There is no light without darkness
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

There is no light without darkness


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
FRPG Top Sites
Welcome
ms. Lascar && professzor Lascar NYL
Itt tartunk most!
2025. December

A dolgok egyre rosszabbra fordultak a varázsvilágban, Harry Potter és társai képtelenek voltak megfékezni az egyre csak szaporodó halálfaló támadásokat.
Számos muglik által lakott falu, kisebb varázsló közösségek, minisztériumi alkalmazottak estek eddig áldozatául a szervezkedő halálfalók orvtámadásainak ám a sötét oldal képviselői egy pillanatra sem tétlenkednek.
Kisebb sereget verbuválva első dolguk volt, hogy betörjenek az Azkabanba, majd miután kiszabadították társaikat, felperzselték az egykor méltán rettegett intézményt.
Rettegés uralkodott el a varázslók körében, a szülők minden alkalommal félve küldik el gyermekeiket a Roxfortba.
Á s ha már itt tartunk… a Roxfort… bizony itt sem a régi már az élet, beszivárgott halálfalók, eltűnések, titokzatos halálesetek nehezítik meg a tanulók mindennapjait nem is beszélve a találgatásokról, hogy vajon mi állhat ezek hátterében.
Félő, hogy a béke és a nyugalom hosszú időre ábrándkép marad csupán… vagy mégsem?
2025 lehet az az év, amikor minden egy szempillantás alatt megváltozik ám kérdés, hogy ezúttal a jó vagy a gonosz kerekedik felül?
Légy részese egy izgalmas kalandnak, tarts a tenni vágyó fiatalokkal, akik igyekeznek meggátolni a terror eluralkodását, a roxforti diákokkal, akik az iskolapadban ülve igyekeznek átvészelni ezt az időszakot, vagy éppen a bosszúvágyó halálfalókkal, akiknek ezúttal talán sikerül győzelmet aratnia.
Minden csak rajtad áll!

Christmas in Hogwarts

by Ted Remus Lupin
Updates
ms. Lascar && professzor Lascar NYL2Az oldal alapítása.: 2012. Szept. 9

Arányok a fórumon.:

Lányok.: 30
Fiúk.: 32

Adult.: 18
Death eater.: 6
Muggle.: 1
Gryffindor.: 3
Hufflepuff.: 4
Ministry.: 4
Oot phoenix.: 9
Professor.: 3
Ravenclaw.: 5
Slytherin.: 9
Legutóbbi témák
» REIGN FRPG
ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeSzomb. Szept. 27, 2014 9:23 am by Vendég

» Salem-i Mágiaakadémia
ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeSzomb. Márc. 22, 2014 10:49 pm by Vendég

» Jurassic park
ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeCsüt. Márc. 13, 2014 10:33 am by Vendég

» Clark Atlanta University
ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeSzomb. Feb. 22, 2014 4:46 am by Vendég

» Abbey Mount
ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimePént. Feb. 14, 2014 11:53 pm by Vendég

» Trouble Life
ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeVas. Feb. 09, 2014 10:11 am by Vendég

» Matt & Lily - Meglepő találkozások
ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeVas. Jan. 26, 2014 1:22 am by Lily Luna Potter

» Constantine - veszélyes vizeken
ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeKedd Jan. 07, 2014 2:45 am by Vendég

» Arrow frpg
ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeCsüt. Dec. 26, 2013 11:47 pm by Vendég

Chat box
Awards
ms. Lascar && professzor Lascar NYL5 ms. Lascar && professzor Lascar 005
550
ms. Lascar && professzor Lascar 007
422
ms. Lascar && professzor Lascar 006
488
ms. Lascar && professzor Lascar 008
550
STAFF
ms. Lascar && professzor Lascar NYL3 Ted Remus Lupin
&
Marconi Flint
Top posters
Sorting hat
ms. Lascar && professzor Lascar Poll_leftms. Lascar && professzor Lascar Poll_centerms. Lascar && professzor Lascar Poll_right 
Lily Luna Potter
ms. Lascar && professzor Lascar Poll_leftms. Lascar && professzor Lascar Poll_centerms. Lascar && professzor Lascar Poll_right 
Peter Griffiths
ms. Lascar && professzor Lascar Poll_leftms. Lascar && professzor Lascar Poll_centerms. Lascar && professzor Lascar Poll_right 
Amanita Mulchany
ms. Lascar && professzor Lascar Poll_leftms. Lascar && professzor Lascar Poll_centerms. Lascar && professzor Lascar Poll_right 
Sebastien A. Lascar
ms. Lascar && professzor Lascar Poll_leftms. Lascar && professzor Lascar Poll_centerms. Lascar && professzor Lascar Poll_right 
Paige Cook
ms. Lascar && professzor Lascar Poll_leftms. Lascar && professzor Lascar Poll_centerms. Lascar && professzor Lascar Poll_right 
Tyrius Aepius Reximo
ms. Lascar && professzor Lascar Poll_leftms. Lascar && professzor Lascar Poll_centerms. Lascar && professzor Lascar Poll_right 
Rose Weasley
ms. Lascar && professzor Lascar Poll_leftms. Lascar && professzor Lascar Poll_centerms. Lascar && professzor Lascar Poll_right 
Isabelle Nia Lascar
ms. Lascar && professzor Lascar Poll_leftms. Lascar && professzor Lascar Poll_centerms. Lascar && professzor Lascar Poll_right 
Austin Knowles
ms. Lascar && professzor Lascar Poll_leftms. Lascar && professzor Lascar Poll_centerms. Lascar && professzor Lascar Poll_right 
Affiliates
free forum

Credits
ms. Lascar && professzor Lascar NYL6

Az oldal alapötletét J.K Rowlingnak köszönhetjük aki egy csodálatos varázsvilágot álmodott meg a számunkra.
Az oldal képeit köszönjük a Caution 2.0 - nak,
a tumblrnak valamint az Obsessionnak.
Nem kis kutatás, szerkesztés eredményei így kérünk NE lopj! Köszönjük!
Az oldalunkon szereplő kódokért hatalmas köszönet Clemence Lacroixnak és Brittany Greynek

 

 ms. Lascar && professzor Lascar

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeHétf. Júl. 22, 2013 2:20 am




ms. Lascar && professzor Lascar Tumblr_mj90u3yPrj1qhpm6ho1_500

Csodás napos idő… csodás arra, hogy sétáljon az ember. Pláne, ha éppen gyógynövénytanról jön és nincs jobb dolga. Pontosabban lenne, mehetnék fel és írhatnám a dolgozatot, amit a professzor kedvesen ránk bízott, de valahogy ehhez most pont nincs túl sok kedvem. Na persze tökéletesen időre be fogom majd adni, hiszen egy időpontot se hagytam ki soha életemben. Még akkor se, ha a gyengélkedőre kerültem. Amíg gondolkodni és írni tudok, addig nincs gond. Ezekre pedig tökéletesen alkalmas vagyok jelenleg. Csak kedvem nincs túl sok, hogy egy dupla gyógynövénytan után még egyszer ennyi időt eltöltsek vele. Amúgy se vagyok nagy rajongója a dolognak, csak muszájból figyelek oda nagyon, elvégre a bájitalokhoz azért nem árt ismerni a növényeket.
Talán megérzés, talán nem… de a tó felé indulok el, s már messziről kiszúrok egy magas, szőke hajú, jó kiállású embert, professzort, hogy igazán pontos legyek. Sőt, tökéletes meghatározás érdekében hozzá kell tennem, az én édes drága bátyámat, aki, ha jól veszem ki, pihen.
Egy egészen apró pillanatig átfut rajtam a gondolat, hogy egész egyszerűen elsétálok mellette, vagy megfordulok és elmegyek. De nem, az túl egyszerű lenne neki… nekem pedig túl kell esnem ezen valamikor. Elvégre nem utálhatom sokáig… és tudom, hogy úgyis ki fogja magyarázni magát a dologból, de attól függetlenül meg kell kapnia azt, ami neki jár ezért.
Azóta nem találkoztam vele, amióta megláttam az évnyitón. Emlékszem, éppen a mellettem ülővel beszélgettem, ugyanis nem éreztem túl fontosnak, hogy végig hallgassam ismét azt, amit már 5 éven keresztül hallottam, plusz a lány valamiért feltétlenül meg akart osztani velem egy érdekes történetet, amit olvasott, én meg úgy gondoltam, talán érdekesebb a dolog. Addig végig se néztem a tanári asztalon, megszokott emberek, megszokott környezet, nem számítottam újdonságra. De amikor meghallottam Bastien nevét. Legszívesebben felálltam volna és kisétáltam volna a nagyteremből. Az egész vacsora alatt egyszer találkozott tekintetünk, amikor bemutatta az igazgatónő, utána kínosan ügyeltem arra, hogy még véletlenül se nézzek felé. De talán az az egy pillanat is elég volt neki arra, hogy kiolvassa tekintetemből azt, ahogyan éreztem.
Becsapottnak éreztem magam, ami alapvetően nem tartozik a kedvenc érzéseim közé, de ráadásul pont tőle nem vártam volna ezt. Az egyetlen ember, akiben mérhetetlenül megbízok, s aki igazán fontos számomra. Nem csak dühös voltam, de szomorú is… és még mindig az vagyok.
Ahogy közeledek felé, normális esetben már fülig érne a szám, de most merev arckifejezéssel sétálok oda mellé, kezemben tartva tankönyveimet.
- Üdvözlöm, professzor úr. – Szólítom meg, tökéletesen formálisan, mintha nem testvérként, hanem diákként lépnék ide hozzá. Persze amúgy nem mennék oda egy professzorhoz, aki éppen a birtokon van, de attól még megtartom a kellő távolságot, hangnemben is. Érzelemmentes arckifejezéssel meredtem rá, egyenesen a szemébe nézve, ami talán az egyetlen árulkodó jel arra, hogy dühös vagyok rá. Legszívesebben eldobnám könyveimet és ököllel csapkodnám, úgy is tudom, hogy viselné, de az túl egyszerű lenne jelenleg… és nem is biztos, hogy olyan helyre való, ahol mások is láthatják. Persze számtalanszor eszembe jutott, ez a pár nap alatt, hogy elmegyek az irodájába… de akárhányszor elindultam, mindig hamar meggondoltam magam. Arra vártam, hogy ő jöjjön hozzám, elvégre én vagyok a sértett fél jelenleg, nem ő. De talán jobb is neki, hogy először így találkozunk, a nyílt atrocitás nem éppen az én asztalom.






( © HEATHER MORRIS. )


Vissza az elejére Go down
Sebastien A. Lascar
professor
professor
Sebastien A. Lascar


Hozzászólások száma : 65
Join date : 2013. Jul. 14.

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeHétf. Júl. 22, 2013 5:59 pm

Az utolsó mágiatörténet óra után fáradtan sétáltam ki egy kicsit a roxforti tóhoz. Kölyökkoromban rengeteg időt töltöttem el a partján. Meg ami azt illeti a vízében is. Szerettem a környezetet, amióta csak megtaláltam és rengeteg emlék köt sötét, hűvös, megnyugtató hullámaihoz. Itt sírtam először, mikor senki nem látta, miután életemben először dobott egy lány. A Trimágus tusára itt készültem fel a különféle úszó feladatokhoz. Ezen kövek felett küzdöttem először pálca nélkül, igen szépen lilára vertük egymást Tom Haystacks-el. Mi lehet azzal a víg kedélyű dagadékkal is? Mióta végeztünk az iskolával nem láttam.
Ahogy akkoriban itt regenerálódtam szellemileg egy szerelmi csalódás után, most sem tűnt rossz ötletnek ezzel megpróbálkozni. Itt lerángathattam végre a kezemről a bőrkesztyűket s elmerengve idézhettem fel az időt, amit Ritával töltöttem. Szánalmas. Még mindig ő jár a fejemben, pedig azt hiszem bőven itt lenne az ideje a továbblépésnek, csak... Ezek szép szava és okos gondolatok, de a szívemmel valamivel nehezebb megértetni. Mint emlékkép kúszik lelki szemeim elé a késpenge, amellyel a csuklóm alatt játszadoztam a levelét olvasva, könnytől homályos szemekkel. Persze végül nem tettem meg, ennyire még most sem vagyok gyenge. Markolatig állítottam a falba azt a szart és kész. Legalább kissé kiadtam a dühömet. De néha még eszembe jut, mennyivel egyszerűbb lett volna, sok tekintetben.
Halk csikordulás, könnyű léptek zaja, kicsiny cipellő alatt reccsenő kavicsok. Gally roppanása mint ezer csont zenéjének utolsó jajsiráma. Megérkezett Isa. Hideg és távolságtartó hanghordozás, jeges tekintet, mint ott, az évnyitó ünnepségen. Igen, sok tekintetben egyszerűbb, gyorsabb és végletesebb megoldás lett volna az a kés.
- Üdvözlöm Ms Lascar - válaszoltam épp oly formális udvariassággal.
Ilyenkor legszívesebben előrántanám a pálcámat, hogy commiculust üvöltve rávegyem a mumust a nevetésre. Csak hát ő nem a mumus sajnos, így ezen egy kissé nehezebb lesz túlesni. Ráadásul most mentálisan fáradt is vagyok. Így hát nem a pálcámat húztam elő, hanem a kesztyűimet rángattam fel gyorsan. Ez végképp nem az az időpont, amikor észre kéne vennie a jegygyűrűm hiányát. Lassan felemeltem a tekintetem az övébe s egy csendes, művi és hamis mosolyt bűvöltem az arcomra:
- Netalán leülne Ms Lascar? Gyönyörű a táj, és véletlenül sem akarom zavarni - közöltem udvariasan s jegesen. Hisz ezt a játékot mindkét oldalról tudjuk játszani kicsikém és neked sem lesz jobb, mint nekem. - Ha gondolja szívesen arrébb megyek, igazán nem venném a lelkemre ha megzavarnám a nyugalmát...
Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeHétf. Júl. 22, 2013 11:50 pm




ms. Lascar && professzor Lascar Hsz3

Ahogy megálltam előtte, görcsösen szorongattam kezeimben tankönyveimet és füzetemet. Mintha ez lenne a védőpajzsom, mintha ez segítene abban, hogy ne úgy sétáljak ide, s szólaljak meg, mintha a bátyámhoz jönnék, hanem, mint ha egy számomra idegen tanárhoz. Aki ugyan nem idegen, de épp olyan módon idegen csak, mint a többi tanár.
Az egyetlen érzelem, ami először megvillan a szememben, az a bizonyos düh. Szándékosan csinálom ezt? Igen. Mert megérdemli… legalábbis én úgy vélem. Továbbra is becsapottnak érzem magam… elvégre az azért nem került volna túl sok fáradtságba, hogy egy nyomorul levél érkezzen, ha nem is személyesen tudom meg. Mintha nem érnék és számítanék annyit, hogy ezt megtudjam. Persze, tudom, hogy nem így van…ennyire nem tudok kételkedni benne, ahhoz messze többet kéne tennie, de jelenleg így kezelt. Legalábbis én így érzem, mert semmi logikus magyarázatot nem találtam arra, hogy ez miért volt szükséges. Ez a titkolózás. Jó móka? hát persze… már akinek.
Felemeli tekintetét és rám néz. A mosoly. Egyből tudom, hogy nem őszinte. Méghozzá szándékosan nem az, ha valakinek a mosolyát ismerem, az pont ő. Az egyetlen személy, akit igazán ismerek. Kezem egy egészen picit ökölbe szorul, ahogy folytatja, kimért hangon. Nem, nem fair! Ő nem játszhatja ezt, én játszhatom. Lehet mégis egyszerűbb lett volna már a lakoma után lerendezni? Akkor olyan állapotban voltam, hogy egyszerűen csak kiabáltam volna vele. Semmi hideg, távolságtartás, csak odamegyek az irodába és kiabálok vele. Kiadom magamból a hirtelen dühöt. Mert előtte nem félek és nem is akarom elengedni magam. Nagy levegőt veszek, mielőtt megszólalnék. Nem engedi, hogy tovább játsszam az én játékomat. Ezzel a hangnemmel szinte megtagadja, hogy én is így beszéljek hozzá tovább, hát legyen.
- Nem, Sebastien! Neked nincs jogod így beszélni! – Török ki, persze nem kiabálva, ugyanúgy rezzenéstelen arccal.
- Megzavarni a nyugalmamat? Komolyan? Szórakozol velem? – Igen, ismét előjön a vágy, hogy ököllel üssem, ahol érem, de nem, visszafogom magam. Lecsukom szemeimet és ismét nagy levegőt veszek. Ahogy hagyom, hogy az érzelmeim, amiket eddig elnyomtam, hogy rezzenéstelen arccal tudjak elé állni, azok hirtelen törnek fel bennem. Lehet túlságosan hisztisnek lehet nézni, vagy azt gondolni, hogy túlreagálom a helyzetet, de senki se lehet tökéletes, ugyebár, még ha annyira igyekszik is, mint én. Talán régen sikerült volna ezt jégkirálynőként végig bírnom… de biztos, hogy azt nem akarom megint, azt hiszem. Persze, sokszor visszavágyok arra, amikor nem kellett uralkodnom azon, ami előtör belőlem. Amikor nyugodtan és hidegen tudtam kezelni szinte minden szituációt. De aztán persze rájövök, hogy így vesztek is sok mindent… viszont akkor még nem igazán fogtam fel, hogy mit is veszítek, így pedig már látom.






( © HEATHER MORRIS. )


Vissza az elejére Go down
Sebastien A. Lascar
professor
professor
Sebastien A. Lascar


Hozzászólások száma : 65
Join date : 2013. Jul. 14.

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeKedd Júl. 23, 2013 9:10 pm

Néztem felfelé, Isabelle kék szeme most egészen különleges volt, ahogy lepillantott rám. Mintha egy befagyott, jeges tavat néznék, amelynek mélyén már a kitörés előtti utolsó morranásokat teszi egy vulkán. Ismertem a testvérem. Ha valaki, akkor én aztán elég jól ismertem. Imádtam, mindig imádtam, de olykor ettől függetlenül nehezen tudtam idomulni hozzá érzelmileg. Főleg, mert mindketten a magunk mintájára próbáltuk befolyásolni a másikat. Azt hiszem mégis itt az ideje, hogy egy finomított verziót halljon a kézfogóm elmaradásáról.
- Miért? Ki és milyen jogaimat is vonta el? - érdeklődtem Isától, de ez már csak az alapvető ellenkezés volt, amit a hasonló gondolatok kiváltanak belőlem. Letettem magam mellé a mappámat, lévén ismertem a kényes ízlését és intettem: - Ülj le húgi.
Mindenkinek van egy bizonyos hanghordozása, amit a hozzánk közel állók ismernek. Aki nem ismer, vagy csak felületesen, az egyszerű kérésnek tekintette volna ezt. Akik viszont ennél közelebb állnak hozzám, azok tudják, jelen esetben nem muszáj leülni, de amíg nem teszi meg, úgysem mondok egy szót sem. Ha Isabelle mellém ült, akkor halkan folytattam:
- Amennyiben még nincs kész az esküvői ruhád, akkor ne hajtsd túl a varrónődet, apróbb változás állt be - húztam le a kesztyűmet, megmutatva ezzel, hogy a gyűrű lekerült az ujjamról. - Rita felbontotta az eljegyzésünket.
Elmerengtem egy halvány pillanatra a tó sötét tükrét simogatva a pillantásommal:
- Nem voltam azért túl jó passzban, de alapvetően elfogadtam a döntését - hazudtam szemrebbenés nélkül, most apait-anyait beleadva, hogy el is higgye. - De közben jött a felkérés ide is. Persze, nyilván nem csak a kiváló tanulmányi eredményeimért, a nevem is belejátszott, de... Egy ilyen állás sokat segíthet a karrieremben a későbbiekben, ha elmondhatom, hogy pár évet a Roxforton tanítottam. Sokat gondolkoztam rajta, ahogy Ritán is és... Húgi, mindketten tudjuk, hogy ez nehéz lesz mindkettőnknek. Magam alatt voltam eléggé. De a kora ifjúságom szép emlékeiből ami nem hozzád köt, az ehhez a helyhez. Vagyis együtt van minden, ami valaha voltam, vagy legalábbis a jobbik énem volt. Túl gyenge voltam azt mondani akkor, hogy nem vállalom be. Nekiálltam levelet írni, de végül... - vállat vontam, - hát nem voltam erős vitatkozni veled is. Inkább kész tények elé állítottalak.
Anyám javaslatára persze, mert így remek meglepetés lesz Isának. Néha komolyan kételkedem benne, hogy a szüleink mennyire ismernek minket...
- Ha ezt akarod hallani: hát igen. Sajnálom - ismertem el. - De ha újra ott lennék, hogy döntenem kelljen, eljövök-e ide tanítani, akkor... megint igent mondanék Isa. Mert ha őszinte akarok lenni, még szeretem is - mosolyodtam el végül.
Remélem nem veszi észre, hogy ittam ma már pár pohárral. Nem vagyok részeg, igazán spicces sem. Esetleg egy kicsit. Igaz, manapság a legjobb altató a brandy lett. De az csak este esedékes. Akkor sem kéne persze, csak... Na jó, ezt inkább hagyjuk most.
Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeSzer. Júl. 24, 2013 8:48 am





ms. Lascar && professzor Lascar Hsz3

- Én! – Vágok vissza, szinte azonnal. Tudom, kezdek olyan lenni, mint egy dacos kislány… de vele szemben szinte mindig ilyen voltam. Egyedül vele szemben voltam ilyen, hogy egészen pontos legyek. Igen, persze, azóta felnőttem, hogy a kapcsolatunk szorosabb lett, de ettől függetlenül én mégis mindig egy kicsit gyerek maradok vele szemben, ahogy – akármennyire is akarja ezt tagadni – néha ő is bizony olyan, mint egy gyerek.
- Mégpedig azt, hogy így viselkedj, mikor nekem lenne jogom rá. – Nézek le, továbbra is megtörhetetlenül, majd lerakja mappáját és megkér, hogy üljek le. Egy idei még állok, továbbra is dacosan, majd beadom a derekam, s leülök mellé, de azért egy kisebb távolságra, gondosan magam mellé rakva eddig kezeimben szorongatott könyveimet. Vigyázhat, most már nincs semmi, ami megvéd attól, hogy rázúdítsam mindazt, amit szeretnék.
De aztán, ahogy rám néz… és amikor elkezdi mondani az esküvőjét. Először kezére pillantok, majd felnézek rá, de viszonylag hamar emelem tekintetem inkább ölembe. Látom a tekintetében, hogy bántja a dolog… én pedig már szinte mozdulok, hogy megöleljem, s utána válogatott átkokat találjak ki, amivel azt a libát megátkozom, ha legközelebb látom, de nem teszem. Most még nem. Viszont… rossz passzban volt, és ezt már akkor tudta, amikor ide hívták. Ezt is eltitkolta előlem…
Egy apró sóhaj hagyja el testem, majd, amíg elkezdi magyarázni, hogy mégis miért nem írt nekem, továbbra is az ölembe bámulok, nem akarom, hogy lássa az arcomat, mert akkor, a legilimencia nélkül is ki fogja találni, hogy mire gondolok. Márpedig most valahogy nem tudom azt mutatni neki, hogy csalódott vagyok, még akkor se, ha nagyon is szeretném. De már így is… szenved. Mikor befejezte, nagy levegőt veszek, s úgy nézek fel rá.
- Mondd, mégis mi az istenből gondoltad azt, hogy én nem fogok örülni annak, hogy idejössz? Semmi köze a dühömnek ahhoz, hogy te itt vagy. Egyedül az bánt, hogy titkolóztál előtte… hogy így kellett megtudnom, mintha kicsit se jelentenék többet, mint a többi diák. Persze, tudom, hogy ez nem így van, de akkor is ezt éreztetted velem… - ahogy beszélek, egyre inkább kezdem feldühíteni magam ismét, de ez már közel sem az a hideg, merev düh, amit akkor mutattam felé, amikor idejöttem. Ez sokkal inkább amolyan pillanatnyi érzés, jelenleg.
- Idióta vagy, sajnálom, hogy ezt kell mondjam, de kimondtam. Miért ne akarnék közel lenni hozzád? Szóval, vagy idióta vagy, hogy ilyen indokod van, vagy csak kitaláltad, hogy mentsed maga. – Azt hiszem, a beszédsebességem egy kissé fel is gyorsul, ahogy beszélek hozzá, s lassan már kezemmel is gesztikulálni kezdek, majd a végén még bele is ütök egyet mellkasába, persze nem erősen, bár, tőlem talán a legerősebb ütés se lenne erős az ő számára.
- Ezt pedig megérdemelted… sőt, leginkább az évnyitón érdemelted volna meg… úristen mennyire dühös voltam akkor rád. Iszonyatos érzés volt nekem… de… talán azért jobban haragudnék, ha nemet mondták volna… és természetesen még szép, hogy sajnálod. Sajnálhatod is, mert ezért bizony kárpótolnod kell majd. – most már sokkal nyugodtabb hangon beszélek hozzá, s tekintetem is sokkal inkább lenyugszik, sőt, kezd egyre inkább arra hasonlítani, amit szinte csak akkor látni rajtam, ha vele beszélgetek.
- Ami pedig azt a libát illeti… - Kissé felemelkedtem, hogy megölelhessem. Hihetetlen, hogy úgy jöttem ide, hogy én most egy óriási veszekedésbe fogok belecsapni, amit azért átéltünk már párszor, ennek ellenére, szinte pillanatok alatt tudja megváltoztatni érzéseimet. Legfőképpen persze azért, mert utálom így látni, akármennyire is takarja, azért nem önmaga, ezt pedig nyilván a hiányzó gyűrűnek a számlájára lehet írni. Igazából, nyilván az iránta érzett szeretetemből kifolyólag, de mérhetetlenül türelmesen viselkedtem azzal a lánnyal. Persze Bastien tisztában volt a véleményemmel, mert hazudni nem fogok neki, de elviseltem, s annyira nem haltam volna bele, ha sógornőmként kellett volna látnom, amíg ő boldog mellette, de így? Reménykedhet, hogy nem fog velem összetalálkozni, mert lehet, hogy csak egy kislány vagyok, s több tapasztalata van, a düh, főleg ez a fajta, sok mindent képes kihozni az emberből, s talán nem is tartóztatnám magam vissza, ha erről van szó. De persze erről egy szót se szólok neki, s nem is kérdezgetem most, hogy mégis mi történt… mert ha akarja, el fogja mondani. Legalábbis nagyon remélem… azért ezek után ez kicsit megingott bennem. Régebben mindent megosztottunk egymással, magam részéről biztosan.






( © HEATHER MORRIS. )


Vissza az elejére Go down
Sebastien A. Lascar
professor
professor
Sebastien A. Lascar


Hozzászólások száma : 65
Join date : 2013. Jul. 14.

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeSzer. Júl. 24, 2013 11:22 pm

A kislányos nyavalygására nem reagáltam. Ezt sosem tudtam komolyan venni. Ilyenkor valamiért fixen egy kis kék szemű, vörös cica jutott eszembe, aki éhes és nyervog a tejért. Nem tehetek róla, ez van, egy kis cicára nem lehet haragudni.
Hallgattam a szavait s részben igazat is adtam neki, részben viszont nem. Nem igazán. Isabelle jelentett nekem jelenleg mindent. A családomat szinte egy személyben meg tudta idézni. Persze tisztelem és szeretem apám és anyám is, de Isa... ő még az én lelkemnek is a jobbik fele, azt hiszem. Rekedt hangon, kicserepesedett ajkakkal feleltem:
- Ha hiszed, ha nem Isabelle, utólag nem vagyok büszke rá. Elég sok mindenre nem vagyok büszke az elmúlt két hétből és ez csak egy a sok közül - válaszoltam szomorúan. - Nem tudom Isa. Részben mindketten tudjuk, hogy lesznek pletykák. Ha ugyanott tanulsz, ahol egy rokonod tanít, ez óhatatlan. Akármennyire el fogok is vonatkoztatni ettől az órákon, akármennyire látványosan korrekt is leszek, de ez így lesz. Ettől is legszívesebben megkímélnélek. Tulajdonképpen ez tartott vissza legtovább az aláírástól. Nem akarok neked rosszat húgi.
Sóhajtva fordultam felé egy rövid pillanatra, de mivel azok az akkor még félig fagyott szemek legfeljebb álmaimban kísértenének vissza, így maradt inkább a tó. Azt hiszem ma nagyon be fogok rúgni, hogy ne álmodjak Isa pillantásával. Viszont már megint tud velem játszani. Olyan dolgokat hoz ki belőlem, amiket nem akartam elmondani neki. Még nem, majd ha az idő megfelelő. Hát úgy... öhmm... talán mondjuk az utolsó ítélet környékén. De most már mindegy. Ahogy megemelkedett tudtam már miért teszi és nem sok minden volt ami jelen helyzetben több megnyugvást adott volna nekem is, mint magamhoz ölelni őt. Mélyen magamba szívtam az illatát s végül nagyon csendesen beszélni kezdtem:
- Te mérges voltál az évnyitón. Én rettegtem Isa. Attól féltem észreveszed rajtam a... az előtte lévő napokat. Nem akartam elmondani, nagyon nem. Neked ha valamikor, akkor most nyugalomra van szükséged. Az utolsó két éved, erre kell koncentrálnod. De... azt hiszem jogod van tudni, hogy a bátyád is válik időnként felette gyengévé. Bár az ilyesmi nem gyakori - szögeztem le gyorsan, - úgyhogy ne építs rá. Amikor Rita... elhagyott. Egy levélke várt tőle az asztalon. Kifejtette, hogy sohasem szeretett, csak családi akarat lett volna, de szerelmes lett egy mugliba. Kölcsönvett ezt-azt, leginkább készpénzt az eltűnéshez, majd utóiratként még kérte adjam át részvétét annak, akit a későbbiekben hozzám kényszerítenek. Nem esett jól. Dühöngtem, sírtam, stb, stb. Este, két üveg brandy után, nagyon részegen egy kés lapját húzogattam a csuklóim alatt és bizony eljátszottam a gondolattal, hogy csak egy kicsit kéne mozdítani rajta és... Végül persze elhajítottam a fenébe. Annyira azért nem voltam gyenge. De annyira mindenképpen, hogy nem akartam, hogy úgy láss. Senkit nem akartam, hogy lásson abban az állapotban. Tudom, hogy segített volna a jelenléted, de rád épp úgy átragadt volna ez az egész és... - megráztam a fejemet. - Túllendültem a dolgon. Ne nézz így rám! ... Most mi van?! ... Na jó, nagyjából túl vagyok rajta. Még egy kis idő és rendben leszek egészen. De ha akkor levelet írok, azzal csak a te helyzeted is megnehezítettem volna.
A mellemre húztam a fejét és adtam egy puszit a kobakjára:
- Hitted vagy sem, hiszed vagy sem, de szeretlek húgi. Ha nem is tetszik neked, akkor is azt a megoldást választom, ami szerintem neked a legjobb. Nem ami nekem, hanem ami neked. Lehet tévedtem, vállalom. De attól még szeretlek - fejeztem be a gondolataimat. - És azt a "libát" meg még mindig Rita von Ottingernek hívják - sóhajtottam.
Hát igen, az érzelmek nem múlnak el csak úgy parancsszóra...
Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimePént. Júl. 26, 2013 3:44 am




ms. Lascar && professzor Lascar Hsz3

Alapvetően még bele se gondoltam abba, hogy mások hogyan fognak viszonyulni ahhoz, hogy rokonok vagyunk. Talán, mert túlságosan lefoglalt ezzel kapcsolatban a düh. De most, hogy Bastien felhozta a dolgot… feltehetőleg igaza van. Sajnálatos módon az embereknek legtöbbször nincs jobb dolguk, mint mások életén csámcsogni, illetve a lehető legrosszindulatúbb dolgokat feltételezni és ezt gyorsan tovább is adni. Tényleg sajnálom őket, hogy nincs jobb dolguk, vagy érdekesebb, amiről beszélhetnének. Na persze nem, mintha az én életem olyan eseménydús lenne, de vagyok annyira értelmes, hogy mással kössem le magam.
- Azt hiszem ezzel meg tudok birkózni. Nem igazán törődök azzal, aminek biztosan nincs alapja. Márpedig, ismersz, képtelen lennék akármilyen órára is felkészületlenül menni, arra pedig végképp nem lenne sose szükségem, hogy bárki is kivételezzen velem. Meg persze tudom, hogy te se tennéd. Legalábbis, mint professzor, úgy nem – Mosolyodok el, amolyan kislányosan, hiszen tudom, hogy ha másról van szó, ami nem hivatalos, akkor igenis kivételezne velem. Hiába a nagy, erős bátyus, azért a magam módján én is tudom, hogyan kell hatni rá. Az évek és rutin elősegített abban, hogy kiismerjem a gyenge pontján, ami nem feltétlenül az, hogy piszok szarul érezze magát, mint amit most csináltam, annál azért kedvesebb módon is tudom manipulálni a drágát, amit ő is tud, és feltehetőleg nagyon is utál.
- Meg tudom védeni magam ezzel szemben, emiatt ne aggódj. – Feleltem komolyan. Sziklaszilárdan hiszem, hogy akárki akármit mondd, rólam le fog peregni, mintha vízhatlan lennék. Mások fröcsögése nem lesz hatással rám. Remélhetőleg az elképzelést gyakorlatban is ugyanúgy fogom tudni alkalmazni, anélkül, hogy bárkinek is a nyelve veszne, vagy éppen a feje. Mert ugyebár mondani könnyű… kivitelezni már nem biztos, hogy olyan könnyű lesz. De azt hiszem, a tudat, hogy nem csak pár havonta láthatom Bastient ezentúl, megkönnyíti a helyzetet, s azt, hogy elviseljem a dolog hátulütőit, remélhetőleg.
Lehet gyerekes, lehet ostoba dolog, de amikor magához ölelt, vagyis, én őt, de ez lényegtelen, szóval… akkor úgy éreztem magam, mintha megint kislány lennék… és ez igen jó érzés volt. Mellette félig kislány maradok, azt hiszem még nagyon sokáig. Ha nem akarnék, akkor is ezt hozná ki belőlem.
Ahogy elkezd beszélni, ez a nyugalom hamar elszáll belőlem. Amióta idejöttem, több hangulatváltáson mentem keresztül, azt hiszem, mint az utóbbi egy hétben összesen. Nem is igazán tudtam, hogy reagáljam le a hallottakat. Amikor azonban rátért a késre, hirtelen húzódtam el tőle. Úgy meredtem rá, mintha a világ leghihetetlenebb dolgát mondaná. Rengeteg gondolat futott át az agyamon. De legfőképpen az, hogy elveszíthetem őt. Erősnek kellett lennem, hogy kék szemeimben ne jelenjen meg egy könnycsepp se. Nem! Nem gondolhatok arra, hogy lehetséges, hogy ő nem lesz itt mellettem. Mert ha ez megtörténne… nem, bele se gondolok ebbe. Nem engedhetem meg magamnak csak a gondolatot se. Azt hiszem, története alatt leginkább ijedt tekintettel figyeltem. Kezem ökölbe szorult, ahogy egyre több haragot kezdtem érezni az a liba iránt. Valahogy, akárhogy, de ez még csattani fog rajta. Ezt nem ússza meg szárazon, az biztos. Vagy saját kézzel, vagy közvetítve, de meg fogja kapni, ami neki jár. Az én családommal senki se szórakozik, s azt hiszem az én családom egyértelműen az előttem ülő kék szemű illető, szinte teljes mértékben.
- Bastien! – Mikor megszólaltam, próbáltam komoly hangon, s nem azon a kétségbeesett hangon megszólalni, ahogy éreztem magam. – Nem vagyok egy óvni való porcelánbaba, s amennyire fontos vagyok neked én, annyira vagy fontos te is nekem. Velem szemben pedig követelem, igen, követelem, hogy önző legyél. Ha legközelebb ilyen helyzetben leszel – bár, ezt nagyon is szeretném, hogy ne történjen meg – és nekem nem szólsz azonnal… én nem is tudom mit csinálok veled. Érted?! Ilyet nem csinálhatsz… hogy csak úgy kijelented… ha gondolat… nem, ilyet nem csinálhatsz se velem, se magaddal. – Meredtem rá, s szemeim sarkában megjelent egy könnycsepp, ahogy érzelmeim is túláradtak. Magához húzott, én pedig örültem, hogy nem látja arcomat, mert tudom, hogy ettől csak nehezebb lenne neki.
- Mondom… követelem, hogy az én helyzetemmel ne foglalkozz. Te hogy éreznél fordított esetben? – Kérdeztem halkan, hangom egy egészen picit remegett, de igyekeztem minél gyorsabban összekaparni magam. – és tessék lenyelni néha azt a fene nagy büszkeségedet… - tettem hozzá, s kezemmel megtöröltem szememet. Vettem egy nagy levegőt, majd felnéztem rá.
- Még szép, hogy szeretsz. Sajnálom, de azt kell, hogy mondjam, nincs más választásod. Terveim szerint jó hosszú életet fogok élni, s addig bizony a nyakadon maradok… és kérlek szépen, attól még, hogy veled szemben úgy viselkedek néha, nem vagyok már annyira kislány. Nem kell ennyire védened, vagy, ha meg is teszed, akkor is vedd figyelembe, hogy már felnőtt vagyok, hitted vagy sem, hiszed, vagy sem. – Egy halvány mosoly jelenik meg arcomon, a mondandóm végére meg már kifejezetten játékosan beszélek hozzá. Az utolsó mondatát, vagy összességében a tényt, hogy egy szánalmas, nyomorult kis muglira cserélték le az én bátyámat, szándékosan nem kommentáltam. Most se, s később sem áll szándékomban ezt megtenni. Így is eléggé benne van a tőr a szívében, még most is, nincs szükség arra, hogy én meg is forgassam csipkelődő kommentárommal. Szánalmas és ostoba az a liba, aki nekem liba marad, ha nem rosszabb. Talán nevelésem az, ami nem engedi, hogy gondolatban is cifrább jelzőket találjak ki arra, minek gondolom, vagy hogyan is érzek iránta.
Ha teljesen nem is, de legalább egy időre el fogom feledtetni vele, hogy bármi problémája is van. Elvégre ezért vagyok… részben. Ha kell, hát mindennap megteszem ezt… bármit, csak ne kelljen úgy látnom, amit elmondott, vagy akár úgy, ahogy most van. Tudom, hogy miattam nem mutatja annyira, de én azért már átlátok ezen a maszkon. Egyelőre képtelen voltam öleléséből elmozdulni, ha tetszik neki, ha nem. Ahogy mondtam is, a nyakán maradok, tetszik, vagy sem.






( © HEATHER MORRIS. )


Vissza az elejére Go down
Sebastien A. Lascar
professor
professor
Sebastien A. Lascar


Hozzászólások száma : 65
Join date : 2013. Jul. 14.

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimePént. Júl. 26, 2013 11:27 pm

Zavartan és lassan de biztosan túláradó érzelmekkel hallgattam a kishúgomat, aki a fejét mellemen pihentetve fogalmazta meg szeretettel telt letolását felém. Persze valahol igaza volt, erős lány, aki természetesen meg tudja magát védeni, de nem az én szememben. Nekem ő Isa. A hugicám. Az a mostanra egyetlen nő az életemben, aki sosem árult el és sosem okozott nekem fájdalmat. Veszekedések két olyan erős jellemű ember között mint mi, ez természetes. De ezeket is áthatotta legbelül mindig is a szeretet. Édesanyám szeretett, de igazán sohasem mutatta ki felém. Nem volt illendő a mi nevelésünkben a mélyebb érzelmek kimutatása. Rita pedig... Merlinre... nem is tudom valaha igazán szeretett-e egy másodpercre is. Nekem ő volt a világom fele. A másik pedig a testvérem. A lelkem két oldala. És mostanra az egyik oldal meghalt bennem. Tetszhalott csupán s egyszer majd egy másik nő felébreszti? Vagy végleg sírba szállt? Nem tudhatom. Hiába a tudás, az észérvek, a hűvös logika szava, ha a vergődő szív nem hisz érveiknek. Ha csak most talál egy kis megnyugvást egy másik szív dobbanását érezvén magán. Valakiét akivel mindig is egy ritmust vert, mert egyazon vér kering bennük.
- Ha önzőnek kell lennem veled szemben... hát maradj így... csak egy kicsit... még egy kicsit maradj itt nekem - suttogtam a hajába.
Apró csókokat leheltem a feje búbjára, igyekezvén elfojtani a bennem is feltörni készülő sírást. Két karomat összefontam a testén és egészen az ölembe, magamra húztam. Sosem éreztem magam ennyire nyomorultul s mégis boldogan, ennyire gyengének, esendőnek, mégsem szánalmasnak. Ez egyszer nem én voltam az erős bátyus ő pedig a féltőn óvott hugica. Nem. Isa testmelege, leheletének halk pihegése, bőrének illata... a lénye, az ő lelkének ereje mint óvó takaró borult most rám és... igen. Ez alkalommal nem rázott belülről a hideg, nem éreztem úgy, hogy megfagyok az Élet Hósivatagában, mint minden nyomorú éjszakán mióta elolvastam Rita nekem hajított sorait. Nem tagadom, most valóban szükségem volt a testvéremre, jobban mint bármikor s ő nem is hagyott cserben. Fuldokló nem kapaszkodik úgy az utolsó deszkába, mint én most belé, de a vén kertész nem érinti egyúttal féltőbb gonddal legszebb rózsáját. Nem tudom meddig maradtunk így, vagy jó negyedórát biztosan, mire a lelkem vihara alább hagyott, elcsitult egy jégkék szempár súlya alatt. Végül egy nagyobb, egyértelműbb csókot adtam a feje tetejére, immár árnymosollyal ajkamon:
- Felnőtt vagy s sokszor erősebb, mint én. Tudom Isa - mormoltam halkan. - De én láttalak felnőni. Láttam megrepedni a jégbálványt, ami mögül előreppent ez a gyönyörű pillangó. Hallottam a felhőtlen kacajod s láttam a kölyökkori könnyeid. Te a kishúgom vagy. Örökké az maradsz. Remélem, nagyon remélem, még rettenetesen hosszú ideig. Ezen nem tudok és nem is akarok változtatni. Mindig is óvni, védeni foglak, bármi is történjék - közöltem még rekedtes, de megerősödő hangon.
Végül finoman megsimogattam a hátát, ujjaim táncában benne volt minden mélyebb s rejtettebb érzelem is, hisz ha valaki, hát ő minden mágia nélkül is olvassa a gondolataim:
- Köszönöm hugi...
Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeKedd Júl. 30, 2013 7:25 am




ms. Lascar && professzor Lascar Hsz3

Ahogy hallgattam Bastien halk szavait, még jobban megöleltem. Most, jelenleg, hiába dúlt bennem rengeteg érzelem, mégis nyugodt voltam és biztonságban éreztem magam. Mert ugyan néha megbántjuk egymást, apróságokkal, ez is csak annak a jele, hogy mennyire szeretem. Az, aki nem jelent nekem sokat, nem tud kellemetlen érzést okozni, nem tud felidegesíteni, nem tud szomorúságot okozni, szóval, azt hiszem, kicsit morbid módon talán, de még annak is örülök, ha ez történik. Hisz úgyis tudom, hogy csak pillanatnyi érzések, s minden mögött olyan van, ami miatt érdemes szenvedni. Hiába törnek elő belőlem olyan érzelmek, amiket nem tudok kezelni, hiába vesztem el a türelmem néha pillanatok alatt is, ami azelőtt, azt hiszem szinte sose történt velem. Nem is tudtam látni azt se, hogy valaki törődik velem, valakinek fontos vagyok. Talán könnyebb volt úgy élnem, csak tennem a dolgom és nem törődni semmivel, mégis most, el se tudnám képzelni anélkül az életem, hogy van legalább egy személy, aki számára biztosan fontos vagyok, s aki számomra is annyira fontos, hogy bármit megtegyek érte, még ha az az én káromra is történne, amit persze neki nem kell tudnia. El se tudnám képzelni anélkül az életem, hogy, mint a kisgyerekek piszkálódunk, még mindig, pedig már felnőtt szamár a drága, s én se vagyok éppen 10 éves… s anélkül se, hogy néha kiabálunk egymással. Pont ezért hatottak rám szavai ennyire erősen. Mert most… most már tudom, hogy mit veszítenék, s most már tudom, hogy nem teheti azt velem, hogy olyasmit csinál… amibe még belegondolni se akarok.
- De ne csak most, máskor is legyél az… kérlek… - mielőtt felnéznék rá, megtörlöm szemeimet, hogy még véletlenül se lássa semmi jelét annak, hogy könnyeztem. Bár így se tudom átverni, nyilván. De tekintetem szinte könyörög neki, hogy ne merészeljen itt hagyni.
- Tudom… és örülök is neki, sőt, nem is tudnék meglenni anélkül, hogy valaki óv. Azt hiszem, szerencséd van velem… - mosolyodok el, ahogy felnézek rá, s meglátom az ő mosolyát is, ami ugyan nem az a mosoly, amit látni szeretnék tőle, de úgyse adom fel. Amennyire ő szereti látni, hallani az önfeledt nevetésemet, ugyanannyira szeretem őt is úgy látni. Vagy éppen azt a sunyi mosolyt látni arcán.
- Nem adok neked egyelőre túl sok munkát… képzeld mennyire fájna a fejed, ha olyan lennék, mint te voltál az én koromban. Bár… ki tudja, még van két évem, hogy felforgassam a Roxfort világát… bár így, hogy helyben vagy, lehet nem lenne akkora móka szabályt szegni… - Szabályt szegni… pont én. Szerencséjére tudhatja, hogy nekem bármilyen hasonló cselekedet majd hogy nem fizikai fájdalmat okozna. Ha csak kényszerítve nem vagyok rá. Bár, talán most kezdem élni a lázadó korszakomat… amikor mások már próbálnak kimászni belőle. Talán a végén még belőlem is lehet rosszkislány, bár ennek a gondolata jelenleg igen csak nevetségesen hangzik, feltehetőleg számára is.
- Oh… jut eszembe… van valamim számodra. – Hátrafordultam, hogy táskám után nyúljak, majd ölembe húzva azt előkaptam egy zacskót, címke nélkül, benne magokkal.
- Ördöghurok – teszem hozzá, ahogy átnyújtom neki a kis zacskót. Amennyire utáltam az elején, amiért oda küldött a feladattal, a végére még talán egy kicsit élveztem is a dolgot. Bár, azért nem ismételném meg, s legközelebb csak akkor tenném be oda a lábam, ha fizikailag kényszerítenek, legalább a varázsló negyed ezen részét és megismertem. Azt persze egyelőre elhallgatom előre, hogy hogyan is szereztem meg a kis zacskót… talán mára már túl sok lenne még ez is.
Még egy ideig kutatok táskámban, miután odaadom neki a zacskót, majd egy kis borítékot húzok elő, benne egy kis cetlivel, rajta a következő feladattal. Legalábbis, egy részével. Persze nem fog neki örülni, de ugyanannyira kényelmetlen szituációba akarom hozni, amennyire ő hozott engem, s talán ez majd segít neki kicsit, hogy elvonja figyelmét arról, amiről el kell. [Nos, drága Bastien, egy kis csomag fog várni hamarosan az irodádban. Azt magadra öltve kell végigsétálnod az Abszol út bármely részén. Bizonyítékul egy fotót kérek, egy ismeretlennel.]







( © HEATHER MORRIS. )


Vissza az elejére Go down
Sebastien A. Lascar
professor
professor
Sebastien A. Lascar


Hozzászólások száma : 65
Join date : 2013. Jul. 14.

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeVas. Aug. 04, 2013 5:43 am

Elvesztem egy kissé Isabelle ölelésében. Gépies mozdulatokkal simogattam a hátát és hajtottam az arcom a hajába. Minden nehézség, minden fájdalom közepette ő most valóban egy szilárd, mozdíthatatlan pontot jelentett nekem, amihez kiköthettem magam az élet viharaiban. Egészen addig tartott ez így, míg beszélni nem kezdett. Szerencsére nem mászott ki rögtön az ölemből, testmelege, hangja, szívverése, illata ott volt nekem és a nyugalom óceánján tartott. Biccentettem:
- Biztos lesz még úgy húgi... - suttogtam.
A további szavaira kissé visszaköltözött a derű az arcomra, végezetül öblösen, egy pillanatra valódi jókedvvel fel is kacagtam.
- Te, mint az a vásott iskola szégyene, ami én voltam? - nevettem. - Húgi, ahhoz nekem még iszonyat sokat kéne nyüstölnöm téged, ráadásul azt a szintet azért nem akarom elérni veled - kuncogtam. - Te így vagy tökéletes. Az én szememben mindenképpen.
Átvettem a kis ajándékcsomagot úgymond, amibe belepillantottam csupán. Máskor futottam volna megnézni mit talált ki már megint ez a kis Szörnyella, de... nem ma. Van valami, amit meg akartam beszélni vele.
- És hogy tetszett a Zsebpiszok köz? - érdeklődtem, bár még magam is éreztem, csak halogatok egy nehéz témát.
Meghallgattam a válaszát, végül megacéloztam magam és előhozakodtam a dologgal:
- Isa... emlékszel, mikor összekaptunk két éve a születésnapod utáni estén? - kérdeztem csendesen és most felette komolyan. Most persze nem az az összezördülés járt a fejemben, amit öt perc alatt el is felejtettünk. - Náthás voltál. Emlékszel, hogy első mérgemben "taknyosorrú kishercegnőnek" tituláltalak? - csalt egy árnymosolyt az ajkaimra az emlék. - Isa. Figyelj, ez most fontos. Ha valaki az elkövetkező hónapokban így keres meg... Öhmm... Nos akkor, bárki legyen is, azt én küldtem hozzád. Más nem ismeri ezt a sztorinkat, úgyhogy biztos lehetsz benne, hallgathatsz az illetőre, még ha idegenkedni is fogsz a fickótól. Kérlek ne kérdezz most, ha lehetőségem lesz, úgyis el fogom mondani, de a szavam megköt jelenleg. Ha elmondanám, valaki veszélybe kerülne és ugyan bízom benned, de te nem tudod megvédeni az elmédet, mint én és... ez komoly dolog. Rendben Isa? - néztem a szemébe szó szerint "vérfagyasztó komolysággal".
Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeSzer. Aug. 07, 2013 1:27 am




ms. Lascar && professzor Lascar Hsz3

- Nem feltétlenül kell iskola szégyenének lenni ahhoz, hogy jól szórakozzak. – Nevettem, belegondolva, hogy mennyire képtelen lennék én bármi olyasmit csinálni, amivel elérhetném ezt a titulust. Már arra is nehezen veszem rá magam, hogy éjszaka a folyosóra menjek, pedig tudom, hogy őrjárat címén, hála prefektusi rangomnak, annyira nem is ütném meg a bokámat. De így is, egy-egy festmény szavaitól is hevesebben ver a szívem, nehogy egy tanár találjon rám, s kerüljek bajba esetleg. Bár, hogy őszinte legyek, egyre jobban élvezem azt, hogy hevesebben ver a szívem, ha még csak ennyitől is. De hát, baba lépések… mindent kicsiben kell kezdeni.
- Vagy csak nem szeretnéd, hogy miattam fájjon a fejed. Elvégre, most, hogy itt vagy, mondhatjuk, hogy a te felelősséged vagyok. – Néztem rá, immár pimaszabb hangnemben megszólalva. Ha másért nem, azért megérné, hogy bármi rosszat is tegyek, hogy a drága bátyus aggódhasson, bár ez úgyis csak elméletben működik. Borzasztóan szégyellném magam… mint a kisgyerek, aki a sarokba állítanak. Örülhet, hogy így vagyok „kódolva”… ostobaságot, amivel magamnak árthatok, nem mostanában fogok csinálni, azt hiszem.
A kérdésére először csak sóhajtottam egyet, majd kisebb halogatás után válaszoltam csak, úgy döntve, hogy a nehezebb részét kihagyom a sztorinak egyelőre. Van most mi miatt aggódnia, s bár kecsegtető gondolat máskor az, hogy érezzem, mennyire félt és aggódik miattam, most a célom az, egyelőre, hogy megnyugtassam, s legalább kis időre is, de elfelejtse azt a… rágondolni se tudok jelenleg anélkül, hogy ne látnám arcán a kárörvendő mosolyt, ami miatt csak még nagyobb düh keletkezik bennem iránta. Akár megtudja Sebastien, akár nem, nem fogom én ezt annyiban hagyni. Ahhoz túlságosan is fontos nekem az újdonsült tanárbácsink.
- Nos… mondjuk úgy, nem a legjobb napom volt. Sőt, majdhogynem hisztérikus állapotba kerültem ott, de hát ismersz… - Utólag már mosolyogva meséltem, próbálva nem visszaemlékezni az érzésre, hogy milyen kétségbeesett is voltam, nyilván túlreagálva a dolgot.
- De szerencsére akadt egy… mondhatni segítőm – aki elrángatott a halálfalók elől, teszem hozzá gondolatban – aki megakadályozta, hogy kisebb idegösszeomlást kapjak. – Persze, tudom, hogy feltehetőleg 20, sőt 50 emberből én vagyok az egyedüli nagyjából, aki így viszonyult a helyhez, de hát, azt hiszem bebizonyosodott, hogy volt is némi okom rá.
Egy pillanat alatt fagyott le arcomról a mosoly, amint megláttam, hogyan néz rám, s meghallottam hangját is.
- Igen… persze… - feleltem én is csendesen, hangom aggodalomtól teljes volt. Kezemből leraktam táskámat, s úgy figyeltem rá. A pillanatnyi árnymosoly se törte meg bennem az aggódást, ami hamar erősödött bennem. Nem… nagyon nem szerettem ezt a hanghordozását. Tudtam, hogy valami tényleg komoly dologról van szó. Amint befejezte mondandóját, az én arckifejezésem is komoly lett, s dühös is. Kimászva öleléséből felálltam, de nem mozdultam mellőle.
- Nem… nincs rendben. Ha annyira komoly, akkor miért csak fél információkkal traktálsz? Azt hittem, hogy megbízol bennem… de ahogy látom, neked kényelmesebb, hogy állandóan titkolózol előttem. – Persze, megbocsátottam viszonylag hamar azt, ami miatt idejöttem hozzá ma, de azt hiszem csak halványan oltotta el a lángokat, amire ez mos olaj volt. Nem tudtam arra gondolni, hogy mennyire komoly lehet a dolog, csak arra, hogy ismét elhallgatta előlem, hogy ténylegesen miről is van szó.
- Miért szükséges, hogy ilyennek tegyél ki? Meg akarsz védeni? Nem ezzel teszed meg… Ezzel csak ellöksz magadtól… de ha ez a célod, akkor jó úton haladsz. – Feleltem halkan, s ugyan el akartam rohanni, mégse tettem meg. Még csak táskámért se nyúltam, csak álltam előtte, dühösen, s szomorúan is egyben. Az a bizonyos ünnepség óta egyre inkább éreztem, hogy amit eddig gondoltam, vagy hittem, csak egy naiv kép volt, amit magamnak festettem, hogy azt gondoljam, minden rendben van, velem, velünk nem történhet semmi baj. Persze a kétségeim ellenére is sokszor visszahoztam azóta is ezt az „álomvilágot”, ahol minden egyszerű, mindenki őszinte, s nem történik semmi olyas, amivel fájdalmat lehetne okozni. De persze fel kell nőnöm, erre rádöbbentem már, csak nehéz… főleg úgy, hogy Bastien megnehezíti a dolgomat. Bár, ha így folytatja, nem sokáig… azt hiszem nem lesz szükségem tovább a segítségére, hogy a magam ura legyek… mert arra nekem nincs szükségem, hogy kétségek között hagyjon.
Tudom, hogy áltatom magam ezzel a gondolattal is, mert igenis szükségem van rá, mindenkinél jobban… de pont ezért tud ezzel megbántani, mindenkinél jobban.






( © HEATHER MORRIS. )


Vissza az elejére Go down
Sebastien A. Lascar
professor
professor
Sebastien A. Lascar


Hozzászólások száma : 65
Join date : 2013. Jul. 14.

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeSzer. Aug. 07, 2013 1:52 am

Emlékeimben felötlött az a borzalmas mennyiségű csínytevés, amit kölyökként elkövettem, önkéntelenül is mosolyt bűvölve az ajkaimra.  Bólintottam a húgi felé:
- Tény, bár ezt nekem a te korodban nem bírtad volna bemesélni - nevettem. - Hoskins, Cartwright meg én együtt voltunk az iskola szégyenei - emlékeztem nevetve. - Paul Hoskins azóta sárkánykutató lehet valahol Kínában, ha jól tudom, Jack Cartwright meg... na az ő élete nem lett valami rózsás, de az a fene nagy büszkesége nem hagyja persze, hogy segítsenek a régi barátok - sóhajtottam morózusan. - Mindenesetre én meg itt ülök tanár bácsi. Az élet furcsa dolgokra képes, néhány vásott kölyök is megkomolyodhat - kuncogtam. - Neked erre nem lesz szükséged - simogattam meg az arcát szeretettel. - És persze nem is kell ehhez követned három jó madár példáját - kacsintottam. - Mondasz valamit... Még biztos nem tudod, de én lettem a Mardekár Ház vezetője, úgyhogy különösen az én felelősségem vagy, tehát csak rendes kislánynak lenni - fenyegettem meg a mutató ujjammal játékosan.
Az Zsebpiszok Közre vonatkozó élményein szélesen vigyorogtam. Ha tudná valójában miért küldtem oda... Az alabástrom kastélyba zárt hercegnő, aminek oly sokszor láttam. Nem árt, ha tudja, miként él a "pórnép". Történészként hiszem és vallom, hogy minél több szempontot ismer valaki, annál nagyobb rálátása lesz a világra. Fennhangon persze csak annyit mondtam:
- El bírlak képzelni az ottani lakosok között - nevettem fel. - Zsebkendővel az orrod előtt, pálcával hadonászva - kuncogtam. - Ebből sejtem: nem lesz egyszerű az én dolgom sem - kacsintottam rá.
Várható volt a szavaimra adott negatív reakció, de azért a tőle szokatlan átgondolatlanság meglepett. Sóhajtva megráztam a fejemet:
- Ezeket te sem gondoltad komolyan - feleltem halkan. - Vagy ha igen, akkor az én okos kis testvérem valahol elveszett. Vannak-e vagy lesznek-e titkaim előtted? Nekem igazán nem - ráztam a fejemet. - De mások bízhatnak rám titkokat. Amik akár nyomaszthatnak is. Vegyünk egy példát. Lesz egy diák, aki megbízik bennem és elmeséli a saját problémáit. Akár súlyos dolgokat is, amik biztosan kihatással lesznek a kedélyállapotomra. Teljes mértékben megbízom benned, mégsem mondhatom majd el neked, hiszen azzal megsérteném azt a bizalmat, amit belém fektetett. A jelenlegi ügy is valami hasonló. Egy nagyon régi barátom, volt iskolatársam a segítségemet kérte, mert bajban van. Ráadásul olyan bajban, amiért egyesek hajlandóak lennének feltúrni mások agyát. Az enyémet nem lehet, mert képzett okklumentor vagyok. De ha a következtetésben hozzám eljutnak, akkor hozzád is Isa. Hiszen logikus. Ez nem bizalom kérdése, hanem tényszerű dolog. Te nem tudsz pajzsot vonni az elméd köré. Sőt, ha még valami megvan abból a lányból, ami a nyáron voltál, a helyemben te sem tennél másként - mutattam rá a tényekre. - Én nem akarlak, soha nem is akartalak eltaszítani magamtól. De ha te azt szeretnéd, azt nem akadályozhatom meg - ráztam meg a fejemet. - Vagy elfogadod, hogy a bizalom, az bizalom, de azt adott személybe fekteti valaki, nem adott személybe és családjába, vagy nem fogadod el. Ez a te döntésed lesz. De nekem nincs jogom elárulni másokat. Akkor ugyanis szembeköpném mindazt, amit én magam, a tanításom, a mestereim és a családom múltja jelképez - fejtettem ki, majd felé néztem: - Naná, hogy meg akarlak védeni. Erőmből telően meg is foglak, de nem így. Ahhoz nagy dolognak kell bekövetkeznie, hogy titkolózással akarjak megvédeni valakit. Különösen téged. Nem akarlak ellökni - ráztam a fejemet, majd szomorúan tettem hozzá: - De lassan kétségeim vannak, nem akarod-e te magad mindenáron, mindenből ezt kihozni - jegyeztem meg keserűen a tó felszínére nézve.
Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeSzer. Aug. 07, 2013 7:06 am




ms. Lascar && professzor Lascar Hsz3

Mosolyogva hallgattam végig ahogy nosztalgiázik, s régi társairól beszél, akikkel rosszalkodtak. Azt hiszem, ha akkor diákként ismerem meg, nagyon nem szerettem volna… most kíváncsi lennék rá, ilyen szemmel, hogy milyen lehetett itt, az iskolában. Azt hiszem, otthon más volt. Akármennyire volt rebbelis ott is, azért nem ugyanúgy viselkedett, már csak szüleink miatt is, meg, feltehetőleg miattam is visszafogta magát. Bár, kicsit örülök is neki, hogy ez így történt… hiszen, ha nem lenne a korkülönbség köztünk, akkor feltehetőleg nem is állnánk ilyen közel egymáshoz. Általában testvéreknél ez fordítva van, de hát, a mi kapcsolatunk, ahogy, azt hiszem az életünk se éppen normális, szóval ennyi még belefér.
- Ó, egyéb titok? – Mondom, most már nevetve.
- Esetleg a következő bejelentésed az lesz, hogy átveszed az igazgatói posztot is? – Piszkálódtam, bár még mindig egy kis tüske volt a szívemben, amit tett, de így nekem is könnyebb volt elfelejtenem.
- De ha már erről van szó… talán még inkább rosszalkodok majd, elvégre én vagyok a házvezető kedvenc diákja. – Tőlem telhető egészen tündéri arcot vágok, majd el is nevetem magam. Nyilván valóan egy szavát se gondoltam komolyan annak, amit mondok. Mármint, tudom, abban nem kételkedek, hogy a diákok közül kiemelt szerepet élvezek, de azt tudom, hogy ez nem juttat engem semmilyen előnyhöz persze. Ugyanúgy meg lennék büntetve, ha szabályszegésen érne, sőt, talán még jobban is, mint mások. Amit nem bánnék, főleg, hogy feltehetőleg úgyse lesz erre szükség.
- Jó, azért nem cirkuszi bohóc voltam – ütöttem bele kezébe, játékosan.
- Nem vagyok annyira kényes… de azért eléggé kétes kinézetű emberektől hemzsegett az a hely. – Hangomban egy egészen pici sértődöttséget lehet hallani, miközben magamat védem. Hát nem tehetek én róla, hogy így lettem nevelve… nem vagyok hozzá szokva ehhez, hát még szép, hogy kiborulok tőle. Vagyis, nem is ettől borultam ki, hanem attól, hogy nem tudtam hogyan kezelni a helyzetet… a tanácstalanságtól. Remélem, őt is sikerül hasonló cipőbe raknom, bár tanácstalan nem lesz, kényelmetlen biztos lesz neki a szituáció.
Ahogy hallgattam szavait, szomorúságom egyre inkább dühbe ment át. Úgy éreztem, mintha én lennék az ostoba, amiért elvárom, hogy ne tegyen ki már másodszorra ilyen helyzetnek. Tudtam, hogy valami nincs rendben… különben nem beszélne így. De ha bajban van, vagy bárki is ártani akar neki, azt tudni akarom. Nem is az volt a problémám, hogy titkolózik, hanem, hogy éreztem, ez olyan dolog, amiben neki is baja eshet. Ez a gondolat pedig elviselhetetlen volt számomra, ugyanannyira, amennyire számára fordított esetben. Mikor egy diákkal példálózott, csak elengedtem a fülem mellett a megjegyzést.
- Tényleg ennyire felszínesnek gondolsz? Azt hiszed csak ez a problémám? – Vágtam közbe, majd el is hallgattam mielőtt bármi mást mondhattam volna. Szokták mondani, hogy felfokozott idegállapotban az ember olyat mond, amit megbánhat. Én ma már mondtam olyat, amit józan fejjel nem tettem volna, ezért most csöndben maradtam inkább. Magamba szívtam mindazt, amit gondoltam, s nem szóltam többet közbe, csak kezemet szorítottam egészen picit ökölbe, fékezve ezzel a bennem lévő érzelmeket, amiket jelen esetben még előle is titkolni akarok. Ő akarja, hogy ezt tegyem, hát ezt fogom tenni.
- Én akarom mindenből kihozni? Igazad van… az én hibám az egész… - Szólaltam meg végül halkan. A szavak akaratlanul buktak ki belőlem, s tekintetét követve a tóra néztem én is, majd közelebb léptem, s megvártam, amíg rám néz.
- Taníts meg! – jelentettem ki határozottan.
- Nem érdekel, milyen engedély kell, vagy akármi, a testvéred vagyok. Nem, mint szakkör vezetőt, vagy tanárt kérlek, hanem, mint a testvéremet. – Olyan komoly arccal néztem rá, amilyen komoly arccal ő nézett rám az előbb. Attól félt, hogy nem tudom megvédeni magam? Hát akkor elintézzük a dolgot egyszerűen. Eddig, hiába tudtam, hogy ebben jártas, engem nem túlzottan vonzott az, hogy megtanuljam, hogyan is zárjam el elmémet mások elől, vagy éppen hogyan kutassak abban, de ha ez bajba sodorhatja őt, vagy akár engem… bár előbbi jobban érdekelt, akkor tudni akarom, hogyan akadályozzam meg.






( © HEATHER MORRIS. )


Vissza az elejére Go down
Sebastien A. Lascar
professor
professor
Sebastien A. Lascar


Hozzászólások száma : 65
Join date : 2013. Jul. 14.

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeCsüt. Aug. 08, 2013 9:39 pm

Megjátszott haraggal horkantam fel:
- Még hogy titok? - reagáltam. - Végül is igen, de előlem volt titkolva. Fél órával az előtt tudtam meg az öreg McGalagonytól, hogy találkoztunk. Na persze a maga kedélyes stílusában - vigyorodtam el. - Vagyis elvárja, hogy megfelelő munkát végezzek, ne kivételezzek senkivel, stb, stb, stb. Értésemre adta, hogy szükséghelyzetben van, ergo egyáltalán nem bízik a kvalitásaimban, de jelenleg nincs más lehetőség, ajánlja, hogy bizonyítsak és minden ilyesmi. A végére csak odafűzte, hogy az ajtaja nyitva áll, ha egy kollégának bármi problémája van, főleg, ha az újonc és a képességei még kérdésesek - kuncogtam.
Sosem tagadtam, hogy kedveltem az idős igazgatónőt, éppenséggel szókimondó természetéért. Nyílt volt, őszinte és olykor jobban martak a szavai mint a vitriol, de már diákként is tiszteltem és ez ma sincs másként.
- Fentiek miatt nagyon remélem, hogy nem fogsz rosszalkodni, mert ha esetleg ezek után a tanító bácsi kedvenc diákját elrepítem egy vacsorára mondjuk Kairóba, akkor McGalagony letekeri a fejemet - nevettem.
Az emlékező szavaira felnevettem:
- Ne hülyéskedj - kuncogtam. - Olyan kegyetlen tudsz lenni. Komolyabb összeget ajánlanék fel az égnek, ha egyszer látnálak piros műorral, bohóc jelmezben bukfencezni, te meg máris elveszed tőlem a képzelgés lehetőségét is. Hát szabad így bánni a bratyóval? - néztem rá nagyon erőltetetten szomorú arccal, hisz majd felrobbantam a röhögéstől odabenn. - A Zsebpiszok Köz... érdekes hely. Érdekes emberekkel. Főleg, ha egy kissé megismer az ember párat. De... tartok tőle... ezt még te sem hinnéd el nekem az első alkalom után - vigyorogtam.
Aztán jött a veszekedés. Őszintén szólva pocsékul éreztem magam. Igaz, hogy van amit eltitkolok előle, viszont ismerem a testvéremet. Hisz benne, hogy ő mindent meg tud oldani, de egyszerűen megfogalmazva, nincs meg az a képzettsége, amivel fel tudja venni a küzdelmet Johnsonnal. Nagyon nincs. Mélyet sóhajtottam a szavait hallva és lassan válaszoltam:
- Most akkor nagyon figyelj rám - kezdtem csendesen, - és ülj ide mellém, ha azt akarod, hogy bármit is mondjak.
Megvártam míg újra mellém ül, aztán tisztán és egyenesen néztem a szemébe:
- Nem mondom, hogy ez az ügy nem jelent veszélyt rám nézve. Jelent - közöltem. - Olyasvalaki is a képben van, aki messzire jutott a tiltott ösvényeken és nem az az ember, akivel akár én magam is szívesen kötözködök. Ellenben meg kell tennem. Azt sem fogom eltitkolni, hogy közel sem vagyok biztos abban, hogy egyedül elég vagyok ellene. Vagy elég leszek. De ismerlek téged is húgi. Erős vagy mint egy magyar mennydörgő lélekben. Borzalmasan erős. Viszont, ezt meg neked kell belátnod, nem fejeződtek még be a tanulmányaid. Ez nem lélek kérdése. Nem csak azé. Tapasztalaté is. Nézz magadba és mond meg őszintén, szerinted elég képzett, nem azt kérdezem elég erős, elég bátor, elég elszánt-e, vigyázz, hanem elég képzett vagy-e szembeszállni egy sötét varázslóval. Őszintén Isa! - vártam egy keveset. - Tudom, hogy aggódsz. Én is őrjítőnek találnám megfordítva, de arra kérlek te is bízz kicsit bennem. Ismerlek. Ha rólam van szó, félretennéd a józanabbik énedet és ezt te is tudod! Úgyhogy legyen, üzletet ajánlok - sóhajtottam fel. - Kiképezlek az elme hatalmára. Alkalmas vagy rá, talán még nálam is alkalmasabb. Emellett úgy teljesítesz SVK-n, hogy Reximo professzor el legyen ájulva tőled. Akkor el fogom mondani az egész sztorit. Ha már meg tudod védeni az elméd és magadat is. Addig viszont, remélem józan fejjel elismered, nem bizalmatlanság, nem féltés, nem alábecsülés mindez részemről, hanem értelmi megfontolás.
Lassan levegőt vettem és folytattam:
- Viszont köteles vagyok mint leendő mentorod három dologra figyelmeztetni - kezdtem és kinyújtottam a mutató ujjamat. - Egy: nem mehet a képzésed a többi tárgy rovására. Én ugyanis a tanárod is vagyok. Pont. Ha jelentősen romlanak az eredményeid nem képezhetlek, csak a nyáron. Bár ettől nem féltelek - mosolyodtam el és kinyújtottam a középső ujjamat is. - Kettő: A kettőnk közti bizalomra épül fel a tanításod. Ha nem tudsz megbízni bennem, az nagyon fájni fog ugyan, de megértem. Keresek más oktatót neked, de légy őszinte magadhoz és hozzám is e kérdésben, különben semmire sem megyünk - végül a gyűrűsujjamat is kinyitottam, amely még mindig randa hegekkel volt tele. - Három: Ez a tudomány iszonyatosan nehéz és megterhelő. Az akarat- és lelkierőn alapul. Neked mindkettőből van bőven, de még így is iszonyatos megterhelés lehet, sőt sokszor lesz is. A tanítási módszer, főleg mivel gyors eredményt akarsz, nagyon brutális, amely alatt nem nézhetem, hogy a testvérem vagy. Kegyetlennek, sőt olykor kifejezetten gyűlöletesnek kell lennem. Neked pedig nem csak az akaratérvényesítést kell megtanulnod, hanem azt is, hogy valóban tudd élvezni, ha a magadé alá hajlítod mások akaratát. Mindezeket kell felvállalnod egy valóban gyors eredményhez. Lehet finomabban is, kb fél-egy év alatt. Így nagyjából egy hónap. Döntened viszont neked kell... - pillantottam továbbra is egyenesen a szemébe.
Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeSzomb. Aug. 10, 2013 4:13 am




ms. Lascar && professzor Lascar Hsz3

- Látod, milyen jó érzés, amikor váratlanul tudsz meg valamit? – néztem rá egy egész pillanatig halál komolyan, majd persze visszatért mosolyom. Azzal se volt bajom, hogy a tanárom lett, hát azzal sincs, hogy házvezetőm. Bár, egyre furább belegondolni a dolgokba. Azt hiszem, egyelőre még nem tudok úgy tekinteni rá teljes mértékben… sőt. Láttam én olyan szituációkban is, ami nehézzé teszi ezt nekem. Elvégre nem sok diák láthatja a tanárát részegen kiabálni a kertben, vagy éppen tetőtől talpig tortadarabosan, egy éppenséges kajacsata után, amit sajnos csúnyán elveszítettem. De azért mérhetetlenül büszke voltam rá. Biztosan élvezni fogja… hiszen már azt is rettentően élvezte, amikor csak nekem mesélt, hát mennyire fogja azt, amikor egy egész évfolyamnak adhatja át tudását. Na meg azt is biztos élvezni fogja, hogy a háta mögött a diáklánykák összesúgnak majd. Áh… ettől a részétől már most a hideg ráz, de továbbra is arra fókuszálok, hogy én legalább akkor látom majd, amikor akarom.
Gyilkos tekintettel meredtem rá, amikor elkezdte taglalni, hogy mennyire szívesen látna bohócjelmezben. Féltem attól, hogy ez az apró elszólásom bogarat ültet a fülébe és a végén még megcsináltatja velem, ezért hamar űztem ki a képet a fejemből, ahogy arcomról is a nemtetszésemet.
- Nekem szabad. – Emeltem fel orrom, mint egy dacos kishercegnő, aki azt hiszi, hogy bármit megtehet. Végül is… azt hiszem, vele szemben tényleg nagyon sok mindent, ahogy fordítva is. Mindenkinek kéne lennie egy ilyen embernek az életében, legyen az rokona, vagy éppen csak barát. Én tudom, hogy nem lennék ugyanaz, ha Ő nem lenne…

Haboztam, mielőtt helyet foglaltam volna, bár magam se tudom, hogy miért. Éreztem, hogy amit mondani fog, az nem lesz könnyű, s azt hiszem féltem is tőle kicsit. Furcsa, hogy pont azok tudják a legszélsőségesebb és váratlanabb érzéseket kiváltani belőlünk, akiket a legjobban szeretünk. Végül persze helyet foglaltam mellette.
Már az első mondatát követően ökölbe szorult kezem, de úgy tettem, hogy ne lássa. Most tényleg erősnek kellett lennem. Meg kellett győznöm arról, amit amúgy is tud rólam, s most azt akartam, hogy megtanítson arra, hogyan védhetem meg magam, ha ezzel neki segítek.
Ökölbe szorult kezemet legszívesebben fülemre nyomtam volna, hogy ne kelljen ezt hallanom, s minél erősebben próbáltam erősnek mutatkozni.
- Nem… - feleltem halkan, s tekintetemet a földre szegeztem. Gyűlöltem ezt kimondani. Nem csak, mert önbecsülésemet bántotta, hanem, mert tudtam, hogy ezt miért mondja. Persze, erre gondolhattam volna azelőtt is, mielőtt rátámadtam, de olyan helyzetben nem tud az ember racionálisan gondolkodni… néha még én se.
Nem csak a józanabbik énemet tenném félre, bármit… bár tudom, hogy neki se lenne jó, ha olyasmit csinálnék, amitől nekem bajom eshet, hogy neki ne essen. Ahogy fordítva is megőrjítene a gondolat, hogy miattam esett bármi baja. Ez egy ördögi kör… ahol sehogy se lehet jól cselekedni, csak viselni kell azt, ami jön.
- Emiatt nem kell aggódnod. – Válaszoltam reflexből az üzleti ajánlatára. Enélkül se lenne ezzel probléma, ebben biztos vagyok, de így főleg nem lesz. Bólintottam, ahogy folytatta… értelmet az érzelem elé helyezni. Ez nekem mindig olyan könnyen ment… talán, mert sose kerültem még hasonló szituációba. Sose kellett még olyanba belegondolnom, amibe a mai napon már kétszer. Erős vagyok, persze… de nála nem erősebb. Én nem biztos, hogy ezt fordított helyzetben meg tudnám tenni. Bár lehet, hogy csak tapasztalatlanságomnak köszönhetően nem. Fájdalmas bevallani, hogy igaza van, túlságosan is.
A füvet bámulva hallgattam végig feltételeit és figyelmeztetéseit, majd nagy levegőt vettem, s felnéztem rá kék szemeimmel, amik sok mindent tükröztek most, csak erőt nem. Akármennyire is ellentmondásos a szituáció, azt hiszem belül olyan dolgokkal küszködök, olyan dolgokat kell feldolgoznom, amik megakadályozzák azt, hogy helyt adjak annak, amit mondott.
- Egy: a jegyeim eddig sem voltak veszélyben, s ezután sem lesznek. De azt hiszem, ez a legkevesebb, ami miatt aggódni kell jelenleg. – Kezdtem, bár tudom, már második mondatom hallatán tiltakozni fog, én mégis jelenleg nem tudtam emiatt aggódni, mikor annyi minden más miatt kellett.
- Kettő: Mégis hogy mondhatsz nekem ilyet? Tudom, hogy meggondolatlanságból mondtam olyat, amit nem kellett volna… de ettől függetlenül az egyetlen ember vagy, akiben feltétel nélkül megbízok. Senki másban nem tudnék megbízni… pláne nem ilyen rövid idő alatt. De azt hiszem nem csak rajtam múlik, hogy ez így is marad e, vagy sem. Én feltétel nélküli bizalmat adok neked…. de akkor te se tehetsz velem hasonlókat többet, még akkor sem, ha úgy gondolod, hogy én ettől szenvednék. Ezt majd én eldöntöm...– Gondolok itt persze a korábbi vitánkra… arra, amit majdnem megtett… aminek a gondolatát villámgyorsan kell kiűznöm, mielőtt még rémálomként fog kísérteni a kép.
- Azt pedig nem bánom. Pont az előbbi miatt nem… Tudom, hogy miért teszed, s el fogom viselni, mert én is tudom, hogy én miért akarom ezt. Bár nehéz lesz, de nem a bátyámként fogok rád nézni, hanem a mentoromként, s akármennyire is nehéz lesz, tudod, hogy céltudatos vagyok… - Persze belül féltem a gondolattól, s féltem attól is, hogy milyen hatással lesz rám ez az egész, de ezt le fogom győzni, mert le kell győznöm.
- Mikor kezdünk? – Kérdeztem határozottan, jelezve ezzel is, hogy bármilyen feltételt elfogadnék, csak ne kelljen olyan pozícióban lennem, amiben pár perce voltam, amikor ilyen dolgokat zúdított a nyakamba.







( © HEATHER MORRIS. )


Vissza az elejére Go down
Sebastien A. Lascar
professor
professor
Sebastien A. Lascar


Hozzászólások száma : 65
Join date : 2013. Jul. 14.

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeSzomb. Aug. 10, 2013 8:01 am

- Nem hagynád már abba? - érdeklődtem mosolyogva az újabb szurkálódásra. - Mellesleg veled ellentétben én szeretem a meglepetéseket. Nem szeretnék olyan életet élni, amiben nem érnek pozitívan megdöbbentő dolgok, vagy kisebb-nagyobb csalódások - kuncogtam. - Cefet unalmas lenne.
Játékosan az orrára koppintottam:
- Nana! - nevettem. - Azt te csak hiszed. Ugyanúgy el foglak küldeni ha kell vécét mosni fogkefével, főleg mert ha nem teszem meg, akkor McGalagony igen, de akkor gyanítom a Roxfort összes slozija a tiéd lesz - vigyorogtam.
Láthatólag a bohócos ötlet annyira nem tetszett neki, ezt is jó lesz felírni a fülem mögé.
Meghallgatva a reakcióját mélyet sóhajtottam, majd megráztam a fejemet:
- Ezek standard figyelmeztetések, amiket kötelességem elmondani - feleltem. - Tudod, a tanárokkal kötnek egy olyan úgynevezett szerződést, ami miatt elég sok, olykor értelmetlen szabály is vonatkozik ránk, szóval ne húzd fel magad ennyire már most, mert ez csak sokkal rosszabb lesz - kacsintottam rá. - Mellesleg a másodikat nem gondoltam komolyan én sem, az elsőt meg majd megoldod, nem vagy buta kislány. A harmadik... na az külön kérdés, majd meglátod a gyakorlatban, képtelenség rá előre felkészíteni.
Nekivetettem a hátamat a fatörzsnek, majd vállat vontam:
- Most kezdjük, bár csak az elmélettel gyakorló terület hiányában - feleltem. - Szerencsére ez nem túl bonyolult, de azt hiszem rá fogsz érezni belőle mire is vállalkoztál a gyorsabb úttal... Legyen hát! Az elme tudománya, akár legilimenciáról, akár okklumenciáról beszélünk egyetlen dolgon áll vagy bukik, természetesen a mágikus érzéken kívül, ez pedig a lélek és az akarat ereje. Egy olyan személyiségű ember, akinek irányításra van szüksége és inkább átadja a felelősséget mint felvállalja, az valószínűleg legfeljebb egy házimanó elméjében tud olvasni. Ugyanezen okokból tökéletesen lehetetlen az akaraterőt elnyomó befolyások, mint alkohol vagy narkotikumok hatása alatt bármelyik tudományt is alkalmazni ezekből, még egy magasan képzett okklumentor elmevédelme is összeomlik például kellő mennyiségű brandy elfogyasztása után. Egy átlagos akaraterejű ember már képes használni is a tudományát úgy ahogy, de a gyorsabb elsajátítási útra képtelen lesz. Beleroppanna. Egy valamit jegyezz meg: nem az számít a gyakorlatban milyen régóta gyakorlod ezt a tudományt, mennyi tapasztalatot gyűjtöttél. Ha már elsajátítottad az alapformulákat, akkor csak a te mentális erőd a kérdés és az ellenfeledé. Semmi más. Melyikőtök tudja az akarata alá hajlítani a másikat - magyaráztam. - Itt jön a neheze. Eleinte Kulganon fogsz gyakorolni, egy házimanó elméje teljesen védtelen. Utána viszont kell egy személyt találnod, aki megengedi, hogy gyakorolj rajta. Ez általában meglehetősen nehéz kérdés legtöbbször, komoly bizalmat helyez beléd, aki ezt megteszi neked. Ha beleegyezés nélkül teszel ilyet a tanidőd alatt, akkor el fognak bocsájtani a Roxfortból és én sem tudlak és nem is akarlak megvédeni. Komolyan mondom - néztem a szemébe. - Tudnod kell felelősséget vállalni a hatalmadért. Én nem lehetek alany, mert automatikus az elmevédelmem. De a végső célpont majd én leszek. Amikor megtanulod más elmepajzsát lerombolni. Ez nagyon nehéz, de menni fog azt hiszem. Ezzel párhuzamosan fogjuk fejleszteni az okklumentori képességeid. Már most sem lenne könnyű az elmédbe látni egy átlagos emberhez képest, de ez a természetes akaraterő fejleszthető. Na most... - mély levegőt vettem, most jön a neheze. - A gyorsabb út mint mondtam igen nehéz. Ehhez egy más szemléletmódot is el kell, legalább időlegesen sajátítanod, mégpedig tudatosan. Nem csak élned kell tudni a hatalmaddal, hanem ezt élvezni is. Keresned kell ebben az időszakban az olyan helyzeteket, amikor a cselekmények abszolút ura vagy. Mindenki más akarata megszűnik, mindenki azt teszi, amit te akarsz és ezt bizony ki is kell használnod és ki is kell élvezned. Ez az a lelki ráhangolódás, ami szükséges a gyorsabb úthoz. A hatalom élvezete. De vigyázz! Ha eközben elfeledkezel a hatalommal járó felelősségről, a személyiséged kifordulhat önmagából. Példával élve. Mint prefektus egy diákot sújthatsz durva vagy megalázó büntetéssel, felhasználhatod a helyzetet a saját javadra. De ha egy amúgy megfelelően viselkedő diákot csak úgy megvádolsz, ha nagyon elszalad veled a ló, bár az utad gyorsabb lesz az elmemágiában, de elveszted mindazt, ami ma vagy. Érted már mire is vállalkozol? - néztem a szemébe komolyan.
Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimePént. Aug. 16, 2013 7:56 am




ms. Lascar && professzor Lascar Hsz3

- Nem, drágám, nem hagynám, sőt, nem is fogom. Nem hisztizek… már, nem borulok ki, így kapod vissza a dolgot. Viseld el, te vagy a báty, élj vele. – Néztem rá, kicsit talán rakoncátlanul. Azt hiszem, minél inkább felnövök, annál inkább kezdek visszafejlődni is néha, legalábbis, ami a testvéri kapcsolatomat illeti. Kiskoromban korántsem voltam ilyen gyerekes, talán, mert nem igen ismertem azt, hogy milyen az, amikor valaki gyerekesen, vagy ostobán viselkedik, szóval, mondhatni most élem második gyerekkoromat. De persze csak mellette tudok felszabadult lenni, s néha elgondolkodok azon, hogy mások előtt is viselkedhetnék így, de olyankor eszembe jut, hogy akkor le kell engednem a falat, amit magam köré húztam, az pedig piszok nehéz dolog. Az bizalomra épül… az pedig nálam olyan, mint a fehér holló. Jelenleg nehéz elképzelni, hogy úgy igazán meg tudnék bízni bárkiben is, rajta kívül, talán még a szüleimben. De velük pedig nem ápolok olyan kapcsolatot, szóval azt hiszem, hogy maradjunk Bastiennél egyedül. Mondjuk ez engem nem zavar, de ahogy az ő szemében látom magam néha, úgy látom, hogy leginkább ez az, ami miatt aggódik értem, talán még jobban, mint amiatt, hogy fizikailag bajom eshet. Javarészt miatta is próbálkozok cefetül azon, hogy az a fal, ha nem is teljesen tűnik el, de legalább kisebb legyen, mint az a híres Nagy fal, mert jelenleg még talán ott vagyok. Így, még 17 évesen is úgy gondolom, hogy azért ez nem normális, de csak akkor jut ez eszembe, amikor a társaságomban van, akkor pedig nincs szükségem semmi falbontásra. Pont ezért olyan nehéz a dolog. Vagy csak nem találtam még meg az arra érdemes személyt, vagy személyeket.
- Hjaj… - sóhajtok fel, majd próbálok nagyon fájdalmas képet vágni. – Hát mi hasznom nekem abból, hogy a testvérem vagy? – Szurkálódok egy egészen picit ismét, de most már aztán utoljára, egy ideig legalábbis. Azért belegondolok abba, ha kivételezne velem, McGalagonyból kinézem, hogy nem csak engem büntetne meg szigorúan, de drága Sebastien barátunkat is mellém rakná, hogy átérezze a dolgot. Bár, eddig életemben egyszer voltam büntetőmunkán, ugyan tudom, hogy nem panaszkodnék, de úgy aztán végképp nem, ha a már említett wc pucolást kettesben csinálnánk és ott térdelne mellette a nagy és komoly tanár bácsi is. Mondjuk a drágaság már rutinos ebben, szóval, mondhatjuk, hogy csak nosztalgiázna csak.

Csak sóhajtottam, amikor a figyelmeztetésekről beszélt, persze, megértettem, de úgy igazán rávágtam volna, hogy ez engem nem érdekel… de azzal pont azt bizonyítanám, hogy meggondolatlan vagy és türelmetlen, ami közel se annak az ismérve, aki elég felelősségteljes, hogy ezt végig csinálja. Persze, hogy hevesebben reagáltam, mint kellett volna, de ezt igazán megértheti. Akármennyire is kőből vagyok, akármennyire is kemény tudok lenni, azért olyan információkat adott a tudomásomra, aki azt hiszem, hogy bármilyen normális… már amennyire az én esetemben használható ez a szó, mondjuk úgy, bármilyen lélegző, érző embert megrengettek volna. Nyilván labilisabb voltam, hiszen arra azért kell egy kis idő, hogy ezt feldolgozzam, s azt is tudom, hogy sok álmatlan éjszaka fogja követni a mai napot, de még ezt is sürgetném magamban, legszívesebben. De azt tudom, hogy ezt nem sürgethetem, mert akkor csak elnyomom és a végén képtelen leszek kezelni a dolgot, amit jelenleg nem engedhettem meg magamnak. Annyi minden járt a fejemben, amit mind rázúdítottam volna, s akkor annyival könnyebb lenne, de persze nem pátyolgathat örök életemben. Nekem pedig be kell bizonyítanom, hogy vagyok annyira erős, amennyire ő gondolja, vagy szeretné, hogy legyek.
- Tudom… és megértem. – Feleltem végül csak ennyit, majd mielőtt belekezdett volna mondandójába, egy pillanatra körülnéztem. Eddig fel se merült bennem, hogy azért a Roxfort udvarán vagyunk, ahol bárki meghallhat, s az itteni diákokból kiindulva, ha azt látnák, hogy egy diák, akiről nem feltétlenül tudják, hogy kicsoda, de még talán akkor is, az új professzorukkal veszekszik, biztosan nem hagynák ki az alkalmat, hogy hallgatózzanak. Elvégre egy kis pletykáért simán megsérti a legtöbb ostoba mások privát szféráját. Körülnéztem tehát, de sehol nem láttam senkit, szerencsére. Vagy, csak nagyon jól elbújtak, de többet nem is tudtam ezzel foglalkozni, visszafordultam Bastien felé, s hallgattam.
Az alkohol és egyéb narkotikumok az én esetemben természetesen nem okoznának problémát, hiszen nem vagyok egyiknek se törzshasználója. Viszont, egy egészen picikét megijedtem attól, amit mondott. Persze, erős vagyok, ezt tudom is magamról, s ő is elmondta már, de mostanában egyre inkább éreztem úgy magam, hogy számomra kényelmetlen szituációban elvesztem az uralmat saját érzelmeim felett. Ha elég erősen próbálkozok, ha eléggé koncentrálok, akkor azt hiszem sikerülni fog az, hogy ezt kontrolláljam, főleg azt nézve, hogy motivációm van, s vagyok eléggé maximalista, hogy akár megfeszülve is, de elérem, amit akarok.
Ugyan az is piszok nehéz lesz, hogy olyan embert találjak, akinek az elméjében kutathatok, aki megengedi, s akinek akarok is, hiszen valamilyen szinten be kell avatnom az illetőt, ami bizalom kérdése. Talán ez az egyetlen akadály, amit egyedül nem tudok megoldani, s ami problémát jelenthetne, legalábbis számomra, a tanulást illetően.
A hatalom gyakorlásának élvezete azt hiszem nem lesz újdonság számomra. Ebben a szituációban eddig is tudtam józanul gondolkodni, holott volt már lehetőségem, már most is arra, hogy visszaéljek hatalmammal, s úgy büntessek valakit, hogy azt nem feltétlenül érdemli meg, legalábbis nem olyan szinten, ezt mégis kordában tudtam tartani, mert a józan eszemet abban a szituációban piszok könnyen meg tudtam tartani. Persze így, hogy kényszer is lesz rajtam, nehezebb lesz, nyilván jóval nehezebb, de menni fog. Lascar vagyok… mi nem adjuk fel olyan könnyen… sőt, én egyáltalán nem.
- Értem. Mondhatnám, hogy könnyen fog menni, de nem teszem. Nem is lenne realisztikus, és tudom, hogy úgy kell gondolkodnom, akármennyire is nehéz veled szemben ez. Piszok nehéz lesz, de nem érdekel. Az se, ha kemény leszel, sőt, ahogy ismersz… meg is követelném, hogy ne bánj velem kesztyűs kézzel, tudom, önzőség ezt gondolni, de kicsit örülök is, hogy nem csak nekem lesz nehéz ez, hanem kicsit neked is. – Egy egészen picit elmosolyodtam, amennyire a helyzet megengedte azt nekem.
- Tudom, és megértettem, hogy nem szándékosan titkolózol, de annyit se mondhatsz el, hogy az én elmémbe miért akarnának beférkőzni? Azt értem, hogy velem zsarolhatnak téged könnyen… ahogy ez fordítva is lenne, de ehhez elég csak fizikailag is közelíteni felém, amit az elmém védelme nem fog vissza. – Hangomat, bár egy egészen picit aggódtam, komolyra vettem, arckifejezésemet is kontrollálva.
- Szeretnéd, hogy beszéljek a professzorral külön oktatást kérve, vagy ezt is meg tudom oldani veled? – Bevallom, nagyban reménykedtem, hogy a második opciót fogja mondani, de nyilván az ő ideje se véges, s az összes szabadidejét, akármennyire is vagyok annyira önző, hogy ellopnám, nem töltheti velem, meg hát, feltehetőleg a kettőnek párhuzamosan kéne történnie, ezért lélekben már, sok minden más mellett, azt hiszem erre is fel kell, hogy készüljek. Talán megelégszek majd egy-két tantárgyból a várakozáson felülivel, bár borzasztóan bántaná az önbecsülésemet, hogy így esélyem se lenne az évfolyam első címére, még a házon belül sem, de ezt fel tudom áldozni nagyobb célokért, azt hiszem. Vagy valahonnan beszerzek egy időnyelőt. Ha már egyszer megjártam a Zsebpiszok közt, talán másodjára is menni fog.







( © HEATHER MORRIS. )


Vissza az elejére Go down
Sebastien A. Lascar
professor
professor
Sebastien A. Lascar


Hozzászólások száma : 65
Join date : 2013. Jul. 14.

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeHétf. Aug. 19, 2013 5:31 pm

Incselkedő és ugyanakkor durcás szavaira csak fáradtan legyintettem egyet, majd kinövi egyszer ezt is. Legalábbis nagyon remélem, mert mondjuk hetvenöt éves, hosszú szakállú roxforti igazgatóként annyira nem szívesen hallgatnám már vissza ugyanezt. Nem magát a történetet. Hanem ötven évig ezt a lényegtelen marhaságot. Inkább ráhagytam. A második költői kérdésére is csak "faarccal" vállat vontam:
- Fene tudja... - feleltem. - Csak te nézed a világot a hideg logika és haszon alapján - szurkálódtam vissza. - Én azért örülök, hogy a tesóm vagy. De érzelmi okokból - mosolyogtam rá. - Amúgy meg hasznos is neked ha úgy nézzük. Elég sok előnnyel indultál, mikor előre felkészítettelek melyik tanártól mire számíthatsz. Illetve eleget példálóztam otthon is a történelemmel, hogy előnyből indulj a tananyaggal szemben - nevettem.
Aztán jött a neheze. A válaszreakciója legalábbis érdekes volt. Összeszedett és logikus, de nem voltam benne biztos, hogy meg is értette mélységében mindazt, amit elregéltem. Sokkal nehezebb ez annál és nem is biztos, hogy előre fel lehet mindenre készíteni... de akkor is meg kell próbálnom. Csendesen kinyúltam felé és igyekeztem magamhoz húzni, miközben teljesen elfeküdtem a zöld fűtakarón. Igen, nekem is borzalmasan nehéz lesz. Isabelle a testvérem, én pedig fixen tudom, hogy szenvedni fog. Mégpedig kegyetlenül. Ráadásul pont miattam/értem/tőlem, akinek a legtöbbet az ő nevetése jelentett és jelent ezen a sivár világon. Mindenesetre csak szelíd erőszakkal éltem, ha nem akartam hozzám bújva elfeküdni, nem erőltettem, most ráhagytam. Bár szerettem volna végre valami nyugalmat, vele lenni, együtt lenni azzal, akivel ugyanaz a vér kering az ereinkben. Fáradtan belefogtam a magyarázatba:
- Első és legfontosabb: természetesen van rád időm, mégsem javasolnám - kezdtem. - Reximo professzor szakterülete az SVK. Annyira azért nem vagyok ostoba vagy öntelt, hogy azt higgyem: mert a legtöbb párbajom megnyertem anno az iskolában, vagy mert Lascar a vezetéknevem a tudásom felér az övével. Ráadásul ő is új tanár, nem ismerem a módszertanját, mire helyez hangsúlyt és mire nem. Tőle tanulj inkább ebben a kérdésben. Ha ragaszkodsz hozzám, gyakorlok veled, de nem ez a javaslatom.
Sóhajtottam:
- Másodszor. Megpróbálom elmagyarázni - kezdtem. - Aki ebben a kérdésben ellenségnek számít, az egy olyan férfiú, akit magam is tisztelek a hatalmáért, de emberileg semmire sem tartom. Erkölcsileg azt hiszem egy középszerű patkány is felette van. Olyan mélységbe süllyedt, ahová érző, gondolkodó embert senki sem taszíthat, oda csak önnön magunk döntéséből süllyedhetünk. A lelke elkorhadt és rothad, mióta a sötét ösvényekre tévedt. De nem dolgozik egyedül. Nem mondom, hogy az emberei egyenként veszélyesek lennének, azokat a talpnyalókat szerintem te is kettesével tipornád a földbe, de attól még ravaszak. Rajtad keresztül, ha ismernéd a történetet egészében, olyan információkhoz juttathatnák a mesterüket, amelyek az említett barátomra és rám nézve is veszélyesek. Amelyik a csicskások közül nyíltan rád támadna... attól igazán nem aggódom. A legtöbbje agyatlan és gyenge. De minimum egy legilimentor szolgál a fekete mágusnak. Az pedig ritkán ostoba fajta. Aljas, kétszínű alak inkább, aki hátulról támad, ha muszáj, de inkább csak a vezére információs központja. Sokkal veszélyesebb mint a habzó szájú marhák. Nem csak rád. Rám is és a barátomra is.
A karjaim összefontam a tarkóm alatt, majd az égboltot vizslatva ingattam a fejemet:
- Közel sem tudod még mennyire nehéz mindez - feleltem. - De talán már sejted. Még valamit tudnod kell. A tudatos és a tudatalatti gondolkodás különböző. Mindent meg fogok majd tenni, hogy megszégyenítselek, felhergeljelek, feldühítselek az elmevédelem tanítása közben. Úgyhogy igen, mocskosul nehéz lesz nekem is. De a rövid út nehéz, nagyon nehéz... Jó eséllyel tudatosan ezt nem sikerül elérnem, hiszen az eszed tudni fogja mi, miért történik. De ha a tudatalattid reagál, az bizony már jó. A düh szülte dac ebben nagy segítség, márpedig dacos igazán tudsz lenni, nemde? - kuncogtam. - Viszont mindez csak úgy működik, ha egyúttal szembe tudod állítani velem a saját hatalomérzeted. Keresd össze magadban az olyan emlékeket, amikor egy-egy szituációban uralmad volt mások felett. Nem akartak valamit, de te igen, vagy ennek fordítottja, és mindenki más akarata ellenére a tiéd győzött. Az történt és úgy, ahogy te akartad, emiatt semmilyen lelkiismeret furdalásod nem volt, sőt élvezted a helyzetet. Parancsoltál és mások engedelmeskedtek. A lehető legtöbb ilyet keresd elő. Szükséged lesz rájuk - mormoltam. - Gondolkodj el egy kicsit és válaszolj három kérdésemre. Megpróbálok segíteni fókuszálni. Egy: mondj egy olyan testhelyzetet, körülményt, példát, szókapcsolatot, akármit, amelybe belecsöppenve, amit látva biztos lennél benne bármilyen parancs nélkül is, hogy az illető meg fogja tenni, amit mondasz. Kettő: jól gondold át ezt, mond meg mi a legmegalázóbb büntetés, amit prefektusként valakire kiszabnál és élveznéd is látni, hogy megteszi. Három: foglald össze, számodra mit jelent az a kifejezés: hatalom. Utóbbit pár mondatban.
Felé fordítottam a tekintetem, majd elmosolyodtam kissé kesernyésen, mégis örömtelien:
- Ja igen, a különórája kezdetét vette Ms Lascar - kuncogtam el magam. - Ha neked vannak kérdéseid felém, azokat is felteheted nyugodt szívvel, ha lehetőségem van rá, legjobb tudásom szerint válaszolok rájuk - erősítettem meg egy most már biztató mosollyal.
Isabelle... fogalmad sincs mire vállalkoztál. Ahogy azt hiszem még nekem sem, mennyire is lesz mindez nehéz nekem is, neked is. Más kérdés az a melegség a szívem környékén, hisz tudtam: cefetül nem érdekli a legilimencia és okklumencia. Azért vág bele, mert értem aggódik, nekem akar segíteni. Még csendesen hozzáfűztem:
- Kérd majd meg Reximo professzort, hogy tanítson meg a kaszaboló átokra. Sectumsempra. Ha nem akarja, ami nem lepne meg, akkor én foglak rá kiképezni. De ez esetben arra kérd fel, hogy nagyon tanítson meg legalább védekezni ellene. Még valami. Minden nap legalább egyszer idézd meg a patrónusod. Gyakorold minél többet - fűztem még hozzá. - Most pedig halljam a kérdéseim válaszát.
Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeSzer. Aug. 21, 2013 10:32 am




ms. Lascar && professzor Lascar Hsz3
Kivételesen szó nélkül hagytam a szurkálódását, azt hiszem, most már én is igencsak megérdemeltem. Persze tudtam volna válaszolni, lett volna mit… hát igen, pont én ne tudnék? Meg is állna a világ, ha nem lenne valami okos, vagy ugyancsak szurkálódó válaszom, azt hiszem. Még jó, hogy általában ezt csak magamban mondom ki, s nem dobálom rá mindenkire úgy, mint ahogy drága bátyusomat szoktam örvendeztetni velük, de hát, ahogy mondtam is neki. Ő a báty, el kell viselnie, ahogyan én is elviselem az esetleges defektjeit.
Amikor elfekszik a fűben, egy pillanatra hezitálok, lenézve a nedves fűre, majd hajamat megfogva végül elfekszek én is, fejemet mellkasára helyezve, az eget nézve. Most valahogy jobb az, ha nem látja arckifejezésemet, hangommal könnyebben tudok játszani, mint tekintetemmel, amiből ő már úgy olvas, mintha nyitott könyv lennék előtte. Mert az is vagyok, azt hiszem. Igazán nagy erőfeszítést kéne tennem, hogy úgy tudjak bármit is elhitetni vele, ami nem úgy van, hogy nem veszi észre, legalább azt, hogy valami nincs rendjén. Ez a tény persze sokszor bosszantott, ahogy gondolom fordítva is így van. Hiába gondolja, hogy ő az okosabb, a nagyobb, azért én is pillanatok alatt veszem észre, ha valami nem úgy van, ahogy azt ő el akarja hitetni. De hát, mondhatjuk, hogy az évek meg a rutin, ugyebár…
- Rendben – vettem tudomásul a válaszát. Ugyan nem örültem neki túlságosan, de igaza volt. Ha erről van szó, inkább attól kell tanulni, aki remélhetőleg a legjobban tud felkészíteni akármire. Meg hát, elég lesz nekem az is, azt hiszem, hogy szenvedni fogok és akaratlanul ugyan, de miatta fogok. Nem biztos, hogy szükségem lenne még arra is, hogy párbajtéren is megverjen. Mert az biztos, hogy veszítenék. Hiába tudom az összes varázsigét szinte, amit taníthatnak és akár nyerhetnék velük, egyszerűen sose tudtam őket alkalmazni... a védekezés pedig egy jó párbajozó ellen édeskevés, azt hiszem. Főleg élesben. Előre sajnáltam a professzort, azt hiszem, sok munkája lesz velem, mire rávesz arra, hogy reflexből támadjak párbaj során.
- Majd ha jobb leszek, akkor gyakorolhatsz. Szeretném látni a képes, amikor a kicsi hugicád megver a párbajtéren. – Vigyorodtam el kicsit, ahogy elképzeltem a látványt. Bár kétlem, hogy menne ez nekem, még akkor se, ha gyakorlok. Sokat.
Ahogy hallgatom, azt hiszem, a hideg is végigfut a hátamon. Egy embernek a leírása illene erre az illetőre… ember, őt nem lehetne embernek nevezni… sőt, még a nevét se szokták kimondani. Egyrészt magamat is féltettem, főleg ezek után. De őt még jobban, mint eddig tettem. Lehet nem akarok én többet megtudni erről, mert azt hiszem, minél több az információ, annál rosszabbul fogom érezni magam. Annál inkább el fog uralkodni rajtam a félelem, amit ebben az esetben pillanatok alatt fogok átalakítani. A félelem ugye gyengít, tehát nekem nincs szükségem rá. Ha nem is eltűntetem, de el fogom nyomni magamban, jó mélyre. Ez úgyis jól és könnyen megy nekem.
- De… egy ilyen ember ellen akkor én nem fogom tudni megvédeni magam… akármennyire is akarom… - mondtam végül halkan, s kezem ökölbe szorult, ahogy arra gondoltam, hogy nagyon ajánlom, hogy ő meg tudja védeni magát. De nem, nem fogok emiatt nyafogni és hisztizni se.
Ahogy amiatt se, amiket mondd. Persze, nem mondom, hogy nem ijesztő a gondolat, hogy ezt fogja tenni velem. Ha mástól hallanám, nyilván sokkal könnyebb lenne, de azt sose akarnám, hogy más tanítson. Ha valaki megaláz, ha valaki szenvedni lát, az ő legyen és senki más. Nekem is van büszkeségem, méghozzá talán túl nagy is, s bárki más látna ilyen helyzetben, azt hiszem, az duplán bántaná azt.
- Bagoly mondja… - motyogom az orrom alatt, a darca tett megjegyzésére, úgy, hogy remélhetőleg meg se hallotta.
Szinte azonnal elkezdett pörögni az agyam, amikor mondta, hogy gyűjtsem össze az ilyen emlékeimet, de hamar el is terelődtem a kérdésekkel, s azokra kezdtem el fókuszálni.
- Szóval, ez kicsit olyan, mint a patrónus? Csak ebben az esetben nem boldog emléket kell keresnem, vagyis, relatíve nem boldog emléket? – Teszem fel a kérdést, amikor arra bíztat. Azért azt is megkérdezném tőle, hogy professzor úr mindig így tartja a különóráit? A fűben fekve? De azt hiszem ez most nem pont annak a helyszíne, hogy én itt piszkálódjak, szóval elnyelem magamban a megszólalást, ahogy azt is, hogy természetesen tudom, hogy a Sectumsempráról beszél, amit elméletben nagyon jól ismerek, gyakorlatban már nem vagyok benne biztos, hogy alkalmaznám is. Bár, még sose voltam olyan szituációban, hogy kelljen is alkalmaznom.
- Viszont… erre lehet, hogy neked kell megkérned. Hogy meg is tanítsa nekem. Ugyan nem ismerem a tanár urat, de első benyomás alapján nem éppen az az illető, aki csak úgy megtanít nekem olyan varázslatokat alkalmazni, amik nincsenek bent a tankönyvekben.
Egy egészen picit még gondolkodok, mielőtt válaszolni kezdenék.
- Nos. Nem tudom, hogy ez mennyire jó, ha így gondolom, de kétlem, hogy lenne olyan szituáció, amiben biztosan tudnám ezt állítani. Hiszen ez teljesen függ embertől is, illetve személyiségtől is. Viszont, azt hiszem, ha rajtam múlna valakinek az élete, akkor minden gondolkodás nélkül hajtana fejet annak, amit én akarok, hiszen azért alapvető túlélési ösztöne mindenkinek megvan. De nyilván attól is függ, hogy mit akarnék és kire rábírni. Vagy, ha valaki nálam látszólag gyengébb lenne, s érezhetően hatalmam lenne felette. De ezt, akármennyire is szeretnék ilyen szituációt keresni, nem tudnám biztosra mondani, akkor se, ha már átéltem a szituációt akár több emberrel is. – kicsit félve mondtam ki a gondolatomat. Leginkább attól féltem, hogy nem adok kielégítő választ, s rájön, hogy talán kevés vagyok ahhoz, hogy ezt így, és ilyen formában csináljuk.
- Konkrétumot azt hiszem, a másodikra se tudok mondani. Nyilván ez is személyfüggő, hogy kit, hogyan lehet megalázni. Ami biztos, akkor mindenképpen, szerintem mindenki jobban megalázkodna, ha nem csak én látnám, hanem az egész évfolyama, vagy éppen még több ember. Ha jogos a büntetés – márpedig én jogtalanul nem büntetek – akkor azt hiszem, minden esetben élvezem a büntetés látványát. Hiszen mindenkinek meg kell tanulnia, hogy a szabályok nem azért vannak, hogy azokat megszegjük, és ha máshogy nem, hát büntetéssel lehet ezt megoldani. Ha egy nagyképű háztársamról lenne szó, kiállítanám az egész évfolyam, vagy akár mardekár elé, hogy elmondjam, az ő ostobasága miatt veszít pontot a ház, mert úgy gondolta, hogy neki bármit lehet. S úgy csináltatnám meg a büntetést is.  – Természetesen itt csak és kizárólag saját magamból kiindulva tudtam választ adni. Én, egy ilyen szituációban olyan szinten érezném megalázva magam, hogy talán ki se akarnék jönni szobámból, ezek után. De nyilván ez azért van, mert betegesen ragaszkodok mindenhez, amit be kell tartani, s már az is fájdalmas számomra, ha meg kell azt szegnem.
- Hatalom… sok minden jut eszembe erről. Kezdhetem talán az egyik legklisésebbel. A tudással. Ami néha sokkal nagyobb hatalom is lehet, mint a fizikai erőnlét. S nem feltétlenül a könyvek adta tudás, hanem akár információ másokról. Ha olyat tudsz, ami kulcsfontosságú lehet, akkor ha nem is teljesen uralsz valakit, de legalább beleszólásod biztos lehet. Bár, a hatalom nem feltétlenül uralkodás számomra. Minden esetre az is biztosan hatalom, ha önmagad ura tudsz lenni. Csak másfajta hatalom, mint ami mások irányába mutatkozik meg. A hatalom minden esetre számomra pozitív töltetű, de talán azért, mert nem ismertem még meg a negatív oldalát. Mert az is biztosan lehet, sőt, sokszor felelősséggel is jár, bár ezt prefektusként némileg át tudom érezni, de az a fajta hatalom, ami prefektusként a birtokomban van, tudom, hogy édeskevés, s nem is annyira számít, hisz egy legyintéssel írják felül bármilyen döntésemet, szóval, mondhatom, hogy nem is igazi halatom. Az igazi hatalom, talán csak a teljhatalom. – Persze fogalmam sincs, hogy mire számít, vagy pontosan mit is kellene erre mondanom, de azt tudom, hogy igazából, erről még rengeteget tudnék és lehetne beszélni, hisz annyi féle hatalom van, s persze nyilván arról van szó, hogy nekem mit jelent, amit talán ki se fejtettem kellőképpen.
- Viszont… azt hiszem, számomra azt jelenti, hogy irányíthatok másokat, akik meg is teszik azt, amit én mondok, ellenkezés nélkül.  – Teszem végül hozzá, mert úgy sejtem, ez az a hatalom, amire itt szükségem lesz, s ezt nem csak azért mondom, mert úgy gondolom, hogy ezt akarja hallani Bastien, hanem azért, mert úgy érzem, tényleg ez az, ami tényleges hatalom. Ahogy mondtam, a teljes hatalom. Azt hiszem, szívesen ülnék fel, hogy lássam arcát, miközben válaszoltam, hogy hogyan reagálja le, de azért kicsit bizonytalan vagyok önmagamban még. De talán ezek után már biztosabb leszek abban, hogy mire is lesz pontosan szükségem, s bíztatást is kapok, a motiváció mellett ahhoz, hogy igenis menni fog ez, még a nehézségek árán is. Hiába vagyok általában biztos önmagamban, ez eddig csak azért volt, mert sose kerültem olyan helyzet elé, amivel szemben úgy éreztem volna, hogy kevés vagyok hozzá. Még akkor sem, amikor a kis játékunkat játszottuk, hiszen azért a végső limitemet még ő is tudta, akkor is, ha próbálkozott azt kifelé tolni, minden alkalommal.






( © HEATHER MORRIS. )


Vissza az elejére Go down
Sebastien A. Lascar
professor
professor
Sebastien A. Lascar


Hozzászólások száma : 65
Join date : 2013. Jul. 14.

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeCsüt. Aug. 22, 2013 5:18 am

- Ahhoz, hogy engem legyőzz, még nagyon sokat kell gyakorolnod kislány - nevettem. - Ha sikerül, becsület szavam adom: ott és akkor fejet hajtok előtted, sőt, szabad kívánságod lehet felém soron kívül a közös játékunkban - kuncogtam direktbe fölényesen. Remélem mihamarabb eléri azt a szintet, akkor kevésbé aggódnék érte, úgyhogy nem árt egy kis plusz motiváció.
Ijedezésére a fejemet csóváltam:
- Nem azt mondtam, hogy legyőzhetetlen, vagy hogy sokkal jobb lenne nálam - feleltem. - De nem is rosszabb. Nagyjából egy szinten állok azzal a gazemberrel és ez nekem épp elég ijesztő. Nem azért mert túlbecsülném magam, csupán tisztában vagyok a ténnyel: meglehetősen jó vagyok. És ő is az. Ha választanom kell aközött, hogy túlbecsülök vagy lebecsülök egy veszélyforrást, akkor inkább az első opciót választom. Inkább félni mint megijedni - vontam vállat némileg nyugtató hanghordozással. Nem akartam több félelmet ébreszteni a valós veszélynél, de azt még annyira sem szerettem volna, ha Isa alábecsüli Johnsont.
Elgondolkodtam mielőtt válaszoltam volna a kérdésére:
- Nos bizonyos szempontból olyan, mint a patrónus - kezdtem. - Egyfelől hasonlít abban a patrónusbűbájra, hogy nagyon kevesen képesek ezeket az erőket tisztességgel uralni. Másrészt valóban az érzésekből táplálkoznak. A patrónus bűbáj a boldogságból. A legilimencia és az okklumencia az akaraterőből, hatalomérzetből. De különböznek is. A patrónushoz mindig fel kell idézned egy boldog pillanatot. A legilimencia egy idő után olyannyira természetessé válik, hogy nem hogy tudatos gondolat, vagy ige, de még a pálca is elhagyható bizonyos mértékig. De mág képzett mesterként is, ha egy erős okklumentor elmepajzsát próbálod áttörni, vagy egy erős legilimentor ellen védekeznél, akkor szükséged lesz azokra az emlékekre. Más esetben viszont nem, tudat alatt már eldől, hogy képes vagy rá, így az is leszel.
Csendes mosollyal hallgattam a szavait, majd egy jó kedvű sóhajjal belefogtam:
- Igen, az én kicsi hugicám nem hazudtolja meg magát - kuncogtam még véletlenül sem bántóan. - Mindent a hűvös logika alapján szemlélsz. Nem arra kértelek, hogy olyan helyzetekben és példákban gondolkodj, amik esélyesen előadódnak az életedben. Az elmehatalom vajmi kevéssé múlik tanult ismereteiden, sokkal inkább a jellemeden és az érzelmeiden - kezdtem jobban megvilágítani a kérdést. - Teljesen mindegy, hogy a legilimentor intelligencia szintje 100-as vagy 160-as, az eredményt semmiben sem befolyásolja. Vannak jellemvonások, amik segítenek a hatékonyabb varázslásban. Mindenek előtt a büszkeség. Erős jellemre, önnön értékeinkkel való azonosulásra utal. Minél erősebb a jellemvonás, annál biztosabb a legilimentor. A második a gőg. Ez már a büszkeség szélsőségesebb formája, de mindenképpen megnehezíti a fejbe való behatolást, hiszen az alany tudatalattija ezt egyszerűen elutasítja, meg van győződve saját felülmúlhatatlanságáról. A harmadik az empátiás készség. Minél jobban képes vagy átérezni valaki gondolkodásmódját, annál inkább ismered a lelkét alkotó mintákat, képes vagy onnan közelíteni vagy ott visszaverni, ahol ő maga a leggyengébb. A negyedik pedig a céltudatosság, egyesek szemében könyörtelenség. Véghez akarom vinni, tehát véghez is fogom, mindegy hányan és miként ágálnak ellene. Nem érdekel más, mint az akaratom érvényesítése.
Finoman megsimogattam a haját miközben folytattam:
- Gondold újra a példáid, de a logika nélkül, csak a szívedre hallgatva - mosolyogtam. - Mi az a helyzet, amelyet csak látva is tudod: tökéletes hatalmad van? Előtted térdepel? Istennőnek nevez? Leborul előtted? Rettegve kucorog a sarokban? A legmagasabb megalázásnál sem arra gondolj, mi az, amit valóban megtennél, hanem szíved szerint. Ha nem kéne a következményeket számba venned. Az egész iskola előtt a megnyitó ünnepség közepén változtatnád a székeddé vagy a lábzsámolyoddá? Egy hónapra a házi manóddá tennéd? Főleg olyasmire gondolj, ami neked is hasznodra van. Az én felvetéseim persze példák, pusztán hogy lásd: nem kell a realitás talaján maradnod, az érzéseid a lényeg.
Végül elismerően bólogattam:
- Igen, a hatalomról szóló elemzésed viszont kiváló és ez már valóban az érzéseidet tükrözi - biccentettem nagyobbat. - A hatalom mások irányítása. Más formában a magunk felett gyakorolt önkontroll. Tökéletes formában pedig a kettő együtt nyilván. Egy érdekes kérdés, ami segít majd eldöntenem merre induljak el veled: Egy házimanó mindig azt teszi, amire a gazdája utasítja. Tegyük fel, lenne egy saját manód itt Roxfortban. Ami ugye engedelmeskedik minden parancsodnak, hiszen így lett teremtve. Ez valódi hatalom? Úgy értem a te szemedben ez a te hatalmad? Vagy ez nem valós, nem igazi? - érdeklődtem kíváncsian.
Megköszörültem a torkom:
- Mellesleg mint házvezető, eljut a fülembe egy-két pletyka - mormoltam. - Érdekes és igen kellemetlen események részese volt Mr Griffiths, a végzős prefektus. Beszélj vele, kérdezd ki erről. A reggeli kávé a kulcsszó. Nem én mondom meg, ahogy nem én kérem meg az átoktanításra Reximo professzort sem. Neked kell érvényesítened az akaratodat. Griffiths a könnyebb eset, a professzor a nehezebb, de szerintem meglehetősen szilárd lány vagy, neked fog ez menni. Muszáj közvetlen tapasztalatot szerezned, frisset és erőset abból az érzésvilágból, amire szükséged van. Amint megtudod győzni valamelyiket, elkezdheted az első órát majd velem. De előbb halljuk a válaszaid ilyen formában - vártam valódi érdeklődéssel.
Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitimeSzomb. Szept. 28, 2013 6:18 am


ms. Lascar && professzor Lascar Hsz3
Csak azért hagytam szó nélkül amit mondott, mert tudtam, hogy úgyse fogom legyőzni. Legalábbis, nem a közeljövőben. Hiába… akármennyire is otthon vagyok fejben a párbajjal, egyszerűen eddig még semmi és senki nem tudott rávenni arra, hogy küzdjek és ne csak védekezzek. Pedig, ha arról van szó, tudok harcias lenni, de másokat támadni… azt nem tudok. Szavakkal, pillantásommal, sok minden mással, párbajon kívül. Félek, hogy ezt a professzor se fogja tudni kihozni belőlem, de ezeket a gondolataimat egyelőre most félreraktam, majd… később, valamikor megemlítem Bastiennek, ha valaki, akkor ő lesz az, ki ezt ki tudja hozni belőlem, hiszen ő az, aki bármi olyat meg tud velem csináltatni, amit még én magam se gondolnék, hogy képes vagyok rá, vagy bennem lakozik. Borzasztóan bosszant, hogy sokszor jobban ismer, mint én önmagamat. De hát, szokás ugyebár mondani, hogy a mások által tartott tükör tisztább, mint a saját, hiszen az ember a sajátban akaratlanul is olyannak látja magát, amilyennek szeretné, nem olyannak, amilyen valójában, vagy éppen mások szemében.
Némiképp megnyugodtam, válaszára, bár azért az aggodalom még mindig magas szinten tobzódott bennem és a félelem is, leginkább iránta, de egy egészen picit azért magam iránt is. Bár utóbbit könnyedén el tudtam felejteni, hiszen természetes, hogy valamilyen szinten ott van, amolyan túlélési ösztön, de az is természetes, hogy tudom, hogy mi az, ami nélkül az életem se lenne már ugyanolyan. Egy egészen halvány mosolyt azért megérdemelt a kijelentése, hogy tisztában van a ténnyel, mennyire jó. Az én drága bátyám, persze sok szempontból valós is számára az bizonyos tükörkép, amit saját tükrében lát, de azért nem árt az embernél, ha a valóságot egy picit torzítva látja. Persze én nem bántam, hogy ő nem látja úgy…már csak azért sem, mert én ezt jócskán ki tudom használni bizonyos helyzetekben.
- Ó, értem. De… legalább ez egy fogódzkodó számomra, hogyan is nyúljak a dolgokhoz. – Persze tudtam, hogy a kettő között lényegesen nagy a különbség, de ha legalább egy kicsit is hasonló alapon működik, akkor tudom pontosabban, hogyan is álljak tanuláshoz. Azt hiszem, a többiektől, vagy, legalábbis a megszokottól eltérő módon szoktam gondolkodni, túl sok mindenben… de legfőképpen a tanulásban. Sajátos módszereim vannak mindenre, s eddig bizonyítottan hatásosak ezek, hiszen nem csak a papíron marad meg a tudásom, hanem a fejemben is, illetőleg, bizonyos dolgokat hatékonyabban is tudok elsajátítani. Arra pedig, még pontosan emlékszem, hogyan gyakoroltam és hogyan fogtam hozzá patrónusom megidézéséhez, s hogyan sikerült végül a kis hiúzt kicsalni pálcámból.
Összeráncoltam homolokom, ahogy reagált válaszaimra. Persze, sejtettem, hogy nem lesz ilyen egyszerű dolgom, még akkor is, ha ezeket a válaszokat is gondosan átgondoltam. Látatlanban bólintottam, amikor mondta, hogy milyen házi feladatokat kaptam, bár nem látta, de ez lényegtelen, magamban nyugtáztam a dolgot.
- Petert ismerem, voltam vele elsősöket felügyelni a Rengetegben, ő talán annyira nem lesz nehéz… a professzor viszont már nagyobb falat lesz, azt hiszem. De menni fog, persze, hogy menni fog. – Mosolyodtam el végül, hiszen pont nekem ne menne? Akaratos nagyon tudok lenni, és feladni se gyakran szoktam, persze, főleg a professzorral szemben sajnos én olyan eszközöket nem tudok bevetni, amik nem éppen… „legálisak”, de azt hiszem anélkül is van olyan beszélőkém, amivel meg tudom győzni. Lehet ügyvédnek kéne mennem….bár fájna elszakadnom a bájitaltantól, de mindegy is, most a válaszaimon kell gondolkoznom.
- Olyat kérsz tőlem, ami igen nehezemre esik… - Vallottam be végül halkan, bár ezt ő is nagyon jól tudja. Kiszakítani a megszokott gondolatmenetemből igen nehéz. Ahogy sorolta az erényeket, akaratlanul is megfordult a fejemben, hogy mi az, amivel azonosulni tudok, amiből nem érzek hiányt, viszont az empátia részénl egy pillanatra megakadtam.
- Azt hiszem… belőlem az empátia ilyen része hiányzik… hiába van meg a gőg, a büszkeség, minden más, még a saját érzéseimmel is problémáim vannak, nem, hogy a másokkal való azonosulás. – Felemelkedtem, s tekintetemben látszott, hogy borzasztóan frusztrál a dolog, hogy ilyesmin elbukhatok. Kezemre támaszkodva néztem fel rá.
- De ezen lehet dolgozni, ugye? Hjaj… azt hittem sokkal könnyebb dolgod lesz velem, de be kell látnom, hogy talán mégse vagyok olyan nagyszerű, mint amennyire szeretnék. – Rövid ideig maradtam csak így, majd visszafeküdtem mellkasára.
- Szóval ne maradjak a realitás talaján? Akármi eszembe jut, mindig azonnal ott van mellette az is, hogy mivel lehetne ezt a hatalmat könnyedén megtörni… Talán, ha isteni hatalmam lenne, ha mindenki felett állnék, ha csak én lennék az egyedüli ezzel a hatalommal, vagy, akár a varázserőmmel, akkor könnyedén tudnám azt érezni, hogy mindenki felett uralkodok és bárki behódolna akaratomnak. De tényleg úgy érzem, hogy szinte minden megtörhető, ha arról van szó, remélem azért sikerült elszakadnom attól a hűvös logikámtól. – Akármennyire is próbálkozok, ennél jobban nem tudok kiszakadni megszokott gondolkodásomból, hiszen, azért mindenkinek vannak limitei, s ez nekem egy olyan, aminél viszonylag szűkös, hisz makacsul hiszem, hogy amit én gondolok, az úgy helyes, és ha azt mondják, hogy ez nem így van, azt vagy nem fogadom el, ami gyakoribb, vagy, ha mondjuk olyasvalaki mondja, mint ő, vagyis, mondjuk inkább úgy, ha ő mondja, akkor meg kell erőltetnem magam, hogy másképp tudjon működni az agyam.
Felsóhajtok a következő válaszom előtt, leginkább, hogy egy picit időt nyerjek magamnak.
– Ha azt veszem alapul, hogy az illető hiú, akkor arra kényszeríteném, hogy önmagát sebezze meg, ezzel még hatalmi pozícióba is helyezem magam. Házi manómmá nem tenném, az biztos… de a lábszék az csábító – mondom végül nevetve, persze tudom, hogy megint nem teljes választ adtam, de ha kell még boldogan kiegészítem, vagy elgondolkodok bármilyen ilyen cselekedeten, valahogy ez, így, könnyebben megy, mint az előző kérdés, elvégre aki valamilyen szabályt szeg, annak jár a büntetés, s könnyebb így elrugaszkodnom, hogy az alapszituációba simán bele tudom illeszteni magam, egy pillanat alatt.
- Ez igazából, olyan dolog, amit nehezen lehet elsőre eldöntenem… - úgy döntöttem, erre a kérdésre könnyebb úgy válaszolnom, hogy gondolatmenetemet nem fejben játszom le, hanem hallja, hogy jutok el odáig, hiszen azt mondta ez valamilyen szempontból kulcskérdés. – Igaz, hogy erre lettek teremtve, igaz, hogy az a feladatuk elsődlegesen, hogy szolgáljanak, illetőleg teljesítsék minden parancsunkat, ami egészen arra billenti a mérleget, hogy nem valós, viszont, attól még, azért számtalan olyan példát hallunk, ami azt bizonyítja, hogy nem csak ezen múlik. Hiszen rengeteg házi manó van, akit, ha nagyon szabad kézzel fogunk, akkor bizony nem végzi megfelelően a munkáját, esetleg feledékennyé válik, vagy trehánnyá, szóval valamilyen szintű hatalommal kell lenni felettük, hogy olyan munkát végezzenek, amilyet te szeretnél. De összességében nem teljesen a saját hatalmam, hiszen, ha erre lettek teremtve, csak akkor nem kötelességük ezt teljesíteni, ha felszabadítják őket, ha azonban utána is ugyanúgy teljesítene szolgálatot, akkor már teljesebb hatalomnak nevezném, de talán akkor se száz százalékosan, hiszen, az alaptermészetükben van ez.




( © HEATHER MORRIS. )


Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





ms. Lascar && professzor Lascar Empty
TémanyitásTárgy: Re: ms. Lascar && professzor Lascar   ms. Lascar && professzor Lascar Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
ms. Lascar && professzor Lascar
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Egy ( talán nem is olyan szükséges ) korrepetálás - Lascar professzor & Gabriel
» Sebastien A. Lascar & Amanita Mulchany
» Éjszakai csellengés - Reximo professzor & Gabriel
» Reximo professzor által ismert varázslatok (minta)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
There is no light without darkness :: The magical side of London :: Roxfort Boszorkány - és Varázslóképző Szakiskola :: Birtok :: -
Ugrás: