There is no light without darkness
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

There is no light without darkness


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
FRPG Top Sites
Welcome
Marcus & Lily - Váratlan találkozás NYL
Itt tartunk most!
2025. December

A dolgok egyre rosszabbra fordultak a varázsvilágban, Harry Potter és társai képtelenek voltak megfékezni az egyre csak szaporodó halálfaló támadásokat.
Számos muglik által lakott falu, kisebb varázsló közösségek, minisztériumi alkalmazottak estek eddig áldozatául a szervezkedő halálfalók orvtámadásainak ám a sötét oldal képviselői egy pillanatra sem tétlenkednek.
Kisebb sereget verbuválva első dolguk volt, hogy betörjenek az Azkabanba, majd miután kiszabadították társaikat, felperzselték az egykor méltán rettegett intézményt.
Rettegés uralkodott el a varázslók körében, a szülők minden alkalommal félve küldik el gyermekeiket a Roxfortba.
Á s ha már itt tartunk… a Roxfort… bizony itt sem a régi már az élet, beszivárgott halálfalók, eltűnések, titokzatos halálesetek nehezítik meg a tanulók mindennapjait nem is beszélve a találgatásokról, hogy vajon mi állhat ezek hátterében.
Félő, hogy a béke és a nyugalom hosszú időre ábrándkép marad csupán… vagy mégsem?
2025 lehet az az év, amikor minden egy szempillantás alatt megváltozik ám kérdés, hogy ezúttal a jó vagy a gonosz kerekedik felül?
Légy részese egy izgalmas kalandnak, tarts a tenni vágyó fiatalokkal, akik igyekeznek meggátolni a terror eluralkodását, a roxforti diákokkal, akik az iskolapadban ülve igyekeznek átvészelni ezt az időszakot, vagy éppen a bosszúvágyó halálfalókkal, akiknek ezúttal talán sikerül győzelmet aratnia.
Minden csak rajtad áll!

Christmas in Hogwarts

by Ted Remus Lupin
Updates
Marcus & Lily - Váratlan találkozás NYL2Az oldal alapítása.: 2012. Szept. 9

Arányok a fórumon.:

Lányok.: 30
Fiúk.: 32

Adult.: 18
Death eater.: 6
Muggle.: 1
Gryffindor.: 3
Hufflepuff.: 4
Ministry.: 4
Oot phoenix.: 9
Professor.: 3
Ravenclaw.: 5
Slytherin.: 9
Legutóbbi témák
» REIGN FRPG
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeSzomb. Szept. 27, 2014 9:23 am by Vendég

» Salem-i Mágiaakadémia
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeSzomb. Márc. 22, 2014 10:49 pm by Vendég

» Jurassic park
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeCsüt. Márc. 13, 2014 10:33 am by Vendég

» Clark Atlanta University
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeSzomb. Feb. 22, 2014 4:46 am by Vendég

» Abbey Mount
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimePént. Feb. 14, 2014 11:53 pm by Vendég

» Trouble Life
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeVas. Feb. 09, 2014 10:11 am by Vendég

» Matt & Lily - Meglepő találkozások
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeVas. Jan. 26, 2014 1:22 am by Lily Luna Potter

» Constantine - veszélyes vizeken
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeKedd Jan. 07, 2014 2:45 am by Vendég

» Arrow frpg
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeCsüt. Dec. 26, 2013 11:47 pm by Vendég

Chat box
Awards
Marcus & Lily - Váratlan találkozás NYL5 Marcus & Lily - Váratlan találkozás 005
550
Marcus & Lily - Váratlan találkozás 007
422
Marcus & Lily - Váratlan találkozás 006
488
Marcus & Lily - Váratlan találkozás 008
550
STAFF
Marcus & Lily - Váratlan találkozás NYL3 Ted Remus Lupin
&
Marconi Flint
Top posters
Sorting hat
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_leftMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_centerMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_right 
Lily Luna Potter
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_leftMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_centerMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_right 
Peter Griffiths
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_leftMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_centerMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_right 
Amanita Mulchany
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_leftMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_centerMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_right 
Sebastien A. Lascar
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_leftMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_centerMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_right 
Paige Cook
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_leftMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_centerMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_right 
Tyrius Aepius Reximo
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_leftMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_centerMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_right 
Rose Weasley
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_leftMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_centerMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_right 
Isabelle Nia Lascar
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_leftMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_centerMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_right 
Austin Knowles
Marcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_leftMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_centerMarcus & Lily - Váratlan találkozás Poll_right 
Affiliates
free forum

Credits
Marcus & Lily - Váratlan találkozás NYL6

Az oldal alapötletét J.K Rowlingnak köszönhetjük aki egy csodálatos varázsvilágot álmodott meg a számunkra.
Az oldal képeit köszönjük a Caution 2.0 - nak,
a tumblrnak valamint az Obsessionnak.
Nem kis kutatás, szerkesztés eredményei így kérünk NE lopj! Köszönjük!
Az oldalunkon szereplő kódokért hatalmas köszönet Clemence Lacroixnak és Brittany Greynek

 

 Marcus & Lily - Váratlan találkozás

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Lily Luna Potter
gryffindor
gryffindor
Lily Luna Potter


Here I am : This is me!
Hozzászólások száma : 79
Join date : 2012. Oct. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány - és Varázslóképző Szakiskola

Marcus & Lily - Váratlan találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Marcus & Lily - Váratlan találkozás   Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeSzomb. Jún. 01, 2013 8:15 am


Az élet egy folyamat. Egy naplementét sem szabad soha ugyanúgy néznünk. Élünk, tapasztalunk és továbbmegyünk. Hogyan megyünk tovább? Csak ezt tudjuk valahogy befolyásolni.

Marcus & Lily


Tudom, hogy én mondtam anyának, hogy szívesen dolgoznék a nyáron, de arra nem számítottam, hogy szinte az egész nyaramat a boltban kell majd töltenem és a varázsló vicc cuccokat pakolászom majd. Még szerencse a szerencsétlenségben, hogy a bácsikáméktól legalább fizetést kapok. Plusz ma még alig voltak néhányan. Tudom ez nekik nem olyan jó hír, de így legalább van időm egy kicsi szünetet tartani. Sőt ha már a szünetnél tartunk, akkor igazán jól esne egy fagylalt ebben a tikkasztó hőségben.
- Ron bácsi! Kiszaladok egy kicsit, most úgy sincs senki. – kiabáltam hátra a bácsikámnak, akit éppen valami újabb rosszaságon törte a fejét.
Abban a pillanatban ahogy kiléptem az ajtón, a szél egy hirtelen érkező rohammal az arcomba fújta az összes hajamat és ha ez még nem lenne elég, a szoknyám is kezdett önálló életre kelni.
Legszívesebben sikítottam volna egyet, de inkább megpróbáltam elkerülni a Marilyn Monroe effektust. Talán így történhetett meg, hogy a hirtelen irányváltoztatás után, majd hogy nem nekiütköztem valakinek.
Hirtelenjében nem láttam magam előtt mást csak egy széles mellkast és a kesze-kusza hajszálaimat, amelyek pókhálószerűen borították be az arcom elég nagy részét. Ahogy bátortalanul elindult felfelé a tekintetem az ismeretlen srác arca felé, gyors és aprólékos mozdulattal söpörtem ki a kéretlen szálakat az arcomból, és mire végeztem, meg is pillantottam az előttem álló ismeretlent.
Legnagyobb meglepetésemre, nem egy újabb ismeretlennel botlottunk egymásba, mint amikor a suliban annak idején Aleks és én azt tettük. Az ismeretlen egy ismerős volt. Nem is akár milyen ismerős. Az egyik kedvenc Kviddics ellenfelem, a hollóhátasok őrzője. Marcus Wallberg.
- Jesszusom Marcus! Te meg hogy kerülsz ide? - Szaladt egyből fülig a szám és örömködve öleltem magamhoz.
Nem tudom miért törnek rám néha ezek a szeretet hullámok, de most rettenetesen jól esett magamhoz ölelni, az egyik barátomat, akit szinte egész nyáron nem láthattam.
Vissza az elejére Go down
Marcus Wallberg
ravenclaw
ravenclaw
Marcus Wallberg


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Apr. 11.

Marcus & Lily - Váratlan találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcus & Lily - Váratlan találkozás   Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeHétf. Jún. 03, 2013 10:49 pm

hell or hallelujah, no matter what you do i'm runnin' through ya
A képemen letörölhetetlen vigyor virított egész álló nap, ami nem csoda, hiszen a nyár a végéhez közeledik én pedig végre valahára „megízlelhetem munkám gyümölcsét”. Június elején, nem sokkal a tanévzáró után úgy döntöttem az lesz a legjobb, ha az egész napos lebzselés helyett, ami a nyár folyamán várt volna rám, inkább keresek valami munkát, mivel a következő tanévet, a kviddics szezonról más nem is beszélve egy új seprűvel szerettem volna indítani. Persze semmi baja a réginek sem, úgy ápoltam, úgy vigyáztam rá, mintha csak a gyermekem volna, de mióta először megpillantottam a kirakatban Őt… egyszerűen nem tudom kiverni a fejemből. Tudom, tudom, nem valami normális dolog személyként emlegetni egy seprűt, de ez a gyönyörűség mégis megérdemli.

Emlékszem az első pillanatokra, még a téli szünetben történt. Tanácstalanul róttam az Abszol út macskaköves utcáit, azzal a dilemmával küszködve, hogy vajon mégis mi lenne az, aminek az én drágalátos kishúgom Deb örülne karácsonyra. Én, aki kiváló eredményekkel rendelkezik az iskolában, és a kviddicsben egyaránt, rengeteg barátot - cimborát tudhat a magáénak ráadásul a lányokkal sem gyűlt meg még a baja, képtelen voltam rájönni mi volna az, amire a húgom a leginkább vágyik. Normális dolog ez? Oké, persze az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy Debby nem egyszerű teremtés, ember legyen a talpán, akinek egyszer majd sikerül őt kiismernie teljesen. Azon a délutánon kezdtem mélységes mély letargiába esni, már - már hajlottam afelé, hogy megkérem anyut, találjon ki valami okosságot és vésse rá a nevem, mikor egyszer csak elértem a Kviddics a javából - Sportszaküzlethez a tekintetem pedig megakadt Rajta. A legújabb Tűzvillám 5500 MC. Te szent ég, ha ez a seprű beszélni tudna. A gyémánt kemény bevonattal ellátott, áramvonalas kőrisfa nyél, valamint az aerodinamikai szempontok szerint tervezett, válogatott nyírfavessző alkotta farok egyedülálló stabilitást, és tökéletes iránytartást garantál. A kicsike tíz másodperc alatt 280 km/h sebességre gyorsul fel, a biztonságos megállásban pedig blokkolásgátlóval ellátott fékezőbűbáj segíti. Elképesztő darab! Abban a pillanatban, ahogy megláttam, tudtam, ha törik, ha szakad, meg kell, szerezzem. Oké, oké azt hiszem, abbahagyom a visszaemlékezést mielőtt még valaki arra a következtetésre, jutna, hogy egy fanatikussal van dolga. - Pedig így van –

Lényeg, ami a lényeg, rögtön másnap, ahogy búcsút vettem a Roxforttól jelentkeztem az üzletbe eladónak. Mr. Thompkins kezdetben nem volt túl bizakodó velem kapcsolatban, folyvást azt hajtogatta, hogy egy tapasztaltabb eladóra lenne szüksége, ám három nappal a munkakezdésem után már vissza is vonta szavait. A gondolat, hogy nyár végén a seprű az enyém lesz, olyannyira hajtott, hogy a lendületem, a munkám kifogástalan volt. Néhány héttel később Mr. Thompkins már annyira elégedett volt velem, hogy rám merte bízni az üzletet, az áruk átvételét és a leltározást is. Ahogy teltek – múltak a hetek, az üzlet szinte második otthonommá vált Mrs. Thompkins pedig fogadott anyámmá. Minden nap benézett hozzám, süteményekkel, szendvicsekkel látott el mikor pedig épp nem voltak vevőink átbeszélgettük a délutánt. Nagyon okos, tehetséges asszony, nem véletlenül tanított bűbájtant hosszú – hosszú éveken keresztül. Rengeteg történetet mesélt még professzori éveiről, én pedig figyelmesen hallgattam minden egyes alkalommal. Családias volt a légkör, éppen ezért esett nehezemre a nap végén elbúcsúzni tőlük. Néhány nap és új tanév kezdődik a Roxfortban, én pedig előtte szeretném kiélvezni azt a kis szabadságot, még ami hátra van… és Őt. Még mindig nehéz elhinnem, hogy itt tartom a kezemben. Végre.

Kilépve a kis üzletből úgy döntöttem mielőtt hazaindulnék legújabb szerzeményemmel, benézek még egy kicsit Florean Fortescue fagylaltszalonjába, hiszen nincs is jobb a hideg finomságnál ebben a tikkasztó nyári forróságban. A tekintetem újra és újra a kezemben tartott hosszú csomagra siklott, a testemet pedig az izgalom bizsergető érzése járta át. Hamarosan… Olyannyira elmerültem ábrándjaim tengerében, hogy észre sem vettem a felém közeledő alakot, csak amikor már egy lépés választott el minket a frontális ütközéstől.
- Jaj, elnézést, nem figyeltem. Én csak… - és ekkor ért a felismerés. A lány, akit kis híján fellöktem nem más, mint Lily Potter, az egyik legjobb barátom - és az egyik legcsinosabb lány - a Roxfortban.
- Most végeztem a munkahelyemen. Na és te? - öleltem vissza a lányt óvatosan, hogy se őt, se a seprűt ne szorítsam túl erősen.
- Épp jókor futottunk össze, már kezdtek elvonási tüneteim lenni. - léptem hátrébb és mosolyogtam rá sokat sejtetően.
- Mond csak, meghívhatlak egy fagyira? Épp Florean Fortescuehoz készültem.
Vissza az elejére Go down
Lily Luna Potter
gryffindor
gryffindor
Lily Luna Potter


Here I am : This is me!
Hozzászólások száma : 79
Join date : 2012. Oct. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány - és Varázslóképző Szakiskola

Marcus & Lily - Váratlan találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcus & Lily - Váratlan találkozás   Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeKedd Jún. 04, 2013 12:16 am


Az élet egy folyamat. Egy naplementét sem szabad soha ugyanúgy néznünk. Élünk, tapasztalunk és továbbmegyünk. Hogyan megyünk tovább? Csak ezt tudjuk valahogy befolyásolni.

Marcus & Lily


Őrület, hogy szinte az egész nyarat végigdolgoztam és már alig maradt pár napom arra, hogy kiélvezzem a sugárzó napsugarakat és a perzselő hőséget. De az, hogy alig találkozhattam a barátaimmal egy kicsit megviselt. Nem arról van szó, hogy nem találkozhattam velük vagy bármi ilyesmi, csak eléggé lefoglalt az egész napos robotolás. De megérte, hiszen most már elég spórolt pénzem van ahhoz, hogy a lehető legjobb cuccokat tudjam megvásárolni a sulihoz és a Kviddics szezonhoz.
Éppen egy kiadós édesség utánpótlásra vágyakozva indultam el amikor szinte szó szerint belebotlottam az egyik legjobb barátomba. Marcus egy igazán helyes, jó fej és tehetséges srác, és igaz ami igaz a kviddics-ben ellenfélként kell szembenéznünk, de a valóságban nagyon is jóban vagyunk.
- Várjunk te itt dolgoztál egész nyáron? Ez hihetetlen. Én ma dolgozom utoljára a nagybátyáméknál, csak éppen szünetet tartok. – magyaráztam izgatottan és meglepően vidáman.
Nem tudom mi váltotta ki belőlem ezt a reakciót, talán az, hogy ennyi idő után újra találkoztunk és ennyire közvetlen és jó viszonyban vagyunk.
- Elvonási tüneteid? Ezt értsem úgy, hogy hiányoztam? – nevettem rá felszabadultam.
Fura ennyi jót hallani és közben tudni, hogy mennyire mások vagyunk mind a ketten. A suliban én vagyok a jóság és a szorgalom egyik mintapéldánya, miközben Marcus sokkal inkább a csínytevéseiről híres. De mégis ha együtt vagyunk akkor olyan, mint ha csak ő és én léteznénk egy tökéletlen világban.
- Hmm… Lássuk csak, egy fagyi, veled kettesben? Igazán jól hangzik. – vigyorogtam, mint a vadalma és közben egyik lábamról a másikra helyeztem át a súlyomat.
Marcus kimondottan az a fajta srác, aki mellett nyugodtan elengedheted magad, és mégsem kell attól félned, hogy mi lesz a következménye.
- Na de mesélj már, milyen volt a nyarad? És mit rejtegetsz abban a csomagban? – kíváncsiskodtam azzal a tőlem jól megszokott Lily Potter féle stílusommal, ami nem tűr el visszautasítást.
Annyira jól és felszabadultan érzem magam ha a barátaim vesznek körbe, főleg ha ilyen barátok, mint ő. Soha nem gondoltam volna, hogy ebben az eszement világban ami mostanában kezd minket újra körülvenni ennyire jól érezhetjük magunkat, csupán csak azért mert van egy két ember aki egy teljesen új világot képes a számunkra megnyitni.
Vissza az elejére Go down
Marcus Wallberg
ravenclaw
ravenclaw
Marcus Wallberg


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Apr. 11.

Marcus & Lily - Váratlan találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcus & Lily - Váratlan találkozás   Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeCsüt. Jún. 06, 2013 7:35 am

hell or hallelujah, no matter what you do i'm runnin' through ya
Úgy látszik, bár nehéz szívvel hagytam ott az üzletet, s vettem búcsút drága barátaimtól, egykori munkaadóimtól, mégis van pár napsugár az égen, ami tovaűzi minden rosszkedvemet, és mosolyt csal az arcomra még akkor is mikor ez nem könnyű feladat. A Tűzvillám, életem talán eddigi legnagyobb szerelme fénylő üstökösként ragyogja be a távoli horizontot, Lily mosolya pedig… Na nem! Első számú szabály Wallberg, nem ábrándozunk egy barátunk - és ellenfelünk - mosolyáról! Amatőr hiba.
- Bizony, bizony drága Lily, itt dolgoztam egész nyáron. Nekem is ma volt az utolsó napom, néhány perccel ezelőtt végeztem. Kicsit hiányozni fog majd, hiszen Mr. És Mrs. Thompson igen csak a szívemhez nőttek, de reményeim szerint az új tanév tartogat majd elég izgalmat számomra, ami eltereli a figyelmem. Kezdve a kviddics bajnoksággal… - és nem, nem bírtam ki, hogy ne húzzam egy kicsit Ms. Potter agyát, pláne nem, mert olyan aranyos mikor egyből átvált pattogó üzemmódba és a saját csapatát fényezi. Most komolyan, ha másért nem is, ezekért, a pillanatokért megéri kekeckedni vele olykor - olykor.

- Hmm… nem is tudom, nem is tudom, vajon ennek szántam én a szavaimat? Had gondolkozzam egy kicsit. - adtam a mélyen gondolkozót, ám az áruló vigyor hamarosan ismét felbukkant az arcomon.
- Persze hogy hiányoztál, hiszen egy egész nyár Lily Potter nélkül elképzelhetetlen. Nem volt, aki nyúzzon, faggasson, vagy rossz napjain elküldjön a sunyiba. - és igen egy újabb találat hölgyeim és uraim Marcus Wallbergnak. Nem véletlenül emlegettem ezt is fel, mivel Lily nem egyszer eljátszotta már az iskolában a Potter hurrikánt. Egy - egy vita után Clemivel, vagy Albussal végig csörtetett a folyosón, azt se nézte, merre megy, én pedig, szegény védtelen, mit sem sejtő járókelő valahogy folyton rosszkor voltam rossz helyen. A legnagyobb mondata még mindig itt él az emlékezetemben: „Ha majd rájövök Wallberg miért is utállak annyira, innen folytatjuk a vitát.” Ezzel mint kislány akitől a kedvenc maciját vették el faképnél hagyott és tovább ment, de még a folyosó másik oldaláról is hallottam, hogy morcog.
- Már alig várom, mit tartogatsz számomra a repertoárodban erre az évre.

- A fagyi mindig akkor a legjobb, ha velem kettesben eszik. - nevetem el magam jókedvűen, majd már indulok is a fagylaltozó felé.
- Egész jó volt a nyaram ahhoz képest, hogy a hétköznapokat végig dolgoztam. Hétvégente általában összefutottam néhány ismerőssel, többnyire Cammel, vagy Hugoval, de akadt olyan alkalom is mikor, jött Louise, Edwin, és Philip is. Kviddicseztünk, kinéztünk néhány meccsre, és volt egy látogatásunk is a közeli sárkányrezervátumba. - vonom meg a vállam.
- Hát nagyjából ennyi. Na és a tiéd? Már azon kívül, hogy élvezhetted a bácsikáid kellemes humorérzékét… - vigyorogtam, ám amikor a csomagom felöl kezdett érdeklődni arcom elkomolyodott, tekintetem pedig olyanná vált, mint a mugli filmek orosz kémjeié, akik igyekeznek nagyon rejtegetni valamit.
- Ha elmondanám… meg kéne, hogy öljelek.
Vissza az elejére Go down
Lily Luna Potter
gryffindor
gryffindor
Lily Luna Potter


Here I am : This is me!
Hozzászólások száma : 79
Join date : 2012. Oct. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány - és Varázslóképző Szakiskola

Marcus & Lily - Váratlan találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcus & Lily - Váratlan találkozás   Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeCsüt. Jún. 06, 2013 10:28 am


Az élet egy folyamat. Egy naplementét sem szabad soha ugyanúgy néznünk. Élünk, tapasztalunk és továbbmegyünk. Hogyan megyünk tovább? Csak ezt tudjuk valahogy befolyásolni.

Marcus & Lily


Ami azt illeti igazán meglepett, hogy szinte egy kőhajításnyira voltunk egymástól egész nyáron, és sosem találkoztunk egymással. Igaz, ami igaz, nem sűrűn voltam a bolton kívül. Eszméletlen, hogy nyáron mennyi hülyeségre képesek elverni a pénzüket a diákok. Jó tudom, ha ők nem ezt csinálnák, akkor a bácsikámék lehúzhatnák a rolót. De akkor is megdöbbentett, amit a nyáron tapasztaltam, pedig ha valakinek tudnia kellene, hogy mi mindenre képesek a fiúk, akkor az én vagyok.
- Áhh Marcus, csak nem kísérteni akarod a sorsodat? Úgy is tudod, hogy mi vagyunk a jobbak. Mindig azok voltunk és mindig azok is leszünk. – vágtam vissza pontosan olyan hévvel és szenvedélyes csapatszellemmel, mint ahogy azt mindig szoktam.
Nem volt, aki nyúzza, faggassa, vagy rossz napjain elküldje a sunyiba. Érdekes megfogalmazása a viselkedésemnek, de valamilyen szinten igaza van. A tavalyi tanévben, főleg a legvégén, már eléggé nyűgös tudtam lenni. De most egy egészen új tanév és egy egészen más felállás következik. Egyedül én vagyok az egyetlen Potter az iskolában és végre nem kell attól tartanom, hogy a bátyám vagy Percy mikor hoznak lehetetlen helyzetbe. Ha azt nézzük, akkor ez az egész olyan lesz, mint ha most szabadultam volna.
- Még mindig van mit csiszolni a humorodom Wallberg. – vágtam vissza és meglöktem játékosan.
Elég jóban vagyunk ahhoz, hogy így civakodjunk, főleg azok után, amiket a Kviddics pályán le szoktunk nyomni. A többiek, néha már attól ki vannak akadva, hogy mennyire szeretjük szekálni a másikat. EZ már-már szertartásos elfoglaltság nálunk. Főleg olyankor, ha van mivel. De ha nem vagyok hangulatomnál, akkor jobb, ha még ő is követi a többiek példáját és nem kötekedik velem.
- Na és még engem szoktál piszkálni azzal, hogy beképzelt vagyok. – szurkáltam meg miközben elindultam mellette haladva a fagylaltozó irányába.
- Nem is rossz ahhoz képest, hogy dolgoztál is. Az enyém egy kicsit unalmasabb. Amióta volt az a múltkori balhé Roxmorts-ban, anyáék szinte sehová nem engednek el. Abban pedig semmi izgalmas, nincs abban, ha a nyakamon lógnak, kerül-fordul. – magyaráztam kedvetlenül és kissé leverten.
Nagyon rejteget valamit, abban a csomagban. Tudom, hogy nagyon-nagyon kíváncsi típus vagyok, de akkor is tudni szeretném, hogy mit rejteget. Még az sem tud elrémíteni, amit azzal az elcsépelt „Ha elmondanám… meg kéne, hogy öljelek.” szöveggel akart elérni.
- Majd ha lesz időm, akkor el kezdek félni. De komolyan. Mond már el, hogy mi van benne. – kapkodtam a csomagja felé játékosan. Miközben fülig érő mosoly terült szét a számon, és próbáltam nem elveszíteni az egyensúlyom, hogy magammal rántani szegény Marcus-t.
Vissza az elejére Go down
Marcus Wallberg
ravenclaw
ravenclaw
Marcus Wallberg


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Apr. 11.

Marcus & Lily - Váratlan találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcus & Lily - Váratlan találkozás   Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeSzer. Jún. 12, 2013 12:34 am

hell or hallelujah, no matter what you do i'm runnin' through ya
Aljas dolog, amikor valaki, pláne egy férfi kihasználja magassága s ereje, nyújtotta fölényét, ám ezúttal nem maradt más választásom, mint hasonlóképp cselekedni. Lily egyre csak a csomagom irányába kapkodott én pedig, hogy visszatartsam attól, hogy kikapja a kezemből és itt a nyílt utcán, nekiálljon letépkedni róla a papírt az egyik kezemmel a magasba emeltem azt, míg a másikkal elkaptam a lányt a derekánál fogva és magamhoz szorítottam. Végül is a helyzet számomra így is, úgy is kedvez. Elsősorban Lilyke így nem képes kapálózni, másodszor… még sosem éreztem ennyire közel magamhoz, mint most. Látva az izgatottságtól kipirult arcát, érezni milyen hevesen ver a szíve… különös érzés.
- Nyugton marad a kis hölgy vagy kénytelen, leszek vele így végig sétálni a nyílt utcán mindenki szeme láttára? - érdeklődtem félig viccesen, már – már atyáskodva, ám a hangom világosan tükrözte, mennyire nem is volna ellenemre a dolog.
- Elég, ha annyit tudsz, hogy a titkos fegyverem lapul ebben a kis csomagban, amivel idén garantáltan megnyerjük majd a bajnokságot, ám, hogy pontosan miről is van szó azt elég, ha akkor megtudod mikor már az iskolában, vagyunk. Tessék beérni ennyivel különben nem kapsz fagyit. - csipkelődtem egy kicsit, ám mielőtt végül mégis elengedtem volna a lányt, egy puszit nyomtam a homlokára.
 
Vidoran ballagtam tovább az Abszol út macskaköves utcácskáin miközben jót derültem azon, hogy vajon mit gondolhattak az imént az idős boszorkányok és varázslók, akik látták, hogy magamhoz szorítom a kapálózó lányt, aki kíváncsiskodva mered a kezemben tartott tárgyra. Végül is, míg nem könyvelik el, hogy valami pedofil vagyok, vagy cukros bácsi és nem akarnak lecsapni egy seprűvel vagy még annál is keményebb holmival addig nincs gond. Inkább örülnöm kell a szerencsémnek, hogy a kis jelenet nem csalogatta elő a boltból a Weasley fivéreket, mert akkor bizony magyarázhattam volna a bizonyítványom. Te jó Merlin, mi minden történik alig öt perc leforgása alatt, ha az ember Lily Potter társaságában múlatja az időt. Tény és való, e mellett a lány mellett lehetetlenség unatkozni.
 
- Na és mond csak mik a terveid erre a tanévre? Gondolom, most örülsz, mint majom a farkának, hogy végre valahára száz százalékig egyedül lehetsz, mindenféle albusi korholás vagy magyarázkodás nélkül. Percy sem hoz már kellemetlen helyzetbe, elment a rokonság nagy része. Mond, csak mihez kezdesz a hirtelen jött szabadsággal? – érdeklődtem szórakozottan miközben befordultunk egy sarkon a szemünk előtt, pedig már fel is tűnt Florean Fortescue fagylaltszalonja. A kinti asztalokhoz érve kiválasztottam egy épp megfelelőt, ami kellőképp árnyékos helyen húzódott meg majd kihúztam neki a széket épp, ahogyan az egy úriemberhez illik.
- Parancsoljon hölgyem. - vigyorogtam s csak aztán foglaltam én is helyet miután ő már kényelmesen elhelyezkedett mellettem.
- Te milyen fagyit kérsz? – fordultam felé mosolyogva. Nekem nincs is szükségem arra, hogy bíbelődjek az étlappal, már ezer éve eldöntöttem, hogy ha ide jövök még a nyáron, akkor csakis Whisky-krém kelyhet fogok kérni. Megvártam, míg Lily leadja a rendelését utána én is hasonló képpen cselekedtem.
- Ó míg el nem felejtem Debby kért, hogy ha esetleg látlak, szóljak, hogy valamit nagyon szeretne elmesélni neked a Roxfort Expresszen. Fogalmam sincs mi lehet az, biztos valami női dolog…
Vissza az elejére Go down
Lily Luna Potter
gryffindor
gryffindor
Lily Luna Potter


Here I am : This is me!
Hozzászólások száma : 79
Join date : 2012. Oct. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány - és Varázslóképző Szakiskola

Marcus & Lily - Váratlan találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcus & Lily - Váratlan találkozás   Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeSzer. Jún. 12, 2013 4:02 am


Az élet egy folyamat. Egy naplementét sem szabad soha ugyanúgy néznünk. Élünk, tapasztalunk és továbbmegyünk. Hogyan megyünk tovább? Csak ezt tudjuk valahogy befolyásolni.

Marcus & Lily



Marcus, nagyon jól tudja rólam, hogy a végtelenségig kíváncsi teremtés vagyok. Na meg persze azt is, hogy mennyire idegesít ha, nem tudom kielégíteni a kíváncsiságomat. Ennek ellenére az orrom előtt lengeti a mézesmadzagot és hagyja, hogy szenvedjek. Bár ha nagyon őszinte szeretnék lenni, akkor ezt a fajta szenvedést, az ölelő karjai között elég könnyen és vidáman el tudnám viselni akár meddig.
Ahogy a bőröm a bőréhez ért, számomra teljesen megmagyarázhatatlan jóleső bizsergés futott végig rajtam. Mégis mi üthetett belém? Biztos a boltban eltöltött idő zavart meg. Marcus a barátom, és nem hiszem, hogy bármelyikünk is többet szeretne ebből, vagy tévednék? Hiszen most ő is annyira más. Sokkal vidámabb, felszabadultabb, és mint ha egy parányi boldogságot is föl lehetne fedezni a hangjában és a csillogó tekintetében. Csak véletlen, vagy ő is érzi azokat a megmagyarázhatatlan szikrákat amiket én érzek? Egyre furcsábban érzem magam a biztosan és mégis gyengéden magához ölelő karjaiban.
- Úgy sem mered megtenni! – vágtam vissza és ficánkolva próbáltam menekülni, de ezzel csak azt értem el, hogy még közelebb kerültem hozzá, egészen pontosan az arcához és azokhoz a szépen ívelt ajkaihoz.
„Szépen ívelt ajkaihoz”? Mi a jó Merlin haragja van velem? Soha nem beszéltem én így azelőtt, pláne nem egy barátomról. Most már biztos, hogy az a sok boltban eltöltött idő a felelős azért, hogy kezdek meghibbanni.
- Na jó, legyen. Megígérem, hogy nyugton maradok, és jó kislány leszek. De ugye tudod, hogy ez kínzásnak minősül? – néztem rá durcás és közben mégis játékosan csillogó szemekkel. Amikor adott egy puszit a homlokomra, először túlságosan is furcsának éreztem a szituációt, de aztán fülig érő mosoly kúszott az arcomra, és úgy igazgattam el magamon a ruhámat.
Túlságosan is vidáman sétáltam mellette, és a még mindig olyan nagyon csábító titokzatos csomagja mellett, az Abszol út macskakövein. Ha törik, ha szakad akkor is ki kell derítenem, hogy mi lapul abban a csomagban. Most mit csináljak, ha ennyire kíváncsi vagyok? Meg amúgy is, tisztában kell lennem vele, hogy mivel készülnek ellenünk a Hollóhátasok. Jobb a biztonság, mint sem, hogy a meglepetés erejével csapjanak le ránk.
- Lássuk csak… nem is tudom… Az fix, hogy végre nem kell azon agyalnom, hogy kerüljem el Albus-t a folyosókon és, hogy miként húzzam ki magam Percy bűntényei alól. Lehet, hogy több időt fogok a Kviddics pályán tölteni, vagy esetleg beszerzek magamnak egy udvarlót. Ki tudja. – csicseregtem vidáman és játékosan, miközben odasétáltunk az egyik szabad levegőn lévő kellőképp árnyékos helyen álldogáló asztalkához.
Igazán meglepett Marc viselkedése, bár eddig is tisztában voltam vele, hogy tud úriember is lenni, de ez a mostani viselkedése igazán meglepő volt, és talán egy kicsit megnyugtató is. Mert ezek szerint akkor nem csak nekem tűnt fel, hogy mennyire egy hullámhosszra kerültünk amióta nem találkoztunk és mennyivel többet kezdünk érezni a másik iránt, mint csupán barátság.
- Köszönöm uram. – vigyorogtam vissza rá és egy kecses mozdulattal lecsüccsentem a számomra felkínált székre.
Miután ő is helyet foglalt, továbbra is fülig érő mosollyal az arcomon, el kezdtem az étlapot tanulmányozni. Hiába láttam már több milliomodjára, még most is képes vagyok magam átrágni rajta, hátha találok olyat, amit még nem kóstoltam. De újra csak a jól megszokott és annyira kedvelt íz kavalkáddal találtam szemben magam.
- Nem is tudom, talán egy … Csokoládévarázs kelyhet szeretnék – adtam le az ínycsiklandozó édességre a rendelésem, és miután Marcus is ugyan ezt megtette, elégedetten dőltem hátra és vártam a folytatást.
- Ó míg el nem felejtem Debby kért, hogy ha esetleg látlak, szóljak, hogy valamit nagyon szeretne elmesélni neked a Roxfort Expresszen. Fogalmam sincs mi lehet az, biztos valami női dolog… - mondta Marcus, amolyan ne várj tőlem többet, hiszen pasiból vagyok arckifejezéssel, ami újra csak egy hatalmas mosolyt csalt az arcomra.
- Kíváncsivá tettél. Imádom a húgodat, de fogalmam sincsen, mit akarhat. Lehet, hogy valamelyik piszkos kis titkodat akarja elmesélni. – cukkoltam vigyorogva, miközben közelebb hajoltam hozzá az asztal felett.
Vissza az elejére Go down
Marcus Wallberg
ravenclaw
ravenclaw
Marcus Wallberg


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Apr. 11.

Marcus & Lily - Váratlan találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcus & Lily - Váratlan találkozás   Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeSzer. Jún. 12, 2013 10:24 am

hell or hallelujah, no matter what you do i'm runnin' through ya
Szórakozottan kezdek bíbelődni az egyik étlappal mikor egyszer csak Lily gonosz kis megjegyzése szöget, üt a fejemben. Tényleg… mi a fene lehet, amit Debbie ennyire meg szeretne beszélni Lilyvel? Azt kétlem, hogy esetleg valamelyik rólam szóló égő történetet akarná megosztani vele, hiszen talán nincs is olyan, amiről már ne tudna az egész iskola. Köztudomású mekkora barom tudok lenni olykor – olykor különösen mikor megfelelő baráti társasággal követünk el kisebb – nagyobb csínytevéseket, tréfákat többnyire a Mardekárosok kárára. Ki ne hallott volna például arról az esetről mikor az egyik beképzelt tetű hajzseléjét rózsaszín hajfestékkel tuningoltuk fel minek hála két napon keresztül pink, égnek álló tincsekkel volt kénytelen óráról – órára járni a diákság és a professzorok nem kis örömére. Persze mikor fény derült arra, hogy kik is állnak a dolog hátterében már nem szórakoztunk ilyen, jól ugyanis a behemót idióta három társával együtt végig kergetett minket az egész iskolán majd laposra vert a kastélypark egyik félreeső szegletében. Megérte vajon még így is a kis tréfánk? Ó de még mennyire, hogy igen, és ez csak egy a számtalan eset közül mikor bár pórul jártam utólag mégsem bántam meg azt, amit tettem.
 
- Kétlem, hogy ilyesmiről volna szó, de most, hogy így mondod… lehet, hogy inkább az egyik saját kis piszkos titkát akarja rád bízni ez, pedig mit ne mondjak… aggodalommal tölt el. Azok után, hogy a múltkor képes volt fogadásból smárolni egy Mardekáros balfékkel és még engem leordítani mikor elkezdtem péppé verni annak a surmó, tetűnek a fejét már nem tudom mi az, amit ne lenne képes elkövetni. – vakartam meg a tarkóm zavartan egy fakóbb mosoly kíséretében.
- Persze jónak mondom ezt igaz? Pont neked, akit nem egy, de rögtön két báty tartott szemmel és igyekezett távol tartani minden ostobaságtól, csalódástól. Gyanítom te sem voltál elragadtatva attól, hogy beleszólnak az életedbe ahogyan biztos Debby sem, viszont… áh mindegy. Nem untatlak a családunk problémáival, viszont arra megkérlek, hogy ha Deb esetleg valami butaságban törné a fejét, szólj nekem… vagy legalábbis próbáld meg lebeszélni róla. Megteszed ezt nekem? – kérdeztem halkan, komoly tekintettel ám mikor megjelent a pincér a rendelésünkkel távolabb húzódtam tőle és hátra dőltem a székemben.
 
- Jó étvágyat. – mosolyogtam Lilyre majd felvettem a kanalamat az asztalról és egy kisebb falatot vettem a számba.
- Hmmm… ez isteni. Nem is értem mi tartott vissza eddig attól, hogy a szünetemben vagy a hétvégén leugorjak ide és rendeljek egy ilyet, de Merlinre mondom megérte várni. – oké, oké, nem is kell mondani. Valahányszor csak édesség közelébe kerülök teljesen, úgy viselkedem, mint egy kisfiú, aki most szabadult be a cukorkaboltba és képtelen megálljt parancsolni magának, egyszerűen mindent akar és ott azonnal. Szép az élet, hogy nem is áll semmi az utamba, valóban akkor eszem ilyesmit, amikor csak akarok, ellentétben szegény húgommal. A betegsége miatt sajnos vissza kell fognia magát, olyankor pedig mikor előtte eszem süteményt vagy fagylaltot mindig elönt a bűntudat és el is, megy az étvágyam.
- Szeretnéd megkóstolni? – fordultam Lily felé és a szájához emeltem egy falatot.
- Vedd megtiszteltetésnek, mert alapjáraton nem szokásom osztozkodni pláne nem a kedvenc fagyimon. – szögeztem le gyorsan, nagy komoly képpel. Egyszerűen nem tudom mi a fene, üthetett belém, ám azt el kell, hogy ismerjem egyre különösebben, és különösebben érzem magam Lily közelében. A mosolya, a csillogó szemei, a közelsége mind – mind furcsa, ez eddig ismeretlen érzelmeket váltanak ki belőlem. Eddig, mint puszta barát tekintettem a lányra ám most, talán a néhány hónap távollétnek, talán a melegnek hála de Lily kezd átalakulni a szememben.
 
Na jó Marcus verd ki de, nagyon gyorsan ezt a sok szamárságot a fejedből különben a végén még olyat mondasz, vagy teszel, amit aztán megbánsz, Lily pedig teljesen hülyének fog nézni.
- Ömmm… na és mi újság a bátyáiddal?
Vissza az elejére Go down
Lily Luna Potter
gryffindor
gryffindor
Lily Luna Potter


Here I am : This is me!
Hozzászólások száma : 79
Join date : 2012. Oct. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány - és Varázslóképző Szakiskola

Marcus & Lily - Váratlan találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcus & Lily - Váratlan találkozás   Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimePént. Jún. 14, 2013 9:31 am


Az élet egy folyamat. Egy naplementét sem szabad soha ugyanúgy néznünk. Élünk, tapasztalunk és továbbmegyünk. Hogyan megyünk tovább? Csak ezt tudjuk valahogy befolyásolni.

Marcus & Lily


Még, hogy nem az ő egyik piszkos titkát akarja elmondani? Én ebben nem lennék olyan biztos. Amióta ismerem a húgát, azóta olyan dolgokat tudtam meg Marc-ról, amikről azelőtt álmodni sem mertem volna, de azért ezt a világért sem kötném az orrára. Nem muszáj neki mindent tudnia, nem igaz?
Amit arról a verekedésről tudok, az már így is több mint amire kíváncsi voltam. Az egyik alapelvem az, hogy mindenkinek jár az első tisztalap, aztán ha kiérdemli, akkor még egy. Éppen ezért is nem értem mi a baja mindenkinek a Mordisokkal. Ők is ugyan úgy diákok, mint mi, és nem önszántukból kerültek abba a házba, hanem azért, mert Sapi oda sorolta őket. Tudom, hogy ez a viszály mindig meg volt és meg is lesz, de akkor is zavaró egy kicsit.
- Ne is emlegesd azt a bunyót, még most sem értem, hogy miért voltál úgy bepörögve. A húgod, kezdte az egészet, és amúgy járhattál volna rosszabbul is. Mondjuk, ha a Mordekáros visszaüt, de amilyen kis mulya volt, még azt se tette meg. Azt hiszem a húgodnak, sürgős ízlésváltásra van szüksége. – nevettem el az utolsó mondatnál magam, próbálva egy kicsit oldani a feszültséget ami a beszélgetés ezen szála miatt alakult ki.
- Viszont ha ettől megnyugszik a kicsi lelked Marc, akkor megígérem neked, hogy jó kislány módjára fenéken billentem a hugicádat, ha valami orbitális nagy butaságra készül. Jó lesz így? – vontam fel kérdőn a szemöldököm.
Ebben a pillanatban, pedig megérkeztek a rendelésünk. Az a sok csodálatos és ínycsiklandozó fagylaltgombóc, ami olyan könnyedén és krémesen olvad szét a szánkban, hogy úgy érezhetjük egy rövidke időre, mint ha a mennyországban lennénk.
- Köszönöm. Neked úgy szintén. – mosolyogtam, majd egy gyors mozdulattal megkaparintottam magamnak fagylaltkelyhem melletti kiskanalat és már faltam is az édes, és keserű csokoládéból kibontakozó mesés íz kavalkádot.
Most sem csalódtam, a kifogástalan minőségben, ami ehhez a helyhez kapcsolódik. De Marcus, kisgyermeki lelkesedése, újra mosolyt csalt az arcomra, végül is nagyon jól tudom, hogy miről beszél. Én pontosan így érzek az édességgel kapcsolatban, viszont nagyon jól tudom, hogy nem lenne szabad ennyire édesség függőnek lennem. Egy részt nem egészsége, másrészt, mivel nem mindenki teheti meg azt, hogy akármikor édességgel tömi a pocakját, amikor csak kedve támad. Többek között ilyen Deborah is, aki nem csak Marcus testvére, hanem háztársam és szobatársam is, valamint eléggé jó barátnőm is.
- Hmm… Csábító ajánlat. – fecsegtem izgatottan és kissé meglepetten, hiszen ez az egész fagyizás, kezd teljesen új irányvonalat felvenni, és inkább kezd egy szerelmespár randevújára hasonlítani, mint sem egy barátságos beszélgetésre.
Furcsa és zavaros ez az egész, de ha nagyon őszinte szeretnék lenni saját magammal, akkor nincs ellenemre. Tudom, hogy hülyeség meg minden, és nem éri meg egy stabil és beton biztos barátságot megbolygatni, holmi képzelgések miatt, de ha már itt vagyunk, és úgy veszem észre, hogy neki sincs ellenére a kapcsolatunk irányának hajmeresztő változása, akkor miért nem tegyem meg a kellő lépéseket?
Így aztán óvatosan közelebb hajoltam Marc-hoz, óvatosan szétnyitottam az ajkaimat és egy nagy hmmm… kíséretében magamévá tettem a Marc által felém kínált Whisky-krém fagylaltot.
- Ez tényleg isteni finom, na és persze a körülmények se utolsók. – mosolyogtam izgatottan, miközben visszadőltem a székembe.
Gyors témaváltás? Mi a fene ütött Marc-ba? Nem szokott ő ilyen fura lenni. De mindegy ez a mai nap amúgy sem a normálisságáról híres. Legalább is nekem nagyon úgy tűnik.
- Hát… James még mindig fülig szerelmes Aisha-ba, bár most nem igazán tudnak együtt lenni. Apa valami feladattal bízta meg a nyárra James-t. Albus pedig Albus. Róla nem tudok újdonságot mondani. – válaszoltam kicsit elmerengőn, miközben egy újabb kanál fagylalttal töltöttem meg a pocakomat a saját csoki csodámból.
Vissza az elejére Go down
Marcus Wallberg
ravenclaw
ravenclaw
Marcus Wallberg


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Apr. 11.

Marcus & Lily - Váratlan találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcus & Lily - Váratlan találkozás   Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimePént. Jún. 28, 2013 8:54 am

hell or hallelujah, no matter what you do i'm runnin' through ya
- Köszönöm Lily tudtam, hogy rád számíthatok. – könnyebbültem meg egy kicsit mikor a lány megígérte nekem, hogy fenéken billenti az én imádni való húgocskámat, ha az esetleg valami butaságban törné azt az amúgy okos kis buksiját majd elégedetten, láttam neki a kihozott fagylaltkelyhemnek, ami után szinte egész nyáron vágyakoztam. Ki gondolta volna, hogy egy viszonylag ártatlan gesztus mi mindent válthat ki két emberből, akik amúgy a hétköznapokban igen csak közeli, jó barátok? Mintha nem is rólunk lenne szó, Lilyről és Marcról akik a Roxfort berkein belül imádják szívni egymás vérét, versengeni a kviddics idényben vagy egyszerűen csak vajsörözni hétvégente a Három Seprűben. Nem, ez a kis páros itt egészen más… A meleg nyári nap, Florean Fortescue fagylaltozójának kellemes, barátságos légköre, az ínycsiklandozó édességekről már nem is beszélve új köntösbe csomagolnak minket. Külső szemlélő talán arra a következtetésre is juthatna a látottak alapján, hogy Lils és én most épp valamiféle randi kellős közepén vagyunk. De vajon… rosszul gondolná?

Összezavarodtam. Tény és való, hogy Lily Potter cseppet sem hétköznapi lány, hiszen csinos, szórakoztató, életvidám teremtés, aki mellett az ember egy pillanatra sem unatkozhat, s aki egyetlen apró mosolyával képes bárkit felderíteni, aki csak az útjába kerül, ám az is tény, hogy a barátom. Fene vinné el… Vajon megéri kockára tenni egy olyan régi, erős barátságot, mint a miénk holmi vonzalom miatt? Megéri veszélybe sodorni mindazt a vidámságot, azt a rengeteg átbeszélgetett délutánt vagy átbalhézott kviddics meccset, ami még előttünk áll mielőtt még a hátunk mögött hagynánk mi is a Roxfort falait? Mi lesz, ha hagyjuk tovább fajulni a dolgokat, és úgy döntünk, megpróbálkozunk valami többel, is mint barátság aztán valami miatt félre siklanak a dolgok? Meggyűlöljük egymást és végül oda lesz minden, amit az elmúlt néhány évben felépítettünk? Vagy újra barátok leszünk? Őszintén… megéri ebbe belegondolni?

Szégyen vagy sem végül úgy döntöttem legjobb lesz, ha elterelem a témát. Képtelen volnék most azonnal dönteni, mivel a gondolataim fel s alá cikáznak elmém hadszínterén. Érvek – ellenérvek sokasága, már – már őrjítően harsogva a maguk igazát. „Vágj bele, nincs mit veszítened” kontra „Hülye vagy? Dehogy nincs! Elveszíthetsz egy barátot”. Komikusnak mondható párbeszédek tucatjai zajlottak le bennem miközben minden igyekezetemmel próbáltam úgy tenni, mint aki csüng Lily szavain. S hogy mi az igazság? Egyetlen mondat nem sok annyi sem jutott el a tudatomig mindabból, amit összehordott. B*****meg.
- Szóval… mondhatjuk végül is, hogy nyugaton a helyzet változatlan. Igaz? – erőltettem magamra egy halványabb mosolyt, majd kanalaztam néhányat a fagyimból.

Néhány percig csak figyeltem Őt, eltűnődve azon mégis, hogy lehetek akkora balfék, hogy egyetlen értelmes gondolat sem jut az eszembe, ám amikor eszembe jutott, hogy egy ideje már nem kanalaztam a kelyhemből gyorsan elszakítottam róla a pillantásom. Édesanyám rengetegszer korholt már amiatt, hogy amikor figyelmetlen vagyok, vagy kapkodok kisebb – nagyobb baleseteket idézek elő, ám én minduntalan letudtam a szavait egy – egy legyintéssel. Bár ne tettem volna. Ha megszívlelem anya szavait, talán elgondolkozom azon mi mindenen, kellene változtatnom, s nem esek bele megint ugyan abba a hibába. Elbambultam majd a hirtelen felismerést követően kapkodni, kezdtem, az eredmény pedig újfent katasztrofálisra sikeredett. Olyan hirtelen nyúltam a kelyhem után, hogy az felborult a fagylalt pedig egyenesen a mellettem ülő lány szoknyájára borult. A rohadt életbe!!!
- Basszus. Ne haragudj – amilyen gyorsan csak tudtam, felkaptam néhány szalvétát az asztalról, és törölgetni kezdtem vele a lány ruhájáról a foltot, ám amint észbe kaptam és rájöttem hol is, matatok épp sietősen, elhúztam onnét a kezem.
- Öhm… jobb, ha ezt rád bízom, azt hiszem. – és tessék… ilyen, amikor Marcus Wallberg bénább, mint a méltán hírhedt Neville Longbottom.
Vissza az elejére Go down
Lily Luna Potter
gryffindor
gryffindor
Lily Luna Potter


Here I am : This is me!
Hozzászólások száma : 79
Join date : 2012. Oct. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány - és Varázslóképző Szakiskola

Marcus & Lily - Váratlan találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcus & Lily - Váratlan találkozás   Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeSzomb. Jún. 29, 2013 7:20 am


Az élet egy folyamat. Egy naplementét sem szabad soha ugyanúgy néznünk. Élünk, tapasztalunk és továbbmegyünk. Hogyan megyünk tovább? Csak ezt tudjuk valahogy befolyásolni.

Marcus & Lily


- Ugyan már Marcus. Tudod, hogy milyen kis segítőkész vagyok. Amúgy is szerintem mindenkinek jobb, ha én intézem el a dolgot, mint ha te tennéd. – nevettem rá csilingelő és vidám hangon.
Nagyon szeretem, hogy Marc ennyire aggódik a testvéréért, de Deb eléggé nagylány már hogy önállóan is tudjon dönteni. Amellett, meg tényleg ki tud fordulni önmagából, ha olyasvalakivel történnek rossz dolgok, akiket szeret. Ami pedig Deb-et illeti, saját tapasztalatból tudom, hogy nagyon idegesítő, ha a féltő bátyánk állandóan ott liheg a nyakunkban.
Egy kicsit mondjuk zavaró, hogy mind a ketten a barátaim, de megpróbálok a lehető leghelyesebben cselekedni, és így megóvni mind a kettejükkel kötött barátságomat. De tényleg csak ez az oka, hogy ilyen készségesen segítek Marcus-nak? Most már semmit nem értek és semmit nem látok tisztán. Annyira zavarosak lettek az érzéseim. Eddig mindig csak úgy gondoltam a velem szemben ülő srácra, mint egy nagyon jó barátra, akivel önfeledten el tudok szórakozni, és akivel a pályán a kviddics meccs alatt tökéletes ellenfelei vagyunk egymásnak. Most pedig, ha már csak egy hajszálnyival is közelebb kerülök hozzá, hevesebben kezd el kalimpálni a szívem. Miért pont velünk történik mindez? Miért pont most? De ami a legfontosabb, ő is érez valamit, vagy csak én? Annyi kérdés… Annyi megválaszolásra váró kérdés, és sehol egy kis segítség, hogy merre haladjak tovább. Merlinre, valaki segítsen kitalálni, mit is tegyek. Valljam be, hogy mit érzek, és esetleg tegyek tönkre egy szuper jó barátságot? Vagy csak üljek a babérjaimon és várjak a csodára? Ebbe a döntésképtelen helyzetbe még a végén be fogok csavarodni. Azt hiszem, nyugodtan mondhatom erre a szituációra, hogy patt helyzetbe kerültem.
Most mégis azt hiszem, egyelőre az lesz a legjobb megoldás, ha várok még egy kicsit, a nagy vallomással. Talán csak téves riasztás és akkor elszúrhatom a dolgokat, amiket nagy nehezen felépítettünk. Azt pedig végképp nem szeretném. Ahhoz túlságosan is szeretem Marcus-t.
Szeretem? Ez az aprócska szó annyi mindent jelenthet attól függően, hogy milyen helyzetben vagy éppen kire használjuk. Most mégis ez a szó az, ami igazán kifejezi az érzéseimet Marc iránt. Szeretem, mert vicces, szeretem mert okos, szeretem mert értelmesen el lehet vele beszélgetni, szeretem mert mellette mindig biztonságban érzem magam és szeretem azért is amiért mindig ott van ha szükségem van rá és azért is mert mindig megért. Kell ennél több egy jó barátsághoz vagy éppen egy mindent elsöprő szerelemhez? Szerintem nem, de félsz akkor is ott lakik a lelkemben és ez nagyon idegesítő.
- Hát… ami azt illeti, nagyjából igen. Mondhatjuk azt is. – feleltem mosolyogva, hiszen úgy ismerem már Marcus-t mint a tenyeremet, és nagyon jól tudtam, hogy fogalma sincs arról miről is beszéltem neki az előbb. De nem baj. Ma semmi nem hozhat ki a sodromból és nem akadhatok ki semmin, hiszen ez egy csodálatos nyári nap, és nem utolsó sorban az utolsó munkanapom is, aminek a nagy része már le is telt. Most pedig itt fagylaltozom azzal a sráccal, aki az egyik legjobb barátom, és akinek a közelsége felfoghatatlan és teljességgel megmagyarázhatatlan érzéseket vált ki belőlem.
A gondolataimba merülve, kanalaztam az olvadásnak indult csodálatosan finom csokoládé fagylaltomat, amikor észrevettem a szemem sarkából, hogy Marc engem néz, és egy kicsit zavarba is jöttem, hiszen a régóta tartó barátságunk alatt még sosem nézett engem ilyen sokáig egyfolytában. Most már csak az volt a kérdés, hogy miért figyelt engem ennyire. Egyes opció, összekentem magam csoki fagyival és maszatos az arcom. Kettes opció, Ő is érez valamit, és szintén nem tudja, mit tegyen. Vagy végezetül a hármas opció, csak szimplán a gondolataiba merült és elbambult.
Az események olyan gyors fordulatot vettek, hogy szinte nem is tudtam követni. Az egyik pillanatban még békésen fagyiztam és azon agyaltam, hogy vajon miért néz ennyire Marcus, erre most csak azt érzem, hogy egy hatalmas hideg és krémes fagylaltkupac hever az ölemben. Marcus pedig csak mentegetőzik és megpróbál segíteni, kisebb-nagyobb sikerrel.
- Ugyan már. Semmi baj, előfordul az ilyesmi. Ne csinálj már belőle ekkora problémát. – mosolyogtam rá bátorítóan és barátságosan.
Amikor a szalvétával kezdte el törölgetni a foltot, egy pillanatra meglepődtem, de miután ő is észbekapott, hogy mit is csinál már csak mosolyogni tudtam. Annyira nem rá vallott, hogy zavarba jöjjön egy ilyen kis „baleset” miatt. Attól az a Marcus Wallberg-től akit megismertem és megkedveltem az első iskolai napomon nem éppen ezt a fajta reakciót vártam volna. De a mai nap után semmin nem lepődöm meg.
- Ha azt nézzük, akkor legalább nem olyan feltűnő a fagylalt pacám, és így legalább nyugodtan elmondható rólam, hogy mennyire édes vagyok, nem? – nevettem el magam csak, hogy oldjam egy kicsit Marcus-ban a feszültséget.
Igaza ami igaz, egy kicsit furán néznék ki, ha reggel tényleg a világoskék ruhácskámba jövök el otthonról, és nem ebben a krémszínű és foltos mintájú ruhában, amin szinte nem is látszik a fagylalt nyoma, hála az ügyes designer-eknek, akik majdhogy nem ugyan olyan színű mintákkal díszített anyagból varrták meg az egyik kedvenc ruhámat.
Vissza az elejére Go down
Marcus Wallberg
ravenclaw
ravenclaw
Marcus Wallberg


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Apr. 11.

Marcus & Lily - Váratlan találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcus & Lily - Váratlan találkozás   Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeSzer. Júl. 10, 2013 5:34 am

hell or hallelujah, no matter what you do i'm runnin' through ya
Az ördög sem tudja mi a fene, üthetett belém, hiszen lássuk be soha a büdös életben nem voltam még ennyire szétszórt, figyelmetlen tökfilkó, mint most. Képtelen vagyok megérteni, mi lehet az oka annál is inkább, mivel eddigi pályafutásom során nem egy, nem kettő, de nem is három lánnyal volt már dolgom, akiket elhívtam randizni, szórakozni, ilyesmi. Sőt… tíz után nagyjából el is felejtettem számolni. Röviden tömören nem vagyok éppen egy tapasztalatlan kis kamasz, akinek gőze sincs, arról mit szeretnek a lányok és mit nem, akkor most mégis hol lehet a hiba? Álljunk csak meg! Hát itt hibás a történet. Azok randik voltak ez viszont csak egy baráti fagylaltozás az egyik iskolai ismerősömmel, kviddics ellenfelemmel és fő kritikusommal. Nem kellene, hogy kellemetlenül érezzem magam a közelében vagy, hogy ennyire abszurd rám nem jellemző viselkedést produkáljak. Hol a fenében van az igazi énem, és mégis mi ütött belém? Ha most anyu vagy Deb itt lenne biztos, nagyon jól szórakozna rajtam, a setesuta megmozdulásaimon és azon, hogy tanácstalanul vergődöm minden egyes pillanatban. Jesszus, de szerencsém van, hogy egyikük sem jár a közelben, különben egy életen át hallgathatnám amint száz, meg száz poént sütnek el a témával kapcsolatban. Imádom őket, de gonosz nőszemélyek.

Soha életemben nem vörösödtem még el annyira, mint azokban a pillanatokban mikor ráeszméltem arra tulajdonképpen hol is matatnak a kezeim önkéntelenül. Tessék egy újabb dolog, ami nem jellemző Marcus Wallbergre! Hogy a pokolba jöhettem ettől zavarba? Oké Marc, csigavér próbáld meg higgadtan, logikusan szemlélni a dolgokat. Lily az egyik legközelebbi barátod, akivel minden áldott nap jól érzed magad, ha beszélgettek, ha veszekedtek, ha épp felmossátok egymással a kviddics pályát. Biztosan csak azért jöttél zavarba, mert most először tekintettél úgy Lilyre mint nő és nem úgy, mint haver. Igen, csak ez lehet az oka. Ha sikerülne fejben rendeznem a dolgokat és visszaminősítenem Lilyt egyszerű Lilyvé akkor nem, ügyetlenkednék folyton a jelenlétében. Ám ez a pillanat aligha most lesz, annál is inkább, mert ahogy a tekintetem a kis foltról a lábaira siklott valami teljesen elpattant bennem. B****ameg!

- Szerencsére tényleg nem látszik annyira. Ne haragudj. Biztos csak a meleg miatt vagyok ennyire szerencsétlen, és mert teljesen az iskola körül forognak a gondolataim. Már csak néhány nap és újra a Roxfortban leszünk én pedig végre valahára meglephetlek a kviddics pályán. Szóval rettegj Potter mert ezúttal csúnyán ki fogtok kapni. – és bravó kiváló terelést mutatott be a Hollóhát ház egyik büszkesége Marcus Wallberg hölgyeim és uraim. Hihető, ráadásul még bosszantani is fogja annyira Lilyt, hogy nem gondol bele ismét a történtekbe. Csak így tovább.
- Viszont, ha most megbocsátasz ideje hazamennem. Anya és Deb már biztosan hatszor becsomagoltak, és felforgatták az egész lakást, szóval, ha csak nem akarom, hogy Mera, a húgom fehér kis lábtörlője valamilyen csoda folytán a láda legaljára kerüljön a tartalék pulóverek és sálak közé legjobb lesz, ha utánuk nézek. – vigyorogtam rá a lányra majd sietősen az asztalra, helyeztem a két adag fagyi árát plusz némi borravalót.
- A suliban találkozunk Lils, ám addig is, jót ne halljak felőled. – kacsintottam rá, majd már el is indultam hazafelé azon törve a fejem, hogy vajon miként alakulnak majd a dolgaink ezek után.


Köszönöm a játékot Smile A többit megbeszéljük pmben
Vissza az elejére Go down
Lily Luna Potter
gryffindor
gryffindor
Lily Luna Potter


Here I am : This is me!
Hozzászólások száma : 79
Join date : 2012. Oct. 05.
Age : 31
Tartózkodási hely : Roxfort Boszorkány - és Varázslóképző Szakiskola

Marcus & Lily - Váratlan találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcus & Lily - Váratlan találkozás   Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitimeSzomb. Júl. 13, 2013 8:26 am


Az élet egy folyamat. Egy naplementét sem szabad soha ugyanúgy néznünk. Élünk, tapasztalunk és továbbmegyünk. Hogyan megyünk tovább? Csak ezt tudjuk valahogy befolyásolni.

Marcus & Lily


- Megint csak a szád jár Wallberg. – cukkoltam játékosan, megszokásból.
Ez az egész csipkelődés, már megszokássá vált kettőnk között. De bármennyire szeretném, még ez a kis szurkálódás sem tudja teljesen elterelni a figyelmem a kis „balesetről” és úgy általában erről az egész találkozóról. Nem tudom hová is tegyem a dolgokat. Minden annyira zavaros, és mégis annyira tiszta.
Ki tudja, talán igaza van és tényleg csak a meleg szórakozik velünk. Vagy talán a sok együtt eltöltött idő meghozta a gyümölcsét? Nem tudom. Annyira tanácstalannak érzem magam és van egy olyan érzésem, hogy ez az egész okoz nekem majd egy pár álmatlan éjszakát, ameddig rá nem jövök, mit csináljak.
- Menj csak te hős megmentő. – gúnyolódtam egy kicsit, miközben a fagylaltom utolsó cseppjét is magamba tömtem.
- Üdvözlöm a anyukádat és Debby-t is. – töröltem le egy kósza megolvadt fagylaltot a szám széléről.
Annyira nem tudom, kezelni ezt a helyzetet. Pedig általában tudom, mikor mit kell tennem, vagy mondanom, de most mégis azt érzem, hogy ha valaki nem nyújt segítő kezet, akkor elveszek.
- Szia Marc! Már alig várom. Csak bízd ide. – feleltem mosolyogva a búcsúzkodására.
Ahogy elsétált, és az utca kavalkádjában elvesztettem szem elől, úgy éreztem, hogy jobb ha kiszellőztetem a fejem. Így lassan és nagyon megfontoltan indultam el visszafelé a boltba.
Minden gondolatom a kapcsolatunk körül forgott. Az első találkozás. Az első közös tanóra, ahol elkezdtünk beszélgetni. Az első Kviddics meccs amin egymás ellen játszottunk. Az első veszekedésünk. Az első ajándék amit tőle kaptam, és még sorolhatnám. Annyi minden összeköt minket és mégis akkora köztünk a szakadék.
Mire a bolt bejárati ajtaja fölötti csengettyű jelezhette, hogy beléptem az üzletbe, már magam se tudtam mit gondoljak a mai napról, vagy úgy az egész kapcsolatunkról.
- Lily te vagy az? – hallatszott ki a bácsikám kíváncsiskodó hangja a hátsó helységből.
- Igen Ron bácsi! Bocsi, hogy ilyen sokáig tartott, mire visszaértem, de összefutottam egy nagyon jó barátommal. – magyarázkodtam, miközben hátra sétáltam hozzá.
- Tudod, mit kicsi lány? Ma korábban bezárunk, és előbb hazamehetsz. Úgy is ez az utolsó napod, és már alig van egy kis időd a suli kezdéséig. Szóval zárjunk be és nyomás haza. Meg amúgy is azt csiripelték a madarak, hogy csomagot kaptál. – vigyorgott mint a vadalma, ezzel visszarángatva engem is egy jobb és elmeregés nélküli állapotba.
- Köszi Ron bácsi! Imádlak, mondtam már? – nevettem rá a bácsikámra, majd odaszaladtam hozzá, magamhoz öleltem és pár perc múlva már úton is voltam hazafelé.


Köszönöm én is Smile Egy élmény volt, egy igazán ragacsos élmény Razz
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Marcus & Lily - Váratlan találkozás Empty
TémanyitásTárgy: Re: Marcus & Lily - Váratlan találkozás   Marcus & Lily - Váratlan találkozás Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Marcus & Lily - Váratlan találkozás
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Egy édes találkozás - Madeline és Peter
» Everything happens for a reason - Lily & Deb
» Hey little girl, are you okay? - Lily & Niko
» Lily Luna Potter
» Ashlynn & Lily - A leleplezés

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
There is no light without darkness :: The magical side of London :: Abszol út :: Weasley Varázsvicc Vállalat-
Ugrás: