There is no light without darkness
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

There is no light without darkness


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
FRPG Top Sites
Welcome
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri NYL
Itt tartunk most!
2025. December

A dolgok egyre rosszabbra fordultak a varázsvilágban, Harry Potter és társai képtelenek voltak megfékezni az egyre csak szaporodó halálfaló támadásokat.
Számos muglik által lakott falu, kisebb varázsló közösségek, minisztériumi alkalmazottak estek eddig áldozatául a szervezkedő halálfalók orvtámadásainak ám a sötét oldal képviselői egy pillanatra sem tétlenkednek.
Kisebb sereget verbuválva első dolguk volt, hogy betörjenek az Azkabanba, majd miután kiszabadították társaikat, felperzselték az egykor méltán rettegett intézményt.
Rettegés uralkodott el a varázslók körében, a szülők minden alkalommal félve küldik el gyermekeiket a Roxfortba.
Á s ha már itt tartunk… a Roxfort… bizony itt sem a régi már az élet, beszivárgott halálfalók, eltűnések, titokzatos halálesetek nehezítik meg a tanulók mindennapjait nem is beszélve a találgatásokról, hogy vajon mi állhat ezek hátterében.
Félő, hogy a béke és a nyugalom hosszú időre ábrándkép marad csupán… vagy mégsem?
2025 lehet az az év, amikor minden egy szempillantás alatt megváltozik ám kérdés, hogy ezúttal a jó vagy a gonosz kerekedik felül?
Légy részese egy izgalmas kalandnak, tarts a tenni vágyó fiatalokkal, akik igyekeznek meggátolni a terror eluralkodását, a roxforti diákokkal, akik az iskolapadban ülve igyekeznek átvészelni ezt az időszakot, vagy éppen a bosszúvágyó halálfalókkal, akiknek ezúttal talán sikerül győzelmet aratnia.
Minden csak rajtad áll!

Christmas in Hogwarts

by Ted Remus Lupin
Updates
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri NYL2Az oldal alapítása.: 2012. Szept. 9

Arányok a fórumon.:

Lányok.: 30
Fiúk.: 32

Adult.: 18
Death eater.: 6
Muggle.: 1
Gryffindor.: 3
Hufflepuff.: 4
Ministry.: 4
Oot phoenix.: 9
Professor.: 3
Ravenclaw.: 5
Slytherin.: 9
Legutóbbi témák
» REIGN FRPG
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzomb. Szept. 27, 2014 9:23 am by Vendég

» Salem-i Mágiaakadémia
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzomb. Márc. 22, 2014 10:49 pm by Vendég

» Jurassic park
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeCsüt. Márc. 13, 2014 10:33 am by Vendég

» Clark Atlanta University
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzomb. Feb. 22, 2014 4:46 am by Vendég

» Abbey Mount
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimePént. Feb. 14, 2014 11:53 pm by Vendég

» Trouble Life
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeVas. Feb. 09, 2014 10:11 am by Vendég

» Matt & Lily - Meglepő találkozások
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeVas. Jan. 26, 2014 1:22 am by Lily Luna Potter

» Constantine - veszélyes vizeken
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeKedd Jan. 07, 2014 2:45 am by Vendég

» Arrow frpg
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeCsüt. Dec. 26, 2013 11:47 pm by Vendég

Chat box
Awards
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri NYL5 Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri 005
550
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri 007
422
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri 006
488
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri 008
550
STAFF
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri NYL3 Ted Remus Lupin
&
Marconi Flint
Top posters
Sorting hat
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Lily Luna Potter
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Peter Griffiths
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Amanita Mulchany
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Sebastien A. Lascar
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Paige Cook
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Tyrius Aepius Reximo
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Rose Weasley
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Isabelle Nia Lascar
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Austin Knowles
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_leftZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_centerZsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Poll_right 
Affiliates
free forum

Credits
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri NYL6

Az oldal alapötletét J.K Rowlingnak köszönhetjük aki egy csodálatos varázsvilágot álmodott meg a számunkra.
Az oldal képeit köszönjük a Caution 2.0 - nak,
a tumblrnak valamint az Obsessionnak.
Nem kis kutatás, szerkesztés eredményei így kérünk NE lopj! Köszönjük!
Az oldalunkon szereplő kódokért hatalmas köszönet Clemence Lacroixnak és Brittany Greynek

 

 Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzomb. Aug. 17, 2013 3:56 am




Fáradtan, elcsigázottan tértem vissza a hálókörletembe Szombat éjjel, olyannyira erőtlenül, hogy amint a szobánkba értem máris az ágyra hanyatlottam, úgy ahogy voltam, ügyet sem vetve a cipőmre, a ruházatomra vagy akár arra kik vannak még jelen rajtam kívül. A világ mondhatni megszűnt számomra, egyedül csak én voltam, az ágyam és az a mérhetetlen gyengeség, ami a pihe - puha matrachoz szegezett. Szemeim azon nyomban lecsukódtak, légzésem lassúvá, egyenletessé vált, pillanatokkal később pedig már aludtam is akár egy újszülött csecsemő kinek vállát még nem sújtja az élet búja s gondja. Ritkák az olyan éjszakák mikor a sors úgy dönt álomtalan álmot, bocsát rám, ám ezúttal mégis megkegyelmezett. Sem egy álom, sem egy fájó látomás pusztán a kellemes sötétség, ami újfent magához ölelt akár a gyengélkedőn nem sokkal ezelőtt. Édes csend, áldott szabadság majd egyszer csak… Kár!

Félálomban fordultam át egyik oldalamról a másikra, ám ahogy a tekintetem az ablakpárkányon ücsörgő fekete madárra siklott akarva - akaratlanul is a jó öreg Edgar Allan Poe sorait juttatta eszembe:

„…Azzal ablakom kitártam s íme garral, hetyke-bátran
Roppant Holló léptetett be, mesebeli vén madár,
S rám nem is biccentve orrot, meg sem állt és fennen hordott
Csőrrel ladyt s büszke lordot mímelt s mint kit helye vár,
Ajtóm felett, Pallasz szobrán megült, mint kit helye vár -
             Ült, nem is moccanva már.

S ahogy guggolt zordon ében méltóságú tollmezében,
Gyászos kedvem mosolygóra váltotta a vén madár -
S szóltam: "Bár meg vagy te nyesve, jól tudom, nem vagy te beste,
Zord holló vagy, ős nemes te, éji part küld, vad határ,
Mondd, mily néven tisztel ott lenn a plútói mély, vad ár?"
             S szólt a Holló: "Soha már."…”

Fura… az egyetlen Poe vers, amit valami különös, megmagyarázhatatlan oknál fogva nagyon megszerettem. Gyanítom mondanom, sem kell a szüleim egyből hülyének, néztek mikor elszavaltam nekik, de engem valahogy már nem érdekelt. Megtetszett és kész.
- Ne is mond… - ültem fel bágyatagon, kócosan, elfojtva egy kikívánkozó, fájdalmas sóhajt. Pedig már olyan jót aludtam… - Reximo küldött igaz? Valahogy egyből Őt juttattatod eszembe, csak az Ő madara lehetsz. - dörzsölgettem meg a szemeimet majd felkelve az ablakhoz léptem, hogy elvehessem tőle a levelet.
- Köszönöm. - szóltam még utána ám a madár akkor már réges – régen messze járt.
- Te se vagy valami bőbeszédű. - sóhajtottam s visszaülve az ágyamra a prof sorait kezdtem böngészgetni.

„Tisztelt Miss Massri!
Örömmel értesültem, hogy a gyógyító már ma éjszaka hazaengedte önt. Nem számítottam rá, hogy ilyen gyorsan sikerül talpra állnia a ma reggeli tapasztalataim lévén... Sajnálom, hogy ma már nem néztem be önhöz, de sürgős iskolai teendőim akadtak a birtokon kívül. Holnap délelőtt érkezem, ha úgy érzi készen áll a további gyakorlásra, keressen meg Roxmortsban, a Szellemszállás épülete előtt, délelőtt tíz órakor!
A legjobbakat:
Reximo professzor.

U.I.: Tegye meg, hogy miután elolvasta, a tűzre dobja a pergament. - köszönöm.”

- Épp, mint egy kémfilmben. - sóhajtottam majd még mindig félkómás fejjel előkerítettem a pálcámat mely az ágyam mellett hevert a padlón.
- Piroinito - szegeztem az eszközt a papírra mire azon nyomban lángra kapott, pillanatokkal később pedig már csak a hamvai terítették be a padlót. Fáradt ember lévén teret engedve a lustaságomnak berugdaltam a koszt az ágy alá majd már dőltem is vissza aludni annak rendje s módja szerint.

* * *

Reggel rám nem jellemző módon komoran ébredtem fel melyen kicsit sem lendített a kinti borult táj látványa. Köd borította az egész birtokot amerre csak a szem ellátott, az ablakon pedig csípős őszi szél fújt be újra és újra. A barátnőim még javában aludták az igazak álmát, hiszen hátvége lévén úgy sem kell sietniük sehová. Az órámra pillantottam mely ekkor 8:40 - t mutatott így hát végül kikelve a meleg takaró alól egyenesen a fürdőbe mentem. A készülődés nagyjából negyed óra - húsz percet vett igénybe majd miután végeztem a táskámmal együtt a nagyterembe, igyekeztem. Épp ahogyan azt sejtettem a terem szinte még üres volt, elvétve üldögélt csak néhány diák az asztaloknál. Arcukon fáradtság ült, miközben a reggelijüket fogyasztották, sehol egy mosoly vagy a jól megszokott pusmogás. Úgy látszik a zord idő mindenkire hatással, van így vagy úgy, nem csak rám. Sietve csomagoltam el néhány croissant - ot és muffint a táskámba, valamint egy üveg narancslevet majd már a hátam mögött is hagytam az ”alvó” társaságot.

A kastélyból kilépve azon nyomban megéreztem az arcomra hulló esőcseppek folyamát mely keserű mosolyt csalt az ajkaimra.
- Kellemes, őszi Vasárnap reggel. - állapítottam meg némi iróniával a hangomban majd szép lassú léptekkel megindultam a falu felé. Hogy miért nem futottam? Ugyan minek? Ha igazán őszinte akarok lenni el, kell, hogy ismerjem volt valami megnyugtató, valami békességet árasztó a zuhogó cseppek forgatagában. Egyedül voltam, egy teremtett lélek nem sok annyi sem járt az utcákon, a madarak sem csiripeltek, épp csak a kopogó esőcseppek zaja törte meg a világ csendjét. Bennem van a hiba, hogy bár a helyzet épp úgy fest akár a mugli horrorfilmek nyitójelenetei ahol az egyedül sétáló lányt egyszer csak elkapja a fák rejtekében bujkáló veszedelmes gyilkos én, mégsem félek, inkább roppant mód élvezem? Biztosan hisz világ életemben tudtam, hogy különc vagyok. De sebaj, valakinek ilyennek is kell lennie nincs igazam?

Röpke húszpercnyi sétát követően meg is érkeztem a Szellemszállás épülete elé a tekintetem pedig a karórámra siklott.
- 9:45. Pompás legalább nem késtem el. - mosolyodtam el halványan. Na és most? Várjam meg idekint Reximo professzort kiélvezve az esőt vagy menjek be a házba és szárítsam meg magam? Várakozás közben akár még reggelizhetnék is, bár most még valahogy nincs étvágyam. Papapam… na most mi legyen?
~ Eső! ~
- Ahogy mondod. - ezzel letettem a táskámat a lépcsőre én pedig mellé telepedtem. Lehunytam a szemeimet és az ég felé fordítottam az arcomat, hogy jobban érjék azt a hűs cseppek.

- I was looking for a breath of life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang,
No oh oh

To get a dream of life again
A little vision of the start at the end
But all the choirs in my head sang,
No oh oh

But I needed one more touch
Another taste of heavenly rush
And I believe, I believe it
So oh oh oh…
- kezdtem el halkan énekelgetni csak úgy magamnak egy dalt amit még Isabelle mutatott nekem nemrégiben és ami azóta sem megy ki a fejemből. Így is gyorsabban telik az idő...


Outfit: Klikk! - Notes: Hát... Embarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzomb. Aug. 17, 2013 1:39 pm

Szokásomhoz hű, magabiztos emberként időben kellett, hogy a helyszínre érjek. Sietős, de meglehetősen kimért, és példamutatóan hosszú léptekkel haladtam el a Három Seprű előtt, kicsit sietősebbre fogtam, hiszen már jócskán a nyakamba lógott az eső lába. Vastag, kövér vízcseppek csattantak a fejemen, és egy az orromon is. Imádtam az őszt, nem vitás. Színekre éhező szememmel táplálkoztam a sárga és vörös pompában díszelgő ködbe búvó fák gyönyöréből, lélegzetemet visszatartva suhant át tekintetem a korai dér csípős vigyorgásán, a háztetőkön. Sétapálcámat lépéseim ütemére koppintva a érkövezett úthoz, már távolból észrevettem a Szellemszállás lépcsőjén gubbasztó, ködbe vesző alakot. Néma léptekkel közelebb érve, morajló kántálásként hallatszott fel egy dal, Dendera angyalhangján, a hűvös és párás angol szélben. Megtorpantam. Behunytam a szemeimet, és csak álltam. Hajamból, egészen az államig csorgó, egyre felmelegedő vízcsepp csúszott végig arcomon. A hosszú, aranyszínű tincsek közé kapott a szellő, kellemesen hideg érintéssel ölelte át nyakamat, simogatta egyenesre negyvenhárom esztendő vésett ráncait. Alattam nyirkosan reszketett az út, a kőfalak elvesztek a köd borította szürkeségben. Eggyé vált az ég, és föld a messzeségben elnyúló füves rónák közt, s csupán a távolból integető fekete irányjelző tábla körvonalai sejtették, hogy a világ széle csupán csak fikció. Netalán a világ pereme, és létünk széle közt egyenes párhuzam vonható? Minden bizonnyal összefüggés rejlik a két tényállást illetően. Az emberek, talán félelmükben, talán kíváncsiságból, de az sem kizárt, hogy mindkét érzelem hatása alatt kutatják ezer és ezer éve az életet magát, mint jelenséget. A születés és halál jelenségét, és mi fontosabb, okát. Ezért érkezhetett a magyarázat, talán önmaguk nyugtatására a tizennegyedik században, hogy a világ lapos, melynek szélén az ember leesik, de nem ér földet, mint az asztalról levert pohár, csupán lebeg, akár a halál után. Önmagunkat nyugtattuk a tudattal, hogy igenis van vég, és ez kézzel fogható. És mit tettünk kétségbeesettségünkben, mikor rájöttünk, hogy eme párhuzam kudarcot vallott, s évszázadok alatt helytállónak tartott tényállásunk elbukott? Megmaradt a félelem, az inkvizíció, a sötétség és a pusztulás. Mert mit tesz az ember, ha fél, feléget mindent, mi a félelem forrását okozza. Elvesszük magunktól az emlékeket, és elménk elborult bugyraiba zárjuk, mígnem valaki fel nem tépi ezeket a láncokat, és meg nem szabadít bennünket emlékeink álmokban visszatérő, fekete arcú szörnyetegétől. Nos, ilyesmi kulcs lehetett a lány is a számomra. Gondolataim elmerengtek, és hirtelen kínzó bűntudat támadt bennem. Önző ember vagyok. Mi volt az oka, hogy nem zavartam el, és büntettem meg még aznap este a párbajteremben? Csupán az, hogy mellette nem kellett, hogy önmagam legyek. Viccesen hangzik, tudom. Az emberek ugyanis azok mellett érzik magukat kellemesen, akik mellett önmagukat adhatják. Nos, én elbuktam az élet hosszú, rögös és kínzó útján. Nem kedveltem magam. Sőt, ami ennél is több, utáltam az lenni, amivé váltam. Túl sok rosszat, túl sok szenvedést láttam, és éreztem, ami ezzé tett… Dendera mellett megválhattam ezektől a láncoktól, és ismét láttam az élet fényes oldalát. Láttam benne magamat, még abban a testemben, amelyben még nem vesztettem el mindent. Kísérteties, hiszen sosem láttam a jövőt. Mégis ott poroszkált bennem az érzés, hogy a lány is erre a sorra jut majd, az élet kitaposatlan erdejében tévelyegve, s talán harminc év után talál majd csak ő is egy olyan embert, aki kirángatja élete kegyetlen illúziójából. Miért hagyhatnám hát meg azt a szenvedést, és kínt Denderának? Tettem fel a kérdést, csak úgy önmagamnak, miközben a távolba bámulva néztem a lépcsőn, csupán önmagának dúdoló, gubbasztó lányt. Tizenöt… Tizenöt éve sírtam utoljára, kedvesem halálos ágya mellett. És most újra átjárta testemet a melegség. Arcom eltorzultan vicsorgott, miközben szemeimet összeszorítottam, megkímélve magamat saját könnyeim látványától. Halkan tört fel belőlem, s forró patakokban csorgott az esővel vegyülve a sós megkönnyebbülés. Botomra két kézzel támaszkodva, meg-megrázkódva álltam. Nem akartam abbahagyni. Hihetetlenül jól esett. Elkéstem. Ott álltam alig harminc méterre csupán a lánytól, de nem volt erőm lépni. Megkönnyebbültem. Olyan érzés volt, mint a halál. Legalább is, egy biztos, a halál csak ilyen lehet. Lassan, szaggatott mozgással lépésekként haladtam a Szellemszállás bejárata felé. Az eső szitált, a köd apró szemcsékként ragadt a tájra, friss esőillatot, és az ősz illatát hordozva hátán. Zsebórámra tekintve megállapítottam, tíz perce kések. Életemben talán először. Az eső elmosta a könnyeket. Emlék már csupán. És én ott álltam a lány előtt. Kezemet tartva segítettem fel, és szembe kerülve vele, érintése ismét ugyanazon szavakat súgta, mint első találkozásunkkor. „Segíts elérni mindent, amire vágyom!”
- Segítek. – mondtam ki hangosan, majd a lány értetlen arckifejezésére úgy tettem, mintha csak magamban beszéltem volna.
- Jó reggelt, Miss Massri. Milyen volt az éjszakája, hogy van? – kérdeztem, azzal a magamfajta hűvösséggel, melyet nem kívánt pajzsként vontam mindenegyes beszélgetés, vagy társas interakció folyamán magam köré. Mély, szigorú tekintettel néztem egyenesen a lány szemébe, de akárhogyan is próbáltam próbára tenni magamat, ott lapult abban a tekintetben valami más, valami sokkal puhább és atyaiabb, valami ami azt súgja, itt vagyok neked, és itt is maradok. Csonka kezemmel belöktem a rozoga épület ajtaját, és karomat lendítve mutattam, „Csak ön után”. Dendera mögött léptem be a dohos épületbe, melyet pókhálók és ujjnyi vastagságú por borított. Helyben volnánk. A vityilló semmit sem változott az első Dumbledore serege gyűlés óta, ami már úgy harminc éve hogy megesett. Emlékek zuhataga bombázta elmém, az illatok, a nyikorgó deszkák, a fal suttogó titkai, mind-mind mintha tegnap történtek volna. Az eldugott, hátsó szobába léptünk. A szürkeség monotonná vált az épületben. Minden korhadt, hasadt deszka ugyanazon szürkére sápadt színben játszott, mint valamennyi berendezési tárgy az épületben. A vastag porral borított asztal körül, szétvetett székek hevertek, és egy kupac ősrégi újság. Tekintetem forró lázban égve kapkodott jobbra-balra, akár egy kisgyermeké az édességboltban. Középre álltam. Pálcámat elővéve a lányra szegeztem kigyönyörködött tekintetem, és visszatértem testembe.
- Ha készen áll, Miss Massri. Szedje össze magát, és támadjon meg, bemelegítésként bármivel, amivel csak tud. – mondtam a lánynak, és készenléti pozícióba helyezkedtem. Házon kívül vagyunk, ideje elkezdeni a szabálytalan, azonban igazán eredményes és fontos tanítást…
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzomb. Aug. 17, 2013 4:09 pm




Van abban valami, hogy az ember egyszerűen csak megérzi, ha valaki hosszú időn keresztül bámulja, szemmel tartja minden egyes rezdülését, hiszen bár a szemeim csukva voltak arcom pedig a végtelen égboltozat felé emelkedett mégis úgy éreztem, mintha csak egy átható pillantás egészen a csontomig hatolt volna. Nem voltam egyedül ám egy parányi belső hang azt suttogta számomra, hogy ne nyissam ki a szemeimet, még ne, vannak dolgok, ugyanis amiket jobb nem meglátni. Az éneklésem szépen lassan dúdolásig halkult majd végül elcsendesedett mintha soha egyetlen hang sem hagyta volna el az ajkaimat. Mély levegőt vettem majd kinyitottam a szemeimet, pillantásom pedig az előttem álló férfira szegeződött. Bátortalanul fogadtam el a felém nyújtott kezét majd miután felkeltem egy aprót biccentettem hálám jeléül. Ahogy közelebbről is lehetőségem nyílt szemügyre venni a professzort furcsának hatott számomra. Mármint oké… a többi tanárhoz képest állandóan furcsán fest, de önmagához képest most különösen is. Mi lehet a baja? Beteg lenne? Vagy pusztán csak kialvatlan? Nem itta meg a reggeli teáját? Esetleg elgurult a gyógyszere?
~ Mondtam én, hogy flúgos… ~
- Segítek. - ez a szó… mintha csak a professzor olvasott volna bennem… mintha megérezte volna, hogy akarva - akaratlanul is de a kezébe helyeztem az életemet, minden bizalmamat és csak rá tudok számítani. Mintha tudná mennyire tisztelem, mennyire szeretnék tanulni tőle. Basszus lehet, hogy még gondolatolvasó is? Áh… nem, csak képzelődöm. Más sem hiányozna, Merlin ments. Lehet, hogy nem is hozzám beszélt, nem nekem szánta azt a szót, egyszerűen csak hangosan töprengett, magában beszélt. De akkor is… áh. Értetlenül pislogtam a férfira, aki rezzenéstelen arccal nézett vissza rám. Ezek szerint tényleg csak magának motyogott.
- Jó reggelt professzor úr. Eltekintve attól, hogy egy holló ébresztett fel az éjszaka kellős közepén, akit magamban Edgarnak neveztem el és, hogy némi hamuval járultam hozzá a házimanók takarítanivalójához egész jól telt az éjszakám köszönöm. És már teljesen jól vagyok. - mosolyodtam el halványan.
- Én csak… szóval… köszönöm, hogy… megmentett. - suttogtam miközben arcomat, szépen lassan elöntötte a bíborvörös pír.
- Madam Pomfrey elmondta, hogy az életem mindössze néhány röpke másodpercen múlott, s ha maga nincs… - elharaptam a mondatot.
- Szóval köszönöm. - motyogtam néhány pillanattal később, azonban halvány, mégis büszke mosoly jelent meg az ajkaim szegletében.
- De akkor is megcsináltam! Sikerült! - ezzel, ahogy a professzor kitárta előttem az ajtót és előreengedett beléptem a kicsi, rozoga házikóba melyet tíz centis porréteg fedett amerre csak a szem ellátott.

A hátsó szobába mentünk ott pedig a prof egyszer csak középre állt, szembe fordult velem pálcáját pedig egyenesen rám szegezte. He??? Ezt… ezt most miért? Mi a fene folyik itt? Meglepetten pislogtam rá, mikor pedig elmondta tulajdonképpen mit is, várna tőlem hirtelen egy emlék villant be. Egy emlék a régmúltból.

Tizenegy esztendős voltam, épp a téli szünetemet töltöttem otthon mikor egyik délután hangos kiabálásra kaptam fel a fejemet. A szüleim voltak azok, a hangok pedig a nappaliból szűrődtek fel hozzám, a hálószobámba. Veszekedtek… megint. Hiába próbáltak meg úgy tenni mintha minden a legeslegnagyobb rendben volna valahányszor csak észrevettek, már akkor, gyermekfejjel éreztem, hogy már semmi sem ugyan olyan, mint régen. Anyu már nem mosolygott, nem énekelt, apám pedig némaságba burkolózott szinte egész álló nap. Tudtam, hogy baj van, mégsem kérdeztem semmit, mivel legbelül rettegtem attól, vajon milyen felelet várna rám végül. Helyette inkább csak félrevonultam, olvasgattam a nagyoktól elcsórt SVK könyveket, igyekezve memorizálni az azokban olvasott varázsigéket. Emlékszem olyannyira belemélyedtem aznap délután a hatodikos tananyagba, hogy észre sem vettem a papát, aki a szobám ajtajából figyelte a ténykedésemet. Csak állt ott karba font kézzel, arcán derűs mosollyal és figyelt. Hogy mennyi ideig? Azt pontosan nem tudnám megmondani, ám végül megköszörülte a torkát s halkan megszólalt: - „Támadj meg kicsim. Mutasd meg mit tanultál.” Megijedtem nem csak mert lebuktam előtte, de azért is mert támadásra kért. Engem. A saját lányát. A saját apám. El sem tudtam képzelni, mégis hogyan szegezhetném rá a pálcámat, ám Ő nem tágított. - „Gyerünk Dera! Láttam, hogy magoltál, abban pedig szemernyi kételyem sincs, hogy már jó ideje ezt teszed. Gyerünk. Mutasd, meg mit tudsz.” Addig - addig unszolt, míg végül elő nem vettem a pálcámat és fel nem idéztem az egyetlen olyan átkot, amit elsős fejjel, teljesen önállóan sajátítottam el egy ötödéves lány könyvéből. - Reducto - mondtam végül halkan, mégis határozottan mire a varázslatom hatására a papa néhány centit hátra repült, egyenesen neki a falnak. Hallottam a koppanást ám mikor ijedten kirohantam hozzá Ő csak nevetett és a karjaiba vont. - „Látom tarolni, azt már tudsz kicsi lány.” - nevette és egy puszit nyomott a homlokomra. Azt hiszem az volt életem első s egyben egyetlen pillanata is, mikor valóban úgy éreztem, hogy az édesapám büszke rám. Rám, egyetlen szem lányára, aki elsős létére ötödikes varázslatot sajátított el teljesen egyedül.

Emlékeimből egyszer csak a prof hangja rázott fel, aki megismételte az utasítást én pedig egy aprót bólintottam miközben elővettem a varázspálcámat.
- Exlukhops - ezzel különböző kisebb tárgyakat lőttem a professzor irányába, újságpapírokat, székeket, cserépdarabokat, meg amik csak a szobában voltak. Kihasználva a nyert időt, a pálcámat a prof háta mögötti könyvespolcra szegeztem.
- Descendo - mondtam ki a varázsigét mire a polc már dőlni is kezdett Reximo felé.
- Reducto - küldtem felé a következőt, a taroló átkot ám az visszacsapódott a falról, s épp csak félmilliméternyire a fülem mellett húzott el.
- Petrificus totalus - szegeztem ismét rá a pálcámat. Hát… érdekes „bemelegítés nem mondom”.


Outfit: Klikk! - Notes: Embarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzomb. Aug. 17, 2013 9:12 pm

A lány egy kissé zavartnak tűnt. Persze ebben jócskán szerepet játszottam én is, hiszen én sem ugyanúgy festettem, mint tegnap. Kissé értetlen arckifejezéssel bámultam Dera irányába, aki látszólag nem vette a lapot. Ismét megszólaltam, ezúttal türelmetlenséggel átitatott utasító hangon. A lány előhúzta a pálcáját. Csupán elmerengett. Nem meglepő, ez a hely még azokban az emberekben is felélénkíti az emlékek felejtésbe veszett, kisárgult fényképét, akik még soha életükben nem jártak itt. Dera szemei, és arca ismét azt a magabiztosságot és győzni akarást mutatták, mint tegnap éjjel a párbajteremben. Némileg könnyű dolgom volt, hiszen még nem sajátította el a nonverbális varázslás fortélyait, így minden felém érkező varázslatra volt időm felkészülni. Pár másodpercre kifeszült köztünk a levegő. Az egész testét figyeltem, minden apró mozdulatát, mígnem jobb lába meg nem moccant. Abban a pillanatban magam elé kaptam a tekintetemet, féloldalasan állva, bal lábammal előre, kihúzott háttal pálcámat előre tartva.
- Exlukhops – hangzott fel a varázsige, s a felém repülő tárgyak felkavarták a port a levegőben. Varázspálcámat a föld felé lendítve magam előtt, csupán egy-két méterre leszállásra kényszerítettem minden tárgyat.
- Descendo – törte meg a szó, a földre zuhanó tárgyak monoton zörgését. Pillanatnyi hatásszünetre volt szükségem, míg felfogtam, nem engem célzott a varázslattal. A mögöttem lévő polc nyikorgó szenvedése gyanús előérzetet keltett, így balra kitérve elkerültem a poros könyvek zuhatagát.
- Reducto – küldte ez által, a harmadikat, melyet pajzsbűbáj mögé bújva vészeltem át, így is pár centimétert hátrafelé csúszva. Agresszív, és lendületes párbajozó volt a lány, ez tény és való. Az ezt követő pillanatban pálcámmal, testemmel párhuzamosan magam elé suhintottam, majd zöld villanás kíséretében hárítani sikerült a sóbálvány átkot. Elkerekedett szemmel néztem a lányra.
- Tudja egyáltalán az ellenátkát? – kérdeztem kissé elbizonytalanodott hangon. Pálcámat eltéve jeleztem a párbaj végét, majd fejemmel biccentve küldtem az elismerést a lány számára.
- A taroló átka kifejezetten erős volt, gratulálok hozzá. És ami azt illeti, remekül felépítet támadást mutatott be. Először elterelte a figyelmemet, majd a környezeti adottságokat vizsgálva a körülöttem lévő, adott lehetőségeket használta ki. Ezután használta csak a legerősebb átkát, ami a pakliban volt, hogy megbénítsa ellenfelét, és a sóbálvány átokkal véglegesíteni sem volt rest akaratát. Szép, mondhatom, de nem ér el semmit, egy átlagos sötét varázslóval szemben sem. Az első dolog, ami miatt rengeteget veszít, az a verbális varázslás. Ezáltal bejelenti, mire készül, még egy idióta is könnyűszerrel felkészülhet a védekezésre, ha egy kicsit is figyeli az ellenfelét. A másik, pedig a helyezkedés. A Descendo robbantó varázslattal hatalmas sikereket lehet elérni egy párbaj során. Ön észre vette a szoba kínálta eszközöket, és kísérletet is tett annak kihasználására, de egyet meghagyott, és azok az én érzékszerveim voltak. Amennyiben az Exlukhops varázslattal keltett porfelhőben helyzetet változtat, azzal engem is folyamatos mozgásra bír. Az emberi agynak több információt kell feldolgoznia, alkalmaznia a reflexeket, mozgatni az izmokat, s csak aztán gondolkodni. Az esély arra, hogy időben kapcsoljak egy intenzív Descendo varázslatra, miközben egyhelyben állok, sokkal több. – mondtam, és azzal az egyik felborított széket fölállítva, helyet foglaltam.
- Tegnap remegett, mielőtt a kaszaboló átkot használta. Vagy a dühtől, vagy a félelemtől, de egyik sem jó. Ki kell kapcsolnia mindent, miközben az átkot szórja, csupán a már említett képeket kell felelevenítenie. Ne gondoljon másra. Ne féljen ártani, mert Ők sem fognak félni attól, hogy ártsanak magának. Előzze meg őket. – mondtam, és biccentettem, ezzel jelezvén, célozza meg a szoba sarkában álló öltöztető bábut, és szedje cafatokká. Eközben zsebembe nyúlva, ismételten felkészültem a legrosszabbra.
- Tudom, hogy sikerülni fog, hiszek magában. – tetem hozzá, és mégis kihúztam a zsebemből a kezemet. Erre a pálcára nem lesz ma szükségem…
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeVas. Aug. 18, 2013 8:49 am




Mint ahogyan arra számítani is lehetett a professzor könnyűszerrel védte ki mind az összes felé irányuló támadóvarázslatomat ez, pedig újfent a kudarc, a csalódottság kellemetlen, fájdalmas érzetével töltött el. Még csak meg sem izzadt közben, olyan könnyedén szerelt le, hogy az már egyszerűen nevetséges.
~ Mondtam én, hogy el fogsz bukni, nem vagy elég jó boszorkány. Ezt most már nem csak Te, de Tyrius Reximo is tudja. ~
Elkeseredetten hallgattam végig, ahogy a professzor kielemezte a taktikámat, megosztotta velem hol s milyen hibákat vétettem a feladat teljesítése, közben majd miután befejezte kitért a tegnap esti remegésemre is a kaszaboló átok használata alatt. Ch… persze. Könnyen beszél több éves tapasztalattal a háta mögött, arról, hogy mit - hogyan kell kikapcsolni de, nekem ez egyszerűen nem megy. Én a jelek szerint hiányoztam az élet iskolájából, mikor azt tanították, hogyan kell kikapcsolni mindenfajta érzelmet párbajozás közben, ám ha valami hát az egyszer egészen biztos, hogy Reximo jelesre vizsgázott belőle… aztán meg szimplán csak elfelejtette, hogyan kell a dolgokat visszakapcsolni és úgy maradt. Lenyeltem egy kikívánkozó: „Taníts mester” - felkiáltást és szimplán csak bólintottam fancsali ábrázattal.
- Megpro… khm… úgy lesz professzor úr. - motyogtam próbálva némi magabiztosságot erőltetni a hangomba, majd mikor a férfi biccentett, ezzel jelezve számomra azt, hogy célozzam meg a szoba sarkában álló öltöztető bábut a kaszaboló átokkal, vettem egy mély levegőt. Tegnap sikerült… úgy ahogy, de mi lesz, ha ma csődöt mondok?
~ Akkor lebőgsz. ~
Mi lesz akkor, ha megint csak saját magamat kaszabolom össze - vissza Reximo pedig elkönyveli rólam, hogy reménytelen eset vagyok?
~ Akkor nem pocsékol rád több időt, helyette inkább keres valaki olyat, aki méltó az idejére, a tanítására. ~
Hát ez az… ettől félek én is. A gondolatra hirtelen megremegett a kezem, a benne szorongatott pálca pedig kis híján, a padlón kötött ki. Basszus kezdődik…
~ Fusson, ki merre lát, Deránál pálca van és nem fél használni! ~
- Tudom, hogy sikerülni fog, hiszek magában. - mondta a férfi, ám az utolsó, amit még láttam belőle mielőtt még a bábú felé siklott volna a pillantásom épp ennek ellenkezőjéről tanúskodott. Mielőtt még bármit is léphettem volna Reximo máris a zsebébe nyúlt a pálcájáért. Ch… ezek után bátran állíthatja, hogy hisz bennem egyetlen szavát sem hiszem el… Bekaphatja!

- Azért is megcsinálom! - motyogtam magamnak miközben megálltam a bábúval szemben majd visszaemlékezve a tegnap történtekre hátráltam néhány lépést.
- Azért is…
~ Bele fogsz bukni! ~
- Nem fogok… - mormoltam majd lehunytam a szemeimet és vettem egy mély levegőt. Meg tudom csinálni! Meg kell tudnom csinálni!
~ Bele fogsz bukni! ~
- Nem! Sectumsempra! - ejtettem ki a varázsigét határozottan majd csukott szemmel igyekeztem magam elé idézni, ahogy az átok emberi húst ér, amin aztán mély vágásokat ejt, melyekből nem sokkal később patakokban dől a vér miközben sorra, húzkodtam a ”sebeket.” Végül leeresztettem a pálcámat és lassan, nagyon lassan kinyitottam a szemeimet csak, hogy lássam mit sikerült kivitelezni a valóságban. Ezt… ezt nem hiszem el… egyszerűen… nem és nem. Sikerült! Rögtön elsőre! A próbababa darabjaira hullva hevert a padlón épp csak az állvány úszta meg ”ép bőrrel”.  
- Elég jó lesz? - vetettem oda a professzornak fagyosan majd egyszer csak eszembe villant valami néhány perccel korábbról.

Nem sokkal ezelőtt, miután a támadó varázslatokat küldtem Reximora, többek közt a sóbálvány átkot is a férfi bizonytalan képpel fordult felém.
- Tudja egyáltalán az ellenátkát? - kérdezte tőlem. Akkor, talán a pillanatnyi csalódottságom, kudarcélményem miatt nem jutott el teljesen a tudatomig, ám most…
- Mellesleg… - hangom oly hidegen csengett melyhez foghatót még soha senki sem hallott tőlem azelőtt.
- Petrificus totalus! - szegeztem a pálcámat egy a sarokban bujkáló patkányra, ami azon nyomban sóbálvánnyá is változott.
- Finite Incantatem - szólaltam meg néhány pillanattal később a patkány pedig amint a varázslat érte nyomban életre kelt.
- Válaszolva az imént feltett kérdésére professzor úr… nem… halványlila gőzöm sincs az ellenvarázslatról. Az eredeti terv szerint, ha eltalálta volna az átok, úgy hagytam volna élete hátralévő részére és lekicsinyítve levélnehezékként funkcionált, volna McGalagony professzorasszony íróasztalán. - közelebb léptem hozzá.
- Ha ennyire hülyének néz egyszerűbb, ha hagyjuk az egészet a francba. Legfeljebb tanulgatok, egyedül maga meg elmehet a fenébe. - remegtem meg indulatosan. Egy dolog, hogy sötét varázslatokat nem ismerek, ám azért a tananyag megkérdőjelezése… amit ráadásul még hatodikban vettünk alaposan felnyom agyilag.


Outfit: Klikk! - Notes: Embarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeVas. Aug. 18, 2013 9:18 am

Komolyan hittem a lány sikerében, ha egy hajszálnyira el is bizonytalanodtam ugyan. Ezúttal nem remegett, nem tűnt bizonytalannak, végezte a munkát úgy, ahogyan az ki volt adva a számára. Kivilágosodott arccal bámultam rá, és szinte csak egy hajszál választott el attól, hogy én is fölugorjak, és a levegőbe rázzam az öklömet. Valódi boldogság volt, éreztem a lányon, hogy pillanatnyilag ő maga sem hitte el, mit hajtott végre. Arcomon halvány mosoly támadt, és már levegő után kaptam, mikor a lány könnyelműen közbe vágott. Derült égből villámcsapás. Elkomorodtam. Csöndben, tisztességtudóan hallgatva ültem, míg a lány önmagát magasztalja, majd a szó szoros értelmében szinte számon kér. Elküld a fenébe, mert nem büntetem meg, elnézem neki, hogy tilosban jár, sőt még segítek is neki? És ezután ez a hála? Tegnap az életét mentem meg, ma pedig, hogy először sikerül végrehajtania ezt a nevetségesen egyszerű átkot, még én vagyok lehordva? Szó mi szó, magamnak hazudnék, ha azt állítanám nem csalódtam akkorát, hogy olyan isten igazából bedühödjek. Félelmetesre kiguvadt szemekkel, fogcsikorgatva emelkedtem fel székemből, és a lányhoz közel, alig egy méterre állva néztem le rá. Jócskán egy fej különbség volt közöttünk, ha nem több. Szigorú, sőt mi még ennél is több jégcsap hideg arccal bámultam rá, és csupán Merlin tartott nyugton a helyemben.
- Hogy merészeli? – sziszegtem, a dühtől eltorzult arccal, méregben úszó szemeimmel a lányra meredve.
- Had emlékeztessem rá, hogy én segítek önnek, és nem maga nekem, Ms Massri. Hirtelen milyen hatalmas lett a szája? Elbűvölően impozánsan hajtotta végre a sóbálvány átok törését, de ha akár egyetlen egyszer is megfordul a fejében, hogy ez elegendő lesz az átoktörői álláshoz, jobb, ha most azonnal eltűnik a szemem elől, ameddig még ilyen udvarias vagyok! Hatalmasat csalódtam önben. Reményeket fűztem magához, és nem sajnáltam az energiát önből. Mire vár? Büszke vagyok magára, hogy sikeresen végrehajtott egy átkot, amibe csaknem belehalt tegnap. De ha ilyen magasan hordja az orrát, és egy csepp alázatot sem képes mutatni a varázslás iránt, ne számítson a segítségemre a továbbiakban. – dörögtem már-már kiabálva, s végszóként hatalmasat dobbantottam sétapálcámmal.
- Most pedig takarítson össze! – rivalltam rá, bal kezemet a párbajtól romban álló szobában körbemutatva.
- E nélkül. – azzal kitéptem a kezéből a még elöl lévő pálcáját, és döngő léptekkel hagytam el a Szellemszállást. Csupán az ajtó elé álltam. Szükségem volt egy kis magányra, és levegőre. Mélységes csalódás járta át a szívem, de pillanatnyilag elvoltam foglalva a puszta idegességemmel. A távolba nyúló ködös tájon legeltetve szemeimet, egyre csak hangosabban ismétlődő kérdés volt, vajon miért tette? Mi a frász üthetett ebbe a lányba?
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeVas. Aug. 18, 2013 2:43 pm




Képtelen voltam uralkodni magam felett olyannyira kihoztak a béketűrésemből a professzor szavai. Lenézett… alábecsült akár a szüleim, akik folyton - folyvást csak a buksimat simizték valahányszor csak felhoztam otthon, hogy ha nagy leszek egy szép napon, átoktörő válik majd belőlem, olyan amilyenhez foghatót még nem látott a világ. Mosolyogtak, biztatgattak, ám arcukról még a vak is, simán le tudta volna olvasni mit is, gondolnak valójában. „Szegény buta lányka, egyszer majd csak kinövi és rájön mennyit ér valójában. Ő és az átoktörés… hiú ábránd csupán." Ők is így gondolták, ahogy aztán később Reximo elődje, Grindelwald professzor is. Sosem fogom elfelejteni a tavalyi párbajszakkörünk utáni rövidke kis beszélgetésünket, mikor felfedtem a prof előtt hosszú távú terveimet. Ő csak állt ott, karba font kézzel a terem ajtófélfájának támaszkodva, arcán udvarias mosollyal majd halkan, kedveskedve ennyit mondott csupán: „Tudja Ms. Massri magát valahogy jobban el tudnám képzelni ápolónőként a Szent Mungóban, mint akár a Gringotts bankban egész álló nap ősrégi ám de veszélyes varázslatokat törögetve. Kegyednek a nővérke ruha jobban állna, mint a kék - zöld foltok de szívből remélem ezzel nem sértettem meg.” Miután elhagytam a termet sírva, rogytam össze a szobánk magányában miközben lefordítottam magamban a prof szavait: Alkalmatlan vagy átoktörőnek, maradj meg inkább valami egyszerűbbnél. Ez van mindenki így gondolja… kevés vagyok, gyenge boszorkány, aki állandóan elbukik. Nem is értem miért reménykedtem a csodában, s abban, hogy Reximo talán más lesz. Nesze neked Dera, újabb csalódás.

A kifakadásommal nem sok jót értem el, épp ellenkezőleg. Reximo dühtől eltorzult arccal, méregben úszó szemekkel meredt rám miközben felkelt a helyéről és közelebb lépett hozzám. Jégcsap hideg arca, sziszegő hangja bár szégyellem beismerni, mégis rám hozták a frászt, ám azt az örömet, hogy ezt még ki is mutatom neki eszem ágában sem volt megadni számára. Rezzenéstelen arccal álltam a tekintetét miközben a bennem dúló érzelmekről hevesen dobogó szívem, megemelkedett pulzusom s a görcsbe rándult gyomrom tanúskodtak csupán.
- Igenis professzor úr! - sziszegtem dacosan miután Reximo kitépte a kezemből a pálcámat. Úgy csörtetett ki a házból akár egy sebesült vadkan én pedig magamra maradtam a koszban, a porban, iménti sikerélményem összetört darabkái között. Hát még ezt is… ezt is elvette tőlem.
~ Megmondtam, hogy el fogsz bukni. Most már végre hiszel nekem? ~
- Hiszek… - suttogtam miközben az első néhány könnycsepp utat törve magának könyörtelenül gördült végig az arcomon egyenesen a padlóra hullva, hogy végül aztán ott érje utol őket az elkerülhetetlen vég.

Pálca nélkül egyesével szedegettem össze a próbabábú cafatokra szaggatott darabkáit, melyeket aztán egy kisebb kupacba gyűjtögettem közvetlen az állvány mellé.
- Ch… ezt a szöveget. „Hatalmasat csalódtam önben. Reményeket fűztem magához, és nem sajnáltam az energiát önből.” - utánoztam a hangját miközben a padlón csúszkálva, kajtattam a darabkák után, tekintetem pedig egyszer csak megakadt a rémült patkányon, ami még mindig a sarokban gubbasztott.
- Ne haragudj kispajtás, többé nem bántalak, megígérem. - csúsztam hozzá óvatosan közelebb majd lassan, nagyon lassan megsimogattam a fejét, hogy lássa nincs mitől tartania.
- Te is hallottad ezt a marhaságot igaz? Még hogy csalódott bennem, meg, hogy reményeket fűzött hozzám. Hazugság! Szemenszedett hazugság! Vagy tán azt hitte, nem láttam, hogy egyből a pálcája után nyúlt mielőtt még egyáltalán kimondtam volna a varázsigét? Alábecsült! Azt hitte megint meg kell majd mentenie mert béna leszek, elcseszem… Milyen reményekről beszél mégis? – magyaráztam a patkánynak aki hatalmas, fekete, gomb szemekkel meredt rám.

- Tudod… Reximo nem is tudom hanyadik már a sorban, aki kételkedett bennem, s a képességeimben. Apám is… anyám is, Grindelwald is, sőt néha még én magam is. De azért reménykedtem. Azt hittem a prof más, hogy benne talán valódi mentorra leltem, aki mellettem áll majd és támogat, s lám… megint tévedtem. Ahogy a pálcája után nyúlt… - szipogtam a patkány, pedig közelebb araszolt hozzám pofájában hozva egy újabb darabkát.
- Kösz. - motyogtam s elvettem tőle majd odatettem a többi közé.
- Neked vannak szüleid kispajtás? Anyukád és apukád? Na és testvérkéid? Ne is mond buta kérdés, biztos van. Együtt laktok valahol itt a szálláson és megosztoztok mindenen, amit csak találtok. - magyaráztam pakolászva.
- Nekem is volt régebben családom. Anyukám és apukám… és egy szép nagy házam Kairóban. Voltak a közelben tevék, és ugróegerek és és… annyi, de annyi minden. Egészen öt éves koromig éltünk ott, anyukám háztartásbeli boszorkány volt, apu pedig valami a minisztériumban. Ne kérdezd, gőzöm sincs mi. Túl sokra már nem emlékszem akkoriból ám arra igen, hogy boldogok voltunk. Apu sokat volt otthon, rengeteg közös programunk volt, és képzeld… én voltam a házunk hercegnője. - szipogtam végezve a darabkákkal, majd felkeltem és a bútorokat kezdtem el felállítani.

- Öt éves koromban aput előléptették a családnak, pedig költöznie kellett így hát elhagytuk Egyiptomot, és ide költöztünk Angliába. Tudod mi volt az első, amit észrevettem kicsiként? Azt, hogy nincs a környéken egyetlen teve sem. - fordítottam fel egy széket eredeti állapotába.
- Se teve, se ugróegér, se homok vagy perzselő napsütés. Semmi. Igaz, lett egy szép nagy kúriánk házimanókkal, cselédekkel ám a családom már cseppet sem volt ugyan az. Apa folyton folyvást csak utazott, persze hiszen egy diplomatának ez a dolga nem igaz? Anya pedig naphosszat csak siránkozott. Már nem voltam hercegnő, csak egy kis törpe, akivel már senki sem őszinte. - emeltem fel nagy nehezen, nyöszörögve a feldöntött könyvespolcot s állítottam azt vissza a fal mellé.
- A költözéssel romlott el minden tudod? Jöttek a veszekedések, a titkolózások, az éjszakai perpatvarok mikor már azt hitték réges - rég alszom a törésről - zúzásról már nem is beszélve. Évekig húzták… Tizenegy éves voltam mikor végül anyámnál betelt a pohár és végül a szüleim elváltak. - a kis patkány közelebb araszolt hozzám, s míg én a könyveket pakolásztam vissza a polcra ő csak figyelt, s tovább hallgatott.

- Anyu állást vállalt a Szent Mungóban, apu pedig folytatta az utazgatást, a diplomatáskodást. Én pedig magamra maradtam… - törölgettem le dacosan néhány könnycseppet az arcomról.
- A… a tanulásba menekültem. Bár nem szép dolog mégis ellopdostam a nagyobbak könyveit és magolgattam. Volt rá időm, hiszen a kutyának sem hiányoztam… ahogyan most sem. Szünetekben anya mindig dolgozott apa pedig hiába volt megbeszélve, hogy nála alszom… mindig lemondta a programot. Ch… igen. Mindig ugyan az a lemez: „Sajnálom kicsikém, de ne félj, legközelebb pótoljuk ezt is. Hozok neked ajándékot is.” - pakolgattam sorra a könyveket, míg nem egyszer csak elfogyott az összes.
- Hógömböket… azokat hozott nekem. Minden országból amerre csak járt, tele van velük a szobám. Van Törökországból, Franciaországból, Kínából, Magyarországról, Rómából és… szinte mindenhonnan.  Tudod melyik a kedvencem? Az, amelyiket Oroszországból hozott pontosan a 16. születésnapomra. Elmondjam miért? Az a bizonyítéka annak, hogy már nem is emlékszik rám. Egy véset áll az alján az alábbi felirattal: „Boldog 15. születésnapot” Elhiszed ezt? 15?!?! - végezve a pakolással a sarokba rogytam a táskám mellé.

- Nem vagy éhes? Én bevallom már nagyon. Szereted a muffint? - vettem elő a kis csomagot a hátizsákomból majd egy csokis példányt kezdtem eszegetni.
- Gyere te kis félős, hidd el nem mérgezett. - törtem le belőle egy keveset, amit a földre szórtam a kis patkány pedig már jött is szaporán.
- Miért olyan nehéz találni valakit ebben a világban, aki hisz bennem? Aki komolyan vesz, és nem neveti ki a terveimet? - eszegettem egy keveset.
- Jó hallgatóság vagy ugye tudod? Tessék egyél még. - bontottam meg neki egy újabb muffint amit aztán egy az egyben elé helyeztem.
- Neked jobban kell, mint nekem. Egyél csak, ha pedig marad, vidd haza, vidd a családodnak, akad bőven még. - hunytam le a szemeimet.
- Te legalább megértesz, te vagy az egyetlen bizalmasom. - suttogtam majd keserűen, kuncogtam. - Szólt a bolond lány a patkányhoz. Szép egy világ ez nem gondolod? Hé ne habzsolj a végén, még fájdul a gyomrod. - kivettem az üvegem a táskámból.
- Van narancslevem is, abból nem kérsz? Szívesen osztozkodom. A vén Reximo már úgyis biztos messze jár, pedig őt is meg akartam kínálni, ha már gondolom reggel semmit sem evett.


Outfit: Klikk! - Notes: Embarassed Embarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeVas. Aug. 18, 2013 3:28 pm

A színskála majdhogynem minden árnyalatában pompáztam az idegességtől, és a csípős hidegben fel s alá járkáltam odakinn. Az eső elállt, csupán a köd sűrűsödött, az szitált a nyakamba. Megigazítottam a galléromat, a távolban pedig körvonalakat kerestem a szememmel, eredménytelenül. Az orrom is kipirosodott kissé, lehűlt az idő. A napnak se híre, se hamva nem volt az égen, még az a felhők mögött bujkáló fehér tányér sem sejtette magát, csupán a tejföl fehérség vett körül. Mindössze a földet láttam magam körül, és az ajtót magam mögött. A ház fehér, roskadó falai a semmibe vesztek, eggyé váltak a köddel. Szinte vágni lehetett, már olyan sűrű volt. Mormogtam magamban, sétabotomra támaszkodva, mint egy ősz szakállú vénember. Egy varjú szállt az útszéli vetésre, majd négy társa kísérte. Hamar tovatűntek a sűrű párafelhőben, mely hatalmas fehér lepedőként borította be a tájat. Ahogyan pörgettem, és pörgettem az eseményeket a fejemben, hogy vajon mi történhetett, mi ütött ebbe a szerencsétlen lányba, egyre csak megfájdult a fejem. Pillanatnyi felvetés volt, hogy elindultam a Roxfort felé, úgy belemerülve gondolataimba, hogy használjam a merengőt, aztán észhez kaptam, hogy akármennyire is haragszom, képtelen vagyok itt hagyni a lányt. Először csak az ajtóba álltam. Folytattam a táj felesleges pásztázását, olyan volt, mintha egy tejjel teli medencében merült volna alá az ember, mindenütt csak a nagy fehérség. A rozoga deszkaajtó mögül Dera hangját hallottam. Igyekeztem kiszűrni a szavait, ám ez így lehetetlennek bizonyult. Óvatosan löktem be az ajtót, ami szerencsémre hang nélkül engedett a mozgásnak. A keskeny előtérbe érve, a fal mellé simulva hallgattam, amint a lány többe közt rólam panaszkodik valakinek (?). Fájdalmas, súlyos szavak hatoltak át a téren, szívfacsaró történetet hallva alig bírtam ellenállni, hogy közbeszóljak. Végignéztem, amint Miss Massri hátával a falat támasztva leül végül, és csodás meglepetésemre egy patkánnyal társalog, majd ételt kínál neki. Az utolsó szavak hallatán összeráncoltam a szemöldökömet, és beléptem a szobába. A lány vélhetőleg meglepődött, a hallottakra való tekintettel úgy vélte, már messze járok.
- Azért vénnek nem mondanám! – jegyeztem meg halkan, és leguggoltam, pontosan Dendera elé, alig fél méterre csupán tőle.
- Kedves jószág. – szóltam, s végigsimítottam a patkány hátát. Halványan elmosolyodtam, és amolyan bűnbánó tekintettel a lány szemeibe néztem. Gyönyörű, sötétbarna gomb szemei mindent elárultak, még azon túl is, amiket hallottam.
- Hiszek benned. – kezdtem tegezve, mély tónusú hangomon, komolyan, de a legeslegpuhábban, amennyire csak tudtam.
- Hittem, és hinni is fogok. Nem azért nyúltam a pálcámért, mert azt hittem nem fog sikerülni, hanem azért, mert féltem attól, amit tegnap láttam. Nem véletlenül virrasztottam át melletted az éjszakát, és nem véletlen, hogy még itt vagyok. – olyan csendesen, olyan kedvesen duruzsoltam, ahogyan azt régen anyám tette. Életemben először beszéltem így valakivel. A jeget elolvasztotta a melegség, mely elárasztotta a szobát.
- Sok mindenen túl vagyunk, sok mindent megéltünk, magányosan, a sötétben fázva, egyedül. De én nem foglak cserbenhagyni, és tudom, és hiszem, hogy el fogod érni az álmaidat, mert segítek abban, hogy elérd őket. - fölegyenesedtem, felhúztam a lányt a földről, és vállára tettem a kezemet.
- Ne haragudj. – hagyta el eme szókapcsolat keskeny ajkaim jeges peremét, és ez az én hangomon példátlanul hangzott. Nem volt még precedens, hogy ezt mondtam volna.
- És ha készen állsz, van még teendőnk… - fejeztem be, és azzal elengedtem a lány vállait.
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeHétf. Aug. 19, 2013 4:59 am




Kis híján infarktust kaptam mikor Reximo hangja egyszer csak megtörte a beállt csendet, arcomra pedig mélységes rémület költözött. Ne… ha itt van… ha itt van, akkor… akkor mindent hallhatott. Minden egyes szót… Ó te jó ég bárcsak ne így lenne. Bárcsak az utolsó mondatomra ért volna vissza, akkor nem égnék olyan nagyot, mint ha… Merlin segíts!
- Én… én azt hittem… én azt hittem maga visszament a kastélyba. - hebegtem - habogtam össze - vissza miközben arcomat szép lassacskán elöntötte a bíborszín pír. Fojtogató gombóc keletkezett a torkomban, olyan melyhez foghatót még soha sem éreztem azelőtt. Ha a balsejtelmeim végül igazolást nyernek, s Reximo valóban minden egyes szavamnak fültanúja volt… akkor nekem végem. Nem csak, hogy valami flúgos idiótának fog gondolni, akin aztán később jót derülhet unalmas óráiban, ám de még a kudarcaimat is tudni fogja, s azt, hogy még a saját családtagjaim sem tartanak valami sokra. Örökre eláshatom magam a szemében, ám nem, mint hálátlan tanítvány, aki professzora ellen fordult rögtön az első sikeresen elvégzett varázslata után, hanem mint egy csődtömeg, akit csak örülhet, hogy végül megúszott. Vége lesz mindennek. Lesütött szemmel járkálhatok majd a Roxfort folyosóin, megtűrt személyként vergődhetek ezután majd az összes svk órán a leghátsó sorban. Minden egyes alkalommal valahányszor csak rám tekint majd, érezni fogom a szánalmát, a lenézését a pillantásában. Én ezt… nem bírnám ki.

- Kedves jószág. - szólt, s végigsimította a patkány hátát.
- Valóban az… - szólaltam meg végül halkan, rekedtesen. - és igaz barát. Bár nagyon pici, épp csak akkora, hogy betölti a tenyeremet, mégis segített rendet rakni… és meghallgatott. - simogattam meg a fejecskéjét miközben a patkány elégedetten falatozott tovább az elé tálalt muffinból.
- Vérbeli haspók. Ez már a második, amit lassan betöm. - magyaráztam csak, hogy képes legyek elterelni a gondolataimat félelmeimről.

Hatalmasra tágult szemekkel meredtem a professzorra miközben az halványan elmosolyodott mikor pedig azt mondta hisz bennem… Nem, erre nincsenek megfelelő szavak. Ezt az érzést mely a hatalmába kerített egyetlenegy ember alkotta szó vagy kifejezés sem képes megfelelően visszaadni, hűen tolmácsolva bennük a bennem végbemenő változásokat. Leginkább talán ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor a szomjhúzó hosszú vándorlás után végre valahára oázist talál magának a sivatagban. Akár csak a hűs víz a vándorét úgy mentette meg az életemet, s összetört reményeimet most Tyrius Aepius Reximo. A szavait elhallgatva a félelmeim egyszer csak tovaszálltak, helyüket pedig a megkönnyebbülés, a boldogság, és nyugalom érzetének kellemes egyvelege vette át.

- Vannak még csodák. - motyogtam majd, hogy a könnyeim ne eredjenek el ismét, az ajkaimba haraptam egy kicsit. Felkeltem a földről, óvatosan nehogy véletlenül szerencsétlen kis patkányra tapossak majd a tekintetemet mélyen a professzoréba fúrtam.
- Nem haragszom… ha maga sem haragszik. - böktem ki néhány perccel később a szavaira, pedig csak bólintottam.
- Kész is vagyok… állok is… néhány perc múlva pedig majd össze is áll a kettő, ám addig is, ha nem haragszik Rudolf és én gyorsan befejezzük a reggelit. - pillantottam a kis szürke szőrcsomóra, ami orrocskájával szaglászva máris a táskám felé lopakodott, további sütemények után kutatva.
- Azt hiszem sietnem, kell, különben a kis telhetetlen bezabál mindent. - huppantam egy székre felvéve a táskámat a földről, amit azután az asztalra helyeztem és kivettem belőle egy zacskót telis - tele muffinnal meg croissanttal.
- Amit pedig hallott utolsó mondatot, azt komolyan gondoltam. Ha éhes egyen Ön is, van elég. - közben kivettem egy újabb muffint és letettem a patkány elé.
- Itt van, ne kepessz, nem hagyom, hogy éhen halj. - nevettem fel vidáman.

Néhány percre elmerültem a gondolataimban miközben olykor - olykor haraptam egyet a péksüteményemből majd egyszer csak, mikor a kíváncsiságom ismét felülkerekedett az akaratomon halkan megszólaltam.
- Amúgy… egészen pontosan mit értett az alatt, hogy „van még teendőnk…” ? Pontosan mi következik most?


Outfit: Klikk! - Notes: EmbarassedEmbarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeHétf. Aug. 19, 2013 7:55 am

Az őszinte megbánás harsány csillanása tűnt fel, talán mindkettőnk szemében. Megkönnyebbültem, felszabadított lettem haragom alól. Olyan jó volt most ott állni, és elfelejteni ezt az egész bolondságot, amibe félreértéseink sora kevert bennünket. Pár pillanatra csak, de átfutott szürke elmémben a gondolat, hogy felhozzam a lány szüleit, és hogy elmeséljem saját történetem, ez azonban nem lett volna vigasz a számára, sőt mi több, csak úgy érezte volna, mintha sajnálatommal lekicsinyíteném. Egyébként pedig a család, olyan személyes probléma, melybe az ember akkor sem szívesen merül bele, ha kérik a segítségét. Meg kellett hagyni, Dera, és természetesen a patkány is, varázserő használata nélkül is, de rendbe hozták a helyet. Körbepillantottam a dohos, piszkos szobán, az elkeserítő vénség ráncos képe villant meg bennem. Hiszen olyan öreg, olyan rozoga épület volt ez. Omladozó fehér vakolatát talán csak a hely varázsereje tapasztotta a korhadó, szúrágta gerendákra, melyek méltóságukat elveszítve, a magas páratartalomtól először megdagadtak, majd a jó fél évszázad pora, mely a tetőn henyélt, meghajlította a vizes oszlopokat. Kellemes mosoly kíséretében vontam fel a szemöldököm, miközben a könyvespolchoz léptem.
- Rudolf? – kérdeztem szellő könnyű hangsúllyal, melyre az apró szőrgombolyag felkapta a fejét. Kellemes kis teremtény, annyi szent. A vaskos fakészítmény elé állva, levettem egy könyvet a polcról.
„Sigurd kalandozásai” szerepelt kopott, aranyozott betűkkel a bőrfedélen. Évszázados novellák, egy átok sújtotta vén varázsló tollából. A történetek azt mesélik, olyan átokkal hintették meg a nagyszakállú Pontiust, hogy elveszítette élete utolsó napjáig a varázserejét. Aztán halálakor, a végső tisztelet alatt, megmerevedett, fakó holtteste ragyogni kezdett, s a jelenlévők hatalmas meghökkenésére a levegőbe emelkedett, és örökre nyoma veszett. Egyesek azt rebesgették, hogy a híres kvibbli-író visszanyerte varázserejét a haláltól, majd becsapva azt, föltámasztotta magát végső álmából. Ezek persze csak legendák. Több mint húsz esztendeje már, hogy a nyomára bukkanjak az említett varázslatoknak, egy egész terem szolgál több mint ezer tekercs otthonául, sokak közülük csaknem ennyi ideje is keletkeztek, azonban egyetlen egy sem említ olyan átokról, mellyel ki lehetne szívni valakinek a varázserejét, úgy hogy az illető életben is maradjon. Gondolataim rohanó gyorsvonata elől kitérve csúsztattam vissza a könyvet oda, ahonnét elvettem.
- Köszönöm, Miss Massri, de teázás előtt nem áll szándékomban étkezni. – utasítottam vissza egyértelműen, azonban a legkimértebb udvariassággal a nagylelkű felajánlást. Ami azt illette, tényleg nem állt szándékomban enni, tekintve hogy a vonaton idefelé a hajnali teát követően rendesen megreggeliztem, ezt már azonban nem akartam a lány orrára kötni. Felesleges fecsegés, nem beszéd, csak csacsogás. Afféle szolidaritásból foglaltam csupán helyet, s próbáltam kerülni a szemkontaktust. Sokan zokon veszik, ha egy tőlük eltérően nem evéssel elfoglalt jelenlévő figyeli őket. Azért igyekeztem így, mert jómagam sem kedveltem, ha kinézték a számból a falatot. A lány kíváncsisága vastag, hosszú szöget vert oldalába, miért is várattam volna a válaszadással.
- Gondolom, nem áll szándékában most megállni. A vonaton idefelé, bátorkodtam kidolgozni egy tantervet, csupán a kettőnk számára. – kezdtem azzal a sajátos sziklakemény, rideg arckifejezéssel, melyhez annyi év után már teljesen hozzászoktam. Még az alattomosan meg-megjelenő hajszálvékony ráncok is, a kemény arckifejezéshez idomulva mélyültek hamvas bőrömbe, titkon elárulva életkoromat. Ugyan csak öregített, tejfel szőke hajam, melyet sokan ősznek néztek. Újból, és újból emlékeztetnem kellett magamat, hogy ezt a lányt itt, velem szemben kedvelem, és segíteni szándékozok neki, nem pedig vizsgáztatni akarom. Ilyenkor íveltem halvány mosolyt. Dera többször látott mosolyogni, mint bárki más a világon. Ez persze nem jelentette azt, hogy tejbetökként vigyorogtam egész álló nap, vagy akár csak egy másodpercig is. Na az, az nem én lennék.
- Mivel kiválóan hajtotta végre a kaszabolást, ezért úgy vélem ezzel már csak amolyan ismétlésként, vagy bemelegítésként kell foglalkoznunk legközelebb. S mielőtt elkezdenénk egy újabb sötét átok tanulmányozását, ezt a könyvet adnám át magának. – folytattam, egy vékony, fekete kötésű, noteszre emlékeztető könyvecskét előhúzva, bokámat verdeső, fekete kabátom belső zsebéből.
„Sötét Átkok és Rontások” állt a borítón, ezüstszín betűkkel.
- Ebben megtalál igencsak sok varázslatot, melyek érdekelhetnék. A bal sorban a varázslat neve áll, a jobb sorban pedig az átok hatása van leírva. Az szeretném, hogy vigye haza a könyvet, és ha valami számára érdekes átkot, vagy rontást talál, nyugodt szívvel kédezzen. – tettem hozzá, majd felegyenesedtem a székemből felállva.
- Számtalan olyan átokkal találkozhat odakinn, melyeket nem ismerhet meg az iskolában. Ilyenek a főbenjáró átkok. Ugyan felszínesen belemerülünk egy Sötét Varázslatok Kivédése órán, de a használatát, és mi fontosabb kivédését nem gyakorolhatjuk. Ez azonban még nagyon korai, és nagyon kockázatos lenne. Éppen ezért, úgy gondolom jelenleg számottevő fejlődést érnénk el, ha részletesebben belemerülnénk a már hatodik évben, csakugyan felszínesen érintett őselemi mágiába. – mondtam, s lendületesen az ajtó irányába indulva, kitártam azt. Odakinn átlátatlanná, és kétségbeejtővé vált a köd, pont ideális. Kiléptem az ajtón, Dera és természetesen Rudolf kíséretében, majd biztonságos távolba érve a háztól megálltunk a sáros, füves terep közepén… Elvileg a közepén, gyakorlatban éppen hogy egymást láttuk. Csípős hideg volt, és a párában ácsorogva hamar átáztak a ruháink.
- Aqua Aventis! kiáltottam, s pálcám végéből kilövellő vízsugár fejünk felett hatalmas holló alakját öltve tárta szét gigantikus szárnyait, és pálcám hegyének mozgását követve úszott az égen. Kezemet felfelé emelve, egyre magasabbra libbent, majd teljesen kinyújtva, karomat fülem mellé szorítva köröztem a magasba mutatva. A vízmadár felettünk körözött. Majd hirtelen mozdulattal, pálcámat a föld felé suhintottam, a madár zuhanó repülésbe kezdett, majd eltűnt a ködben. Csupán egy hatalmas becsapódás távoli rázkódása hallatszott. Víz patakzó zaja verte fel a csendet, és pár centis tócsában találtuk magunkat.
- Ez a varázslat képes szökőárat okozni ott, ahová becsapódik. Ugyan nem láttam a ködtől, milyen távolságban ért földet a holló, de arra távol sincs lakott település, tehát arra célozza a varázslatot. Az Aquamenti bűbáj egyik általam továbbfejlesztett vízi varázslata ez. Meglehetősen egyszerű, sikerülni fog, nagyon hamar, ezt garantálom. – tettem hozzá, és a zsebembe nyúltam.
- Enélkül viszont nem. – jegyeztem meg elmosolyodva, a pálcáról megfeledkezve, és átnyújtottam a lánynak…
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeHétf. Aug. 19, 2013 11:07 am




Miközben helyet foglaltam az asztalnál és nekiláttam a félbehagyott reggelim tovább való pusztításának érdeklődve figyeltem, ahogy a prof a könyvespolchoz ballagott és nézelődni kezdett rajta.
- Rudolf. - feleltem nemes egyszerűséggel miközben a patkány közelebb araszolt hozzám és a cipőmön ücsörögve folytatta tovább a lakmározást.
- Először Ludwignak akartam hívni… - a patkány morcosan fújt egyet. - ám ahogy elnézem nem csak szerintem, nem passzol hozzá. - kuncogtam. - Szóval marad Rudolf, becenevén Rudi a hős. - emeltem fel a cipőmről a kis szürkeséget és az asztalra helyeztem.
- Főállásban ügyeletes haspók, mellékállásban profi takarító és nyomkereső. Multifunkciós állatka. - paskoltam meg a fejecskéjét majd folytattam az evést. Ha nem eszik, hát nem eszik legalább több, jut nekünk.

Miután a professzor leült velem szembe evés közben bólintottam a szavaira.
- Persze, hogy nem akarok megállni, ha nem, muszáj, de mondja csak milyen tantervet készített egészen pontosan? - érdeklődtem kíváncsian, hiszen azért lássuk be nem minden nap állnak elő számomra azzal a professzorok az iskolában, hogy csak nekem, csak most, külön anyaggal készültek. Furdalta az oldalamat vajon mi minden járhat Reximo fejében, mik azok a varázslatok - ellen varázslatok, amiket úgy érzi, meg kell tanítania számomra ahhoz, hogy később sikeres átoktörő vállhasék majd belőlem. Pláne mivel legjobb tudomásom szerint a férfi professzori kinevezése előtt még a mágiaügyi minisztérium szolgálatában állt, mint auror. Most őszintén járhattam volna még ennél is jobban ezzel a mentorsággal? Találhattam volna Nálánál megfelelőbb személyt a különórákhoz? Mert én úgy gondolom, hogy nem, még akkor, sem ha maga a „nagy” Harry Potter vett volna a szárnyai alá.

Izgatottság fogott el miközben a prof arról beszélt milyen kiválóan hajtottam végre a kaszaboló átkot mikor pedig átadta nekem a kis fekete, noteszre emlékeztető könyvecskét azon nyomban fel is lapoztam majd bele - bele olvasgattam a varázslatokba.
- Hű az anyja! - csillantak meg a szemeim s akár egy kislány a cukorkaboltban, aki egész egyszerűen képtelen választani milyen édességet is vetessen meg az apukájával, úgy kapdostam egyik igéről a másikra a pillantásomat.
- Ezt is akarom… meg ezt is… és ezt… és ezt is… és… és mindet! - mutogattam nagy lelkesen Reximonak ám, aztán ahogy az újdonság varázsa némiképp alábbhagyott a gondolataim pedig kitisztultak elpirulva tettem el gyorsan a könyvet a táskámba.
- Khm… vagyis… majd otthon átnézem és szólok. - igyekeztem menteni a menthetőt mielőtt végképp hülyét csinálnék magamból előtte. Akár csak Reximo én is felemelkedtem a székemből és elpakoltam a táskámba.

Követtem a tanár urat kifelé miközben Rudolfot a vállamra vettem, nehogy kimaradjon az események izgalmas részeiből. Ha már egyszer velem volt a bajban és segített rendet tenni a poros, szutykos szobában hagy szórakozzon már Ő is egy kicsit. Nincs igazam? Mármint persze félreértés ne essék, nem úgy tekintek a mágiára, mint holmi unaloműző, szórakoztató programra, de hát, na… valahogy a gyakorlati részét mindig is jobban élveztem a dolgoknak, mint az elméletit. ( S gyanítom, ha ezt a gondolatmenetemet akár csak egyetlen Hollós is meghallotta volna azon nyomban kitért, volna a hitéből. Hát istenem könyvmoly vagyok ám mégsem a szó legkonkrétabb értelmében. )
- Hogy érti azt, hogy öse… - kezdtem bele, ám a kérdésemet végül nem tudtam befejezni, mivel ahogy távolabb értünk a háztól a professzor egy általam ugyancsak ismeretlen varázslat segítségével egy óriási vízmadarat idézett meg s pálcáját mozgatva reptette azt a levegőben.
- Azt a rohadt… - figyeltem tátott szájjal mikor pedig a madár végül eltűnt a szemeink elől s valahol messzebb csapódott be elkerekedett szemekkel figyeltem Reximora.

- Szö… szökőárat okoz? És maga fejlesztette ki? Megint csak hű az anyja… - füttyentettem a kis patkány pedig kíváncsian telepedett meg a vállamon, biztosan kapaszkodva a dzsekimbe. Fekete gomb szemeit Reximora szegezte mikor, pedig a férfi elővette a pálcámat, hogy visszaadja nekem, a patkány máris szaglászni, kezdte.
- Nem Rudolf ez nem étel. Ez varázspálca… - lejjebb halkultam és a patkány felé sutyorogtam. - amivel folyton - folyvást csak a bajt szabadítom a nyakamba. - vallottam be.
- Khm… szóval egyszerű és biztos benne, hogy hamar sikerülni fog. Hát a próféta beszéljen magából professzor úr. - sóhajtottam majd a pálcámat az ég felé emeltem, épp ahogyan Ő.
- Aqua Aventis! - kiáltottam ám az ég egy adta világon nem történt semmi.

~ Már megint lebőgtél… ~
- Ha elsőre nem megy… - vettem egy újabb mély lélegzetet majd lassan, higgadtan kifújtam.
- Aqua Aventis! - próbáltam meg másodszorra határozottabban mire a pálcám végéből feltörő vízsugár egy aprócska cinegét formázott meg néhány méternyire a fejem felett. Mikor megpróbáltam úgy irányítani, mint a professzor egyszer csak kipukkadt épp a fejem felett, jelentős hideg zuhanyt szabadítva ezzel Rudolf és az én nyakamba.
- Hémááár!!! Reggel már fürödtem. - duzzogtam a kis patkány, pedig szemrehányóan pillantott rám.
- Bocs, nem volt szándékos. - motyogtam mire Rudolf egy jól irányzott ugrással Reximo kabátján termett és a férfi vállára mászott.
- Azaz, pártolj csak át, hagyd el minél előbb a süllyedő hajót. Gyáva patkány. - morogtam majd pálcámat ismét az ég felé emeltem. Ezúttal sikerülnie kell!
- Aqua Aventis! - próbálkoztam meg harmadszor is a varázslattal mire a pálcám végéből újfent előcsapott a víz, ami hamarosan egy hatalmas holló alakját öltötte magára. Épp olyan lett, mint a professzoré… na jó picivel kisebb, de nekem már így is öröm volt látni. Óvatosabban kezdtem el irányítani a pálcámmal, mint az előbb majd mikor a föld felé suhintottam a madár eltűnt a szemeink elől, pillanatokkal később pedig becsapódott valahol.
- Sikerüüüüüüüüült! - ugrándoztam majd megállva a patkánnyal szemben nyelvet nyújtottam rá.
- Ennyit erről. - vidorkodtam mire Rudolf egyből mászott is volna vissza rám, ám én hátráltam.
- Áruló vagy, miért kéne, hogy visszafogadjalak? - fontam össze magam előtt a karjaimat a kis dög pedig hatalmas gomb szemeket meresztett rám.
- Ne nézz így, nem hatsz meg. - még jobban…
- Mondom, nem jön be. - fordítottam el a fejem Rudi pedig nyüsszögött párat. A franc egye meg, nem tudok rá haragudni.
- Na jó, de több esélyed nincs. - vettem vissza a vállamra majd a prof felé fordultam vigyorogva.
- Látta? Látta milyen messze szállt? És aztán, bumm. Hűűű de nagy volt. Nem akkora, mint a magáé, de akkor is… - és ezzel a kis Dera úgy mesélte el a sztorit mentor apjának, mint az ovisok a délutáni foglalkozást otthon.
~ Ügyes kislány, csontot neki… ~


Outfit: Klikk! - Notes: EmbarassedEmbarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeKedd Aug. 20, 2013 12:02 am

Miközben Dera próbálkozásai gyors fejlődést mutatva szárnyaltak a tökéletes felé, a vállamon ülő Rudolf, és természetesen én is, izgatott szemekkel figyeltük a lányt. Már másodjára várakozáson felüli eredmény volt, hogy egyáltalán megidézte a madárfiókát. És hogy utána, a harmadik próbálkozására egy kifejlett őselemi varázslatot mutatott be, lenyűgöző. Az elismeréstől megtelt, büszkeséggel átitatott tekintettel bólintottam a lány felé, halvány mosoly kíséretében.
- Nagyszerű, nagyon jó. – mondtam, miközben feje felett pálcámmal mutogatva a Leperex bűbájt alkalmazva megszárítottam a lányt. A köd továbbra is múlandó sűrűséggel szőtte átlátatlan fonalát, s így, hogy még a napot sem láttuk, ötletem sem volt, mennyi lehet az idő. Ugyan számomra ez teljes mértékben lényegtelen, hiszen szokásomhoz hűen, semmilyen esélyt nem látok arra, hogy aludjak, de a lány minden valószínűséggel kimerült lehetett, még a tegnapi tapasztalatokból levonva.
- Kivédését tekintve, egy igencsak összetett varázslat szükségeltetik. A pajzsbűbáj és a buborék-fej bűbáj, vagy a pajzsbűbáj és a vízlégzés bűbáj összevonására van szükség. Míg a pajzsbűbáj megvéd a becsapódás keltette súlyos fizikai bántalmaktól, a másik varázslat lényege egyértelmű. Nem szeretnek megfulladni az emberek. Ezen felül kézenfekvő védekezési mód, ha valaki megidéz egy vízmadár varázslatot, tehát ezt, akkor egy másik vízmadár a levegőben képes megakadályozni a földbecsapódást, ezáltal a két madár találkozása, rövid esőt eredményez. No, de folytassuk. – fejezem be, és ezúttal négy lépést visszalépve, a lány mellé állva szegezem pálcámat a tejfehér ködre.
- Aqua Eructo! – mormogom, úgy hogy a lány is értse szavaimat, majd az előző varázslathoz hasonlóan, csillogó kicsiny csermely tör fel a pálca hegyéből, mely előttünk pár méterrel halálos erősségű vízsugárrá változik át. Pálcámmal körkörös mozdulatokat végezve hatalmas vízbuborékot hozok létre, mely szédítő sebességgel örvénylik, majd végül lelassul, és hatalmas, kocsonyára emlékeztető golyóvá alakul. Aztán kezemet leeresztve lassan a földre helyezem, és lassan, hogy a legkevésbé legyünk vizesek szétnyomom a földön. A golyó térfogata szétterül, és egy óriási, de csupán pár centi mély tócsa közepén álltunk.
- Ez egy nagyon erős, és egy kitűnő párbajban használatos bűbáj. A vízsugarával már magában egészen könnyű zúzódásokat, és akár töréseket okozni az ellenfelünknek, a vízgömbbe zárva pedig fogságba ejthetjük, sőt, ami azt illeti halálra is ítélhetjük, hiszen a buborék egy tömör vízgolyó. – mondom, és fejemmel előre felé biccentve jelzem a lánynak, hogy megkezdheti a gyakorlást.
- A vízsugár létrehozása gyerekjáték, elsőre sikerülnie kell, ha elsajátította már az Aquamenti bűbájt. A gömb megidézése, valószínűleg időbe fog telni, de eltörpül az előző, vízmadár varázslat után. – mondom, s azzal Dera mögé léptem, innen szemlélve az eseményeket.
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeKedd Aug. 20, 2013 9:41 am




A sikerélmény édes érzete néhány pillanatra teljesen megrészegített, a világ pedig ez idő alatt már nem is festett olyan ijesztőnek, szürkének és kegyetlennek a számomra, mint akár csak néhány perccel ezelőtt is a Szellemszállás padlóján gubbasztva. Megcsináltam! Sikerült kiviteleznem egy őselemi varázslatot, ha nem is elsőre, de harmadikra tökéletesen, ezt pedig már az ég egy adta világon nem veheti el tőlem senki sem. Sem anyám vagy apám a lenézésével, sem az öreg Grindelwald a maga kis tréfás beszólásával. Senki. Mélyen a szívembe zártam az emléket közvetlen a kaszaboló átok és Reximo kedves szavai mellé. A professzor elismeréstől megtelt, büszkeséggel átitatott tekintete messzire űzte belőlem a bizonytalanságot, sőt az ebből nyert erő még „gúnyos én” - t is sikeresen hallgattatta bennem. Végre…
- Köszönöm. - motyogtam vörösen, mégis büszkeségtől, hálától s reménykedéstől ragyogó íriszekkel pislogva vissza a profra.
- Maga nélkül nem ment volna. - mosolyodtam el halványan nem csak arra gondolva, hogy ha nem tanítja meg nekem, soha életemben nem szereztem volna tudomást ennek a varázslatnak létezéséről, de arra is, hogy egész idő alatt éreztem, hogy hisz bennem, hogy tudja, hogy sikerülni fog, ezért pedig míg csak élek hálás leszek neki.

Érdeklődve hallgattam végig, ahogy a professzor megosztotta velem, miként lehet védekezni ez ellen a varázslat ellen mikor, pedig lelki szemeim előtt megjelent kép, ahogy a két holló az égen egymásnak esik a tájat, pedig egyszer csak rövid esőzés kezdi áztatni szinte majdhogynem tátva maradt a szám. Na ezt aztán jó lesz megjegyezni magamnak annál is inkább, mivel sokkal gyorsabb, egyszerűbb lehetőségnek tűnik számomra, mint a két varázslat villámgyors összehangolása és egymás utáni kivitelezése. Csata hevében talán ésszerűbb is a második opció mivel nem jár akkora energiaveszteséggel vagy figyelemelterelődéssel, mint a másik. Legalábbis szerintem, aztán persze lehetséges, hogy tévedek.

A professzor mellém sétált majd pálcáját a ködre szegezte és egy újabb ismeretlen varázsigét mormogott el szerencsére jól érthetően. Kíváncsiságtól izzó tekintettel figyeltem, ahogy a Reximo varázspálcája végéből feltörő vékony kis csermely tőlünk néhány méternyire halálos erősségű vízsugárrá változott át, majd amikor a férfi pálcáját körkörösen mozgatva hatalmas vízbuborékot hozott létre Rudolf rémülten bújt be a sapkám alá.
- Nyugalom kispajtás. - suttogtam miközben tovább követtem a tekintetemmel az eseményeket, azt, ahogy a buborékból szépen lassan kocsonyára emlékeztető golyó lett, amit azután a professzor szépen lassan a földre eresztett és szétnyomott. A néhány centis pocsolyában ácsorogva egyetlen gondolat vert csupán tanyát az elmémben: Ezt én is tudni akarom!
- Hű… ha… - pislogtam a férfira Rudolf, pedig óvatosan kidugta az orrocskáját a fekete, kötött anyag alól.
- Most már nincs mitől félned. - vettem ki óvatosan és ültettem vissza a vállamra, ám ahogy letekintett a mélybe hitetlenül fújt egyet.
- Már megint kételkedsz a szavamban patkány? - morogtam mire a kis szürke szőrcsomó picire húzta össze magát.
- Veled sem lesz könnyebb a dolgom, érzem én. - sóhajtottam majd a tekintetemet Reximora függesztettem.

- Maga… maga már ölt ezzel… embert? - kérdeztem, meg halkan miután meghallgattam mi mindent, lehet véghezvinni ennek a bűbájnak, a használatával. Őszintén szólva kétlem, hogy én valaha is ilyesmire vetemednék, viszont ha párbajozásra kerülne sor komoly ellenfelekkel, természetesen iskolán kívül biztosan bevetném mert nagyon állat.
- Hát akkor lássuk a medvét. - vettem mély lélegzetet majd szépen lassan, nyugodtan kifújtam. Sikerülni fog… biztos vagyok benne!
- Aqua Eructo! - szegeztem előre a pálcámat néhány pillanattal később pedig már fel is tört belőle a vékony csermelyecske ami aztán nem messze tőlünk át is alakult elképesztő erejű vízsugárrá. Oké eddig pipa, most jön majd a neheze. Szépen lassan körkörösen kezdtem el mozgatni a pálcámat, ám mielőtt a víz elérte volna a buborékalakot egyszer csak kipukkadt bokáig áztatva minket.
- Hupsz. - motyogtam zavartan, ám aztán újra előre szegeztem a pálcámat. Nem hagyom, hogy ez a kis kudarc eltántorítson a célomtól. Fog ez menni és kész!
- Aqua Eructo!- próbálkoztam meg másodjára is a varázslattal, ezúttal határozottabban, jobban összpontosítva. A víz ezúttal is kilövellt a pálcámból, eljutottunk a vízsugárig, épp ahogy az imént ám amikor formázni kezdtem azt, körkörösen forgatva a pálcámat ellentétben az előző kísérlettel az nem pukkant szét. Sőt! Elérte a kocsonyaszerű golyó állapotot is amit a prof mutatott. Az ajkaimba haraptam nehogy a hirtelen jött boldogság egy csapásra elrontsa a varázslatomat és szépen lassan a föld felé kezdtem vezetni a vízgolyómat. Addig - addig nyomtam, míg végül szét nem folyt a földön.
- Nemhiszemel!!!! - ugrottam boldogan a levegőbe mire Rudolf kis híján lesodródott a vállamról.

- Bocs kisöreg. - tettem be a zsebembe majd ugráltam még párat örömömben s csak aztán fordultam Reximo felé.
- Már csak kétszer kellett próbálkoznom!! - ujjongtam.
- Ha ezt anyáéknak megírom… - ám ahogy ez a néhány röpke szó elhagyta az ajkaimat egyből el is komorultam. Tudom, hogy nem írhatom, meg hiszen az órák titkosak, de, még ha nem is így lenne… akkor sem érdekelné őket.
- Felejtse el… nem mondtam semmit. - sóhajtottam pálcámat a föld felé szegezve.


Outfit: Klikk! - Notes: EmbarassedEmbarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeKedd Aug. 20, 2013 11:47 am

Kissé fáztam, ami azt illeti. Enyhén nyirkos öltözetben, a folyton folyvást szitáló ködben képtelenség volt felmelegedni. Látszólag, ez Derát nem zavarta. Pár másodpercig szemeztünk egymással, mikor ajkait elhagyták a súlyos szavak, magam is megrezzentem. Pillanatnyi zavaromban csak némán, kővé dermedt arccal bámultam a lány sima, ránctalan, érintetlen fiatal vonalaira, elveszve örvénylő fekete szemeinek sejtelmes csillogásában.
- Nos, ami azt illeti, ezzel a varázslattal még nem. – jegyeztem meg végül, amolyan „Tyriusos” fagykeménységgel. Aztán szemeim elhenyéltek, puhán, talán kissé bűnbánóan tekintettek a lányra. Emlékszem az egyik halálfaló nevére. John Graham Cooknak hívták. Magas, őszülő férfi volt, kemény, csontig rágott ráncokkal, erős vonásokkal. Szigorú, kampós orra csontosan díszelgett, mélyen ülő, szúrós fekete szemeinek gyilkosan emésztő tekintete közt. Orra alatt, szája körül, az állán, szintúgy őszülő arcszőrzetet ápolt, ami csak még sötétebb külsőt kölcsönzött az egyébként sem szelíd vonású, karakán férfinak. Hasonlóan ködös időnk volt akkor… valahogy az ezredforduló környékén találtam a menekülésben lévő, agyonstrapált, meggyengült férfire. Mikor odaértem, a férfi rémült, sarokba szorított vadként, kiguvadt szemekkel emelte fel reszkető kezével fekete pálcáját, az ijedtségtől eltorzult arcába, hosszú, mosatlan haját a zsenge szellő bele-belefújta. Hosszú ideig álltunk, pálcáinkat egymásra szegezve. Én fagyott, rezdüléstelen arccal bámultam őrá, ki nyöszörögve, friss nyárfalevélként reszketve igyekezett hátrálni. Ő, és én is tudtuk, hogy ez itt a vég. Aztán az ijedt fenevad felsikoltott. „Stupor” kiáltotta, én pedig hárítva támadását, az imént tanított vízsugár bűbájjal csaptam vissza. A halálos vízerő egy téglafalnak csapta, majd a földre zuhant. Pálcáját erősen markolva reszketett a sárban, de életben volt. „Kegyelem! Kegyelem!” hallatszott remegő, szánalmas rettegésének szavakba ömlött nyomora. Elé álltam, s fölé hajoltam. a férfi magán kívül hadonászott pálcájával, de egyetlen varázslatot sem bírt végrehajtani. Csupán mormogott, és zokogott, megtörten, elveszetten, egyedül, a halál küszöbét koptatva. Megkegyelmeztem volna neki. Leguggoltam mellé, és a mocskos szövetdarabba markoltam, melyet ruhaként hordott felső testén. Valaha fekete talár lehetett, most azonban lyuggatott, sáros rongy volt csupán. A férfi arca vérben ázott, eltorzult a sérülésektől, egyik szeme helyén lüktető, fekete gödör tátongott. A megdöbbentség jeges változata rajzolódott ki sápadt arcomon, majd hátrébb lépve kimondtam rá a halálos átkot. A férfi szelleme a mai napig kísért. Akárcsak a többi halott tekintete, ugyan úgy szegeződik rám John tekintete is.

Dera könnyedén hajtotta végre a varázslatot, s másodjára kitűnően be is fejezte azt. El kellett ismernem, nem tévedtem a vele kapcsolatos reményeimet illetően.
- Olyan gyorsan tanulsz, hogy még magam sem hiszem el. – jegyeztem meg, emlékeim sanyargatta, keserű arcot vágva, némi mosolyt erőltetve a szenvedő vonások közé.
- Következő átkunk, ismételten egy jómagam által jegyzett átoktrió. Magának a varázslatnak három állomása van, melyek érzékszervekre hatnak. Vakítás: Periantio, süketítés: Obturatio, és végül a némítás: Vectio. Ezen átkok mindegyike, a beleölt energiával arányosan hosszú időre ártanak a célszemélyre. Ellenvarázslata, Damnatio aeterna. Ezzel valamennyi vakító, süketítő, és némító átok hatását megszűnteti, önmagán is képes alkalmazni. Mindazon által, mivel nincsen jelenlévő „próbabábunk”, kérem, mutassa be, átváltozástanon tanult anyagát, és tegye büszkévé Rommel professzort azzal, hogy idevarázsol valami... - zavart hessegetés - élőlényt. – mondtam kissé felhős hanggal, lévén az átváltozástanban nyugvó „sikereim” produkálást jobb volna a múltban hagyni. Miután Dera átváltoztat egy fűszálat, meg is kezdődhet a gyakorlás…
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeKedd Aug. 20, 2013 3:02 pm




- „Olyan gyorsan tanulsz, hogy még magam sem hiszem el.” - jegyezte meg a professzor, ám a mosoly mely ezúttal suhant át az arcán a lehető legkevésbé sem volt őszintének mondható. Néhány pillanatra úgy tűnt, mintha csak fájdalom ült volna ki az arcára, vagy talán keserűség ám, hogy mi okozhatta ezt, még csak tippem sem volt rá. Vagyis… Lehet, hogy az én hibám? Lehetséges lenne, hogy az iménti kérdésem váltotta ezt ki belőle? Visszaemlékezett valamire a múltjából a szavaim hatására és az mérgezte meg még a szokottnál is furcsábbra a kedvét? S ha ez így van, vajon mi juthatott eszébe? Ha jól emlékszem úgy válaszolt nekem, hogy: - „Nos, ami azt illeti, ezzel a varázslattal még nem.” Hazudott volna? Vagy maga a tény, hogy ölt már embert zaklatta fel ennyire? De hisz auror volt, s bár röhejesen hangzik valahol, mégis csak ez volt a dolga. Akkor meg? Az ördög vigyen el Reximo néha ölni, tudnék csak, hogy akár egy pillanatra is, de a gondolataid közé kukucskálhassak. Bár… lehet, beleőrülnék.
~ Persze, hogy bele, hiszen a pasi komplett klinikai eset. Ahogy… tulajdonképpen te magad is. ~

Sietősen hessegettem el az összes negatív gondolatot az elmémből, magamban rövidre zárva a történetet azzal, hogy szimplán csak kezd fáradni az öreg, majd amikor megosztotta velem mi a következő három varázslat, amit szeretné, ha megtanulnék nagyot nyeltem. Vakítás? Süketítés? Némítás? Oké persze egy - egy párbaj alkalmával tökéletes fegyver lehet az összes, de azért… nem kegyetlen ez egy kicsit? Mármint oké a Halálfalók nem épp a tisztességükről híresek, nem hisznek abban, hogy párbaj közben meg kell várni, míg a másik felveszi a földről a pálcáját vagy, hogy párbaj előtt meg kell hajolni és a többi és a többi, de… Áh. Tudom hülyeség de, aljas patkánynak érezném magam, ha egy párbaj alkalmával végül úgy nyernék, ha megvakítanám az ellenfelemet, és ezt kihasználva végeznék, mondjuk vele. Örökké kísértene a lelkiismeretem. Ami ugyan csak tudom, nem normális dolog lévén más varázslók számára ez egy tök normális és igen csak hasznos is. Én is tudom, naná, hogy tudom csak hát… Ó te jó Merlin! Mi a francért vagyok ennyire elcseszett? Miért kell ilyesmin fennakadnom?

Legszívesebben megráztam volna a fejemet akár egy kislány, akit a szülei minden áron arra akarnak rávenni, hogy tüntesse el a tányérjáról a spenótot is, mielőtt hozzáfogna a desszerthez, ám végül mégsem tettem meg. Éppenséggel lehet, hogy nem ez a három lesz a szívemnek legkedvesebb átok, ám de ha a professzor úgy látja jónak, hogy megtanuljam, akkor befogom a számat és megtanulom. Ki tudja, talán egyszer majd a nem is olyan távoli közeljövőben, épp az egyik menti majd meg az életemet. Vagy másokét. Mikor a professzor utasított, hogy varázsoljak elő valami élőlényt megint csak elfogott a dilemma. Mégis… min volnék én képes ilyesmit gyakorolni? Egyetlen állat sem érdemli ezt, halálfalót idézni pedig nem tudok. Hát akkor? Ki vagy mi az, akit, vagy amit minden gond nélkül képes lennék „bántani”? És egyszer csak beugrott… bingó! A pálcámat a legközelebb eső fűszálra szegeztem miközben minden erőmmel összpontosítottam az alakra mellyé azt változtatni kívántam.
- Feraverto - ejtettem ki a varázsigét mire a következő pillanatban egy karcsú, női alak bontakozott ki a köd nyújtotta homályból. A saját alakom.

Rudolf döbbenten pillantott a megjelenő hasonmásomra majd ijedtében ismét a sapkám alá menekült. Szerencsétlen biztos nem értette mi ez az egész, egyszerűen csak a fejecskéjét kavarta meg, hogy kettő lett belőlem.
- Jobb lesz, ha ott maradsz. - suttogtam neki majd a pálcámat a hasonmásomra, szegeztem.
- Hát akkor lássuk. - vettem egy mély levegőt.
- Periantio - ejtettem ki a varázsigét ám az eredmény… abszolút semmi. A másik én továbbra is csak állt velem szemben, nagyokat pislogott miközben egy haja szála sem görbült.
~ Hehhe, kicsesztél saját magaddal. ~
- Még egyszer… - fújtam egyet, pálcámat pedig immáron határozottabban szegeztem ”magamra”.
- Periantio - próbálkoztam meg újra mire épp, hogy csak villant a pálcám ám más egyéb azonban nem történt.
- Na mi lesz? - szólalt meg egyszer csak a hasonmásom „gúnyos én” hangján karjait pedig összefonta maga előtt.
- Periantio! - próbáltam meg ismét. A varázslat ezúttal a lányba csapódott ám az íriszei épp, hogy csak negyed árnyalatot világosodtak más, azonban megint csak nem történt.
- Kevés! - vigyorgott én pedig szorosabban markoltam meg a pálcámat.
- Periantio! - kiáltottam mire az átok villámgyorsan a lányba csapódott kinek íriszei hirtelen üvegessé váltak, maga pedig a földre került.
- Nem… nem látok… nem látok. - nyögte.

Könyörtelen tekintettel léptem oda a földön vergődő önmagamhoz miközben a pálcámat rászegeztem.
- Azt mondtad kevés…
- Csináld vissza!
- Kinevettél…
- Csináld már! - nyögte vergődve mire lassan kifújtam a levegőt.
- Damnatio aeterna - mondtam ki a varázslatot, ám ezúttal nem történt semmi.
- Kókler! - sziszegte a másik én mire újra megpróbáltam.
- Damnatio aeterna! - a varázslatom, ahogy a lányt érte a szemeit halványbarna színűre változtatta
- Nagyon… nagyon homályos. Ezt sem tudod jól csinálni?
- Damnatio aeterna - remegtem meg az indulattól miközben a lány szemei, visszanyerték eredeti állapotukat.
- Mindjárt jobb, kösz. - mondta gúnyosan. Tekintetemmel a döbbenten pislogó professzor felé sandítottam majd nemes egyszerűséggel megvontam a vállam.
- Bonyolult.


Outfit: Klikk! - Notes: EmbarassedEmbarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzer. Aug. 21, 2013 2:31 am

Akarva-akaratlanul kísértett a férfi arca, és ezen még a félős kis szőrcsomó, Rudolf látványa sem enyhített. Kíváncsian vártam, milyen élőlényt teremt elő a lány, mikor elképedve vettem szemügyre, önmagának hasonmását.
- Nos… egyedi választás. – jegyeztem meg kissé eltűnődve, és karjaimat összefontam magam előtt. Igyekeztem szokásomhoz hűen Dera mozgását figyelni, kiszűrni az esetleges hibákat, de tekintetem folyton-folyvást a távolba kalandozott. Olyan érzés kerülgetett, mintha figyelne valaki. Tudom, persze ez lehetetlen, hiszen nincs varázslat, mellyel ezen a ködön át lehetne látni. „Perantio” harsant fel a csendesen ülő ködben, s Dera tükörképének gúnyolódásából könnyedén rájöhettem, ha ugyan tekintetem a távolba, a köd fátylai közé kalandozott, hogy a lány nem hajtotta végre a varázslatot. Zavartan lépkedtem jobbra-balra, talán a kialvatlanság bolygatta meg csupán gondolataim szürkeségét. Az átok varázsigéje szállott ismét a magasba, ezúttal is sikertelenül. Tudtam, hogy nem lesz egyszerű ezen embertelen ártások elsajátítása, így hát nem is lepődtem meg. Miután a lány, végül sikeresen elvégezte a varázslatot, és az ellenvarázslatát is, elismerően tekintettem felé.
- Vakított, süketített emberre halálos átokkal támadni bűn. Ezen átkok mindegyike kifejezetten a lassításra, menekülésre, vagy menekítésre alkalmas átkok, lévén hogy miután teljes mértékben elsajátítod őket, csupán pár másodpercre, de akár egy órára is megbéníthatod ellenfeled érzékszerveit. Ha támadóid többen vannak, a némító átokkal megzavarhatod, sőt romba döntheted a köztük lévő kommunikációt, ezzel előnyhöz jutva. Egyetlen támadó esetén nem sok értelme van alkalmazni, kivétel ez alól, ha feldühítő, inzultáló megjegyzésekkel bombáz. Ilyenkor egészen kézenfekvő a némítás, hogy meg tudjuk őrizni önuralmunkat, és nyugodtságunkat. Számos varázsló úgy véli, hogy dühből erősebb varázslatot képes létrehozni, agresszivitásával eredményt sikerül majd elérnie. Nézeteim szerint tévednek. A hidegfejűség, a végtelen nyugodtság, és a csend szükséges ahhoz, hogy testünkben feltörjék a legerősebb varázserőnk. – fejeztem be, és előhúztam a pálcámat.
- Obturatio! – mondtam ismételten olyan hangerővel, hogy Dera hallhassa a hangsúlyt, és a kiejtést. A lány tükörképe a füléhez kapott, s kiáltozni, nyöszörögni kezdett, majd egyenes vércsík csorgott végig a nyakán.
- Damnatio aeterna. – csapott fel a levegőből, mire a hasonmás felegyenesedett, letörölve a vért a nyakáról, mely füléből tört fel az imént, ijedten kapkodta a fejét.
- Higgye el, Ms Massri, szörnyű érzés volt „magára” emelni a pálcát. – szóltam közbe, ezúttal feltörő őszinteséggel. Valóban borzasztó volt, még a puszta gondolata is, hogy egyszer Dera a sötét varázslók közt találja magát, és pálcát kell, hogy szegezzünk egymásra. Akármennyire is kedveltem, és szerettem a lányt, a gyanú halvány, gúnyosan röhögő árnyéka lépten-nyomon elkísért… Talán az élet képzett ilyen borzasztóan gyanakvóvá. Persze ezt az érzést mélyre temettem magamban, elástam lelkemnek forró bugyrába, nehogy bárki találkozzon ezzel a megszégyenítő tulajdonságommal.
- Mielőtt elkezdené! – szólítottam meg Derát, és kezemmel lehajtottam a már felemelkedett kezét, majd legyintettem egyet a varázspálcámmal, és a hasonmás egy részegesen ferdén álló, félig rothadó galócává alakult vissza. Pillanatnyi zavaromban gyorsan a „teremtény” elé álltam, ezzel eltakarva azt, majd szigorúan a lány szemébe néztem.
- Még a teremben, tegnap éjjel… Mielőtt a kaszaboló átok visszacsapott önmagára, remegett, Miss Massri. Ha nem tartja túlságosan személyesnek a kérdést, mitől rettegett annyira? Végig éreztem magában a félelmet, a zavartságot… Amit ma egyáltalán nem érzek… - mondtam a lánynak bizakodó, puha, és egyben szokásomhoz hű, hideg, fagyos hangon. Az őszintét megvallva, nem tudtam még hová tenni a lányt. Alig két napja hogy ismerem, s mégis az egyetlen ember, akit feltétel nélkül a közelembe engedtem. Volt benne valami varázs, valami megnyugvás, melynek segítségével feltörtek az emlékeim, és mint háborgó óceán az apró halászhajó fedélzetére, úgy csapott fel az emlékezet szürkeállományom régen lezárt szegleteiből.
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzer. Aug. 21, 2013 8:44 am




Megnyugodtam mikor hallottam a professzor nézeteit a három varázsigével kapcsolatban főleg, mivel a jelek szerint ezekben egyet is értünk. Hatalmas kő gördült le a szívemről de valami… egy egészen apró kis hangocska nem hagyott békét nekem. Miért viselkedett mégis olyan furcsán az iménti kérdésem után, ha így gondolkodik? Miért lett olyan más az arca, a hangja, ha úgy van, ahogy állítja és még sosem gyilkolt a vízgömb varázslattal? Lehetséges lenne, hogy hazudott? És ha igen… mi a garancia arra, hogy most igazat beszélt? Mi van akkor, ha csak nekem mondja mindezt közben Ő másként cselekedett? Vagy… lehet, hogy ez az egész egy egyszerű kis teszt? Felméri, hogy mit reagálok, hogy aztán el tudja dönteni magának, hogy mennyire vonz engem a sötét oldal? Ó az istenért teljesen belezavarodom ebbe az egészbe.
- Értettem professzor úr. - feleltem röviden miközben megpróbáltam elnémítani a bennem dúló kétségek hadát. Az idő majd felfedi előttem Reximo valós szándékait addig, azonban kár is volna feltételezésekbe bocsátkozni, hisz nagy eséllyel tévedhetek is akár vele kapcsolatban s akkor, pedig fuccs a mentorságnak. Türelem, kivárás, más nem maradt.

Miután a professzor befejezte a mondandóját, ismét előhúzta a pálcáját majd azt a tükörképemre szegezve, kimondta a süketítő átkot. A másik én szinte azon nyomban a füléhez kapott, s kiáltozva, nyöszörögve, segélykérően pillantott rám. Arcáról mérhetetlen erős fájdalom, szenvedés köszönt vissza mikor pedig a tekintetem megakadt a nyakán, amin egyenes vércsík csordogált nyeltem egy nagyot. Egy dolog, ha én kínzom „önmagam” ám ahogy Reximo szegezte „rám” a pálcáját és ejtette ki a varázsszót… megrémisztett. A lány néhány pillanatig még küszködött, jajveszékelt ám aztán a prof kimondta rá a semlegesítő igét. Miután a hasonmásom végre megnyugodott vádlón, kárhoztatva fordult felém s szegezte rám a mutatóujját.
- Miért? Miért hagytad neki? Ha velem megtette… veled is megteszi! Hát ezt akarod? Tudom, hogy te sem bízol benne! - sziszegte én, pedig képtelen voltam bármelyikükre is nézni így hát a földre függesztettem a tekintetem.
- Már megint gyáva vagy, épp ahogy tegnap! Mire vársz? Szólalj már meg! - rivallt rám a tükörkép ám én csak álltam ott és hallgattam. Mit szépítsem? Igaza van.

- „Higgye el, Ms Massri, szörnyű érzés volt „magára” emelni a pálcát.” - szólalt meg Reximo halkan, mégis őszintének tetsző hangon, amit a tükörképem nem hagyhatott szó nélkül.
- Hazudik! Ugyan mit számítana neki, hogy pálcát, szegez e rád vagy sem? Te is csak egy diákja vagy a sok közül. Azt hiszed, számítasz neki? - vetette oda gúnyos mosollyal én, pedig csak hallgattam, összezavarodott gondolataimmal a porba bámulva. Nem akarok… nem akarok gondolkozni, nem akarok már semmit csak varázsolni, és tanulni. Nem akarok többet hallani… NEM! Remegve szegeztem ismét a pálcámat a lányra, hogy hozzálássak a következő varázslat kigyakorolásához mikor Reximo egyszer csak megszólított. Lehajtotta a kezemet néhány pillanattal később, pedig a tükörképemnek nyoma sem volt már, ám azt hogy mivé változott nem láthattam mivel a prof elé állt.

Elgondolkodtam a feltett kérdésén néhány perc erejéig. Áruljam el neki mi borzasztott el annyira, hogy remegve szegeztem a pálcámat akkor is önmagamra? Áruljam el neki, hogy látást láttam melyben Ő maga hevert előttem összekaszabolva, vérbe fagyva, ami az én kezemen s lelkemen száradt? Osszam vajon meg vele, hogy attól rettegtem, talán épp aznap éjjel oltom ki az életét? Hogy nem tudtam mitől ez a kép? Hogy fogalmam sincs róla, hogy a látomásom mikor teljesül be? Már ha beteljesül egyáltalán? Vajon jó ötlet lenne? Fedjem fel előtte a képességemet, az álmaimat? Nem… ezt nem szabad. Hisz ha megtudná, hogy talán győz felettem a fekete mágia... többé biztosan nem tanítana. És ha csak szépítenék? Ha csak „gúnyos én” - t mesélném el neki? Azt, hogy a tükörképem alakjában úgy, mint most, is folyton - folyvást piszkált? Persze… akkor meg bolondnak tartana. Megoldás? Hallgatás…
- Khm… de igen professzor úr. Túlságosan személyesnek tartom a kérdését. - szólaltam meg végül halkan, rekedtesen s egy cseppet talán hűvösen is.

Nem tudnám megmondani mi vezetett ahhoz, hogy a hangom olyanná vált amilyenné a szívem körül pedig jeges pajzs keletkezett. Talán a tükörképem szavai? A saját bizonytalanságom? A professzor különös viselkedése? Önmagában csak a tény, hogy egy tanárt nem akarok közel engedni magamhoz? Vagy a félelem a látomásom miatt? Talán már sosem tudom meg…
- Folytathatjuk? - kérdeztem meg végül majd amennyiben a válasz pozitív volt újabb fűszálat, változtattam át Önmagammá.
- Obturatio! - szegeztem rá a pálcámat egyből saját magam alakjára a varázslat, pedig azon nyomban bele is csapódott a testbe. Sajnos az eredmény nem lett tökéletes mivel a lány tompán ugyan de hallott még ez azonban nem szegte kedvem.
- Obturatio! - ismételtem meg a varázslatot mire a lány füléből csordogálni is, kezdett a professzor által is előidézett vér csíkocska.
- Miért engem büntetsz, ha egyszer Benne nem bízol? - sikoltotta a lány a földön vergődve mire megint megremegett a kezemben a pálca.
- Persze mit is várok… attól, akinek ilyen sötét a lelke… Aki a saját professzorát is képes lenne megölni. - sziszegte a fülét fogva.
- HALLGASS EL! - ordítottam majd első felindulásomban ismét a testre szegeztem a pálcámat.
- Sectumsempra! - kiáltottam néhány pillanattal később pedig a lány testét száz meg száz mélyen vérző seb tarkította.
- Hallgass… hallgass… HALLGASS!!! - aztán egyszer csak megállt számomra az idő.

A pálcám ujjaim közül a földre hullott én pedig mellé rogytam üvegessé vált tekintettel s csak bámultam a semmibe. Már nem érdekelt a lány, aki mielőtt visszaváltozott volna fűszállá hatalmas kínok közepette sikoltozott a vágások alatt, sem pedig Reximo aki végig nézte az egész kis jelenetet. A kezeimre tekintettem, majd a pálcámra aztán újra a semmibe. Te szent Merlin! Mit tettem? Rudolf rémülten pislogott ki a sapkám alól majd látva milyen állapotba kerültem a vállamra mászott és csak a nyakamhoz bújt, hogy megvigasztaljon.
- Menekülj te is. Nehogy téged is bántsalak. - suttogtam.


Outfit: Klikk! - Notes: EmbarassedEmbarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzer. Aug. 21, 2013 10:29 am

Értetlenül álltam a lány elhidegültsége előtt, s akár a Szellemszálláson történt eset után, most is a dolgok miértjét kerestem. Emlékeim furdaló, fájdalmas sebhelyként égették elmémet, s talán az undor, a hányinger, melyet saját magam múltja teremtett, ült ki az arcomra, s a lány ezt nem bírta feldolgozni. Egyszerűen, jéghidegen zárta rövidre kezdeményezett beszélgetésemet, s midőn más választásom nem akadt, tanácstalanul hátrább léptem, s bólintottam, ezzel jelezve, folytathatja a munkát. Meghátrálva, saját magam múltjában elveszve, a kavargó, örvénylő sötétséggel hátam mögött álltam a fénnyel szemben. Bűntudat, és epekedő fájdalom facsarta jégszívem most halkan, ütemtelenül zakatolt mellkasomban. Fáztam. Kissé eldermesztett a lány hirtelen hidegsége, s szűnni nem akaró tündöklő fénye, mégis oly lágyan simogatott, akár a tavaszi napsugár selymes pillantása. Ő volt az, aki kinyitotta oly sokáig leragadt szemeimet, aki örömet és emberséget csempészett acél szívembe, ki annyi év után könnyeket csalt kiszáradt szembe. Védeni igyekeztem őt, az elől a sötétség elől, amely engem is körülvett, s megvakított. Ez a védelem azonban komoly árat fizettet, s ameddig, titkaink félve őrizve maradtatnak, nem segíthetünk egymáson, nem segíthetek rajta, és magamon sem. Tekintetem a távolba veszett, azonban átlátatlan ködfalban akadt. Dera átkot szórva saját tükörképére, elsőre nem érte el a kívánt eredményt. Másodjára viszont olyan eredményt produkált, melyről álmodni nem mertem volna. Rajtam kívül ő volt az első, aki nem csak megsüketítette áldozatát, de dobhártyáit beszakítva, súlyos fájdalommal kínozta azt. Hosszasan szegezte pálcáját a kínlódó, üvöltő hasonmásra, s mikor véget akartam volna vetni az átkának, mondván, „Elég! Eleget szenvedett már!”, a kaszaboló átok igéje gördült ki a száján. A hasonmás vérbe fagyva, sebeitől holtan fekve bámulta az égboltot. Dendera kétségbeesetten üvöltve rogyott a földre, s a tükörkép szavai egyre hangosabban ismétlődtek a fülemben.

„- Hazudik! Ugyan mit számítana neki, hogy pálcát, szegez e rád vagy sem? Miért engem büntetsz, ha egyszer Benne nem bízol? Persze mit is várok… attól, akinek ilyen sötét a lelke… Aki a saját professzorát is képes lenne megölni! –„

Olyan volt, mintha megállt volna az idő. Dera felé futottam, lábaim csupán évezredek múltján érintették ismét a sáros földet. A lány, törékeny, gyönyörű üveghattyúként omlott a földre, előtte heverő pálcája mellé, s akár a polcot díszítő üvegmadár, olyan élettelen tekintettel bámult arra, amerre én bámultam, mikor emlékeim kínoztak. Rudolf bátortalanul, a lány mellett kitartva ült a vállán, akárcsak gazdája, magába roskadva, bámulva a köd által a végtelenbe, és a láthatatlanba varázsolt horizontot. Megtorpantam, pár lépés futás után, összezavartan bámultam magam elé. Végül térdre ereszkedtem, és a lányhoz hajoltam. Egyelőre nem találtam szavakat, csupán magamhoz öleltem a lányt. Fejét gyengéden mellkasomra szorítottam, s behunytam a szemem. Kisgyermekként, emlékszem, anyám is így szorított magához, ha valami bajom esett, vagy ha megbántott valaki. Fülemben suttogtak, a tükörkép keltette szavak, szöget vertek a fejemben, akárcsak emlékeim vérző zivatara. Tekintetem a vérbefagyott hasonmás látványától elborult.
- Sok bűnös embert szabadítottam meg az életétől. Száz és száz tehetetlen családból ragadtattam ki kárhozottakat, és lám, eleget kaptam vissza a sorstól, hogy rájöjjek, nincs nagyobb bűn, mint a lét felett bíráskodni. Emberek vagyunk, egyszerű, sebezhető lények, nem pedig mindenhatók. – kezdtem el-elcsukló hangon, s megállapításom végén, tehetetlenségemben elmosolyodtam saját magam butaságán. – Sosem engednélek olyan helyzetbe, hogy át kelljen élned azt, amit egykor nekem kellett. Sosem bocsájtanám meg magamnak, ha elvenném tőled az egyetlen igazi erőt a világon, a szeretetet. Hallottam, amit a kunyhóban meséltél Rudolfnak. Amit a szüleidről mondtál. Sajnálom. – fűztem hozzá, és ölelésemből engedve a lány arcát kezdtem pásztázni. Gondolataim pókhálójában nehezen találtam kiutat. Nem attól féltem, hogy rossz kezekbe adnám múltamat, és titkaimat, csupán attól, vajon megkímélem a lányt szenvedésétől, és sikerül elérnem, számomra fontos bizalmát, vagy ön sajnáltatónak fog vélni ezek után. Pár másodpercig szemébe meredve, végül az arany középutat választva kezdem ismét.
- Ha attól megnyugszol, és sikerül elérnem, hogy megbízz bennem, mint mentorodban, feltehetsz bármilyen kérdést, szabadon, s nem tagadom, mindegyikre válaszolni fogok, Merlinre esküszöm, hogy őszintén. Ennyivel mindenképpen tartozom. – mondtam Dera szemeibe meredve, felállva a guggolásból, és felsegítve a lányt, a hideg, sáros földről. Reméltem, nem kell tovább taglalnom, mennyire fontos a mi viszonyunkban a kölcsönös bizalom, és a tisztelet…
Vissza az elejére Go down
Dendera Massri
ravenclaw
ravenclaw
Dendera Massri


Hozzászólások száma : 29
Join date : 2013. Aug. 01.

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzer. Aug. 21, 2013 4:20 pm




Megkínoztam… fájdalmat okoztam… összekaszaboltam s a halálba küldtem valakit. Ugyan mégis mit számít ki vagy mi volt az? Mennyiben lényeges a történet szempontjából, hogy mindössze a saját hasonmásomat sújtottam a tiltott átokkal, aki azután sikoltozva, száz meg száz sebből vérezve lehelte ki nemlétező lelkét s bámult üveges tekintetével az ég felé? Mit számít, hogy nem egy húsvér ember volt, csupán illúzió? A tényeken mit sem változtat. Megtettem… Nem vagyok jobb a legalávalóbb, legkegyetlenebb gyilkosnál, aki az éjszaka csendjében, sötétségében lopakodva les áldozataira, hogy azután aljas mód, hátulról támadjon rájuk, s küldje őket a másvilágra. Nem vagyok jobb az Azkaban egyetlen cellatöltelékénél sem, hisz ha azt vesszük egy fegyvertelen alakra támadtam rá, kinek könyörgése hasztalan volt, eleresztettem a fülem mellett. Gyilkos vagyok, „gúnyos én” - nek igaza volt. A lelkem sötét akár az éjszaka, fekete, mint a halálfalók köpönyege. Erre utalt a látomásom is melyben a professzor hevert holtan előttem, véresen. Hogyan élhetnék mégis ennek tudatában tovább? Hogyan volnék képes minden áldott nap szembenézni saját tükörképemmel anélkül, hogy szembe ne köpném? S mi lesz Reximoval? Mit gondolhat rólam ezek után? Látva a kegyetlenségemet, az indulataim kezelhetetlenségét s azt, hogy végül mégis mire vetemedtem? Biztos azt gondolja rólam, hogy egy szörnyeteg vagyok, egy démon… egy irtani való féreg.
~ Ha így áll a helyzet nem téved nagyot. ~
- Én is tudom! - suttogtam magam elé bámulva.

Egyetlen parányi könnycsepp nem sok annyi sem gördült végig az arcomon, szemeim szárazak voltak, élettelenek melyekben a fájdalom, s a kín tompa fényén kívül nem pislákolt más. Nyoma sem volt benne a korábbi jókedvnek, a sikerélménynek melyet a tökéletesen kivitelezett varázslatok s Reximo büszke szavai okoztak számomra sem a reménynek melynek illúziójával az öreg professzor ajándékozott meg néhány röpke percre. Üressé váltam, aki már az ég egy adta világon nem érez semmit… semmit, ami pozitív. A világ egy csapásra vált ismét ijesztővé, hideggé a számomra, a szürkeség, s a köd pedig gondosan takarta el előlem a fényt. Fáztam, belülről reszkettem, ahogy a testemet elárasztó jeges érzés egyenesen a csontomig hatolt.
- Mit tettem? - suttogtam újra magam elé halkan, rekedtesen.
- Hogy tehettem?
~ Gyilkos vagy! ~
- Hogy bánthattam?
~ Gyilkos vagy! ~
- Fel… felidegesített… ki… kigúnyolt… és…
~ Megkínoztad ~
- Én… én nem… én nem ilyen… én nem…
~ Vérbefojtottad! ~
- Nem én… nem én voltam…
~ HAZUDSZ! ~
- Hallgass, hallgass, hallgass! - húztam fel magam elé a lábaimat, amiket aztán a karjaimmal öleltem át, úgy billegtem előre - hátra, összeszorítva a szemeimet.
~ Úgy sem hallgattathatsz el Dendera! A lelkiismereted sosem alszik. ~

Rudolf továbbra sem mozdult a vállamról, helyette elfészkelte magát a pulcsim nyakába s apró lábacskáival kapaszkodott a fekete anyagba. Nem fogtam fel, ahogyan azt sem mikor a professzor végül mellém térdelt s átölelt, csak ültem ott, bámulva magam elé miközben a szívem irdatlan erővel készült kiszakítani a mellkasomat.
~ Gyilkos… Halálfaló! Szörnyszülött! ~
Reximo hangja oly távolinak tűnt, épp mint a múlt éjszaka, mikor a gyengélkedő felé rohant velem a karjaiban, hogy az életemet mentse. Ó, miért is tette meg? Hisz akkor hagy meghalni ez az egész nem történik meg. Bárcsak… bárcsak megtette volna.
~ Szólt a gyáva… ~
A férfi szavait bár hallottam mégsem tudtam felfogni teljesen. Talán… talán mert, nem is akartam igazán.
- Én… én nem… - hebegtem miközben az felsegített a földről, ujjaim pedig ismét a pálcám köré fonódtak.

- Én… én nem akarok… nem akarok itt lenni. Nem… nem akarok kérdezni. Nekem… nekem ne mondjon semmit! - törtek ki belőlem egyszer csak a szavak miközben kezemben a pálcámmal hadonásztam össze - vissza.
- Nem akarom hallani… Nem akarok semmit sem tudni! Én… én csak… el akarok menni innen, érti? - túrtam idegesen a hajamba ide - oda lépegetve.
- Nekem most… én csak… egyedül… egyedül akarok lenni. Kérem… kérem, hagyjon. - ejtettem ki minden egyes szót borzasztó nehezen majd mielőtt bárki vagy bármi is az utamba állhatott volna, szaladni kezdtem… szaladni messze - messze a Szellemszállástól, a falutól, fel, egyesen a kastély irányába, oda ahol a több száz éves falak között végre újra biztonságban érezhetem magam.
- Sajnálom… - suttogtam az északi szélbe néhány órával később már a hálókörletemben, az ágyam mellett a padlón heverve. A szoba üres volt, végre magam lehettem, ám újra és újra csak egy dologra tudtam gondolni: „Sajnálom professzor…” Bár nem hiszek az ilyesmiben, mégis erősen reménykedtem abban, hogy valamilyen úton - módon, de Reximo mégis meghallja ezt akárhol is van, és egy szép napon majd megbocsát.


Outfit: Klikk! - Notes: Tőled is őszintén elnézést kérek a minőségért. És köszönöm a játékot... Várom már a következőt. EmbarassedEmbarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitimeSzer. Aug. 21, 2013 9:02 pm

Utószó

Távol kerültem az eseményektől, és ami azt illeti, teljes mértékben elveszítettem a fonalat. Dera ismét egy nem létező személlyel kommunikált, majd magán kívüli állapotban, sietősen távozott. Nem álltam az útjába, kezeimet leengedve kísértem végig szememmel, mígnem puszta körvonallá változott, majd fekete, homályos folt látszott csak belőle, s végül teljesen elnyelte a sűrű köd. A lány nehezen fogadta be a sötét varázslatokat, és talán el is ítélte önmagát amiatt, hogy átkok használatához nyúlt. Ezért suttogta hát a hasonmás is, hogy én vagyok az, akiben nem bízik a lány. Talán úgy gondolja, hogy aki sötét varázslatokkal foglalkozik, csak is a rossz oldalon állhat? Gondolataim sűrűségébe veszve haladtam a mezőről kifelé, mígnem elérkeztem a hatalmas kövekkel szegélyezett útig, melynek túloldalán a Szellemszállás fakó, átnedvesedett falai rejlettek. Elindultam, végig a hosszú úton, bámulva a köd által elrejtett álomvilágot, hol megszűnik minden probléma, hol azok a legboldogabbak, akiknek a valóságban a legnagyobb a fájdalma. Haladtam egyenesen, utamat korhadt fakerítések, és vaskos, derékig érő kőfalak kísérték, s pusztán sétapálcám koppanása, a köd töltötte csöndes magányban. A fejemben cikázó apró lídércek nem hagytak egy percre sem elfeledkezni a történtekről, folyton-folyvást a tükörkép szavait súgták a fülembe, ezzel mély ráncot vonva a két szemöldököm közé. Elkomorodva reméltem csupán, hogy pár nap elteltével sikerült tisztáznom a helyzetet Denderával, azonban mos jobbnak találtam, ha nem zargatom már, ha a Roxfortba érek. Aggodalmam szított csupán ellentéteket bennem, arra ösztökélve, hogy legalább nézzek rá, legalább tudjam, hogy nem tűnt el odakinn. Némán vágtam át a hídon, az iskolát –kis kerülővel- a főkapun keresztül közelítettem meg. Szemem sarkából intettem Rommel professzornak, aki az udvar túloldalán pár diák társaságában tevékenykedett. Sietősre vett léptekkel tovább haladva, az előcsarnokban álló hatalmas kőszobrok foglalták le egyre-egyre lankadó figyelmemet, s emlékek sokasága támadt fel odabenn. Tovább lépve, s hátrahagyva a régebbi korok könnytől ázott maszlagját, felfelé siettem a lépcsőkön, nem vágytam másra, csupán egy forró fürdőre. Elhaladtam a már jól megszokott mozaiküveg előtt, mely a Sötét Varázslatok Kivédése terem ajtófőjével szemben lévő falon díszelgett. Belépve a terembe, a kintihez hasonló csendes magány fogadott. Becsuktam magam mögött az ajtót, így a diákok folyosón keltett zaja is megnémult. Fújtatva, nagyot sóhajtva gomboltam ki köpenyemet, majd a székemre helyeztem. Elindultam felfelé, a terem hátsó könyvespolca mögötti lépcsőn, mely a szobámhoz vezetett. Kinyitottam a kulcsra zárt ajtót, és beléptem. Ismét melegség járta át a szívem. A sok teafőzéstől, a szoba levegője megtelt fűszeres illatokkal, melyet beittak a bordó-arany bársonyfüggönyök, és a bordó szőnyeg, mely elfedte a szoba kövezett padlóját. Nyugtató illatot leheltek magukból a fehér párnák, melyek most a sötétvörös ágytakaró biztonságában hevertek, a tölgyfa vázas baldachinos ágyon. Benyitottam a fürdőszobába, és megnyitottam a kis ezüstcsapot. A forró víz gőze fel-felcsapott, mígnem tele nem töltötte a hatalmas fürdőkádat. Ruháimtól megszabadulva foglaltam helyet a vízben, átfázott vizes bőrömet kényeztette a forróság. Hátra dőltem, s kezeimet a kád szélén pihentetve behunytam a szemeimet, s reméltem, hogy ezúttal nem vívtam ki magam ellen a sorsot.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Empty
TémanyitásTárgy: Re: Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri   Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri
» Mit érdemel az a bűnös…? - Tyrius Reximo & Dendera Massri
» Tűz és Víz - Shannon & Tyrius
» Éjszakai csellengés - Reximo professzor & Gabriel
» Reximo professzor által ismert varázslatok (minta)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
There is no light without darkness :: The magical side of London :: Roxmorts :: Szellemszállás-
Ugrás: