There is no light without darkness
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

There is no light without darkness


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
FRPG Top Sites
Welcome
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  NYL
Itt tartunk most!
2025. December

A dolgok egyre rosszabbra fordultak a varázsvilágban, Harry Potter és társai képtelenek voltak megfékezni az egyre csak szaporodó halálfaló támadásokat.
Számos muglik által lakott falu, kisebb varázsló közösségek, minisztériumi alkalmazottak estek eddig áldozatául a szervezkedő halálfalók orvtámadásainak ám a sötét oldal képviselői egy pillanatra sem tétlenkednek.
Kisebb sereget verbuválva első dolguk volt, hogy betörjenek az Azkabanba, majd miután kiszabadították társaikat, felperzselték az egykor méltán rettegett intézményt.
Rettegés uralkodott el a varázslók körében, a szülők minden alkalommal félve küldik el gyermekeiket a Roxfortba.
Á s ha már itt tartunk… a Roxfort… bizony itt sem a régi már az élet, beszivárgott halálfalók, eltűnések, titokzatos halálesetek nehezítik meg a tanulók mindennapjait nem is beszélve a találgatásokról, hogy vajon mi állhat ezek hátterében.
Félő, hogy a béke és a nyugalom hosszú időre ábrándkép marad csupán… vagy mégsem?
2025 lehet az az év, amikor minden egy szempillantás alatt megváltozik ám kérdés, hogy ezúttal a jó vagy a gonosz kerekedik felül?
Légy részese egy izgalmas kalandnak, tarts a tenni vágyó fiatalokkal, akik igyekeznek meggátolni a terror eluralkodását, a roxforti diákokkal, akik az iskolapadban ülve igyekeznek átvészelni ezt az időszakot, vagy éppen a bosszúvágyó halálfalókkal, akiknek ezúttal talán sikerül győzelmet aratnia.
Minden csak rajtad áll!

Christmas in Hogwarts

by Ted Remus Lupin
Updates
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  NYL2Az oldal alapítása.: 2012. Szept. 9

Arányok a fórumon.:

Lányok.: 30
Fiúk.: 32

Adult.: 18
Death eater.: 6
Muggle.: 1
Gryffindor.: 3
Hufflepuff.: 4
Ministry.: 4
Oot phoenix.: 9
Professor.: 3
Ravenclaw.: 5
Slytherin.: 9
Legutóbbi témák
» REIGN FRPG
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeSzomb. Szept. 27, 2014 9:23 am by Vendég

» Salem-i Mágiaakadémia
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeSzomb. Márc. 22, 2014 10:49 pm by Vendég

» Jurassic park
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeCsüt. Márc. 13, 2014 10:33 am by Vendég

» Clark Atlanta University
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeSzomb. Feb. 22, 2014 4:46 am by Vendég

» Abbey Mount
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimePént. Feb. 14, 2014 11:53 pm by Vendég

» Trouble Life
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeVas. Feb. 09, 2014 10:11 am by Vendég

» Matt & Lily - Meglepő találkozások
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeVas. Jan. 26, 2014 1:22 am by Lily Luna Potter

» Constantine - veszélyes vizeken
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeKedd Jan. 07, 2014 2:45 am by Vendég

» Arrow frpg
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeCsüt. Dec. 26, 2013 11:47 pm by Vendég

Chat box
Awards
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  NYL5 Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  005
550
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  007
422
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  006
488
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  008
550
STAFF
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  NYL3 Ted Remus Lupin
&
Marconi Flint
Top posters
Sorting hat
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_leftTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_centerTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_right 
Lily Luna Potter
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_leftTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_centerTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_right 
Peter Griffiths
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_leftTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_centerTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_right 
Amanita Mulchany
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_leftTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_centerTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_right 
Sebastien A. Lascar
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_leftTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_centerTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_right 
Paige Cook
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_leftTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_centerTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_right 
Tyrius Aepius Reximo
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_leftTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_centerTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_right 
Rose Weasley
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_leftTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_centerTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_right 
Isabelle Nia Lascar
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_leftTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_centerTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_right 
Austin Knowles
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_leftTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_centerTűz és Víz - Shannon & Tyrius  Poll_right 
Affiliates
free forum

Credits
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  NYL6

Az oldal alapötletét J.K Rowlingnak köszönhetjük aki egy csodálatos varázsvilágot álmodott meg a számunkra.
Az oldal képeit köszönjük a Caution 2.0 - nak,
a tumblrnak valamint az Obsessionnak.
Nem kis kutatás, szerkesztés eredményei így kérünk NE lopj! Köszönjük!
Az oldalunkon szereplő kódokért hatalmas köszönet Clemence Lacroixnak és Brittany Greynek

 

 Tűz és Víz - Shannon & Tyrius

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Empty
TémanyitásTárgy: Tűz és Víz - Shannon & Tyrius    Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeVas. Aug. 25, 2013 12:45 pm

Üveges, méregtől zöldült tekintettel csörtettem végig a folyosón, bal markom szorításából nem engedve, magam után rángatva egy nálam alacsonyabb, de jóval termetesebb alakot. Mr. Ward talárja gyűrődött az ujjaim között, és az ijedten pillogó, mentegetőző fiú arca vérvörös áradatban úszott, a rá tapadó szégyen alatt.
- Elegem van az idióta játszmáiból! Itt betelt a pohár! – zengtem, miközben magam után húztam, és meg-megrázogattam a kezelhetetlen Griffest, majd McGalagony igazgatónő irodájának az ajtaja előtt megálltam, erőteljesen koppintottam hármat, föltéptem a hatalmas faajtókat, és lendületesen bebillentettem Taylort.
- Már megint maga… - hallatszott az idős boszorkány sóhaja, s a beszélgetés elhalt, ahogyan becsuktam magam mögött a roppant kapukat. Feldúltan lépdeltem a folyosón, akár egy felajzott vadkan, kit vadászat alatt sarokba szorítanak. Magamat nyugtatni igyekezve bámultam kifelé, a nyitott folyosók ereszei alatt, a zöldellő pázsitra, melyet néhány helyen már aranyló, és vöröslő falevelek terítettek. Az idő is csípősre fordult, ezúttal nem lógtam ki az eresz alatt kavargó diákok és tanárok áradatából, hosszú fekete kabátommal, kesztyűimmel, és térdig felnyúló fekete bőrbakancsommal. Volt ebben némi irónia… a Hollóhát házának vezetőjeként, első ránézésre egy mérges hollóhoz lehetett volna hasonlítani. Csupán szőke hajam tért el eme fiktív hasonmásom jellemzőitől. A hidegtől kipirosodott orromon át fújtatva, minden egyes sóhaj után elhomályosította előttem a levegőt a feltörő lehelet párás felhője. Zsebem mélyén kutatva akadtam rá egy alig használt zsebkendőre, melyben megtöröltem az orromat. Határozottan hideg volt, négy, maximum öt fok lehetett, és a kastélyra átláthatatlan köpenyként aláhulló nyirkos párafelhő sem javított a hőmérsékleten. Idekinn nyugalom volt. A távolban felharsant olykor-olykor a fakopács fürge kalapálása, néha pedig a zsenge szellő, vagy éppen a nyirkos idő miatt egy-egy ágacska törése, majd földet érése nyilallt a csendben rezgő levegőbe. A belső folyosóra érve, megszűnt a magány halvány érzete, a hatalmas ricsaj, és az egymás túlkiabáló diákok nyüzsgő, idegesítő hangja csak rontott az idegállapotomon. Nem kívántam semmit, csak egy forró fürdőt, és egy forró teát, jó sok gyömbérrel és mandragórával. A tudata, hogy még egy órát le kell adjak a délután folyamán, tovább borzolta a kedélyeimet. Legszívesebben beteget jelentenék, és ma már nem is mozdulnék ki a melegséget, és biztonságot, sőt, ami még annál is fontosabb, csöndet árasztó négy fal közül. Selyemköntösömbe bújva, elfeküdnék a puha, hatalmas franciaágyamon, és mély álomba szenderülnék a gyömbérgőztől, ami elárasztja a szobát. Csak erre a rendkívül finom illatú növény gyógyhatásától voltam képes átszenderülni az élet jobbik oldalára, ám ezek a séták, az álmok felhőin, csaknem minden alkalommal balul sültek el, és kegyetlen, lídérces rémálmok kerülgettek. Egyszer, emlékszem sikerült három és fél órát aludnom… Legtöbbször ezt meg sem közelítem. Ahogyan múlt éjjel sem. Talán ezért kaptam fel olyan gyorsan a vizet. Bár tény és való, az én idegállapotomnak, és rendkívül véges türelmemnek nem Taylor Ward a gyógyszere… sőt, ami annál több, a legeslegdurvább ostromágyúja ő, az én nyugalmam gyönge üvegfalának. Így eltanakodva, a dühtől, és a borongástól elhavazva, lankadt figyelemmel sétáltam bele egy alakba a lépcsőfordulóban.
- A fene vinné el! Figyeljen már oda, ki előtt áll meg! És hol van az egyenruhája?! – förmedtem az előttem álló alakra, akit könnyedén diáknak néztem, így, hogy oldalt állt nekem. Nem túl összeszedett figyelemmel megkerülve, és ledegradáló tekintettel vettem szemügyre a szőke hölgyet, akit a talpától a feje búbjáig, lassan mértem végig. És csak ezután böktem ki, hogy „Jó napot.”
Vissza az elejére Go down
Shannon Doyle
adult
adult
Shannon Doyle


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2013. Aug. 17.

Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz és Víz - Shannon & Tyrius    Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeVas. Aug. 25, 2013 2:35 pm




Ez az első hivatalos napom a Roxfortban mint ápolónő valamint iskolai pszichológus és azt kell, hogy mondjam eddig minden a legeslegnagyobb rendben alakult. Reggel bár odakint borongós, hűvös volt az idő mégis jókedvűen ébredtem fel a tegnap esti film után, amit a megbűvölt projektoromon keresztül néztem meg Madam Pomfreyval és Urulásval a javasasszony jobb kezével. Az Értelem és Érzelem, ami már önmagában is az egyik legkedvesebb művem Jane Austintól folyton - folyvást jókedvet varázsol a szívembe, ám így filmen, lévén, hogy a nagymamám játszotta benne Elinor Dashwoodot, a nőt, aki már - már példakép számba megy a szememben… leírhatatlan érzés. Büszkeségtől fátyolos tekintettel figyeltem minden egyes jelenetet melyben a karcsú, akkor még fiatal nő feltűnt s nem győztem a hölgyekkel tudatni: „Ő az én nagymamám!” Ők csak mosolyogtak rám elnézően, kedvesen, barátságosan, miközben jómagam átszellemült kislányként meredtem a falra vetített mozgóképekre. Mindig is tudtam, hogy Rosie Doyle istenáldotta tehetség volt ám lelkének finomsága, szívének melegsége oly erővel bír még így, hosszú - hosszú évekkel a halála után is, hogy tovaűzi elmémből a rémképeket, s pillanatok alatt segít nekem békés, boldog álomba szenderülni. Biztosan tudom, hogy neki köszönhetően aludtam át az éjszakát rémálmok nélkül, lidércek nélkül s az ő szellemének jelenléte csalt mosolyt ébredéskor az ajkaimra.

A kora reggeli órákban épp csak néhány könnyű esettel volt dolgom. Kimerültségre, fejfájásra, torokfájásra panaszkodó diákok kopogtattak be a gyengélkedő ajtaján, akiket néhány perc alatt sikerült is a Kalapkúra - bájital segítségével kikezelni. Bizony - bizony, ilyen időben az influenzás megbetegedések száma igen csak gyakori, szerencsére azonban könnyedén gyógyítható így a többség nem is kényszerül mulasztásra. Hogy ennek a diákok mennyire örülnek… nos az már egészen más kérdés. Emlékszem annak idején, míg a háztársaim imádtak „betegek lenni” és egész nap csak heverészni, olvasgatni orvosi engedéllyel engem mindig megviselt, ha hiányoznom kellett az órákról. Egész nap csak nyomni az ágyat, semmit tenni, olvasgatni… valahogy nem az én műfajom volt. Persze nem mondom jó darabig élvezettel töltött el a pihe - puha, meleg takaró és egy jó könyv társasága, na de, hogy egész nap… Az már kicsit sok a jóból. Többnyire meg is szegtem az ágynyugalomra vonatkozó előírásokat és délután már be - belógtam az órákra a többiek nem kis rosszallását kiváltva ezzel. Hát istenem, aki csodabogár az örökre csodabogár is marad, képtelen meghazudtolni önmagát.

Szabadidőm nagy részében az ablakpárkányon ücsörögve egy bögre forró barackos tea mellett, írással foglaltam el magam, épp ahogy már hosszú - hosszú évek óta mindig, valahányszor csak tehet. Igaz ugyan most nem a kis bőrkötéses könyvecskémbe firkálgattam tovább a történetemet, hanem levelet írtam a szüleimnek, Dottinek és Danielnek az első napomról. Tudom, hogy badarság, hisz nem vagyok már kicsi lány, mégis ugyanakkora lelkesedéssel meséltem az első itt töltött néhány órácskámról akár csak húsz évvel ezelőtt mikor a Teszlek Süveg beosztott és megkezdtem mágikus tanulmányaimat ugyanezen falak között. A Roxfort nem, hogy szinte, egyáltalán semmit sem változott, épp csak a diákok cserélődtek ki, s egy - néhány tanár. Az épület maga biztosan áll a helyén, melegséget, békességet árasztva magából, reményt, hogy míg idebent tartózkodik az ember lánya, nem eshet semmiféle bántódása még akkor sem, ha a kinti, zord világban tombol a háború, s emberek tucatjai esnek el időről - időre. A Roxfort túlélt vihart s háborút, állt, áll és örökké állni is fog, míg csak világ a világ. Hiszem, tudom, reménykedem ebben.

Miután zártam soraimat belebújtam a kabátomba és a bagolyházba igyekeztem, hogy egy kölcsön vett roxforti példánnyal haza juttassam a levelemet a szerető szülői házba. Egy szürke gyöngybagoly mellett határoztam végül, aki a lábára erősített picike gyűrű szerint a Tyberius névre hallgat, s akinek gondosan, háromszor is az orrára kötöttem a címet, az útvonalat mielőtt útjára bocsátottam volna. Tyberius okosan bólintott a szavaimra, csippent párat a csőrével majd határozott szárnycsapásokkal, néhány pillanattal később már el is tűnt a szemeim elől. Nem hiába, intelligens lény a bagoly, tud vigyázni magára és a rábízott küldeményekre. Mosolyogva csóváltam meg a fejemet majd elővéve a magammal hozott könyvemet a zsebemből olvasva indultam vissza a kastélyba.

Ott folytattam ahol tegnap este a film előtt abbahagytam, egy robbant érdekes résznél:
Elizabeth mohó kíváncsisággal bontotta fel a levelet, bár nem sok örömet várt tőle. Egyre jobban csodálkozva látta, hogy a borítékban két ív levélpapír van, sűrűn teleírva apró gyöngybetűkkel, s hogy a levél a borítólapon is folytatódik. Továbbsétált az úton, és belekezdett az olvasásba. A levél Rosingsban kelt, reggel nyolc órakor, és így hangzott:

Nem kell aggódnia, Miss Bennet, hogy e levélben újból kifejezem azt az érzelmet, vagy megismétlem az ajánlatot, melyet oly visszatetszőnek talált tegnap este. Nem azért írok, hogy gyötörjem Kegyedet, vagy megalázzam önmagam, s nem szólok azokról a vágyakról, amelyeket (mindkettőnk boldogsága érdekében) nem lehet elég hamar elfeledni. A fáradságot, melybe a levél megfogalmazása és elolvasása kerül, megtakaríthattam volna, ha jellemem nem kívánná, hogy én megírjam és Kegyed elolvassa. Meg kell tehát bocsátania, ha igényt merek tartani a figyelmére. Tudom, nem szívesen teszi, ha az érzelmeire hallgat - de én az igazságérzetéhez fordulok…


Mohó kíváncsisággal cikáztak égszínkék íriszeim a sorok között, s bár jól tudtam mit írt Mr. Darcy Elizabethnek mégis mintha csak először olvastam volna, oly izgalommal vártam és vártam a folytatást.
Tegnap este két igen különböző természetű, de korántsem egyenlő súlyú vádat emelt ellenem. Az egyik az, hogy Mr. Bingleyt elválasztottam az Ön nővérétől, tekintet nélkül érzelmeikre - a másik pedig, hogy különféle igények ellenére, semmibe véve a becsület és az emberiesség parancsát, megfosztottam Mr. Wickhamet egy jövedelmező állástól, és tönkretettem jövő kilátásait. Szándékosan és indokolatlanul eltaszítani magamtól gyermekkori játszótársamat, atyám dédelgetett kedvencét, egy fiatalembert, aki szinte teljesen a mi pártfogásunkra volt utalva, s akit úgy neveltek, hogy erre joggal számíthatott, olyan aljasság volna, hagy ezt nem lehet összehasonlítani két fiatal személy elválasztásával, akiknek vonzalma mindössze néhány hét alatt fejlődhetett ki. Remélem, a jövőben mentes leszek a szigorú szemrehányásoktól, amelyeket tegnap este oly bőkezűen szórt reám mindkét ügy miatt, ha elolvassa az itt következő beszámolót tetteimről és azok indokairól. S ha ebben a magyarázatban, amellyel önmagamnak tartozom kénytelen vagyok olyan érzésekről is számot adni, amelyek sérthetik az Ön érzéseit, csak annyit mondhatok, hogy sajnálattal teszem. Engednem kell a kényszerűségnek, s minden további mentegetőzés nevetséges volna. - ez az… az egyik legizgalmasabb rész. Lizzy most tudja meg mekkora marha volt. Te jó ég… és ekkor paff…

A könyv egy szempillantás alatt repült ki a kezemből s zuhant egyenesen a padlóra akár csak a gazdája, akit valami neki futó, erős illető taszított a földre. Vagy, hogy ne legyek ennyire finom és nőies: egy dúvad marha fellökött! Szerencsére a fejemet nem vertem be ám a bokám csúnyán alám fordult éppen ezért sziszegve húztam ki magam alól, és vetettem neki a hátamat a falnak. Az igazat megvallva számítottam valami bocsánatkérés félére, amire aztán egy barátságos mosollyal ráztam volna meg a fejemet és nyugtattam, volna meg az illető gyermeket, hogy nincsen semmi baj, ám a dolog másképp alakult. Az első megérzésem nem csalt, valóban egy dúvad marha lökött fel, akinek aztán még volt kép a bőrén… vagyis basszus miket is gondolok… volt bőr a képén rám förmednie. Diáknak néz és még én, nem figyelek??? Hol él ez??
- Na ide figyeljen maga barom! - pattantam fel ám abban a pillanatban a bokámba hasított az éles fájdalom, ami hamar újra ülésre késztetett. Engedelmeskedtem hát és a lépcsőre ülve, folytattam.
- Még maga torkol le engem? Eszeveszett idióta! Rohangászik itt, mint egy őrült, oda se néz, merre megy! És ha egy védtelen kis diákot lök fel? Akkor is így viselkedik? - kicsi a bors de erős, most pedig alaposan felhúztam magam. Igaz, hogy én is olvastam de mindig fel - felpillantottam nehogy kellemetlenséget okozzak valakinek. Erre mit tesz isten, jön Forrest Gump és miatta elvágódom, mint valami idióta.
- Ne csak álljon ott, maga férfinem büszkesége, legalább segítsen fel, ha már egyszer látja, hogy egyedül nem boldogulok. Vagy tényleg kiveszett volna a férfiakból az udvariasság? - vettem fel a könyvemet s válaszát meg sem várva inkább a korlátba kapaszkodva kíséreltem meg ismét felállni.
- Tudja mit? Menjen innen! Az ég irgalmazzon, nehogy hozzám érjen! Más sem hiányzik, mint egy cuki kis combnyaktörés vagy agyrázkódás. Magának is jó napot és további szép estét. - legyintettem felé majd ugráltam egy párat fél lábon felmérve eljutok e így a gyengélkedőre. Rohadt dolog a magas sarkú cipő ilyenkor. A franc essen bele…


Outfit: Shani épp ebben puffog. - Notes: EmbarassedEmbarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz és Víz - Shannon & Tyrius    Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeSzer. Aug. 28, 2013 7:35 am

Hideg tekintettel végig bámultam, amint szitkozódik, majd pár másodperc hallgatás után megtoldottam mondanivalómat egy „Elnézését kérem”mel. A nő vonásai nem eresztettek a mérges ráncokból, ami azt illeti, nem is lepett meg. Az imént löktem fel, és néztem végig, hogy felkapkodja a kezéből kiejtett holmiját. Valósággal szégyelltem magamat, és a helyzet hirtelenségében még a pár perccel ezelőtt tomboló idegességem is elillant. Sietősen a toporgó nő mellé léptem, és az elgyöngült bokájára néztem.
- Tényleg, sajnálom… Elnézését kérem, én nem figyeltem. – habogtam, miközben tekintetem elveszett a hölgy gyönyörű mélykék szemében, és végigfutott az egyenes, hosszú, szőke tincseken, melyek ráborultak törékeny, kabátja fedte vállaira. Gyöngéden nyúltam a nő karja felé.
- Ha nem veszi tolakodásnak, kérem, igazán sajnálom az imént történteket, hadd segítsek eljutnia a gyöngélkedőig. – mondtam, ezúttal már összeszedetten. Talán kiülhetett az arcomra a hirtelen zavarodottság, és a megbánás árnyéka. Pillantásaim elnyúltak, hosszan pásztáztam a nő tökéletes, finom vonásait. Még a mostani mérges, leteremtő tekintete mellett is látszott arcának puhasága, és barátságossága. Lélegzetemet visszafogva kaptam el hirtelen a fejemet. Odabenn súlyos fájdalom nyilallt. Emily arca jelent meg előttem. Hallottam a kacaját, láttam, éreztem a mosolyát, szívének lüktetését, szemeinek igéző pillantását, melybe akkor oly mélyre süllyedt, s belefulladt a szerelmem. Hiszek az első pillanatokban. Hiszek abban, hogy létezik az a kisugárzás, ami azt kiáltja, engem válassz, én vagyok az, akit akarsz. Zavartan meredtem magam elé, miközben kezem gyöngéden a nő karjához ért. Szemem sarkából ismételten a hölgyre figyeltem. Szögletes mosollyal leplezve pillanatnyi fájdalmamat fordultam végül felé, és bal kezemet nyújtottam neki.
- Tyrius Aepius Reximo, sötét varázslatok kivédése professzor, és a Hollóhát házvezető tanára. – mutatkoztam be, hogyha már egyszer felborítottam ezt a szerencsétlen nőt, tudja, hogy kire kell panaszt tennie, ha az igazgatóval beszédbe elegyedne. A hölgyemény zavartan bámulta a bal kezemet, én pedig a kellemetlenségeket elkerülve igencsak béna magyarázkodásba kezdtem…
- A jobb kezemet nem nyújthatom… Mert az… egészen egyszerűen, nincs. – mormogtam, és már előre kellemetlenül éreztem magamat. Senki meg nem mondaná, hogy jobb kezem csonkolt, csak akkor, ha valaki hosszú időn keresztül figyelné, jönne rá, hogy nem mozdítom, ezért nagy valószínűséggel mű testrész lehet. A kesztyű fedésében azonban hiányosságom kiléte mindaddig biztonságban volt, amíg kezet nem kellett nyújtani valakinek… Mit ad isten…
Vissza az elejére Go down
Shannon Doyle
adult
adult
Shannon Doyle


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2013. Aug. 17.

Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz és Víz - Shannon & Tyrius    Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeSzer. Aug. 28, 2013 3:32 pm




Az első néhány megtett ugrólépésem után kénytelen - kelletlen kellett belátnom néhány dolgot. Először is, a magas sarkú cipőben való ugrabugra felér egy kész kínzással. Nem csak, hogy nehézkes ám, de a tériszonyomnak sem tesz különösebben jót minden pillanatban attól rettegni, mikor vágódom el és zuhanok ismét a padlóra. Másodszor… talán ha le is venném a cipőmet, akkor is bénán menne a szökdécselés, régen voltam már ugyanis kislány, aki ugróiskolával múlatta az időt kint a szabadban. Persze állítólag olyan, mint a biciklizés, nem lehet elfelejteni, de nem pont ma állnék neki tesztelni az elméletet a gyakorlatban is. Ráadásul igen csak hülyén mutatnék, jót mulatna rajtam a sok diák, ami az első munkanapomon pont nem hiányzik. Konklúzió: Kénytelen vagyok elfogadni a férfi segítségét még akkor is, ha oly nehezemre esik. Nincs más választásom.
- Hát… alighanem el kell fogadjam a felajánlását mivel tetszik vagy sem, egyedül nem boldogulok. De biztosíthatom afelől kedves uram, hogy nem szívesen teszem és… Mindegy, felejtse el! - ugyan mi értelme kötözködni? Egyszerűen csak jussunk vissza a gyengélkedőre, ott készítek magamnak valami bájitalt, néhány óra múlva pedig kutya bajom sem lesz, és csak a meggyűrődött könyvlapok emlékeztetnek majd erre a kellemetlen találkozásra semmi más. Jippi, szép kis első nap. Bár… ki tudja, lehet ez volt a kötelező beavatás, és innentől már csak jobban alakulhatnak a dolgok. Gyerünk, legyünk pozitívak.

- Tyrius Aepius Reximo - ismételtem el a férfi nevét elgondolkodva, mivel egyszer csak olyan különös érzés lett úrrá felettem. Mintha már hallottam volna ezt a nevet valahol. De vajon hol, és mikor? Diákéveim alatt a Roxfortban? Nem… az talán még rémlene is. Gyógyítóképző? Nem, biztos, hogy nem, hiszen elmondta, hogy sötét varázslatok kivédését oktat. Hmm - hmm… mi jöhet még szóba? Apa ismerősei közül esetleg valaki? Munkatárs? Esküdni mernék, hogy a Reximo nevet már hallottam valahol és nem, nem a mai nap folyamán a gyengélkedőn. Na mindegy majd csak eszembe jut, ha pedig mégsem majd óvatosan rákérdezek a dologra. Ki tudja, lehet, hogy én tévedtem és sosem hallottam még róla azelőtt.
- Izé… - olyannyira elmerültem a gondolataim között, hogy mikor a férfi a bal kezét nyújtotta felém, némiképp csodálkozva pislogtam rá. Nem is kellett, hogy megszólaljak egyből magyarázatba is kezdett arról, miért nem a jobbat nyújtotta, ahogyan azt szokás. Ííí… észre sem vettem, hogy valami baj van, így pedig elég kínos a szitu. Szerencsétlen pasi…
- Ó, sajnálom. - motyogtam fülig vörösödve, majd ügyeskedve kezet fogtam vele.
- Shannon Florance Doyle, frissen feldöntött, első napos ápolónő és iskolapszichológus. - próbáltam meg oldani a helyzetet egy apró, viccesnek szánt bemutatkozással.
- Szóval a gázolóm nevét már tudom, így a rendszámára nincs is szükségem. Vigyázzon professzor úr, még egy kihágás és bevonatom a jogosítványát. - igyekeztem szigorú képet vágni, de valahogy nem akart összejönni. Remélem érti a humort, és nem olyan mint a legtöbb idősebb varázsló akinek még csak fogalma sincs a mugli közlekedésről.

- Nos akkor indulhatunk? - érdeklődtem halkan, mivel ha igazán őszinte akarok lenni el kell, hogy ismerjem kezdek fázni, és már nagyon jól esne a befűtött szobában leülni egy kicsit. Amennyiben pozitív választ kaptam belekaroltam a férfiba és szépen, lassan el is indultam, cseppet sántítva.
- Mondja… alapvetően is így szokott közlekedni a folyosókon, vagy ez csak kivételes eset volt? Csak, hogy tudjam, szükséges e fényvisszaverő, UV - s mellényt beszereznem a koccanások elkerülése végett, vagy megnyugodhatok, hogy amúgy biztonságban vagyok. - tudom olcsó poén, de nem hagyhattam ki.


Outfit: Shani épp ebben puffog. - Notes: Hajnali agymenés 2.0 Embarassed Embarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz és Víz - Shannon & Tyrius    Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimePént. Aug. 30, 2013 10:30 pm

Felvontam a nő nevét hallván, és kétségbeesetten kutattam az emlékezetem szürkeállományában. Valahonnét mintha már felcsendült volna ez a név… Az ilyen alkalmakkor persze nem kísértenek az emlékek, és nem törnek fel gejzírként, ellepve rettegéssel a fejemet, csupán a fehér semmiség kavarog odabenn, ködös foszlányokra bomolva. Újabb rejtély, aminek a feltárásán ismételten csak fel fogom húzni magamat, és a végén még fellökök még egy ilyen csinos hölgyet. Mikor előkerült a már jól megszokott „balkéz szituáció” egyből elfelhősödött a tekintetem. Nem kedveltem, amikor valaki szánakozva nézett rám, vagy megsajnált. Történt, ami történt, engem már nem is zavar. Eleinte bajlódtam csupán, hogy átszoktassam magamat a balkezességre, de már úgy írok, varázslok és eszek vele, mintha csak ez lenne az ügyesebbik kezem. Teljes életet élek így is. Persze némiképpen örültem, hogy Shannon kissé zavarba jött, és kissé feloldódott köztünk a jég. Csökkentve kellemetlen érzését, derűs, őszinte mosollyal reagáltam a mugli hasonlatra, s miután a nő belém karolt, kérdésére biccentettem, és elindultunk a folyosón, a gyengélkedő felé.
- Nem, - mosolyodtam el – alapvetően nem ez a bevett közlekedési mód. Csupán egy igazán idegesítő, problémás diákkal akadt egy kisebb összezörrenésem, és ez már az utolsó csepp volta pohárban, azért vakultam meg így. Tényleg, kérem, ne haragudjon, nagyon kellemetlenül érzem magamat. – mondtam, miközben lépteink kopogó zaja betöltötte a már kiürült folyosót. A diákok szinte egy pillanat lefolyása alatt elszivárogtak a termek elől, elkezdődtek az órák, mi pedig kettesben maradtunk, a hatalmas, vastag kőoszlopok között. Tekintetem a nő arcán pihentettem, beleveszve az angyali vonások puha ölelésébe. Valahogyan én magam is ellágyultam, és végtelen melegség töltött el, ahogyan belém karolva elhaladtunk a falra szegezett képsorok előtt, irányt változtatva pedig a sötét varázslatok kivédése teremmel szembeni óriási mozaikablakok előtt. Akarva-akaratlanul kaptam fel a fejemet, ezekre a művi kincsekre, melyek a négy alapítót ábrázolták. Az őszi nap gyöngéd, aranyló sugarai, halvány mosolyt varázsoltak a varázslók arcára, lélegzetelállító, arany fénnyel megtöltve a folyosó ezen részét.
-Ne haragudjon, de bátorkodnék feltenni egy kérdést. – szúrtam közbe a csendbe, és lépteim lelassultak, ezzel a nőt is lassításra bírva. Régóta foglalkoztatott már az üvegek „viselkedése”… Vajon csak én látom, vagy más is úgy véli, hogy a négy alapító arca a napszaktól függően változik.
- Maga milyennek látja az arcukat? – kérdeztem, és a kielégítő válasz reményében pillantottam Shannonra. Őszintén, fogalmam sincs, milyen választ vártam. Reméltem, hogy azért nem néz teljesen bolondnak, hogy ilyen kérdésekkel bombázom, de már rettentően fúrta az oldalamat a megoldás. A festett varázslók arca boldognak látszott. Nem tudom honnan, hiszen vonásaik alig értek el az estitől, de mégis, valahogy puhábban, gyengédebben, pajkosabban bámulták most az eléjük építet kőfalat, a folyosó túloldalán.
- És hogyhogy az ápolás mellett döntött? No meg a pszichológia… - tettem hozzá, és érdeklődően néztem beszélgetőpartneremre. Amennyiben választ adott minden kérdésemre, lépteink ismételten fölocsúdtak, és eltűntünk a folyosó aranyló fényéből, át a mindennapos lét közönyös világába, úton a gyengélkedő felé.
Vissza az elejére Go down
Shannon Doyle
adult
adult
Shannon Doyle


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2013. Aug. 17.

Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz és Víz - Shannon & Tyrius    Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeSzomb. Aug. 31, 2013 9:55 am




- Hazudnék, ha azt mondanám most aztán sikerült maradéktalanul megnyugtatnia, lévén az év még csak most kezdődött, ki tudja hány elvetemült diák fogja még próbára tenni az Ön idegeit professzor úr. - sóhajtottam fájdalmasan, ám az ajkaim szegletében már ott bujkált egy apró, kedves mosoly.
- Tudja mit? Kössünk alkut. Abban az esetben hajlandó vagyok túltenni magamat a történteken, és megbocsátani Önnek, amennyiben a szavát adja nekem, hogy a legközelebbi alkalommal amikor egy diákjának sikerül ismét kihúznia Önnél a gyufát, küld nekem egy baglyot azzal az üzenettel, hogy: „Vörös riadó”. Akkor tudni fogom, hogy egy darabig jobban járok, ha ki sem teszem a lábamat a gyengélkedőről, megőrizve ezzel a testi épségemet, ráadásul felkészülhetek arra is, hátha fellökdösött diákok árasztják el hirtelen a gyengélkedőt. Lesz kéznél kötszer, és csontforrasztó tea. - szurkálódtam egy kicsit, ám a tekintetem világosan elárulta, hogy már réges - rég nem haragszom a férfira. Csak hát, na… ha egyszer a helyzet adja magát, hülye lennék nem lecsapni a labdát, nincs igazam?
- Nos mit mond professzor, megegyeztünk? - érdeklődtem, miközben a diákok szépen lassan elfoglalták helyeiket a tantermekben. A folyosó hamarosan kiürült, mi pedig kettesben maradtunk egykori iskolám szürke falai között. Milyen más végigsétálni így az ismerős utakon, mikor már nem kell ügyelnem arra, hogy el ne késsek SVK - ról, bűbájtanról, vagy valamely más óráról, melyet egy - egy szigorú, mogorva professzor tanít nekem. Most már nem kell mentegetőznöm, ha órakezdés után barangolok erre - arra, nem kell sietnem, házit írnom vagy dolgozattól rettegnem. Felnőttem, még ha ezt olykor nehezemre esik is beismerni önmagamnak, most már egészen másfajta kötelezettségeim, félnivalóim vannak. Már nem Friccs a legnagyobb problémám úgy, mint néhány évvel ezelőtt, mikor még rendszeresen bajba kerültem miatta, és hülye macskája miatt, már nem egy kis büntetőmunka lebeg a fejem felett, ha hibázom, hanem szellemek. A kisfiúé, akit nem tudtam megmenteni, a nénié, aki természetes úton, végelgyengülésben hunyt el, vagy a kviddicsezőé, akivel nekem kellett közölni, hogy többé már nem játszhat. Néhány év leforgása alatt oly sok minden változott körülöttem, egyedül a Roxfort maradt olyan, mint régen. Ugyan az… de mégis más. Tiszta paradoxon.

Ahogy elhaladtunk az alapítókat ábrázoló színes mozaikablak előtt, a partnerem egyszer csak megállt, majd kérdőn pillantott felém.
- Persze, kérdezzen csak bátran. - bólintottam, majd mikor Reximo nekem szegezte az Őt foglalkoztató kérdést, néhány percig eltűnődtem magamban. Csendesen méregettem a négy alakot, az arcukat melyeken az őszi nap sugarai vissza - visszatükröződtek, majd halkan, elmerengve szólaltam meg.
- Elsőre azt mondanám, jókedvükben ábrázolták őket. A tekintetük meleg, barátságos, mégis kellően határozott, valami megmagyarázhatatlan oknál fogva erőt, biztonságérzetet adnak számomra. Ha most először látnám ezt az ablakot, úgy vélekednék, hogy a készítője nagyon tisztelte mind a nagy alapítót, azért ábrázolta így őket, ám mivel már kicsi koromban is volt hozzájuk szerencsém… - haraptam el a mondatot majd óvatosan a szemközti falnak támaszkova, elengedve a férfi karját folytattam.
- Ha nem néz bolondnak, megosztok magával egy kis titkot. Sok féle hiedelem kering erről az ablakról, olyanok, hogy napszaktól, évszaktól, házállástól, holdállástól, rendszertől, igazgatótól, tanároktól függően változtatják a rajta szereplő alakok a vonásaikat, ám én gyermekfejjel egészen másfajta következtetésre jutottam. Persze lehet, hogy az aktuális lelkiismeretem kivetülése volt csupán, azért hittem, hogy a képek folyton - folyvást változnak de, mintha már láttam volna őket szomorúan, csalódottan, mérgesen, boldogan, komolyan, vagy büszkén pillantóan. - vontam meg a vállam.
- Azért tartom fenn a tévedés lehetőségét, és azt, hogy pusztán a lelkiismeretem aktuális állása játszadozott a képzeletemmel mivel valahogy mindig akkor változtak a figurák, ha történt velem valami. Amikor rossz fát tettem a tűzre és McGalagony megírta Ferrarséknak, hogy rossz kislány voltam, az alakok mindig szomorúan néztek le rám, olykor csalódottan, ha a prefektusi jelvényemre hoztam így vagy úgy, de szégyent. Mikor az RBF vizsgáim alkalmával féltem az eredménytől és itt gubbasztottam ezen a folyosón a képek reménnyel töltöttek el, biztatónak láttam a pillantásukat. Éjszakai kóborlásaim során mindig komoly tekintettel fordultak felém mégis megmertem volna esküdni, hogy az ajkuk szegletében ott bujkált egy parányi, pajkos mosoly. Mikor pedig letettem a R.A.V.A.SZ vizsgáimat és boldogan ugrándoztam a folyosókon úgy tűnt, büszkén mosolyognak rám. Szóval az én teóriám az, hogy a képek mindig az őket figyelő személyek lelki állapota, hangulata szerint változtatják vonásaikat. Persze újra hangsúlyozom, ez pusztán saját vélemény, elképzelhető, hogy tévedek és más a magyarázat.

Néhány pillanatig csak álltam, álldogáltam csendesen, majd az újabb kérdést meghallva megingattam egy picit a fejemet.
- Miért ne? - mosolyodtam el halványan, majd ismét Reximo mellé sántikáltam.
- Igazából már első éves korom óta tudtam, hogy ha felnövök, szeretnék majd segíteni az embereken, ám akkor még fogalmam sem volt arról hogyan is tehetném ezt meg. Mármint persze voltak gondolataim arról, hogy lehetnék mondjuk auror, aki üldözi a rossz embereket, ám azután elvetettem, mivel rájöttem, hogy a rossz, a gonosz elég relatív jelzők, ki dönthetné el, ki ítélkezhetne mások felett és indulhatna az üldözésükre? Az éremnek úgy vélem ebben a kérdésben nem csak két oldala van, vagy ha így pontosabb nem csak fekete és fehér színek közül válogathatunk, akad a palettán szürke is. A lelkiismeretem nem bírta volna ki, ha végül emellett a pálya mellett teszem le a voksom. Törtem hát a fejemet tovább. Minisztériumi pálya… teli korrupcióval, gyenge jellemű emberekkel, sumákolásokkal… valahogy ez sem az én világom. Hiába lehetne csodákat tenni a politikai pályán belül, ahhoz megfelelő emberek szükségesek, én pedig nem éreztem magam annak. És valahogy most sem. Egyedül azt tudtam, hogy mindenképpen segíteni szeretnék, végül pedig, hosszas tűnődés után egyszer csak szöget ütött a fejemben a gyógyítás. Az egyetlen pálya ahol valóban segíteni lehet az embereken, visszaadni az egészségüket, megmenteni, jobbá tenni az életüket. Mikor itt végeztem a gyógyítóképzőn tanultam tovább, ám a Mungóban jobbnak láttam, ha megmaradok ápolónőnek, nem török gyógyítói babérokra. Úgy éreztem az már nagyobb felelősséggel járna, és hát… lássuk be sem az, sem pedig a rengeteg papírmunka nem hangzott túl kecsegtetően a számomra. Így hát megmaradtam a nővérségnél. Öt éven át töltöttem be ezt a posztot a Mungóban ám azután…. - sötétedett el a pillantásom ahogy átfutottak elmémen a múlt fájó emlékképei.
- Khm… nos, másfajta kihívásokra vágytam… - szólaltam meg egy - két perccel később rögvest azután, hogy sikerült rendeznem a vonásaimat.
- Kitanultam a pszichológiát is, hogy ne csak a test de a lélek gyógyulását is képes legyek elősegíteni, azután kapva kaptam McGalagony felkérésén, és ide jöttem. Nem valami izgalmas történet, egyszerűen csak próbálgatom a szárnyaimat, és keresem a megfelelő helyet ahol megtalálhatom a boldogságomat, a stabil helyemet. - karoltam bele ismét a férfiba majd tovább indultunk a gyengélkedő felé.

- Viszont… ha már így kifaggatott, akkor most maga jön. - szólaltam meg néhány perccel később halkan mégis kíváncsiságtól fénylő tekintettel.
- Ön milyennek látta az alapítók arcát? Melyik hiedelem áll önhöz a legközelebb a felsoroltak közül? Esetleg van saját teóriája? - kíváncsiskodtam, majd amennyiben választ kaptam a kérdéseimre, folytattam.
- És hogyhogy a professzorság mellett döntött? Ráadásul sötét varázslatok kivédése… - próbáltam meg utánozni kissé az Ő hangsúlyát, ahogy az imént engem faggatott. Jól van na, rossz kislány vagyok, lehet kövezni.


Outfit: Shani épp ebben puffog. - Notes: Embarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz és Víz - Shannon & Tyrius    Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeVas. Szept. 01, 2013 12:59 am

Eltűnődve bámultam magam elé, s a barátságos szurkálódást hallva, fátyolos mosoly libbent az arcomra.
- Vörös riadó. ismételtem Shannon szavait, s miután kimondtam, elvigyorodtam. Kellemesen éreztem magamat a hölgy társaságában, igazán nyugtató volt a jelenléte. Valami oknál fogva édeskés melegség töltött el, folyamatosan olvasztva a csaknem húsz éves folytonosan keményedő vastag jégtáblákat az arcomról.
- Megegyeztünk. – jegyeztem meg amolyan tréfálkozó hangnemmel, és kezet ráztam a nővel, -természetesen- bal kézzel. Most igazán jól jött, hogy elmaradt az órám, az égvilágon semmiért sem hagynám itt az első napos ápolónőt, és iskolapszichológust. És mint azt tudjuk, a késés nem az én műfajom… Borongó tekintettel vizslattam az éppen boldognak tűnő alapítók tekintetét, miközben a nő hosszasan mesélni kezdett. A hangja, akár egy angyalé, süvített át a lecsendesült falak között, s fülemen át, egyenesen tajtékzó lelkemet találta el. Miután befejezte mondandóját, csupán egy következő kérdést tettem fel. Hallani akartam a beszédét, kikapcsolni odabenn, és csak ringani. Olyan érzés volt, mintha egy könnyű csónakban feküdtem volna, s Shannon hangja lett volna minden egyes pajkos hullám, ami altatóan, ringatóan riszálta volna hajóm alját, s benne elfáradt, pihenő testemet. Ez a hölgy, maga volt a szentlélek. A szerénység, a kedvesség és az önzetlenség egyaránt tombolt benne, azon tulajdonságok, melyeket szemének halvány pislákolása már az első tekintetnél elárult. Különösképpen elgondolkodtatóan vélekedett az aurori pályáról, illetve a jó, és a rossz elméletéről. Ugyan nem teljesen ugyan azt a nézetet képviseltük e téren, de abban, hogy a természet, tehát hogy valaki jó, vagy valaki rossz, valakinek jó tulajdonságai, vagy rossz tulajdonságai vannak, teljesen relatív, és csupán nézőpontok kérdése. Hiszen a halálfalók által képviselt „gonosz” oldal, az ő szemszögükből a „jó” oldal, s csupán a társadalom által megítélt normák azok, amik beskatulyázzák az embert az egyik oldalra. Hiába, ami itthon tiszteletlenség, az Japánban az etikett része… Lásd az étkezés utáni hangos böfögés. Tovább hallgatván Shannon karriertörténetének rövid beszámolóját, mondata végére érve tekintete elborult, akárcsak az enyém szokott, ha kínzó emlékek armadája ágyúzza szürkeállományom gyönge falait. Jobbnak láttam nem rákérdezni az igazságra, hiszen ha szerette volna az orromra kötni a problémát, megtette volna. Lassan, szememet behunyva bólintottam, jelezvén, tudomásul vettem, és felfogtam a történetét. Az én köröm következett… Hirtelen értem csak észhez, az elvarázsolt világomból, melyet a nő emelt körém, s csak pár másodperc „sóhajszünet” után kezdtem.
- Nos… Itt létem óta, minden éjjel sétákat teszek, és már az idejét sem számolom, mióta figyelem ezeket az ablakfestményeket. Én úgy vettem észre, ez napszaktól, időjárástól függően változik… De most hogy így említette az ön elméletét… Mi ne mondjak, elgondolkodtató. – fűztem hozzá, összeszorított szemekkel vizslatva, éppen Godrik arcát. Boldognak látszott. Vonásai lágyak, és puhák voltak, a szakálla alatt pedig, mintha apró, bíztató mosoly tűnődött volna.
- A Roxfort elvégzése után belevágtam a fejszémet az aurorságba, ami azt illeti, tíz év után ki is csorbult… - tettem hozzá hűvösen, kezemre pillantva.
- Persze semmi sajnálkozás… Balesetek előfordulnak. – morogtam, nehogy azt feltételezze rólam, sajnáltatni próbálom magamat.
- Aztán, a sérülésem után, no meg száz és száz halálfaló arcának emléke után, mondhatni hosszú pályafutás után leálltam a munkával. Sem a testem, sem a lelkiismeretem nem bírta tovább, s úgy véltem, jobb, ha még azelőtt visszavonulok, minthogy valami szerencsés végleg a padlóra küld. – mondtam, s körbepillantottam a folyosón.
- Ez a hely, a Roxfort, ez meg mindig is önmaga marad. Mindegy milyen háború dúl odakinn, ez a kastély megőrzi a maga hűvös békességét, ami ennyi év után, talán rám is átragadt… - fejeztem be rövid időre, és gondolataim elkalandoztak.
- Sokáig nem mertem beismerni a saját hibáimat… Aztán egy rendkívül kedves tanítványom segített ráébreszteni a keserű valóságra. – nevettem el magamat, és a hölgybe karolván folytattuk az utunkat a gyengélkedő felé.
- Bevallom, szeretek tanítani. Ugyan elég gyenge az idegzetem, és talán-talán a módszereim sem éppen a legliberálisabbak, de azért igyekszem fejlődni… Sajnálom ha esetleg untatom… - fűztem hozzá, Shannon arcára pillantva, s tovább vezettem a végtelenbe nyúló folyosón… Ó, bárcsak végtelen volna!
Vissza az elejére Go down
Shannon Doyle
adult
adult
Shannon Doyle


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2013. Aug. 17.

Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz és Víz - Shannon & Tyrius    Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeVas. Szept. 01, 2013 2:51 pm




- Cseppet sem untat erről biztosíthatom. - mosolyodtam el halványan, miközben minden igyekezetemmel azon voltam, hogy tovaűzzem elmémből a sötét, fájó emlékeket, kínzó gondolatokat. Arról volt szó, azt ígértem a szüleimnek, hogy ha elfogadom McGalagony ajánlatát, tiszta lappal indítok a Roxfortban, elfelejtek mindent, amit azelőtt a Mungóban történt velem, és végre megbocsátok önmagamnak akár csak a kisfiú szülei, akik rögtön másnap beszélni akartak velem mihelyst meghallották mennyire a szívemre vettem a kisfiuk halálát. Letörtek voltak, sajgott a szívük, akár a lelkük, mégis fontosnak tartották, hogy elmondják nekem, cseppet sem hibáztatnak, sőt inkább hálásak nekem. Hallották, hogy mindent megpróbáltam, hogy elkövettem minden tőlem telhetőt, sőt talán még többet is, nem adtam fel azonnal, s mondtam a le a gyermekükről. Küzdöttem, mégis elbuktam, ezt pedig velük ellentétben képtelen voltam elnézni magamnak. Haragudtam, őrjöngtem, tomboltam, magamat okoltam, hiszen ha többet, még annál is többet teszek… ha erőlködöm, ha próbálkozom… talán… talán…
- Idővel minden ember fejlődik professzor úr. Ön is… én is… a diákjai is. Talán nem ma, sőt talán nem is holnap, vagy az elkövetkezendő néhány hétben, de higgye el, a módszerei végül meghozzák gyümölcseiket, s ahogyan majd a növendékei is fejlődni fognak… magát is úgy alakítja, formálgatja majd a tanítványa. Ez a dolog nincs korhoz kötve, ahogy pedig öregszünk, hiába is hisszük, hogy bölcsek vagyunk, hogy már oly sok mindent tudunk, mindig lesz számunkra új a nap alatt, mindig lesznek hibáink, hiányosságaink, melyek korrigálásra szorulnak. Ez a természet rendje. - tűnődtem el hangosan, mégis oly halkan, hogy a hangom szinte már suttogásig halkult.
- Minden emberben ott lapul még a gyermek, mélyen eltemetve a felnőtt gondolatok alá, aki várja, hogy vezessék, tanítsák, alakítsák. - hajtottam le a fejemet.
- Vagy megmentsék önmagától… - súgtam oly halkan, hogy talán már nem is értette. Talán nem is neki szántam, magamnak meséltem, vagy az emlékek kiváltotta sok zavarta össze az elmémet… nem tudnám megmondani. Mire észbe kaptam, már a gyengélkedő ajtaja előtt álltunk, a kezem pedig gépiesen csúszott a kilincsre.

- Ha már… volt szíves eddig elkísérni meghívnám egy csésze teára. Madam Pomfrey kiugrott valahová, Ursula pedig szunyókál, így egy darabig egyedül kellene ücsörögnöm, ez pedig nem valami felemelő gondolat. - de vajon miért nem? Hisz végre volna egy kis időm folytatni az olvasást vagy a történetem írását, miért nem szeretnék most mégsem egyedül maradni? Mitől félek annyira? Na persze… buta kérdés, hisz a válasz oly egyszerű. Az emlékektől, azoktól rettegek. Félő, hogy ha magamra maradnék, újra elárasztanák az elmémet, s szépen lassacskán a tébolyba kergetnének. Nem vagyok elég erős… most nem… Nem tudnám felvenni velük a harcot.
- Van egy olyan érzésem, hogy én megmaradok a fájdalomcsillapító bájitalnál… de Önnek attól még főzhetek egy kamilla, vagy épp csipkebogyó teát. Talán más is akad, ha alaposabban szétnézek… - nyomtam le beszéd közben a kilincset miközben újra eleresztettem a férfi karját, majd óvatosan benyitva az előszobába, szépen lassan elkezdtem kibújni a kabátomból, a sálamból és a sapkámból.
- Idebent sokkal melegebb van. - biztattam, hátha esetleg megpróbálna lelécelni, majd egy kicsit összeborzoltam a tincseimet. Máris sokkal jobb. Sosem szerettem a sapkákat, de hát ilyen hidegben kénytelen vagyok viselni, nehogy megfájduljon a fülem. Felakasztottam a ruhadarabokat a legközelebbi fogasra, a könyvet pedig az asztalra csúsztattam.
- Nos… lássuk csak…

A bájitalos szekrényhez sántikáltam, majd rövidke kutatás után, végül meg is találtam a számomra kellő fiolát. Óvatosan szabadítottam meg azt a kupakjától, és egyetlen hajtásra ki is ittam a tartalmát.
- Már csak néhány pillanat és minden rendben lesz. - mosolyodtam el, azután a teásdobozban kezdtem nézelődni.
- Hmm… van itt citromos, csipkebogyós, barackos, narancsos, cseresznyés, fahéjas almás, szilvás, fekete tea… - olvasgattam a feliratokat.
- Szóljon, ha valamelyik megfelelne… - pislogtam fel kérdőn. Amennyiben megfelelő választ kaptam, már hozzá is láttam a tea elkészítésének. Feltettem egy kanna vizet forrni, majd míg várakoztam, az egyik közeli székre ültem.
- Tudom, hogy varázslattal egyszerűbb lenne… de megszoktam már, hogy hagyományosan készítem. Hiába minden, így tanították tizenegy éven keresztül, később pedig… Ferrarsék nem bolygatták… nekik is így csináltam. - ez ma úgy látszik egy ilyen nap… rengeteg emlék tér vissza a múlt homályából.
- Mondja… - szólaltam meg néhány perccel később, csak úgy, szórakozottan elmerengve. - Ön látott már filmeket? Úgy értem mugli filmeket… régieket… fekete - fehéreket?


Outfit: Shani épp ebben puffog. - Notes: Bocsánat, hogy most csak ennyire futotta Embarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz és Víz - Shannon & Tyrius    Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeHétf. Szept. 02, 2013 7:04 am

Csupán mély bólintással kísértem a fiatal hölgy eszmefuttatását, s valóban elgondolkodtatott a gondolatmenete. Elborongott tekintetet futtattam végig a messze véget nem érő folyosó mészkőfalain, s pillanatok vesztek az éterbe, míg kutattam önmagamban azt a bizonyos „gyermeket”. Csupán régi emlékek hada szegezett szigonyt, összeroskadt mellkasom vérző, sértett hártyájára, melyből egyszer egy nő kitépte a benne dobogó szívet, s magával rántotta azt a halálba. Lépteink koppanása abbamaradt, mikor is, az –egyébként- nem csak okos, de elképesztően arcátlanul vonzó hölgyemény teára invitált. Valahol még fuldokoltam saját gondolataimtól, s csupán gépiesen követtem Shannon mozdulatait, majd egy szimpatikusnak ítélt fotelben helyet foglaltam. A gyengélkedő persze egyből a frissen elvarrt emlékeket juttatta eszembe. Első „élményem” Denderával… Történt, ami történt. Csöppet elborzadva tekintettem most arra az ágyra, ahol alig egy hónapja még ő feküdt. Elég komolyan rám ijesztett a helyzet, azt meg kellett hagynom. Eltorzult mimikával húztam el a tekintetemet, és hálát adtam Merlinnek, hogy nem kell most ugyan azt átélnem. Helyette egy földre szállt angyallal tartok teadélutánt. Nos, úgy vélem, aligha akad bármi más, amit ennél jobban kedvelne az ember. Miközben a hölgy felsorolta a teakészletet, vajmi remény volt csupán, hogy akad köztük gyömbérgyökér, és mandragórahajtás keverék… Hiába, unalmas, álmatlanul végigvirrasztott éjszakáim során, átnyálaztam pár olyan könyvet, és lexikont, melyek olyan recepteket tartalmaztak, amik vagy túl drágák, vagy csak egész egyszerűen nem elterjedtek a mai orvostudományban. Ilyen volt ez a nyugtatótea is.
- Köszönöm, a kamilla teljesen megfelel, igazán lekötelez. – mondtam, bágyadt arcomra halvány mosolyt festve.
- Jómagam is a hagyományos, mugli módon készítem a teámat. Több illatot ereszt. – bólintottam, és a nő gyönyörű szemeibe öleltem saját, kék tekintetemet.
- A kamilla illata is nagyszerű. – fejeztem be, és belemerültem a mélykék íriszekbe. A meghitt csendből sikolyként üvöltött fel a Ferrars név.
- Ferrars? – ismételtem meg kizökkentve saját gondolataimból, kérdően bámulva Shannonra.
- Csak nem Daniel Ferrars? – pontosítottam kérdésem, és talpra álltam. Megrészegülve a felismeréstől léptem közelebb a hölgyhöz, és megragadtam a kezét.
- Hát akkor maga bizonyára, Shani! Igazán sokat mesélt önről a nevelőapja. Tíz évet dolgoztam vele egy alakulatban. – hadartam, majd magamhoz térve eleresztettem a hölgy kézfogását.
- Daniel egyike a legjobbaknak… Igazán sajnáltam, hogy el kellett hagynom a pályát a dolgaim miatt… A tudata, hogy csaknem egykor kezdtünk, a raglétra aljáról, és még mindig együtt hajtanánk azt a bizonyos kereket… Hű, megrendítő. – mondtam, visszaülve a fotelbe. Csupán hatalmas nehézségek árán sikerült lefeszegetnem az arcomra ragadt idétlen, fogvillogtató vigyort, s csak utána kezdtem bele a faggatásba.
- Ne haragudjon, hogy ilyen ormótlanul magára támadtam az imént. Csak tudja, tényleg jó barátok voltunk, a munka pedig tényleg összekovácsolt bennünket. Aztán, ahogy elhagytam a hivatalt, még pár évig leveleztünk, aztán megszakadt a kapcsolatunk. Igazán bántam… Nem, nem történt semmi, ha arra gondol. Csupán az idő rozsdás vasfoga mart közénk. – magyaráztam, és a nőre pillantottam.
- Ami pedig azt illeti, láttam pár régebbi filmet a vászonról… mert… - itt elcsuklott a hangom, s zavartan néztem magam elé. Megrészegített a szokatlanul belém nyilalló boldogság mámora, s hirtelen azt sem tudtam, miről beszélek, csak fecsegtem.
- Mert… tudja, érdekel a művészet. És a muglik művészvilága sokban túltesz a varázslókén. Sokkalta többszínű, és szinte a szó szoros értelmében „varázslatos”. – javítottam, és tulajdonképpen egyetlen elhangzott szavam sem volt hazugság, hiszen valóban így gondolom. Csupán… igyekszem elkerülni egy kellemetlen témát…
Vissza az elejére Go down
Shannon Doyle
adult
adult
Shannon Doyle


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2013. Aug. 17.

Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz és Víz - Shannon & Tyrius    Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeSzomb. Szept. 07, 2013 5:24 am




Mikor szóba kerültek a nevelőszüleim, s elhangzott a Ferrars név úgy tűnt a velem szemben ülő férfi hirtelenjében megvilágosodott, mint akibe villámcsapásként hasított a felismerés, majd a biztonság kedvéért visszakérdezett. Gyanakodva fürkésztem néhány pillanatig az arcát, próbálva kitalálni vajon mi minden járhat a fejében. Sajnos húsz év leforgása alatt mióta Daniel és Dottie a gondozásukba vettek a számtalan jó barát mellett, akikkel összehozott a sors, találkoztam olyanokkal is, akik a nevet hallva ellenségessé váltak velem szemben, és a nevelőapámat ócsárolva , szitkozódva társalogtak tovább. Gyanítom mondanom sem kell, hogy mi volt ilyenkor a feleletem… néhány cuki kis átok, rontás… vagy egy jobbegyenes, balhorog. Hiába próbáltam meg olvasni a férfi arcáról, a szemeiből, a viselkedéséből, a hangsúlyából sajnos nem sikerült, így pedig jobb ötlet híján egy apró vállrándítás kíséretében szólaltam meg. Majd kiderül hogyan tovább…
- Ferrars… - bólintottam.
- Daniel Ferrars… ahogy mondja. Daniel és a felesége Dorothy. - erősítettem meg, ám a következő pillanatban, ahogy a férfi felpattant a helyéről, és megragadta a kezemet, hirtelen ledermedtem, azt sem tudtam fiú, vagyok e vagy lány. Mi a franc ütött ebbe???
- Öhm… igen… én vagyok, de csak a szüleim szoktak így hívni… meg persze egy - két bizalmas jó barát. - húztam el a kezemet óvatosan, miközben csak úgy csikorogtak a fejemben a fogaskerekek. Daniel sokat mesélt volna rólam Neki? De hát miért? Oké tíz év, az tíz év, de hát akkor is… Ráadásul most, hogy így mondja… Reximo… hmm… akkor már értem honnan volt olyan ismerős. Biztos apától hallottam otthon.
- Csakugyan az egyik legjobb… - motyogtam szórakozottan, miközben Tyrius visszaült a helyére, majd egy kicsit megrázva a fejemet, halkan szólaltam meg ismét.
- Semmi baj, megértem, hogy a hirtelen sokk… öhm… ezt váltotta ki magából. Lehetséges, hogy én is hasonlóképpen reagáltam volna, ha egy ilyen régi ismerősöm rokonával találkozom viszont. - mosolyodtam el elnézően, hogy nyomatékosítsam is a szavaimat.
- Most, hogy így említette, az Ön neve is egyre ismerősebben cseng számomra… talán mintha még egy képen is láttam volna magát a dolgozószoba falán, apa és néhány munkatársa mellett. Látja kezdek rozsdásodni, pedig néhány napja volt csupán, hogy hazalátogattam, és kutakodtam a dolgozóban… - pirultam el egy picit zavaromban. Furcsa. Halványan rémlik, mégis mivel másra koncentráltam, nem is tudom magamban teljesen felidézni, épp csak körvonalaiban. Na de mindegy, majd legközelebb alaposabban is szemügyre veszem.
- Talán még volt is nálunk mikor én épp a szobámban duzzogtam, és játszottam a szekrénylakót. - milyen kicsi a világ.

- Nahát eddig maga az egyetlen… mármint úgy értem… felnőtt varázsló, akivel itt a Roxfortban találkoztam, és aki nem úgy nézett rám a kérdést hallva, mint egy kerti törpére. Tegnap este például Madam Pomfreyt és Ursulát kérdeztem, akik holtra vált arccal már a lázamat készültek megmérni, mikor elmagyaráztam nekik, hogy nem beszélek félre, nincs semmi bajom, majd röviden ismertettem velük miről is beszélek. Olyan aranyosak voltak, amint végeztem, rögtön kérték, hogy mutassak egyet, én pedig örömmel teljesítettem is a kérésüket hála egy megbűvölt vetítőnek. - persze hiszen a sima elektromos, elektronikus ketyerék itt nem működnek…
- Mondjuk valahol érthető, hiszen akik nem mugli születésűek vagy olyan családban nőnek fel ahol a szülők nyitottak a varázstalanok kultúrájára, felfedezéseire, stb azoknak úgy hangozhat ez az egész, mintha csak kínaiul beszélnék, de hát akkor is… - sóhajtottam. Furcsa az egész na. Bár az aranyvérűeknek meg én vagyok a furcsa… nézőpont kérdése az egész.
- Engem valahogy különösen lenyűgöznek a régi filmek, talán épp azért, mert annak idején a nagymamám is híres színésznő volt, aki több tucat főszerepet vállalt el. Persze az már nagyon régen volt, amikor még igényes filmeket készítettek nem olyan szemetet, mint manapság. - de miért fecsegek én ennyit? És miért pont Neki?

Mire észbe kaptam a víz már teljesen felforrt, így sietős mozdulatokkal pattantam fel a helyemről, és láttam neki a tea elkészítésének. Pillanatokkal később már át is nyújtottam a professzornak a csészéjét, majd a sajátommal együtt vissza is ültem a helyemre.
- Elnézést kérek, nem akartam untatni én csak… van, hogy túlságosan beleélem magam egy témába, és olyankor be nem áll a szám míg rám nem szólnak… - és tessék már megint… túl sok információ. Bravó Shannon! Megszeppenten kortyoltam bele a teámba, és szegeztem a tekintetemet utána a padlóra. Valami nagyon nincs rendben velem. De vajon mi? Ennyire ki tudna zökkenteni néhány régi emlék? Vagy az Ő hibája volna?


Outfit: Shani épp ebben puffog. - Notes: EmbarassedEmbarassed



Vissza az elejére Go down
Tyrius Aepius Reximo
professor
professor
Tyrius Aepius Reximo


Hozzászólások száma : 58
Join date : 2013. Aug. 08.
Tartózkodási hely : Roxfort

Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz és Víz - Shannon & Tyrius    Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeSzer. Szept. 18, 2013 10:57 am

Ámulatba ejtett Shannon kecsessége, és egyszerre hihetetlen talpraesettsége. Sajnáltam minden pislantásomat, minden pillanatot, mikor nem őt néztem. Gyönyörű volt, akár egy porcelánbaba. Tökéletes vonalai kiegészítették kifogásolhatatlan idomait, és a személyisége is, egyszerűen több mint elragadónak nevezhető. Frappáns, praktikus hölgyeménynek tűnik, tűzrőlpattant, ésszerűen gondolkodó nőszemély. Utoljára akit így megkedveltem… Bepárásodtak a szemeim. Arcomra fagyott mosollyal ültem kedvesem visszatérő gyászában, kezemmel erősen megszorítva a szék karfáját meredtem az idő közben helyet foglaló hölgyre.
- Igen… Láthatott… Rendszeres látogató voltam… Mondhatni. – hebegtem, de gondolataim kusza fonalát már Ariadné sem oldotta volna meg. Emlékeim háborgó tengerén léket kapott a lassan robogó gálya, és egy sötét örvény a mélységbe taszajtotta az égbe, a nap felé nyújtózó vitorlákat. Magamat láttam egy tükörben, mely hirtelen összetört, és e milliónyi darabka éles csörömpöléssel a földre hullott.
- Volt… Volt időm, és lehetőségem a mugli művészet tanulmányozására. – kezdtem akadozva, gondolataimat kétségbeesetten rendezgetve.
- Ami azt illeti, talán még lenyűgözőbb műtörténettel rendelkezik a mugli világ, mint a varázslók világa. Gondoljak bármire. Költészet… költészet… - ismételtem önmagam, hiszen nem is figyeltem a felsorolásomra, s hosszú percek nyúltak el mondatom befejezése előtt. Levittem a hangsúlyt, és Shannon beszélni kezdett. Millió apró csengettyűként szólalt meg mennyei, angyali hangja, és szememet arcán pihentetve hallgattam, amint beszél, beszél, és csak beszél. A végére már sikerült összeszednem magamat, és el is mosolyodtam. Őszintén megvallva azt figyeltem, meddig bírja levegővel. Volt, hogy két hosszú mondatot is elmondott, csupán egy negyed levegővétellel. Hihetetlen nőszemély volt. Beleszagoltam a teafűtől illatozó levegőbe, és a csészémben levő italba is.
- Tökéletes, hálásan köszönöm. – bólintottam, kedves mosolyt hintettem, és könnyed mozdulatokkal belekortyoltam a teába.
- Remek lett, köszönöm. És ne tartson attól, hogy megorrolnék magára a beszélgetést illetően. Kedvelem, ha valaki kifejező személyiség. Mint maga. – tettem hozzá, és fejemet enyhén megmozdítva, orrommal böktem a velem szemben ülő Shannon felé.
- Érdekes történet, minden bizonnyal akkor már láttam a nagyanyját. Amennyiben nem, bármikor kapható vagyok egy filmnézésre. – mondtam mosolyogva, afféle nyílt, kulturált, és visszafogott utat felkínálva, egy újabb találkozás reményét illetőleg.
- Hogy van a lába, Miss Doyle? Ha kívánja, helyre hozhatom pár varázslattal. Talán gyorsabban hat, mint a tea. – váltottam hirtelen, és méltóságteljes mozdulattal emelkedtem fel székemből, és tűnődve pillantottam a hölgyre.
Vissza az elejére Go down
Shannon Doyle
adult
adult
Shannon Doyle


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2013. Aug. 17.

Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz és Víz - Shannon & Tyrius    Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitimeVas. Szept. 22, 2013 4:57 am




Beszélgetésünk közben többször is észrevettem, hogy a velem szemközt helyet foglaló férfi el - elkalandozik, elmereng, erre azonban egészen addig nem volt kézzelfogható bizonyítékom, míg a felsorolásnál meg nem ismételte önmagát, akadozni nem kezdett a beszéde. Eltöprengtem néhány pillanatra, vajon szóvá tegyem e a dolgot avagy sem, ám végül arra jutottam, hogy könnyebb egész egyszerűen átsiklani a dolog felett mintsem esetleg egy kellemetlen magyarázkodásba, kérdezősködésbe fogni, és elrontani ezzel az egész délutánt. Mindenkinek akadhatnak rossz napjai, fájó emlékei, akár csak nekem, éppen ezért talán valahol meg is értem a helyzetet, és nem firtatom. Hasonló esetben én is roppant kellemetlenül érezném magam. Mármint ha visszakérdeznének, és mentegetőznöm, magyarázkodnom kellene.
- Én öhm… örülök, ha ízlik. - motyogtam végül a teára, mikor pedig világossá vált számomra, hogy cseppet sem égettem be magam a rengeteg beszédemmel, némiképp megnyugodtam. Tudom, tudom ez egy elég rossz szokásom, Danielék rendszeresen viccelődtek is azzal, hogy amennyit képes vagyok egy levegővel beszélni az már egyszerűen frenetikus, és, hogy biztosan sikeresen kifejlesztettem a bőrön át való légzést, vagy ilyesmit, ezért nem fulladok meg hadarás közben. Istenem mennyit cukkoltak ezzel, én pedig folyton - folyvást duzzogva vonultam be a szobámba. Jobban belegondolva, komolyabb fejjel, el kell, hogy ismerjem igazuk volt. Fájó igazság, de akkor is így áll a helyzet.

- Hasznos információ, elraktározom magamnak. - mosolyodtam el hamiskásan a filmes kijelentésére, a szemeimben pedig játékos fény villant fel néhány pillanatra.
- Ha majd ismét filmezni támadna kedvem okvetlenül Ön lesz az első, akit értesítek ez ügyben. - diplomatikus válasz legalábbis úgy érzem. Igyekszem minél messzebbre kergetni az emlékezetemből azt a tényt, hogy nem sokkal ezelőtt a férfi dúvad módjára borított fel a folyosón, és még rám is rivallt, hogy vigyázhattam volna jobban is, s inkább azon momentumokat előtérben tartani, amik imponálóan hatottak rám. Például az ablak előtti beszélgetést, vagy ahogy hebegett - habogott a folyosón. Egész aranyos volt. Jesszus milyen gondolat volt ez? Lehetséges lenne, hogy a fejemet is bevertem csak épp nem vettem észre? Ajjaj, jobb lesz vigyázni.

Olyannyira elmerültem a gondolataim között, hogy el sem jutott a prof kérdése a tudatomig, akkor kaptam csak észbe mikor már felemelkedett a székéből, és arról magyarázott, hogy néhány varázslattal helyre tudja hozni a sérült bokámat. Mit is mondhatnék… nem volt jó ötlet a részéről. Hogy is tartja a mondás? A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve… Úgy látszik Reximo ez eddig még nem hallott róla. Kérdem én, mégis milyen dolog felajánlani egy gyógyítónak, aki hosszú - hosszú éveken át tanulta ki a szakmáját, hogy majd Ő, mint amatőr… helyrehozza a sebesülésemet? Amit, zárójelben jegyzem, meg már felmértem, és kezelni kezdtem. Vagy tán azt gondolja rólam, kókler vagyok, és nem értek ahhoz, amit csinálok? Megzavarta volna a szőke hajam? Esetleg azt gondolja, mivel nőből vagyok, nem vagyok olyan hatékony mint a férfi kollégáim? Ohhó… csigavér Shannon! Mély levegő… biztos nem úgy gondolta.

- Köszönöm, de… elég nekem a tea is. - erőltettem magamra egy halvány mosolyt, miközben visszanyeltem kikívánkozó, cseppet sem kellemes gondolataim sorát. Lehet, hogy túlreagálom de akkor is… megnézném mondjuk a fejét, ha egyszer megajánlanám neki, hogy megtartok helyette egy órát mert talán izgalmasabb lenne mint az övé. Ch… férfiak. Akkor sem értenének a női lélekhez, ha könyvet írnánk nekik hozzá.


Outfit: Shani épp ebben puffog. - Notes: Razz



Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Empty
TémanyitásTárgy: Re: Tűz és Víz - Shannon & Tyrius    Tűz és Víz - Shannon & Tyrius  Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Tűz és Víz - Shannon & Tyrius
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Éljenek a kamikázék! - Tyrius Reximo & Dendera Massri
» Zsák a foltját... - Tyrius Reximo & Dendera Massri
» Mit érdemel az a bűnös…? - Tyrius Reximo & Dendera Massri

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
There is no light without darkness :: The magical side of London :: Roxfort Boszorkány - és Varázslóképző Szakiskola :: Folyosók és lépcsők-
Ugrás: