágyította a szívem, hogy a büntetést személyre szabottan adtam ki, és nem terjesztettem az öreg McGalagony elé. Gyógyító akar lenni, hát akkor tapasztalja is meg, milyen az élet a pálca másik oldalán…

A hétfők rendszeresen borongósan kezdődnek, és fáradtan fejeződnek be. A hét kezdő napja sosem egyszerű, főleg akkor nem az, hogyha az előtte levő két napot megbízás alatt tölti az ember. Péntek éjjel keresett meg egy régi ismerősöm baglya, s sürgős segítségemet kérte, egy évekkel ezelőtt hátrahagyott, és félkész nyomozás részleteinek összerakásában. Hétfő hajnalban érkeztem vissza a Roxfortba, s reggel már kezdődött a tanítás. Rám fért volna egy kiadós alvás, de mint azt tudjuk, az a magamfajtáknál nem bevett dolog. A szokásosnál is hidegebben, és megtörhetetlen, jeges szigorral vezényeltem le az órákat, majd a nap befejeztével, először késődélutáni sétára indultam a birtok zöld lankás dombjai közt, meglátogatva a vadőrt, aztán vacsora után elvonultam a könyvtárba, régebbi tekercseket bújva, számos lexikont átnyálazva. Tizenegy óra felé járhatott, mikor visszatértem a szobám négy fala által nyújtott magányba. Az ajtón belépve, rögtön megakadt a tekintetem egy fekete fiolán, és az alatta felpöndörödő pergamenpapírra írt üzeneten.

Saját kezűleg kotyvasztott bájital melyet Madam Pomfrey tanított nekem a büntetésem alatt. Csak akkor igya meg, ha már nagyon szükséges egy évben ugyanis csak egyszer teheti meg. Mellékhatása, ha megszegi az utasítást: függőség, hallucinációk.
Hatása: 8 órán át tartó, álomtalan álom mely egy heti energiával tölti fel magát.
Kérem, ne reklámozza, hogy tőlem kapta, a javasasszony ugyanis nem tud róla.
Mindent köszönök.
Tisztelettel: Dendera Jamila Massri. (a bevehetetlen jégkirálynő, befolyásos apuci elhanyagolt lánya )


- Állt a papíron, kézzel írt, gyöngyházbetűkkel. Szívemet átjárta a meglepődöttség, és a megkönnyebbültség halvány lángja. Egyszerre voltam meghatódva, egyszerre pedig majd kicsattantam a boldogságtól, és a szeretettől. Sietős léptekkel rohantam le a csigalépcsőn, és a sötét homályban tékozló svk teremben torpantam csupán meg. A rácsos, vékony ablakokon át, alig pár sugárban szűrődött át az éjszaka fénye, s a sugarak láthatóvá váltak a szoba poros levegőjében megtörve. Halkan szuszogva akadt meg a tekintetem a párbajterem ajtaja alatt kiszivárgó apró fénysugáron. Arcomon az őszinte boldogság mosolya görbült, majd miután ismét felfüggesztettem a fagyos „Tyrius arcot” beléptem a terembe, ahol a lány állt, egy rakás vattával körbevéve, a szanaszéjjel vagdalt bábuval szemben.
- Köszönöm, Dera. – súgtam a lány felé, az ajtóban állva, és behunyt szemmel bólintottam.
- A kaszaboló átka, jobb, mint valaha. Nagyon szép, jómagam sem csinálhattam volna szebben. – dicsértem, és közelebb léptem a lányhoz.
- Örülök, hogy itt van… És. Nézze. Nem férfihoz, nem tanárhoz méltóan viselkedtem azon a napon. Átgondoltam mindazt, amit a fejemhez vágott. És ugyan meg kell, valljam, a közlés módja egyáltalán nem volt megfelelő, - ennél a résznél elvigyorodtam, - köszönöm, hogy ráébresztett néhány dologra. Ahogyan maga bizonyított nekem az imént, és életemben talán a legkedvesebb ajándékot kaptam öntől, megbánást tanúsított. Én is azon vagyok, hogy a jobb út irányába haladjak. Köszönöm, és sajnálom. Roppantul sajnálom. – fejeztem be, és a megbánást hangsúlyozva a lány vállára helyeztem a kezemet…
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzer. Aug. 28, 2013 2:43 pm




A győzelmi mámor kellemes érzete járta át az egész testemet, miközben a tekintetem a szanaszét kaszabolódott bábu maradványaira szegeződött. Amerre csak a szem ellátott vattadarabkák, rongyfoszlányok, cérnaszálak lepték be az egész termet, melyek mind - mind ugyan azt a hírt adták az erre tévedők tudtára: „Dendera Massri nem felejtett ez alatt az egy hét alatt. Sőt! Jobb formában van, mint azelőtt.” Igaz ugyan, az álmok melyek minden áldott éjszaka kísértenek, s tesznek arról, hogy ne tudjam kipihenni magam egy pillanatra sem szűnnek meg nyomasztani, folyvást mardossák a lelkemet, ám mióta segíthettem meggyógyítani néhány diákot, beszélgettem Ursulával és McGalagony professzorral ráadásul új bájitalokat is megtanultam, valahogy… nos talán hülyén hangzik, de jobb lett a kapcsolatom önmagammal. Másként állok bizonyos dolgokhoz, mint azelőtt. És ha belegondolok, hogy tudatosan vagy sem, de mindezért Reximo a felelős… elönt a mérhetetlen hála érzete. Nézzenek oda, a végén még megszeretem a vén hóembert. Ki hitte volna? Már épp emeltem volna a pálcámat a bábúra, hogy egyetlen apró varázslattal helyreállítsam, mikor egyszer csak ismerős hang ütötte meg a fülemet a hátam mögül. Önkéntelenül húzódtak mosolyra az ajkaim, ahogy észrevettem ki toporog az ajtóban és egy aprót biccentettem felé.

- Jó estét. - köszöntem miközben a fülem mögé simítottam néhány kósza hajtincset.
- Komolyan mondja? - csillantak fel a szemeim egy pillanatra. - Gondoltam bemelegítésnek kipróbálom, hogy megy, mennyit felejtettem, de a jelek szerint ez még megvan. Furcsa de most semmi sem terelte el a figyelmemet, olyan könnyen ment mintha csak süteményt szeleteltem volna fel vagy kalácsot a reggelihez. - vontam meg a vállam jókedvűen. Oké tudom, kissé talán groteszk egy ember összekaszabolását ilyesmihez hasonlítani, de hirtelen ez volt az első példa, ami az eszembe jutott. Kezdek becsavarodni? Vagy túl kislányos napom van ma? Tudja fene.
- Én öhm… szóval… tudom, hogy egy kicsit elragadtattam magam a könyvtárban… khm… egy kicsit nagyon és nincs is megfelelő magyarázatom rá, szóval… - vettem egy mély lélegzetet, de az S - betűs szó valahogy nem akart utat törni magának az ajkaimon keresztül.
- Szóval én csak azt akarom mondani, hogy… - bámultam a kövezetre, a függönyökre, mindenhova de az a szó egyszerűen… nem akart kijönni, hiába érzem úgy. Őszintén.
- Többé nem fordul elő. - zártam rövidre a végén. Talán, így is érti, mit szerettem volna mondani, megérti, hogy sajnálom még akkor is, ha valahogy képtelen vagyok kimondani. A levelem, a fiola… hátha többet értek ezer szónál. De miért? Miért nem tudom kimondani?
- Engem is elgondolkodtattak a szavai… és nem csak az, amit apukámról mondott. - mosolyodtam el halványan, ám mikor a férfi a vállamra tette a kezét teljesen el is tűnt az arcomról mintha soha ott sem lett volna. Röhej, hogy egy idegen többet foglalkozik vele, mint… Áh! Mindegy.

- Annyi minden történt egy hét alatt. - huppantam fel a párbajasztalra és törökülésbe helyezkedtem, majd a könyökömre támasztva az államat Reximora pislogtam.
- Kér esti mesét? - érdeklődtem játékosan majd, amennyiben pozitív választ kaptam, megköszörültem a torkomat, és teljesen átszellemülten kezdtem bele a történetembe, épp akár egy kislány, aki az iskolából hazaérve mesél otthon a szüleinek a napjáról vagy az egyhetes erdei iskolájáról.
- Az első nap nem volt valami izgalmas. Épp ahogyan arra számítottam lombikokat pucováltam, ágytálakat súroltam vagy alapanyagokért futkostam Roxmortsba. Gyanítom sejti, hogy közben össze - vissza átkoztam magát, így az sem lepne meg, ha végig csuklotta volna a Hétfő reggelt. - kuncogtam halkan.
- A Kedd már annál érdekesebb volt ugyanis Ursulával kellett együtt dolgoznom mivel Madam Pomfreynak el kellett mennie valahova. Szegény nő, mármint Ursula persze, elkapta az influenzát és az én segítségemet kérte, hogy elkészíthesse a Kalapkúra - bájitalt. Kifogyott belőle az egész gyengélkedő, Pomfrey sehol, a betegek pedig sorra jöttek ugyan azokra a tünetekre panaszkodva. Ciki volt. Enyhén szólva tök furcsán éreztem magam, hiszen mégis csak egy gyógyító kért segítséget tőlem és hát… féltem, hogy beégek. Persze oké az alapok mentek, elszaladtam Longbottom profhoz hozzávalókért, aztán vissza, vágtam, áztattam épp ahogy Ursula mondta, de na… sosem csináltam még azelőtt ilyesmit szóval alaposan bennem volt a para. Szerencsére jó kis csapatot alkottunk mi ketten és a főzet tökéletes lett így nem csak a nővér, de a diákok is gyógyulni kezdtek. Olyan jó érzés volt segíteni. Valahogy… úgy éreztem, hasznos vagyok. Érti, hogy értem? - mély levegő, utána folytattam tovább.
- Huh… akkor Szerda. Mi is volt Szerdán? Ja igen. Tudom már. Aznap egyedül főzögettem a Kalapkúrát… Teljesen egyedül! Tuti kapnék Norgrove proftól egy jó jegyet, ha neki is megcsinálnám hibátlanul, mert még nem is tanultuk és szerintem nem is fogjuk, mivel ez inkább gyógyítói tananyag. Vagy nem? Áh… nem tudom de, nem is számít, mert én tudom a többiek meg nem. - jesszus már csak a bibibi hiányzott a mondat végéről. Szegény prof, és még mennyi mindent kell végighallgatnia tőlem.
- Ursulával rengeteget beszélgettünk közben, míg nem voltak betegek a szobában. Mesélt a családjáról és az elvesztésükről. Tizenhat éves volt mikor halálfalók lemészárolták a szüleit, a két bátyját és a sógornőjét egy támadásban, míg Ő a Roxfortban volt. Azt is megosztotta velem, hogy a szerelem állította végül talpra, amit egy auror iránt érzett. Befejezte a sulit, kitanulta a gyógyítást, hogy segíteni tudjon az embereken, azután utazgatott egy kicsit a párjával, hogy új módszereket tanuljon ki, világot lásson, ilyesmi. Bár szegény nő most nagyon aggódik a párjáért, mert az 3 hónapja bevetésen van és semmit, sem tud róla. Ezért jött a Roxfortba ápolónőnek, hogy elterelje a figyelmét. - csóváltam meg a fejem.
- A sötét varázslatokról is beszélgettünk… Ne nézzen így, Ő hozta fel és nem én. Nyugodtan elhiheti, nem járt el a szám. Esküszöm! Szóval… Ursula azt mondta nem minden mágus rossz… aki ilyeneket használ. Egészen pontosan úgy fogalmazott, hogy: „Nem minden mágus gonosz, aki használja őket Dendera! Szükség törvényt bont, ezt sose felejtsd el!” - vontam meg a vállam.
- Valahogy célba talált az üzenet. - forgattam meg a szemeimet egy apró mosollyal. Lehet, hogy túl sokat beszélek? Na mindegy, egyszer kibírja.

- Hmm… Csütörtök. Jaj az a nap, még így utólag is fáj. Képzelje reggel arra ébredtem, hogy én is elkaptam az influenzát. Szédültem, lázas voltam, hányingerem volt és a torkom is lángolt. Legszívesebben a takaróm alatt gubbasztottam volna egész nap, de nem akartam hiányozni a büntetésről, így erőt vettem magamon, és jelentkeztem szokásos időben. Igaz a reggelit kihagytam, mert már a gondolatától is rosszul volta, de talán nem is baj. Néha így is úgy érzem magam, mintha egy kisbálna lennék. - viccelődtem.
- Mire leértem Madam Pomfrey már visszatért a ”szabadságáról” így hát nála jelentkeztem le, és tőle kértem bájitalt. Képzelje Ursula sokat mesélt neki rólam és arról, hogy mennyit segítettem neki, így a Madam miután kikúrált újabb feladatokkal bízott meg. Kapaszkodjon meg… segíthettem neki elkészíteni a saját, híres - neves Csontforrasztó teáját. Néhány nap alatt a második bájital, amit megtanulhattam és wááá… annyira izgatott voltam. Jobban mint pár nappal azelőtt, a Kalapkúránál. Mikor készlettünk nekem kellett megitatni a főzetet egy harmadéves Griffendélessel akit, baleset ért a lépcsőn, és aki a kezét törte közben. Olyan aranyos volt, ahogy hálálkodott, és ahogy nézett rám. Teljesen meghatódtam. Ha nem lettek volna végig rémálmaim… - elharaptam a mondatot és megráztam a fejemet. Nem fontos.
- Pénteken nyugtató teát kellett főznöm az igazgatónőnek és személyesen nekem is kellett felvinnem hozzá. McGalagony elég fura volt, mivel amikor le akartam lécelni megkért, hogy maradjak egy kicsit beszélgetni. - hajoltam egy picit előrébb és egy kispárnát varázsoltam magam elé, hogy arra támaszkodhassak. Kényelmesebb, na.
- A szemei vörösek voltak, az arca elgyötört… rossz volt úgy látni, de nagyon. Egy régi bevetésről mesélt és arról, hogy nem bízott meg a társában, aki később emiatt az életét vesztette. A tanárnő magát hibáztatta és a fiatalkori ostobaságát, nekem pedig akarva - akaratlanul is maga jutott az eszembe, és a bizalom, amit részemről annyira hiányolt. Egész éjjel ezen rágódtam, és a plafonon lévő repedéseket vizsgálgattam. - pirultam el egy picit.
- Ne féljen már nincs olyan sok vissza. Szóval… Szombat. Hulla fáradt voltam az éjszakázástól és serkentő bájitalt kellett igyak, nehogy minden pillanatban bealudjak napközben. Sajnos Pomfrey észre is vette ezt rajtam, és faggatni kezdett, de én nem akartam mesélni így hát hülyeségekkel tértem ki előle. Tudom nem szép dolog, mégsem akarom mindenki orrára kötni a viselt dolgaimat. Úgy tűnt beéri a magyarázatommal, de amikor fel akartam menni a körletbe megkért, hogy még maradjak és egy másik főzetet készített el a segítségemmel. Azt mondta az Álomtalan álom továbbfejlesztett verziója, amit Ő kísérletezett ki. Tudja miről szól, mikor kell meginni, mik a mellékhatásai hiszen leírtam. Kaptam tőle egy fiolát azzal, hogy csak akkor használjam fel, ha nagyon muszáj. Azóta is fent van eldugva a szobámban. Éjjel megint maga jutott eszembe, ahogy a plafont bámultam és akkor… csúnya dologra szántam el magam. - takartam el néhány pillanatra az arcomat zavaromban.
- Ahogy azt a levélben is írtam… a Madam nem tud arról, hogy magának is készítettem olyan löttyöt mivel akkor főztem mikor nem tartózkodott a szobában. Egész nap lopkodtam hozzá a hozzávalókat, azután fél óra alatt elkészítettem és eldugtam. Nem kell aggódnia tökéletes lett, de ha nekem nem hiszi, tesztelje egy Mardekáros idiótán azokért úgy sem kár, ha végül mégis hibáztam valahol, és balul sülne el a dolog. - tudom, tudom gonosz vagyok, de ha egyszer nem bírtam ki.

- Szóval érdekes hét áll mögöttem, új tapasztalatokkal, ismeretekkel gazdagodtam, és rá is jöttem egy - két dologra. Például rájöttem arra, hogy nem követek el bűnt azzal, hogy megtanulom a sötét varázslatokat, sem azzal ha használom őket amennyiben a jó cél vezérel és nem élek vissza a hatalmammal. Lehet épp életet sikerül mentenem vele. Arra is rájöttem, hogy míg élek legalább egy bizalmasra szükségem lesz, különben beleőrülök a paranoiába és hát… ki más lenne erre a szerepre alkalmasabb, mint maga? Amennyi hülyeségemet lenyelte már… Ön a legstrapabíróbb eddig. Nincs kedvem tovább keresgélni és hát, ha már egyszer a mentorom… - ej de nem megy ma a sajnálkozás és a bocsánatkérés.
- Khm… továbbá az is világossá vált a számomra, hogy nem akarok gyógyító lenni. Legalábbis most nem. Becsülöm őket, és nagyon tetszett a gyengélkedőn eltöltött idő, így tuti megyek önkénteskedni hétvégente, de lássuk be, más az álmom. Átoktörő akarok lenni, és megelőzni a bajokat, a sebesüléseket nem pedig gyógyítani azokat. Majd ha már kiöregedtem váltok, és talán én is jövök a Roxfortba a diákokon segíteni, ám előtte úgy érzem más feladatok várnak rám. Szóval összességében talán nem is volt ez akkora büntetés főleg mivel élveztem és még tanultam is belőle egy csomó mindent. - pislogtam a professzorra nagy szemekkel, a párnámat ölelgetve.
- Ne is mondja, túl sokat beszéltem igaz? Én… sajnálom. Csak gondoltam érdekli… - bizonytalanodtam el a végén, ahogy eszembe jutott hány sztorim után hümmögött apám majd egy „ügyes vagy” felkiáltással magamra is hagyott. Lehet, hogy Őt is untattam és csak udvariasságból nem szakított félbe?
- És Ön… Önnek hogy alakult a hete?


Outfit: Derácska most! - Notes: Bocsi "apu", hajnali lázas szómenés... Embarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeCsüt. Aug. 29, 2013 11:50 am

Szabályossággal megbűvölten hallgattam a lány már-már szerelmesítően édes beszámolóját, a tanári szék támláján, könyökömmel támaszkodva. Nem érdekelt mit reagál az enyhe dorgálásomra, elvégre már régen megbocsátottam neki. Arcomon szelíd, érdeklődő mosoly görbült, szemeimet megkönnyebbült elfogultságban pihentettem a lányon, s közben gondolataim szárnyaló hollójának felhőjén vetítettem képzeletem foltos vásznára a leírt egy hetet. Csak beszélt, beszélt, és beszélt, én pedig élveztem. Dera csengő, halkan kúszó kristálytiszta szavai megtöltötték a terem kopár kőfalait, s táncot lejtettek a fejemben. Akár apró tündérek, hagyták el ajkait a hangok. Volt ebben a lányban valami mesés, valami csodálatos. Még a fogam fehérje is felvillant vigyorgásomban, miközben Dendera igencsak esetlenül elnézést kért, az egy héttel ezelőtt történtekért. Le sem emeltem a tekintetem a hevesen gesztikuláló Hollósról. Lassan mondandója végéhez ért, legalábbis úgy látszott, kezdett kifulladni a hatalmas kapálózásban, és úgy tűnt a levegője is fogytán van. Őszintén ismertem be magamnak, hogy bántam, hogy vége az esti mesének… vagy hogyan is fogalmazott.
- Nem beszélt sokat! – horkantam fel, s a remény szikrája csillant fel szememben, hogy talán még folytatja a beszámolóját, és én tovább tűnődhetek, ezt azonban érdeklődése megtörte.
- Tudja, a hét elején én is, magához képest igencsak paprikás voltam. Ami azt illeti, a teljes álmatlanság éjszakája engem még aznap éjjel ért, amikor úgy összezördültünk. Volt időm átgondolni mindazt, amit a fejemhez vágott, és ezt most nem negatívan közlöm magával. Sőt, köszönettel tartozom, hogy ráébresztett rengeteg olyan dologra, amik felett szemet hunytam magamban… Úgy tűnik még negyven felett is van mit tanulnia az embernek. – kezdtem, és lassan kihúztam magam, majd helyet foglaltam az asztalon üldögélő lánnyal szemben.
- Sokat elemezgettem az emlékképeket a merengőben, de így sem szabadultam néhánytól. Hiába, ami megtörtént, beleégett a barázdák közé, és semmi ki nem szedi őket onnét. – hátradőlve bámultam Derára, aki amennyiben figyelmesen tovább üldögélt, én folytattam a kívánt beszámolómat.
- Tudja… nem vagyok az a csevegős típus… Persze hogy tudja. Egészen nyilvánvaló, idővel igyekszem ezen a hibámon is változtatni. De ezt nem azért mondom, mert nincs kedvem beszélgetni magával, nehogy azt higgye, csak csupán azt akarom elkerülni, hogy azt gondolja, zárkózott vagyok magával szemben. – toldottam meg, és ujjaimmal a sétapálcám markolatán dobolva igyekeztem a folytatással.
- Ami pedig az álomtalan álom főzetet illeti, megnyugtathatom, hogy nem szivárog ki az apró kihágása. És ami ennél is több, mélységes hálával tartozom… A legkedvesebb ajándék, amit valaha kaphattam volna. Köszönöm. És mivel megbízom magában, Ms. Massri, ezért természetesen nem pocsékolom a csodás bájitalt holmi sziszegő vízisiklóra. – tetéztem a gúnyt a teremben, és arcomra a jóleső káröröm széles vigyora rajzolódott. Olyan, de olyan aljasnak éreztem magamat. Tanárként vagyok jelen, de sokkal inkább barátnak érzem magamat, mint sem nevelőnek. Jó érzés volt.
- És ami azt illeti, megnyugtat a gondolat, hogy már nem gondol engem Voldemortnak. – mosolyodtam el, és lassan felállva a bábura szegeztem a pálcámat, és egy apró mozdulattal helyre is pofoztam a külsejét.
- Én amondó vagyok, önből fantasztikus átoktörő válik, kivéve persze, ha nem tanul. És a tanulás legmagasabb szintjére lépve, a kaszaboló átok elsajátítását illetőleg egyetlen lépés van már csak hátra. Ez a lépés viszont néma. – magyaráztam, és amennyiben Dera is úgy vélte, itt az ideje a folytatásnak, behunytam a szememet, és a bábu hirtelen milliónyi apró cafatban hullott szét a földön.
- Nonverbális alkalmazás. A legerősebb erejű varázslás, RAVASZ szintű módszer, egy ennél még magasabb szintű varázslat esetében. Kivédése roppant nehéz, még a legtapasztaltabbaknak is rendkívül feszült figyelemre van szükségük ahhoz, hogy nonverbális, „néma” varázslatokat hárítsanak. Járja át a magában lakozó féktelen varázserő, folyjék át a kezén keresztül a pálcája hegyébe, hunyja le a szemét, és kiáltsa odabenn az átkot, képzelje el a hatását, és végül tépje cafatokká a bábut. – mondtam, és egy suhintással ismét visszanyerte formáját a macskaéletű próbabábú. Elégedetten, és bizakodva támaszkodtam az asztal sarkának, és Dera, hogyha készen állt, neki is állhatott a feladatának beteljesítéséhez.
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeCsüt. Aug. 29, 2013 2:57 pm




Vajon mikor válik betegessé a ragaszkodás két ember között? Mikor éri el azt a szintet, ami már közel sem nevezhető természetesnek, és ahonnét illene visszafordulni, mielőtt még komolyabb bajok lennének? Meddig fajulhatnak a dolgok, mielőtt még a világ rásüthetné két emberre, hogy amit művelnek vétek a természet ellen, sőt már - már bűn? Áruló volnék, amiért hagytam, hogy az érzelmeim átrendeződjenek bennem, és egy egészen új világba csöppenjek, ahol az értékrend nem egyezik meg az elfogadottal, ahol nem csak fekete és fehér van, hanem szürke is? Átléptem volna a vonalat, amikor hagytam, hogy Tyrius Reximo a szívembe férkőzzön, és egy meglehetősen nagy darabot birtokba vegyen belőle? Ahogy a férfi szavait hallgattam, a fejemben csak úgy csikorogtak a fogaskerekek, az érzést pedig mely hirtelen elöntött… egyszerűen képtelen vagyok megfelelő szavakba önteni. Mintha… nem is tudom. Mintha csak fejest ugrottam volna egy hatalmas medencébe, ami telis - tele van töltve a legédesebb, legfinomabb mézzel ami csak a világon létezik, s az aranyló, szirupos folyadék az egész testemet körbeölelte volna. Kellemes melegség járta át a szívemet, a lelkemet miközben Reximo szavaira csak aprókat biccentettem, jelezvén, hogy figyelek, hogy érdekel mindaz amit mond. Szárnyra kaptam, egy részem odabent új életre kelt, s ezúttal már nem hagyja magát elnyomni, tudom nagyon jól. Többé már nem hunyászkodik meg mások akarata előtt, többé már nem hagyja, hogy elbizonytalanítsák, eltiporják, sarokba dobják, lenézzék. Nem bizony. Ez a parányi kis részem ezúttal harcolni fog, küzdeni, azért ami megilleti, miközben teli torokból harsogja, hogy: „Bekaphatja az egész világ, akkor sem bukom el többé! Majd én megmutatom, és egy nap büszkék lehettek rám. Mind büszkék! Főleg ti kétkedők, ti, akik azt gondoltátok, nem vihetem túl sok sokra, az álmaim mit sem érnek, hiú ábrándok csupán. Ti fogtok a lehető legnagyobbat nézni erről én kezeskedem! S nekem aztán elhihetitek… nem nyugszom addig, míg célt nem érek.”

Figyelmesen hallgattam végig mindazt, amit a professzor a Sectumsempra nonverbális alkalmazásáról mondott, mikor pedig a bábú a szemem láttára kaszabolódott apró darabokra a professzor egyetlen szava nélkül, lelkesen csillantak meg a szemeim. Újabb információ, mellyel bővíthetem a tudásomat, újabb tökéletes fegyver, ami később talán még jól jöhet a számomra. Ch… újabb esemény, amit hiába szeretnék világgá kürtölni, mégsem tehetem meg. Még a szüleimnek sem… annak a két hitetlennek, akik egykor még a hercegnőjüknek hívtak, s akik mostanra nem győznek lepasszolni egymásnak. Merlinre, pedig de megmutatnám nekik mit veszítettek el, mikor úgy döntöttek letesznek rólam. Olyan szívesen apám képébe ordítanám, hogy: „Nesze cseszd meg! Míg te utazgattál, intézkedtél én felnőtté váltam nélküled! Nélküled… az apám nélkül, aki mostanra már idegenszámba megy a számomra.” Olyan szívesen dörgölném anyám képébe, hogy a gyógyítás, az emberélet mentése mit sem ér, ha közben mások életét teszi tönkre. Az enyémet… a lányáét, akit a munkája, és a pasizásai miatt háttérbe szorít. Azét a személyét, aki hosszú - hosszú éveken át csüngött rajta szeretettel, s itta minden egyes szavát. Engem dobott félre, akit állítólag a világon a legeslegjobban szeret. Neki még ürügye sem volt hisz nem utazgatott, egy fedél alatt élt velem, mégis messzire taszított. Nekik mutatnám meg legszívesebben, mire vagyok képes, hála egy vadidegennek, aki jóval több időt szentelt nekem, mint ők. Megnézném az arcukat miután szétkaszaboltam előttük valamit. Vajon megrémülnének? Vagy büszkék lennének? Csalódnának? Vagy emberszámba vennének? Na ez az, amit sosem fogok megtudni, hiszen ajkamon pecsét, egyedüli bizalmasom pedig nem más, mint Reximo.

- Hát akkor… lássuk. - keltem fel végül a helyemről, majd a pálcámmal a kezemben megálltam néhány méternyire a bábútól és felé mutattam vele.
- Most ugrik a majom a vízbe. - suttogtam ezt már inkább magamnak, majd lehunytam a szemeimet és koncentrálni kezdtem. Magam elé képzeltem a próbabábút, amit szét akarok szaggatni, a villanást, mikor a pálcám hegyéből feltörő fény becsapódik, s azt, hogy amilyen irányba húzom a pálcámat, olyan irányba hasítja fel az anyagot. Magam előtt láttam, ahogy a termet vattadarabok töltik be amerre csak a szem ellát, épp mint néhány perccel ezelőtt, mikor hangosan ejtettem ki a varázsigét, miközben az ujjaimat szorosabban fontam a pálca köré. Sikerülnie kell, nem csak azért, mert hangosan már tökéletesen megy, hanem azért is, mert a professzor hisz bennem, képesnek tart rá. Büszkévé akarom tenni, bizonyítani a számára, hogy megéri velem foglalkoznia. Csak neki akarom megmutatni, hisz másnak úgy sem tehetem, de legalább Ő lássa. Ha már egyszer Ő a mentor apám…
~ Sectumsempra! ~ harsogtam magamban a varázsigét továbbra is lehunyt szemmel, erősen koncentrálva, miközben szépen lassan mozgattam a kezemet, különböző irányokba, alakzatokba. Hol mélyre döfve, hol épp csak karcolva miközben egyetlen dolog járt csupán a fejemben: Bizonyítanom kell. Újra és újra. Képes vagyok rá.

Mikor végül kinyitottam a szemeimet magam is meghökkentem azon, ami a szemem elé tárult. A bábú maradványai cafatokban töltötték be a termet, vattadarabok szálltak a levegőben és még az állvány is, melyen a baba állt egykor, az is tele volt hosszabb - rövidebb karcolásokkal. Épp ahogyan azt fejben elképzeltem. Sikerült! Sikerült és ezt csak Neki köszönhetem, hiszen Ő inspirált!
- Köszönöm. - szólaltam meg végül halkan leeresztve a pálcámat ám a tekintetem kerülte a férfiét.
- Köszönöm, hogy legalább Maga… - ám a mondatot végül nem fejeztem be. Olyan szánalmasan hangzott volna tőlem az, hogy: „Köszönöm, hogy legalább Maga itt van nekem.” Nem… Hiába ez az igazság, hiába is kívánkozik ki belőlem annyira… nem akarok magamból hülyét csinálni.
~ Mármint úgy érted ennél is jobban, igaz? ~
- Tudja egész inspiráló közönség… csak ezért sikerült… elsőre.
~ Ne már olyan cikisen hangzik ez az egész. Miért kell az orrára kötni, hogy neki akarsz megfelelni? Hogy az Ő elismerésére vágysz? Hogy lassan már fontosabb neked, mint a tulajdon szüleid? Szánalmas. ~


Outfit: Derácska most! - Notes: Dera szívébe már beloptad magad...



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimePént. Aug. 30, 2013 9:17 am

- Egészen jó közönség, mi? – mosolyodtam a lányra, és mögé állva, két vállára téve a kezemet magam felé fordítottam. Szemébe nézve, valami egészen mást láttam most, mint pár nappal ezelőtt. Tekintete sugárzó volt, és melegséggel teli, valami tisztaság, és boldogság világos színei pompáztak benne. Körültekintettem a lány mögött, a padlót beborították a bábu cafatjai. A fehér ruhadarabok, és a vattatöltelék szanaszét hevert a szürke kőpadlón, élettelenül, megsemmisülten fedve az unott tekintetű téglákat.
- Ezt nevezem. Kifogásolhatatlanul hibátlan munkát végzett, Ms. Massri. Büszke vagyok magára. – mondtam, és egy mosollyal megtoldottam a dicséretet. Melegséggel átitatott tekintetet vetettem felé, majd belső zsebembe nyúlván elővettem a pálcámat, majd megismételtem a pár perccel előbb elvégzett javító varázslatot, így a bábu ismételten visszanyerte a maga dölyfös tekintetét, s pöffeszkedve nézett szembe ismét, a vaskos tantermi székek bárgyú pislogásával. Feltűrtem jobb kezemen a ruhám ujját, feltárultak a bőrszíjak, melyekkel a fakéz az alkaromhoz volt erősítve. Eltűrtem a csatokat az útból, és csupán egyetlen keskeny, felszínes, alig vérző sebet karmoltam a könyék hajlatomba, és Derára pillantottam.
- Itt az ideje, hogy helyre is hozzuk a saját átkunkat. – biccentettem, és a seb felett elhúzva a pálcám az egyből összehúzódott, s hegtelenül kámforrá is lett.
- Vulnera sanentur. – biccentettem a lánynak, bemutatván a varázslatot, amit az imént végeztem el.
- Bármilyen, és bármi által keltett vágást nyomtalanul beforraszt. Lényegtelen a seb mélysége, tökéletes munkát végez. – mondtam, és ismét egy vágást ejtettem magamon. Derára néztem, kezemet egyenesen kinyújtva tartottam felé, arcomon elégedett mosoly ült.
- A működési elve, teljes mértékben megegyezik a kaszaboló átokéval, csak ezúttal az ellentétét kell elképzelni. Ahogyan a hegek összeforrnak, és nyomtalanul eltűnnek. Fontos azonban, hogy mindig az ejtett vágás végénél kell kezdeni a seb összeforrasztását. Ezt a mélységből lehet megállapítani. Ahol a vágás kezdődik, ott a legmélyebb a seb, és ahol befejeződik, ott a legfelszínesebb. Ha a mélyebb résznél kezdi az összeforrasztást, a varázslat csupán tovább szakítja a sebet. – magyaráztam, pálcámmal az enyhén vérző sebemre mutogatva.
- Most pedig, ha nem bánja, megkérném, hogy próbálja meg elvégezni. – biccentettem, és türelmes szemekkel tekintettem a lányra, bizalmat, és büszkeséget árasztva…
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzomb. Aug. 31, 2013 9:48 am




„Büszke vagyok magára.”… Három egyszerű szó, mégis ahogy a professzor kiejtette őket az ajkain, hatalmas, fojtogató gombóc keletkezett a torkomban, s épp, hogy csak megállj - t tudtam parancsolni a könnyeimnek, mielőtt azok úgy döntöttek volna patakokban áztatják az arcomat. Ezúttal sikerült megfékeznem őket azzal, hogy az ajkamba haraptam, és csak egyetlen apró bólintással adtam Reximo tudtára, hogy tudomásul vettem a hallottakat. Nem sok mindenem maradt ezen a világon, ám az önbecsülésem szilánkjai valahol mélyen még ott vannak bennem, küzdenek az életbemaradásért, a felépülésért, egy új életért. Néhány perccel ezelőtt még úgy gondoltam, a bennem zúgolódó kis hangocska ezúttal valóban megingathatatlan lesz, és sikert arat, ám ez a három egyszerű szó alapjaiban ingatta meg a reményeimet. Reximo büszke rám, lát bennem lehetőséget… akkor a szüleim miért nem? Egy idegen felkarol, szabadidejében külön foglalkozik velem, csak, hogy elérhessem mindazt, amit célul tűztem ki magam elé, hogy beteljesülhessenek az álmaim, a szüleim azonban… a személyek, akiknek a leginkább kellene támogatniuk, szeretniük, biztatniuk, mégis alábecsülnek, elhanyagolnak, elfelejtenek. Hogy van ez? Miért van az, hogy míg más társamnak habár elváltak a szülei mégis keresik az alkalmat, hogy közösen tölthessenek el egy kis időt a gyermekükkel, addig az enyémek szinte menekülnek előlem? Apám a munkájára, a feladataira hivatkozik, a rengeteg utazásra melyek miatt sosem tudunk találkozni épp csak hébe - hóba leveleket váltani egymással, anyám pedig… ch… Ő is elfoglalt. Nyaranta hiába vagyok otthon, anya folyton a mungóban van, dolgozik, mikor pedig akadna egy kis szabadideje, fáradtan esik az ágyba, vagy megy el találkozni az aktuális szerelmével és kéri, értsem meg, hisz szörnyen magányos. Miért én talán nem vagyok az? Nap, mint nap emberek vesznek körül, mégsem tudok megnyílni, igazán közelebbi, szoros barátságot kialakítani senkivel sem. Hogy miért nem? Mert elcseszett vagyok, ez a nagy helyzet. Egy fura figura, akit látomások kínoznak, rémálmok tartanak ébren, és akit Merlin akkora szájjal vert, meg mint a bécsi kapu. A nyelvem csípős, folyton bajba kerülök, ez pedig lássuk be nem a legvonzóbb tulajdonságok közé tartozik. Csoda hát, ha ezek után se barátom, se közelebbi cimboráim nincsenek? Épp csak egy - két felszínes ismeretség, haver, ilyesmik. Én talán nem vagyok magányos? Egyetlen dologra vágytam csupán, a szüleim hitére, arra, hogy bízzanak bennem, és támogassanak de még ezt sem… ezt sem kaptam meg. Fájdalmasan hatott hát ez a három egyszerű szó, egy olyan ember szájából, aki voltaképp csak egy egyszerű tanár, s aki mégis rövid idő leforgása alatt annyit változott a szememben. Persze valahol jól esett a tudat, hogy legalább egy valaki büszke rám, ám fájt is a tény, hogy Ő az és nem…. Áh mindegy! Kár is ezen rágódni. Telle est la vie!

Már megint elkalandoztam, lám ezt már aligha növöm ki. Folyton - folyvást a gondolataimba merülök mostanában, ilyenkor pedig se, kép se hang nem jut el a tudatomig. Mire úgy ahogy észbe kaptam, a professzor már a ruhája ujját tűrte fel, én pedig egy kicsit megráztam a fejemet, hogy kitisztulhassanak kissé a gondolataim. Mikor a szemem elé tárultak a bőrszíjak, melyek a fakezet biztosították Reximo karjához szemrebbenés nélkül figyeltem mire készülhet. Ugyan miért lepődtem volna meg, hiszen már réges - rég tisztában vagyok a helyzettel, sajnálni pedig már nem tudom. Nincs miért. Ő tovább lépett, folytatta az életét mintha mi sem történt volna, így pedig nincs miért szomorkodnom. Persze tény, valahol a szívem mélyén, egy rejtett kis zugban szánom, amiért így járt, ám ezt igyekszem nem kimutatni, nehogy magamra haragítsam, vagy elkeserítsem. Remélem jól ismerem a játékszabályokat, és nem okozok csalódást.
- Vulnera sanentur. - ismételtem el a varázsigét és biccentettem a prof felé, jelezvén, hogy eddig minden tiszta és világos. Figyelmesen hallgattam mindazt, amit a varázslatról mesélt, ám amikor kiadta a feladatot, hogy most én gyógyítsam be a karján ejtett sebet hirtelen elfogott a pánik.

Hogy a francba??? Miért épp az Ő karján? És ha elhibázom? Ha mégse a megfelelő ponttól kezdem és még csonkább lesz miattam??? Édes Merlin, mond, direkt szívatsz engem? Miért nem lehet a gyakorlóbabán? A hülye bábú karját nem sajnálnám, ha tőből leszakadna, viszont az övét… Mihez kezdek akkor, ha csak tovább szakítom? Nem kéne ennyire bíznia bennem. Ó basszus.
- Biz… biztos benne, hogy… hogy én, hogy… hogy össze tudom…? És… és ha nem? - nyögtem ki reszkető hangon, de végül a pálcámat a sebre szegeztem és vettem egy mély levegőt. Oké Dera, kaszabolni már tudsz… ez ahhoz képest gyerekjáték!
~ Vagy nem, és megcsonkítod a mentorod még jobban! ~
A szívem mérhetetlen gyors ütemet diktált, szinte majd átlyuggatta a mellkasomat, ám igyekeztem erről tudomást sem venni. Hát akkor… lássuk tud e a majom úszni.
~ Vulnera sanentur. ~ ejtettem ki a varázsigét magamban miközben lassan elhúztam a pálcámat a seb felett. Minden erőmmel próbáltam elképzelni, látni magam előtt, ahogy a seb szépen fokozatosan összeforr, majd egyszer csak eltűnik, mintha soha ott sem lett volna, ám amikor kinyitottam a szemeimet az ég egy adta világon semmi változást sem láttam. Semmi sem történt. Hibáztam...

Biztos a bennem lévő félelem, a kétség miatt nem sikerült, mert még én magam sem hittem abban, hogy sikerülhet. Nézhetném a dolog jó oldalát is, hisz ha azt vesszük legalább nem rontottam a helyzeten, ám a feladatot mégsem végeztem el. Ez így nem lesz jó. A pálca megremegett a kezemben én pedig egy pillanatra kétségbeesetten pillantottam Reximora. Segítség!
- Na jó… most… most sikerülni fog. - vettem egy újabb mély lélegzetet, majd a pálcámat most már biztosabb kézzel szegeztem a sebre. Sikerülnie kell. Be fogom gyógyítani!
~ Vulnera sanentur. ~ ejtettem ki magamban ismét a varázsigét magabiztosabban, miközben a lelki szemeim előtt megjelent a kép, ahogy a seb összeforr, és nyom nélkül eltűnik. Egyetlen apró, pici hegecske sem marad, tökéletes lesz a munka. Így kell lennie. Lassan mégis határozottan húztam végig a pálcámat a seb mentén, majd miután végeztem néhány pillanatig csukva tartottam a szemeimet. Nem merem megnézni. Tudom, hogy muszáj, de… Na jó, most vagy soha. Kinyitottam a szemeimet, mikor pedig észrevettem, hogy a seb valóban eltűnt, teljesen begyógyítottam, hirtelen hatalmas kő esett le a szívemről.
- Hála az égnek. - bukott ki belőlem, ahogy visszarogytam az asztalra, és magam mellé helyeztem a pálcámat.
- Legközelebb kettőt és könnyebbet, ha lehet… piszok dolog élő emberen gyakorolni… főleg Magán.


Outfit: Derácska most! - Notes: Embarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeHétf. Szept. 02, 2013 6:36 am

Megdermedt arccal bámultam, ahogyan a lány a második nekifutása után tökéletesen végrehajtott sebgyógyítást mutatott be. A karcolás felszínessége miatt, elképzelhetetlennek tartottam, hogy az ő képességeivel elbaltázza a feladatot, és egyébként is, úgy éreztem, ráfér Derára egy kis „bizalmi fröccs”. Miután végzett, leeresztette kezében a pálcát, s a nyers őszinteség, és megkönnyebbültség sóhaja tört fel ajkai ideges szorításából. Egyetlen szó, mellyel lezárta mondatát, egy szókapcsolat, amellyel igazán szíven ütött a lány. „főleg Magán” tette hozzá, én pedig remegő ajkakkal meredtem a lány csillogó tekintetébe. Törődött velem, számítok neki, bízik bennem, és ez csakis azt jelentheti, hogy ugyan némi fenntartásom ellenére, tényleg megbocsátott nekem. Fellelkesülten bólintottam, és a lehető legnagyobb örömmel, és őszinte büszkeséggel hajtottam fejet.
- Gratulálok, gyönyörű munkát végzett! A végén még el akarom majd tántorítani az átoktöréstől, mint azt láthatjuk a gyógyítók nagy reménysége áll velem szemben. – szúrtam be, igyekezve a (nem létező) feltörekvő humorérzékemmel. Reméltem, hogy a lány is veszi a lapot, és nem azt hiszi, hogy megszólom, vagy hasonlók, ezért a legegyszerűbb kedvességgel fektettem tenyeremet a vállára, és halkan mondtam a szemébe,
- Eszem ágában sincs. – biccentettem elismerően a kijelentésem mellé, majd kedves, szivárványos mosoly kíséretében a bábura meredtem.
- Egyébként, azért nem hajthatta végre a bábun a varázslatot, mert szegény élettelen. – böktem a bábura.
- Olyan, mintha a Reparo varázslatot emberen akarná próbálni… - toldottam meg, és ismét elvigyorodtam. Hihetetlenül szórakozott kedvemben voltam, ami azt illeti, ez még a szokatlanabbnál is szokatlanabb. Valahogy most nem tűnt olyan idegennek, és hidegnek, sötétnek a világ körülöttem. Dendera állt mellettem, aki megvilágította a szobát, és fényözönnel töltötte be azt, színt adva az eddig ködbe süllyedő tárgyak halvány, fátyolos körvonalainak. Lassan eresztettem vissza a kabátom ujját, ismét biztos takarásba helyezve a vastag szíjakat. Még a gyakorlat előtt, némi fenntartással eresztettem eme szokatlanságot a diákom szemei elé, de lévén ez a kezem fából van, a másik karomon a kabát ujjának a feltűrése… nos… elég érdekes gyakorlatsorral oldódott volna csak meg. Miután meggyőződtem, a ruhadarab ránctalanul kisimult ujja sehol sincsen felgyűrődve a szövet alatt, hátradobtam a hajamat, és tekintetem visszaszállt a lány hibátlan, tiszta, kreolos bőrére.
- Midőn ilyen magasztos nagyszerűséggel alkalmazza már a nonverbális varázslatokat, itt az ideje, hogy elsajátítson egyet, ami csak és kizárólag ezen az úton alkalmazható. A bűbáj neve, Levicorpus… Lényegében egy testlebegtető bűbáj, annyi fűszerezéssel, hogy a célpontot a lábánál fogva a pálcával koordinált magasságba emelheti a használó. Miután a használó által megfelelőnek vélt magasságba repítette az áldozatot, miután leereszti a pálcáját is ott marad, és csüng. A lábánál fogva. Kellemetlen. – magyaráztam, miközben bal kezemmel keresztbe nyúltam a testem előtt, és a próbabábut a magasba emelve hintáztattam szerencsétlent. Majd pálcámat a belső zsebembe helyezve folytattam.
- Mindaddig a levegőben marad, ameddig a Liberacorpus nevezetű ellenbűbájjal a földre nem ejtjük… A fejénél fogva. – folytattam, miközben a pálcámmal suhintva a földre nem ejtettem a meggyötört vattabábut.
- Párbajoknál rendkívül hasznos, akárcsak menekülésnél. Ha nem akar különösebben nagy sérülést okozni az üldözőn, vagy a gyengébb, de már veszélyesnek számító támadón, csak szimplán a magasba emeli, és elsétál. Higgyen nekem, frenetikus élmény. – fűztem hozzá, ismét elvigyorodva. Őszintén megmondom, egyszerűen nem ismertem magamra. Mintha teljesen kicseréltek volna… Ennyire lenne képes egyetlen szófordulat? Vagy egy kedves ajándék? Biztosan csak a pillanat műve tette, hiszen akárhogy is nézzük, emberből vagyok, és szinte apjaként törődök a lánnyal. Aggódom érte, érdekel minden mozdulata, becsülöm, és tisztelem. Talán egyszer én is megtapasztalom majd, milyen egy igazi apának lenni? Gondolataimban elveszve néztem a lányra, aki ha minden igaz, már előkészült a feladatra…
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzomb. Szept. 07, 2013 3:12 am




Elmosolyodtam mikor Reximo azt mondta, gyönyörű munkát végeztem, mikor pedig a gyógyítást hozta szóba komisz kis vigyor jelent meg az ajkaim szegletében.
- Tudom, hogy nem ez a szándéka professzor, főleg mivel tudom, hogy tudja, hogy nem is sikerülne. Teljes mértékben megszilárdult bennem az elhatározás az átoktöréssel kapcsolatban, tudom, és érzem is, hogy ez a nekem való pálya, így többé nem is hagyom, hogy bárki megpróbálja elvenni tőle a kedvemet. Sem a tanárok, sem a szüleim, se a barátaim vagy holmi rémisztő látomások… - haraptam el hirtelen a mondatot, ahogy tudatosult bennem tulajdonképpen mit is mondtam. Basszus…
- Khm… szóval… biztos lehet abban, hogy elszántabb vagyok, mint valaha… és mindent meg akarok tanulni, amit csak mond. - még akkor is, ha olyan kétes varázslat, mint a süketítés vagy a vakítás volt. Többé nem kételkedem abban, hogy Reximo tudja mi a legjobb a számomra, mi az, ami a segítségemre lesz a terveim kivitelezése során, bízom benne, és hagyom, hogy irányítson. Legalábbis egyelőre…
- Így már értem… - bólintottam a bábus magyarázatára, majd halkan azért hozzátettem… - de ha lehet legközelebb inkább átváltoztatott alanyon gyakorolnék… azt nem baj ha elteszem láb alól vagy épp kicsontozom. - somolyogtam hamiskásan. Tudom, tudom nem is én lennék, ha nem jegyeztem volna meg azt amit. Csórikám, nem tudja még milyen kemény fába vágta a fejszéjét. Csak nehogy kicsorbuljon…

Érdeklődve figyeltem, ahogy a professzor egyetlen pálcaintéssel a levegőbe emelete a próbabábút, ami a lábánál fogva csüngött is a levegőben egészen addig a pillanatig, míg egy újabb varázslat alkalmazásakor bele az bele nem csapódott a földbe. Ejha… érdekes varázslatok mit ne mondjak, ráadásul be kell lássam párbajozás közben igen csak hasznos. Megnézném például Attkins vagy Holloway képét, amint a legközelebbi svk órai párbajon fellógatom őket… vagy épp Wardét akinek ezzel hálálnám meg a múltkori kaszabolást. Ajjaj… azt hiszem, már megint gonosz vagyok. Lehetséges, hogy Reximo különös viselkedése váltotta ezt ki belőlem? Ellazultam voltam? Mindenesetre jobb lesz vigyázni.
~ Sötét a lelked akár az éj. ~
- Én csak tanulni akarok. - suttogtam magam elé bizonytalanul, ám ha igazán őszinte akarok lenni akkor el kell, hogy ismerjem legbelül éreztem ahogy a bosszúvágy dolgozni kezdett bennem, és hajt, hogy minél több varázslatot sajátítsak el amik segítségével bebizonyíthatom a hitetleneknek, hogy mire is vagyok képes ha egyszer igazán akarok.
- Levicorpus… igaz? - ráztam meg a fejemet egy kicsit, hogy kitisztulhassanak a benne kavargó gondolataim, majd egy mély lélegzetet követően ismét felkeltem a helyemről és a bábú elé sétáltam.

- Gyere pajti ma még lesz egy kis dolgom veled. - emeltem fel a földről a cseppet sem könnyű, kitömött alakot, ami gúnyos tekintettel méregetett.
- És ne nézz így rám, mert annál nagyobbat koppansz. - illesztettem vissza az állványra. Miután végeztem, és elfoglaltam a már jól megszokott helyemet, elővettem a varázspálcámat, és a figurára szegeztem. Khm… oké tehát nonverbális. Gyanítom arra kell közben összpontosítani, hogy a tehetetlen test a levegőbe emelkedjen a bokájánál fogva. Ezt kell magam előtt lássam. Egyszerű, mint a karikacsapás.
~ Levicorpus ~ ejtettem ki magamban a varázsigét határozottan, miközben minden erőmmel koncentráltam, ám az ég egy adta világon nem történt semmi sem. Na! Mi a baj? Miért nem történt semmi?
~ Mert egy beképzelt majom vagy! ~
~ Levicorpus ~ próbálkoztam meg ismét, ám az eredmény továbbra is ugyan az volt… semmi!
- Olyan nincs, hogy egy nyomorult bábú kifogjon rajtam. - sziszegtem indulatosan, majd egy pillanatra megálltam, és lehunytam a szemeimet.

~ Azt gondoltad kislány, hogy minden varázslat piti lesz majd a számodra? Hogy azért mert tudsz kaszabolni meg vakítani máris te vagy a legnagyobb, legerősebb boszorkány az egész világon? Nesze neked, jött a pofára esés! ~
Emlékszem annak idején, bűbájtan órán, Flitwick professzor minden egyes tanult ige alkalmával figyelmeztetett minket: „Önmagában a varázserő nem jogosítja fel a mágusokat arra, hogy természetesnek vegyék a képességeiket, és azt gondolják, sosem tanulhatnak már semmi újat sem. Tisztelni kell a mágiát, minden egyes varázslatot, bűbájt, ártást, rontást, stb., még akkor is, ha az borzasztó egyszerűnek, már - már gyermetegnek, jelentéktelennek tűnik is.” Hát ez az amit én nem tettem meg. Nem tiszteltem a varázslatot, túlbecsültem a képességeimet, és hagytam, hogy a pillanatnyi győzelmi mámor a fejembe szálljon. Hibáztam.
~ De még mekkorát! ~
- Tisztelet… - súgtam magam elé halkan. Újabb mély lélegzetet vettem, majd a pálcámat ismét a bábúra szegeztem.
~ Levicorpus ~ összpontosítottam, mire a bábú néhány milliméternyire a levegőbe emelkedett, majd vissza pontosan a tartójára. Újra!
~ Levicorpus ~ koncentráltam még jobban, szorosabban fonva a pálca köré az ujjaimat, az alanyom pedig újra a levegőbe emelkedett, ezúttal néhány centire mielőtt visszazuhant volna. Haladás, de még mindig kevés. Meg tudom csinálni… meg kell…
~ Levicorpus ~ próbálkoztam meg ismét, most már hittel is megtöltve a nonverbális igét. Figyeltem, ahogy a figura a levegőbe emelkedik a bokájánál fogva, egészen addig, míg a pálcámmal lebegtettem, majd egyszer csak megáll, és ott marad. Nem zuhant vissza ahogyan eddig… megállt a levegőben épp ahogy kell. Sikerült!

- Maradj ott… - eresztettem le a pálcámat lassan, nagyon lassan, majd, hogy lássam tényleg hibátlan e a feladat eltettem a zsebembe. A kitömött vattaember továbbra is csak csüngött a levegőben, az arcomon pedig elégedett mosoly jelent meg. Tisztelet… milyen igaz! Nem is volt annyira agyalágyult az öreg Flitwick mint hittem!
- Tényleg vicces látvány. - kuncogtam alaposabban is szemügyre véve a szerencsétlen áldozatomat, majd a tekintetem Reximora siklott.
- Maga mikor tanulta ezt meg? És… hány diáktársa ellen használta fel?


Outfit: Derácska most! - Notes: Bocsánat, hogy csak most írtam. Embarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeKedd Szept. 10, 2013 6:39 am

Egy darabig csak csendben álltam, és bámultam magam elé. A fel-fellobbanó aranyszínű lángok tűzvirágjai hosszúra nyújtották a lány árnyékát a komor, szürke kőfalon. Az egyre csak világító fényecske kaotikus táncot lejtett a fém fáklyatestre tekert petróleummal bevont géztekercs körül, örvénylő, kusza, kék sávokat húzva maga mögött, a plafon felé nyújtózva elvörösödött, majd egyetlen szó nélkül fekete korommá vált, és kámforrá lett. A lány kalimpálva, vállat vonva állt a varázslat elé, kezében hetykén lógatva a pálcáját. Egyetlen szó nélkül figyeltem, amint először kudarcot vall, majd végül számos próbálkozás után felemeli a bábut, és megkönnyebbülten felsóhajt, majd felém fordul. Még mielőtt egyetlen szót kiejthetett volna, csaptam le a pillanatot, és mély hatást gyakorolva Dera szemébe meredtem.
- „Önmagában a varázserő nem jogosítja fel a mágusokat arra, hogy természetesnek vegyék a képességeiket, és azt gondolják, sosem tanulhatnak már semmi újat sem. Tisztelni kell a mágiát, minden egyes varázslatot, bűbájt, ártást, rontást és átkot, vagy különben saját magunk áldozataivá válunk…” idéztem, és fölegyenesedtem a székemben.
- Filius Flitwick professzortól idéztem az imént… Kedvelte ezeket a szavakat ismételgetni, ittlétem alatt, ha százszor nem hallottam, valószínűleg egyetlen egyszer sem. – toldottam meg, kezemet hátam mögött összefogva, s íves kört leírva lépteimmel, a lebegő bábu mögé álltam, és felmutatott mutatóujjal megbökdöstem a szilárd tárgyként hintázó alakot.
- Tökéletes munka. – mosolyodtam el, és hátrébb léptem.
- És megígértem, hogy vicces lesz. – tettem hozzá, szélesebbre nyílt ajkakkal, míg lépteim megállítva pontosan a lány mellett torpantam meg.
- Rendkívül értékelem, hogy nem kellett közbeszúrnom Flitwick professzor idézetét, és talán saját maga is felidézte magában, vagy csak szimplán rájött, hogy a tehetség nem varázsol, csak a tudás. – mondtam.
A lány igéző tekintete rabul ejtette két szemem világát. Halkan köszörültem meg a torkomat, mielőtt kérdésére feleltem volna, körbebámultam a teremben. A falról lelógó sötétkék, hollómintás posztók elnyűtten reszkettek a lenge huzattól, melyet nagy valószínűséggel a résnyire nyitott ajtó okozott. Odakintről nem szűrődött be fény, se hang. Most csend volt. A fáklyák néma pattogása fel-felsikoltott a tovatűnő szürkeségben, mely minden egyes pislantáskor eluralkodott a szobán, s mikor a láng újabb hulláma a plafon felé nyalt, tűzpirosra festette a szürke téglapadló kacskaringós mintáit. Szavaim mély tónusa tisztán, kardként hasítottak a némaság puha lelkébe, széttépve, megostromolva csend birodalmát.
- A varázslatot magát, év végén egyébként is tanulhatná… de nekem más terveim vannak önnel… kicsit magasztosabbak. – kezdtem, majd ismét szünetet tartottam. Talán túl sok volt a némaság, egy átlagos beszélgetéshez képest, mégis úgy éreztem, tekintettemmel mindent elárulok a lánynak, amit csak akarok. Hosszas hallgatás után ismét belekezdtem.
- Ötödéves koromban ismerkedtem meg a varázslattal… Lényegében ráleltem, Flitwick professzor irattárában… khm. – köszörültem meg a torkom, és kaján vigyor rajzolódott az arcomra.
- Önfejű gyerek voltam. – tettetem hozzá
- Magát a varázslatot azonban, csak egy évvel később, hatodikban sikerült végrehajtanom, és ami még nevetségesebb, további fél évre volt szükségem ahhoz, hogy megtanuljam hatástalanítani is… - nevettem, és hátba vágtam, a jelen pillanatban stabilan himbálódzó fehér gyakorlóbábot.
- Sokat „lógtunk” mi együtt. – toldottam meg, és a lányra szegeztem a tekintetemet.
- Ne is reménykedjen, Miss Massri,ön nem kap erre ennyi időt! – ráncoltam a szememet, és legyintettem a lány felé.
- Jobb, ha máris nekilát. Szegény Wilfordnak eláll a vérkeringése… -
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeCsüt. Szept. 12, 2013 4:31 am




Érdekes Reximo mennyi változáson esett át alig röpke egy hét leforgása alatt, mióta olyan csúnyán összeszólalkoztunk a könyvtárban. A folyton fagyos, humortalan ürgéből, akitől rettegett az iskola háromnegyed része, mostanra egy mosolygós valaki lett, aki olykor - olykor még egy kis viccel, tréfás beszólással is megpróbálkozik. Megáll a boszorkány esze! Ha nem tudnám mi okozta, azt mondanám biztos valami alkohol, vagy különleges teakeverék idézte elő benne a „megkergülést”, így viszont csak jókat derülök, és valahol kellemes érzéssel tölt el a tudat, hogy egy parányi szerepem nekem is van a dologban. „Olykor megéri bunkónak lenni…” vonná le a tanulságot egykori meggondolatlan énem, ám az új, a megfontoltabb Dendera csak hallgat, és még fontolgatja magában a konklúziót. Most csak kivárok, figyelek és reménykedem abban, hogy ez a csoda kivételesen nem csak három napig tart. Kérlek, kérlek ne légy újra Grincs!

Vigyorogva hallgattam végig, ahogy Reximo tulajdonképpen meggyónta nekem milyen úton - módon jutott hozzá a két varázsigéhez, s sajátította el nem csekély idő leforgása alatt a varázslatokat, ám ahogy eljutottunk ahhoz a részhez, hogy számomra közel sem adatik meg ennyi idő, egyből le is fagyott a képemről a mosoly.
- Hééé ez nem fair! - bukott ki belőlem a megjegyzés, akár egy óvodás kislányból, aki a lehető legkevésbé sem díjazza, hogy az orra előtt osztotta ki a pedagógusa az utolsó süteményt, neki pedig már nem jutott.
- Ha magának annyi ideje volt bíbelődni vele, tőlem miért vár csodát? - dünnyögtem, majd nem túl kedvesen löktem meg a fejem felett himbálózó bábút.
- Ez is a te hibád Wilford! És ne merészelj kinevetni, különben odaadlak Mrs. Norrisnak játszani! - fenyegetőztem az első hirtelen eszembe jutó dologgal, majd visszatekintettem Reximora.
- Tudom, tudom ne is mondja… maga a főnök nem engedetlenkedek. - sóhajtottam, majd mielőtt nekiláttam volna a feladat elvégzésének kibújtam a pulóveremből, amit egy hanyag mozdulattal hajítottam a táskám tetejére, a hajamat pedig felkötöttem lófarokba, hogy ne zavarjon koncentráció közben. Épp abban a pillanatban, ahogy a pulóverem földet ért, a táskám megmozdult majd elégedetlenkedő nyüsszögés és kaparászás mellett Rudolf dugta ki belőle a buksiját.
- Bocs cimbi rólad teljesen megfeledkeztem. - somolyogtam bűnbánóan, mire a kisállat kibújt addigi kényelmes helyéről, és felmászott egyenesen a professzor vállára.
- Na tessék már megint elpártolsz tőlem. - nevettem, ám azután elővéve a pálcámat, ismét a bábúra összpontosítottam.

- Na jó lássuk… - vettem egy mély lélegzetet, a pálcát pedig egyenesen a bábú két szeme közé szegeztem.
~ Liberacorpus ~ ejtettem ki a varázsigét magamban megfelelőnek hitt határozottsággal, ám mint ahogyan arra számított is gondolom, az ég egy adta világon nem történt semmi sem. Nem is értem mit vár tőlem. Ha neki olyan sokáig tartott, nekem miért menne hamarabb?
~ Nem fog menni! ~
~ Liberacorpus ~ próbálkoztam meg ismét, ám ezúttal sem jártam túl sok sikerrel. Másképpen kellene megközelítenem a dolgot… előbb is sikerült. Sokadjára, de sikerült. És ennél bonyolultabb varázslatokkal is megbirkóztam már. Miért épp ez fogna ki rajtam?
~ Mert béna vagy és nagyképű! ~
~ Liberacorpus ~ eredménytelen. Megint. Vajon annak idején a papa, és a mama is ennyit kínlódtak az iskolában, mint én? Vagy nekik egyből sikerült minden? Persze apukám éltanuló volt Kairóban… régebben még az RBF, és a R.A.V.A.SZ vizsgapapírját is megmutatta nekem, én pedig rögvest elhatároztam, hogy hasonló eredményeket produkálok majd az iskolában. Álom, álom édes álom…
~ És lám, nem sikerül! ~
~ Liberacorpus ~ fontam szorosabban a pálca köré az ujjaimat, mire a bábu egy pillanatra néhány milliméternyit megbillent. Ez már haladás… azt hiszem.
~ Hinni a templomban kell! ~
- Nem vagyok képes csodát tenni. - suttogtam letörten miközben szépen lassan leeresztettem a kezemet, tekintetemet pedig a padlóra függesztettem.
- Talán mást várt tőlem… de nem megy.

~ Már megint feladod… ~ a pillantásom néhány másodpercre elhomályosult, ahogy száz meg száz emlékkép jelent meg hirtelenjében a lelki  szemeim előtt, azokról a varázslatokról, bájitalokról, melyeket már ez eddig is sikerült elsajátítanom, a folyamatokról valahányszor csak izzadtan, kimerülten, küszködve, étlen - szomjan erőlködtem míg csak célt nem értem. Nem adtam fel soha… legalábbis ilyesmit nem… Mi történt most velem???
- Magam vagyok a két lábon járó paradoxon professzor… hiszek magamban és mégsem… tudom, hogy sikerül mégis kételkedem… Látott már valaha ilyen különcöt?
~ Aki saját magának keresi a bajt… ~
- Mindegy… ne is válaszoljon. Feladatom van. - sóhajtottam, a pálcát pedig ismét Wilfordra szegeztem.
~ Liberacorpus ~ kíséreltem a varázslat elvégzését újra, a bábú pedig néhány milliméternyit ismét elmozdult. Haladás.
~ Liberacorpus ~ ereszkedett!!! Nem sokat, épp csak egy picit, de ereszkedett!
~ Libera… ~ ám ekkor hirtelenjében elsötétedett a szemeim előtt a kép…

Ahogy a pálca szép finoman kicsúszott az ujjaim közül, s egyenesen a kövezetre hullott alá, úgy jelent meg szemeim előtt édesapám alakja, aki kezében az aktatáskájával épp egy különös, rozoga épület felé igyekezett. Jól láttam az arcát, gondterhelt volt, s borzasztó fáradt, ám karamell barna lélektükreiben továbbra is ott pislákolt az elszántság, a küzdelem, s a túlélés tüze. Ha valamit, hát ezt egészen biztosan tőle örököltem. A hely számomra teljességgel ismeretlen volt, ám apám jól ismerte már, legalábbis erre engedett következtetni, ahogy az ajtóban elmormogott varázsige után az feltárult előtte, neki pedig első dolga volt a pecsétgyűrűjét a legközelebbi szobor talpazatában álló parányi nyílásba helyezni. Nesztelen léptekkel követtem őt át a halon, ami cseppet sem passzolt a kinti látványhoz. Elegáns volt, ízlésesen berendezett. A falon idős boszorkányok, varázslók képei sorakoztak amerre csak a szem ellátott, ám a roxfortiakkal ellentétben ezek nem beszéltek, nem szólították meg a behatolót, csak figyelték, merre viszi az útja. Apa nem nézelődött, pontosan tudta merre kell mennie. Fel a lépcsőn, végig a folyosón, majd be egyenesen az utolsó szobába, melynek ajtaja résnyire nyitva volt hagyva. Baljós előérzetem támadt, ám a papa meg sem torpant, el sem gondolkodott, csak ment tovább céltudatosan. Finoman belökte az ajtót, mely egy üres szobába vezetett, én pedig követtem. Bár az ablakok mind csukva álltak, mégis jeges borzongás futott végig a gerincem mentén, ahogy körülpillantottam a helyiségben. Valami nincs rendben… nagyon nincs. Apa letette a táskát a sarokba, majd szórakozottan néhány poros könyvvel kezdett foglalatoskodni. Bele - bele lapozgatott, átpakolgatta, mintha csak unalmában ténykedne, míg a várt személy el nem érkezik hozzá. De vajon ki az és hol késik ennyit? Csendben várakoztam akár csak a papa, míg nem egyszer csak feltárult az ajtó és egy fekete köpenyes illető nem lépett be rajta. Az arca takarva volt, akármennyire is próbálkoztam nem sikerült betekintenem a csuklya alá.
- Elkéstél Harrington
- Harrington többé már nem késik sehonnan!
- Mi a…?
- Adava Kedavra! - hasított a levegőbe a jól ismert zöld fény, mely egyenesen édesapám szívébe csapódott, aki pillanatokkal később már a padlón hevert üveges szemekkel bámulva a semmibe. Meghalt… élettelen teste úgy hevert a földön akár egy rongyos szőnyeg, szemeimben pedig már nyoma sem volt a tűznek, mely néhány perccel ezelőtt még ott ragyogott.
- APA!!! - ugrottam mellé kétségbeesetten de mindhiába. Elment… Hiába nyúltam volna a pálcámért, annak se, híre se hamva nem volt, a csuklyás alak pedig feltúrva apám táskáját, néhány irattal együtt, nyugodt léptekkel távozott mintha soha azelőtt ott sem lett volna.

Ahogy véget ért a látomás, a kép pedig ismét elsötétedett előttem, úgy zuhantam a padlóra, s temettem a tenyerembe az arcomat.
- Apa… nem… ezt nem… - ziháltam rekedten, ahogy eljutott a tudatomig mit is láttam nem sokkal ezelőtt. Láttam a saját apám halálát.
- Miért? Miért kínzol? Hát nem szenvedtem még eleget? Miért akarod elvenni tőlem??? - püföltem a padlót tehetetlen kínomban, a könnyek pedig patakokban gördültek végig az arcomon. Nem tehetek semmit… eddig sem tehettem. Ki hinne nekem, ha figyelmeztetni próbálnám? Ki segítene nekem, és nem gondolná azt, hogy megőrültem? Mit tehetnék? Kihez forduljak? Mit csináljak? Meg fog halni az apám! Hirtelen a külvilág megszűnt létezni körülöttem, észre sem vettem hol vagyok, mit csináltam azelőtt vagy, hogy nem egyedül vagyok, annyira elvette az eszemet a fájdalom.
- Átkozott látomás… átkozott képesség… átkozott Merlin… átkozott én… - borultam a padlóra, s püföltem azt tovább, ügyet sem vetve a fájdalomra, mely minden egyes csapással csak egyre erősebbé vált. Kihez fordulhatnék az igazsággal? Mit csináljak? Hol van ilyenkor a bölcs apa, hogy megmondja, mit tegyek? Vagy anya, hogy megvigasztaljon és elkergesse énekével a sötét fellegeket?
- Segíts… segíts…


Outfit: Derácska most! - Notes: Embarassed



Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri
» Mit érdemel az a bűnös…? - Tyrius Reximo & Dendera Massri
» Tűz és Víz - Shannon & Tyrius
» Éjszakai csellengés - Reximo professzor & Gabriel
» Reximo professzor által ismert varázslatok (minta)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
There is no light without darkness :: The magical side of London :: Roxfort Boszorkány - és Varázslóképző Szakiskola :: Sötét Varázslatok Kivédése tanterem-
Ugrás: