There is no light without darkness
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

There is no light without darkness


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
FRPG Top Sites
Welcome
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford NYL
Itt tartunk most!
2025. December

A dolgok egyre rosszabbra fordultak a varázsvilágban, Harry Potter és társai képtelenek voltak megfékezni az egyre csak szaporodó halálfaló támadásokat.
Számos muglik által lakott falu, kisebb varázsló közösségek, minisztériumi alkalmazottak estek eddig áldozatául a szervezkedő halálfalók orvtámadásainak ám a sötét oldal képviselői egy pillanatra sem tétlenkednek.
Kisebb sereget verbuválva első dolguk volt, hogy betörjenek az Azkabanba, majd miután kiszabadították társaikat, felperzselték az egykor méltán rettegett intézményt.
Rettegés uralkodott el a varázslók körében, a szülők minden alkalommal félve küldik el gyermekeiket a Roxfortba.
Á s ha már itt tartunk… a Roxfort… bizony itt sem a régi már az élet, beszivárgott halálfalók, eltűnések, titokzatos halálesetek nehezítik meg a tanulók mindennapjait nem is beszélve a találgatásokról, hogy vajon mi állhat ezek hátterében.
Félő, hogy a béke és a nyugalom hosszú időre ábrándkép marad csupán… vagy mégsem?
2025 lehet az az év, amikor minden egy szempillantás alatt megváltozik ám kérdés, hogy ezúttal a jó vagy a gonosz kerekedik felül?
Légy részese egy izgalmas kalandnak, tarts a tenni vágyó fiatalokkal, akik igyekeznek meggátolni a terror eluralkodását, a roxforti diákokkal, akik az iskolapadban ülve igyekeznek átvészelni ezt az időszakot, vagy éppen a bosszúvágyó halálfalókkal, akiknek ezúttal talán sikerül győzelmet aratnia.
Minden csak rajtad áll!

Christmas in Hogwarts

by Ted Remus Lupin
Updates
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford NYL2Az oldal alapítása.: 2012. Szept. 9

Arányok a fórumon.:

Lányok.: 30
Fiúk.: 32

Adult.: 18
Death eater.: 6
Muggle.: 1
Gryffindor.: 3
Hufflepuff.: 4
Ministry.: 4
Oot phoenix.: 9
Professor.: 3
Ravenclaw.: 5
Slytherin.: 9
Legutóbbi témák
» REIGN FRPG
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimeSzomb. Szept. 27, 2014 9:23 am by Vendég

» Salem-i Mágiaakadémia
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimeSzomb. Márc. 22, 2014 10:49 pm by Vendég

» Jurassic park
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimeCsüt. Márc. 13, 2014 10:33 am by Vendég

» Clark Atlanta University
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimeSzomb. Feb. 22, 2014 4:46 am by Vendég

» Abbey Mount
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimePént. Feb. 14, 2014 11:53 pm by Vendég

» Trouble Life
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimeVas. Feb. 09, 2014 10:11 am by Vendég

» Matt & Lily - Meglepő találkozások
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimeVas. Jan. 26, 2014 1:22 am by Lily Luna Potter

» Constantine - veszélyes vizeken
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimeKedd Jan. 07, 2014 2:45 am by Vendég

» Arrow frpg
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimeCsüt. Dec. 26, 2013 11:47 pm by Vendég

Chat box
Awards
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford NYL5 Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford 005
550
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford 007
422
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford 006
488
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford 008
550
STAFF
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford NYL3 Ted Remus Lupin
&
Marconi Flint
Top posters
Sorting hat
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_leftAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_centerAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_right 
Lily Luna Potter
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_leftAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_centerAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_right 
Peter Griffiths
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_leftAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_centerAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_right 
Amanita Mulchany
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_leftAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_centerAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_right 
Sebastien A. Lascar
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_leftAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_centerAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_right 
Paige Cook
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_leftAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_centerAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_right 
Tyrius Aepius Reximo
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_leftAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_centerAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_right 
Rose Weasley
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_leftAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_centerAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_right 
Isabelle Nia Lascar
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_leftAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_centerAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_right 
Austin Knowles
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_leftAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_centerAz alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Poll_right 
Affiliates
free forum

Credits
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford NYL6

Az oldal alapötletét J.K Rowlingnak köszönhetjük aki egy csodálatos varázsvilágot álmodott meg a számunkra.
Az oldal képeit köszönjük a Caution 2.0 - nak,
a tumblrnak valamint az Obsessionnak.
Nem kis kutatás, szerkesztés eredményei így kérünk NE lopj! Köszönjük!
Az oldalunkon szereplő kódokért hatalmas köszönet Clemence Lacroixnak és Brittany Greynek

 

 Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
John Rutherford
death eater
death eater
John Rutherford


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2013. Aug. 28.

Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Empty
TémanyitásTárgy: Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford   Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimePént. Aug. 30, 2013 3:05 am




Fél tizenegy felé járt az idő, mire végre valahára sikerült végeznem az összes papírmunkával. Holnap két ügy is vár rám a bíróságon, Gabriel pedig világosan a tudtomra adta, hogy a lehető legjobb formámat kell hoznom, különben a cimborái sittre kerülnek, és ott félő igen csak hamar megtörnek. Ch… idióta pojácák. Ha tényleg olyan ügyesek, hatalmasak fel nem foghatom, hogy voltak képesek egyszerűen csak besétálni az aurorok primitív csapdájába. Azt kell mondjam, megérdemelték, hogy elkapták őket, és ha nem kötne ez az istenverte átok még hagynám is, hogy a maximális büntetést szabják ki rájuk. A dementor csókot. De nem… nem tehetem meg. Feladatot kaptam, nekem pedig a legjobb tudásom szerint kell eljárnom, nem veszíthetek. Vicces… kezdek szépen lassan beleőrülni ebbe a kettősségbe. A lelkiismeretem azt diktálja újra és újra, hogy hibázzak, veszítsek, megérdemlik a büntetésüket, ám az eszem tudja, hogy nem tehetem. Az a két féreg családokat irtott ki, asszonyokat kínzott, gyerekeket bántott, nekem mégis meg kell mentenem őket, még akkor is, ha tudom, veszniük kellene. De pont én ítélkezzek? Én a sötét lelkű halálfaló, aki minden áldott nap manipulál, csal, hazudik, zsarol, s a tárgyalótermen kívül minden tisztességtelen módszert bevet amit csak ismer, a siker érdekében? Hülyén hangzana az én számból a bűnös szó, hisz lássuk be… én is az vagyok. Eltoltam magam elől a kis kupacot majd előhalászva a zsebemből egy kisebb dobozt, kivettem belőle egy szál cigit és rágyújtottam. Néhány slukk elég volt ahhoz, hogy a nikotin nyugtató hatása némiképp csillapítsa háborgó lelkemet, és össze tudjam szedni a gondolataimat. Az asztalra dobtam a piros dobozkát, ami már a harmadik üresem a mai nap folyamán, majd egy hanyag mozdulattal kivettem egy újabb bontatlan csomagot a fiókból.
- Nézzenek csak oda, új felirat. A dohányzás halált okozhat! - olvastam magamnak, majd megforgatva a szemeimet zsebre vágtam, ne is lássam.
- Az impotenciás duma jobb volt, ez meg csak egy kamu. Már 10 éve szívom mégis élek… - köhögtem párat majd az íróasztalomhoz sétáltam ahol felkapcsolva a kislámpát kutakodni kezdtem.

- Reynolds, Reynolds… áh meg is van. - emeltem ki egy aktát a sok közül, majd a legközelebbi fotelba dobtam, és eltűntem néhány percre a hálószobában. Érdektelenül a szék karfájára hajítottam a nyakkendőmet, és az ingemet akár a fekete szövetnadrágomat majd egy sötét farmerba és egy tiszta, fehér ingbe bújtam. Ilyen kései órán már ad a franc a formaságokra, főleg mivel az istennek sincs kedvem ehhez az egészhez. Az ágy szélére ültem és felvettem a bakancsomat, majd kifelé tartva a szobából felkaptam a bőrdzsekimet is, aminek a belső zsebébe süllyesztettem a kettéhajtott papírköteget. Essünk túl rajta, hadd szóljon. Lekapcsoltam a lámpát és a kulcsommal együtt elhagytam a lakást.

Kettesével vettem a lépcsőfokokat lefelé mikor egyszer csak ismerős jég kék szempárral találtam szembe magam a sötét lépcsőfordulóban. Na már csak ez hiányzott nekem.
- Áh John… micsoda véletlen épp hozzád igyekeztem. Ismered a mondást, ha Mohamed nem megy a hegyhez… - vigyorodott el, nekem pedig önkéntelenül is ökölbe szorult a kezem a látványtól, mely még így a lámpák fénye nélkül is kirajzolódott előttem.
- Mohamednek dolga volt, a te cimboráid ügyével foglalatoskodott.
- A MI cimboráink fiam…
- Persze, hogyne… enyém, tiéd, miénk, tök mindegy. Mit akarsz?
- Nem tetszik a stílus…
- Nekem pedig az időhúzás. Térj a lényegre Gabriel, ma még sok a dolgom.
- Nocsak, nocsak… a fáradhatatlan ügyvédúr a nap huszonnégy órájában ugrásra készen áll. Hmm… ez tetszik.
- Bökd már ki, miért jöttél!
- Nem nézhetek rá időnként a gyám fiamra csak úgy?
- Nem szokásod.
- Már megint elrontottad a pillanatot Johnny fiú.
- A szívem szakad belé…
- Na jó, látom ma nincs túl jó kedved, szóval nem tartalak fel.
- Értékelem.
- Az érdekelne mi lesz holnap a két ártatlan… - nyomta meg a szót egy sunyi vigyorral - barátommal.
- Minek nézel engem? Valami kicseszett Orákulumnak?
- John!
- Megnyerem… mint mindig. Most boldog vagy?
- Ezt akartam hallani.
- Remek, akkor most már mehetek végre?
- Óó isten ments, hogy feltartsalak fiacskám. Merre visz az utad?
- Linhez… van egy kis megbeszélnivalónk.
- Szóval nőügy…
- Hahaha… humorod a régi. Kár, hogy régen is sz*r volt!
- Most miért? Olykor rád is rád fér egy kis kikapcsolódás.
- Jó tudni, legközelebb eszedbe juttatom. - kerültem meg a férfit, majd indultam tovább lefelé a lépcsőn.
- Ejnye John, hát már meg sem öleled drága jó apádat?
- Kapd be! - csaptam be magam után az ajtót, s a motorom felé tartva újabb szál cigarettára gyújtottam rá. Ez már a… áh franc se számolja hanyadik.
- Seggfej… - morogtam miután felültem a járműre, majd felvéve a bukósisakomat el is indultam Lin háza felé.

Az út nagyjából húsz - huszonöt perc lehetett, mialatt csak úgy dúltak bennem az indulatok. Hogy van pofája még szórakozni velem azok után, amit velem tett? Ch… persze el is felejtettem… ketten kellettünk hozzá. A rabszolgája lettem, egy ki*aszott idióta, akit akkor ugráltathat, amikor csak akar, és aki nem győzi eltusolni a kis ügyleteit, nehogy lebukjon a kollégái előtt. Persze ki gyanakodna pont az angyalarcú Gabrielre? A kedvesnek szánt, behízelgő modorával, simulékony stílusával bárkit képes megtéveszteni és rávenni arra, amire csak akarja. Csak én, egyedül én ismerem a valódi arcát… és mélyen gyűlölöm érte. Utolsó féreg… mocskos szemétláda!
~ „…Hűséget fogadtál nekem, és a halálfalóknak, a lelked már az enyém, ahogy a jövőd is. Sosem árulhatod el a halálfalókat, különben meghalsz. Sosem árulhatod el az alkunkat… különben meghalsz. És tudod… ha megpróbálsz kijátszani, rám támadni vagy egyszerűen csak bárhogy a világ tudtára adni a béklyóidat… meghalsz. Nem menekülhetsz.” ~
- Sosem lesz vége. - állítottam le a motort egy sarokkal arrébb biztos ami biztos, majd miután megszabadultam a bukómtól ököllel vágtam bele párszor.
- Az isten verje meg! - ziháltam az indulattól megremegve. Őt… és ne engem.

Néhány perccel és egy újabb szál cigarettával később, valamivel higgadtabban sétáltam a lány háza felé, majd a kaputelefon előtt megállva kikerestem a nekem kellő gombot. Háromszor nyomtam meg röviden, pillanatokkal később pedig már fel is tárult előttem az ajtó. Beléptem és belöktem magam mögött, azután kapásból a lépcső felé vettem az irányt. Nem szeretem a lifteket… szűkösek, ráadásul akik beszállnak mellém valahogy folyton beszélgetni akarnak. Rémes rossz szokás. Hamar fel is értem az ötödik emeltre ahol már az ajtó tárva - nyitva fogadott. Bolond lány hát nem fél, hogy valaki betör hozzá? Nem mindenki olyan ”tisztességes” mint én.
- Érdekes üdvözlési szokásaid vannak. - csuktam be magam mögött az ajtót majd már nyúltam is a dobozom után, hogy újabb szál cigit vegyek ki belőle.
- Milyen modortalan is vagyok… kérsz? - nyújtottam felé s csak a válaszát követően gyújtottam rá ismét.
- Szép lakás… - ültem le a legközelebb eső fotelba s az öngyújtómmal játszadozva pillantottam fel Linre.
- Egy kis whiskyt elfogadok kösz… - válaszoltam a fel sem tett kérdésére. Húzós egy nap, bárcsak vége lenne már.


Notes: Hát... no comment!



Vissza az elejére Go down
Evangeline Mae Blackwell
death eater
death eater
Evangeline Mae Blackwell


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Aug. 28.

Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford   Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimePént. Aug. 30, 2013 9:04 am



Az alku...

 photo jaacuteteacutek.png


Evangeline & John



Ez a nap is csodásan telt… nagyjából egész napomat azzal töltöttem, hogy egy tökkelütött, egoista, nagyszájú baromnak a „cicája” voltam. Be kell hálózni a pasit valahogyan, hogy úgy táncoljon, ahogy mi fütyülünk, az a mocsok Avery kit küldött? Hát persze, hogy engem. Amióta többszöri alkalommal utasítottam vissza, illetve mondtam meg neki véleményemet, egy normális megbízást se képes adni az a… szánalmas, önelégült barom. Igen, azt hiszem ez a szó írja körül legjobban.
Nagyot sóhajtok, amikor végre becsukom magam mögött az ajtót. Lerúgom cipőmet egy sarokba, majd indulok a konyha felé, egy csésze kávéért minimum, de talán valami erősebb is becsúszhat. Útközben igyekszek lehúzni fekete miniruhám cipzárját, épp nyúlnék harisnyakötőmhöz erősített pálcámért, amikor a hátam mögött valaki megköszörüli a torkát.
- Kell egy kis segítség, drága?
Szinte reflexszerűen fordulok meg a hang irányába, még akkor is, ha tudom nagyon jól, hogy kinek a torkából jöttek ki a szavak. Sőt, még mielőtt megpillantottam tudtam, hogy ezt a vigyort fogom látni arcán.
- Mit akarsz? Boldogítottam a kis üzlettársadat… meg van annyira puhítva, hogy belemenjen most már akármibe. – Vetettem oda neki, ahogy csípőre tett kézzel álltam meg előtte, amint ő leült kanapémra és kényelmesen elterpeszkedett rajta.
- Persze, foglalj csak helyet nyugodtan…
- Helyes, ez volt a feladatot. – Vigyorodott el, ahogy szem pásztázott rajtam. Szinte láttam a fejében kevergő gondolatokat, amitől én csak arra tudtam koncentrálni, hogy ne legyek rosszul. Nem, alapvetően nem lenne ilyen véleményem minden halálfalóról, sőt, van, akit kifejezetten kedvelek… nos, több szempontból is. De ennek a férfinak a látványától is a hideg ráz, és kellemetlenül érzem magam társaságában. Pedig utóbbit nem sokan tudják elérni nálam. Sőt, kifejezetten kitüntetett helyen van a listámon.
- Többször nem kérdezem meg. Mit akarsz?
- Hát, sok mindent drága…elhiheted.
- Avery. Miért vagy itt? Ha ismét csak mocskos fantáziádnak próbálsz eleget tenni, arra van az ajtó. – Emeletem kezem a bejárati ajtó felé. Bár lehet, hogy az ablakon szívesebben dobtam volna ki. De sajnos nem röpülne nagyot, talán még túl is élné…
- Nos… gondolkodtam azon, hogy mégis mit kezdjek veled. Kapsz nemsokára információkat egy férfiről. Szeretném, ha megfigyelnéd egy ideig.
- Megfigyelni? Komolyan!? Egy dilettáns barom is képes arra.
- Nos, drágaságom, mindenki azt kapja, amit érdemel. – Vigyorodott el még szélesebben. Tekintetemet körbeemeltem a szobán, hogy mit vághatok hozzá, majd kezem combomra csúszott, ami alatt megéreztem pálcámat. Nem, sajnos nem ölhetem még meg a nyomorult képét, pedig mindennél jobban vágynék jelenleg arra. Ha idegeneket könnyedén elteszek láb alól, ez a barom még könnyebb lenne. Még csak erőlködnöm se kéne, sőt, egy csepp bűntudatom se lenne. Nem, mintha ilyesmit amúgy szoktam én még érezni. Az már rég elmúlt bennem, hogy hagyjam, hogy ezek az érzések uralni tudjanak. Csak gyengítenek, hátráltatnak. Nagy levegőt vettem, ahogy tekintetemet visszaemeltem a férfira, s mielőtt megszólaltam volna, kezemet ökölbe szorítottam.
- Végeztél? – Kérdeztem annyira nyugodt hangon, amit meg tudtam magamnak engedni.
- Nos, amit akartam, azt elmondtam.
- Akkor tűnj innen, mielőtt olyat teszek, amit talán mindketten megbánunk, de te biztosan.
- Nem félek tőled, cica. – Nevetett fel a férfi, majd intett pálcájával és elhoppanált lakásomból. Ahogy a konyha felé indultam, az első kezembe akadó tárgyat, ami jelen esetben egy asztalon hagyott boros pohár volt, egy laza mozdulattal vágtam a falhoz, s néztem, ahogy az apró szilánkok, s a maradék vörös folyadék a földre zuhan, viszonylag nagy teret beterítve. Egy ideig még a konyhából néztem a szilánkokat, egy egészen apró pillanatig megfordult a fejemben, hogy végigsétálok rajta. Furcsa dolog ez a mazochizmus, de idegességemben néha rám jön. Elvégre mi a fizikai fájdalom? Apró csekélység, amit fogunkat összeszorítva elviselünk…pár üvegszilánk mit árthat nekem? Egy lépést tettem a szilánkokig, amikor csöngettek.
Beengedtem az érkezőt, majd ki is nyitottam az ajtót magam mögött. A nappaliba menet immáron pálcám segítségével húztam le cipzáromat, s egy könnyed mozdulattal dobtam le magamról a ruhámat. Hallottam már a közeledő lépteket, de nem túlzottan zavart a dolog. Nincs mit szégyelnem igazán. Ahogy a férfi belépett az ajtón, s becsukta azt, én egy pillanatra hátra tekintettem.
- Szia Jo- Köszöntem, egy halvány mosollyal arcomon, majd a kanapén hagyott pólóm után nyúltam, amit magamra is húztam, egy, alóla alig kilátszó rövidnadrággal követve azt. Nem mindenkit köszöntenék így… de vannak arra érdemes kivételek. Na nem, mintha szándékosan a férfi előtt, vagy éppen a férfinek vetkőztem volna le. Ha azt tettem volna, azt ennél sokkal stílusosabban is elő tudnám adni, mint egy ilyen olcsó trükkel. Fekete ruhámat a most felhúzott helyére dobtam, felkaptam pálcámat a dohányzóasztalról, s miután John elővette cigerettáját egy hamutartót repítettem az asztalra.
- Nos, ha már így felajánlottad. – Útban a konyhába kihúztam a dobozból egy szálat, megvártam, még meggyújtja nekem, beleszívtam egy slukkot, szememet becsukva. Éreztem, ahogy a füst árad a tüdőmben, s hiába káros és mérgező, az a felszabadító érzés… felért azzal, mintha friss levegővel telne meg tüdőm. Sőt, annál talán jobb is volt. kifújtam a füstöt, majd folytattam utamat a konyhába. Felkaptam egy feles poharat a mosogató mellől, kinyitottam a fölötte lévő szekrényt, s kiemeltem az első üveget, ami kezem ügyébe került. Teletöltöttem, s helyben le is húztam az italt. Egy pillanatra elfintorodtam, ahogy az ital végigért torkomon, s éreztem, ahogy marja azt, de ennek ellenére örömmel töltött el minden egyes korty, minden egyes csepp.
John kérésére kiemeltem egy távolabbi üveget, természetesen nem akármilyen, olcsó szeszt. Nos, nem mindenből adok a minőségre, de az alkoholban biztosan. Kitöltöttem a férfinak az italt, egy pár jégkockával, de mielőtt odavittem volna, töltöttem magamnak is még egy poharat az átlátszó csodaszerből, s azt is lehúztam, ott helyben. Mikor megfordultam ismét, a nappali felé, már mosoly ült az arcomon. Mintha nem akartam volna egész 10 perccel ezelőtt gyilkolni, vagy, legalábbis nagyon erős vágyat érezni arra, hogy a földre kényszerítsek és örömök közepette kínozzak valakit.
Ahogy mellé sétáltam, kezébe adtam az aranyló italt, majd helyet foglaltam tőle nem messze, a kanapén, pálcámat hanyagul magam mellé dobva.
- Ha jól sejtem, információd van a számomra…




outfit


TEMPLATE CODING BY GOLDEN ALBATROSS OF CAUTION
Vissza az elejére Go down
John Rutherford
death eater
death eater
John Rutherford


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2013. Aug. 28.

Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford   Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimePént. Aug. 30, 2013 3:04 pm




Mit ne mondjak, nem mindennapi látványban volt részem, mihelyst beléptem a lány lakásába, ám a tényen miszerint igen csak lenge öltözékben köszöntött igyekeztem minél hamarabb túltenni magam, és arra koncentrálni, amiért idejöttem. Leadni a drótot egy szegény szerencsétlen minisztériumi aktatologatóról, akinek az ég egy adta világon annyi bűne van csupán, hogy rossz részlegben dolgozik, s ezért a halálfalók úgy döntöttek megfigyelés alatt tartják. Ch… hátha egyszer meg tudják zsarolni valamivel, valamiért cserébe. Szép kis helyzet. A lehető legkevésbé sem fűlt a fogam a feladathoz, mégis mikor utasítottak, hogy kutakodjak, vájkáljak, vessem latba a befolyásomat, a kapcsolataimat, és derítsek ki minél többet David Reynoldsról, nem mondhattam nemet. Rohadt, istenverte eskü. Pokollá teszi az életemet. A gondolataimba mélyedve foglaltam helyet és vártam ki, hogy Lin behozza az italomat, majd amikor ez bekövetkezett, a nő pedig leült nem messze tőlem bólintottam a megjegyzésére.
- Ha jól sejted? - vontam fel a szemöldökömet kíváncsian.
- Azt hittem te előbb hallottál a feladatodról mint én, és számítottál az érkezésemre a nap folyamán. Jesszus tényleg ennyi inkompetens barom van ebben a csoportban, hogy pusztán csak azt nem értesítették, akit a leginkább kellett volna? Mindegy. Viszont így legalább már a kis vetkőző számodat tudom hová tenni. - forgattam meg a poharat egy kicsit, hogy eloszlassam benne a jégkockákat, majd mielőtt a számhoz emeltem volna azt, szívtam még egy slukkot a cigimből melynek füstjét szépen le is tüdőztem. Ki tudja, ha van egy kis szerencsém ez végez majd velem. Kortyoltam egy keveset az italomból majd néhány röpke pillanatig csak élveztem, ahogy a finom égetett szesze végig csordogál a torkomon. Legalább ízlése van a nőnek ezt mindenképpen el kell, hogy ismerjem. Nem is akármilyen.
- Ez már nagyon rám fért, kösz. - tettem le a poharat s a kabátom zsebébe nyúlva elővettem a kettéhajtott papírköteget amit egy hanyag mozdulattal elé dobtam az asztalkára.

- A célszemély neve David Joseph Reynolds, harminchat éves, egyedülálló férfi. Egy félvér család egyetlen gyermekeként látta meg a napvilágot a West Yorkshire béli Otley városában. Az apja ugyancsak félvér születésű tanárember volt, matematikát tanított a helyi általános iskolában, az édesanyja pedig mugli származású asszony, utolsó információk szerint ápolónőként tevékenykedett a Szent Mungóban. Reynolds apuka egész korán elhalálozott, a kölyök talán 5 - 6 hat éves lehetett mikor kikerült a képből. Az anyja egyedül nevelte fel, nevelőapákról, mostohatestvérekről nincsenek feljegyzések. Tizenegy évesen bekerült a Roxfortba, azon belül a Hugrabug házba ahol viszonylag jól teljesített, kihágásai, szabálysértései nem igen akadtak. A tanárai elismerően nyilatkoztak róla, leszámítva az SVK professzort, aki rendszeresen említette Reynolds aktájában, hogy a srác nem valami ügyes a védekező varázslatok alkalmazásában. Általában hamar felülkerekednek rajta az indulatai így párbaj közben, ha elveszíti a fejét egyből a legerősebb átkait zúdítja az ellenfelére, emellett rendkívül figyelmetlenné is válik. Ezt jobb, ha megjegyzed. Hetedik évben az anyja súlyosan megbetegedett, ezért két hónapot hiányzott az iskolából, hogy otthon ápolhassa az asszonyt. A R.A.V.A.SZ vizsgáira időben tért vissza, s többnyire V, egy - két K valamint egy E osztályzattal le is tudta őket. Ha emlékezetem nem csal, már pedig nem szokott - isten áldja a fotografikus memóriát - az - az E gyógynövénytanból volt. De ez mindegy is. A Roxfort után felvételizett az SBI aurorképző szakára, ám az igazgató végül elutasította a kérelmét, Reynolds indulatkezelési problémáira hivatkozva. Végül a srác a jogi kar mellett döntött, amit sikerrel el is végzett. A papírok szerint összesen 4 nyelvet sajátított el iskolás évei alatt, az oroszt, a lengyelt, a románt és a magyart. Semmilyen mágikus nyelvismerettel nem rendelkezik. - sóhajtottam majd szívtam néhány slukkot a cigarettámból, s csak azután folytattam tovább az ismertetést.
- Salem után Reynolds beadta a jelentkezését a Minisztériumhoz, ám az önéletrajzát egészen addig a kutya sem olvasta, míg az egyik régi professzora Gregory Ashland szót nem emelt érte egy mesterien megfogalmazott kísérőlevél formájában. Olyanokat hangsúlyozott ki benne, hogy Reynolds megbízható, becsületes, szorgalmas, precíz, blablabla. Szokásos dicshimnusz egy amúgy teljesen átlagos kerti törpéről. Sokak szerint a levél hamisítvány volt, ám a prof meghalt mielőtt bárki is rákérdezhetett volna nála. Szép kort élt meg így is, 96 esztendőt. A lényeg, hogy az ürgét végül felvették a Mágikus Balesetek és Katasztrófák Főosztályának Amneziátor Parancsnokságára. Azóta is ott tologatja az aktákat, terepre sosem küldték még létszámhiánykor sem. Az anyja tavaly előtt halt meg természetes úton, azóta Dave fiú teljesen egyedül él. Háziállata nincs mivel az összes létező állatszőrre, tollra allergiás. Felesége sosem volt, barátnője is csak egy az elmúlt öt év során, ám a kapcsolat hamar befuccsolt mivel a nő lelépett valami gazdag fószerral. Azóta Reynolds önkéntes cölibátusba vonult, habár egyes információk szerint nagyon tetszik neki valami kolléganője az osztályáról. Sue Collins ha minden igaz, szóval vele később még megszorongathatjátok. - ittam ki az italomat, majd a pohárban maradt jégkockák tanulmányozása közben folytattam.
- Barátja nincs túl sok, többnyire egyedül gubbaszt otthon. Néhány kósza unokatestvére él csupán Franciaországban, ám a férfi nem tartja velük a kapcsolatot. Egy halál átlagos, már - már szánalomra méltó pasas, akit garantáltan a büdös életben nem léptetnek elő, és aki ha így folytatja egyedül hal majd meg a könyvei társaságában.

Észrevettem, hogy Lin igen érdekes arccal méregetett engem beszéd közben, ám egy cseppet sem zavartattam magam emiatt, továbbra is komoly arccal, a poharamat bámulva beszéltem.
- Ne nézz így rám, általában alapos kutatást végzek minden egyes alanyról, hiszen ki tudja mi jöhet jól később a megfigyelőknek. Mielőtt vicceskedve megkérdezed igen, még a cipőméretét is tudom s, hogy lásd kivel van dolgod, csak neked csak most el is árulom. Reynolds lába 42 - es, jegyezd meg jól, hátha egyszer szem elől téveszted, és a lábnyomai alapján kell követned. - talán azt hiszi hülyének nézem, pedig egyáltalán nem, egyszerűen csak volt már dolgom olyan alakokkal akik végül erre a megoldásra kényszerültek. A „jó halálfaló” fel van készülve minden eshetőségre. Vagy azok a kiscserkészek?
- Hogy miért kell megfigyelned, őszintén lövésem sincs. Nem tudom milyen információkkal szolgálhatna számunkra, de hát ez már nem az én dolgom. Majd a felettesed felvilágosít. Ha van kérdés, most felteheted, de amúgy mindent amit elmondtam, megtalálsz az aktában leírva. - nyomtam el a cigarettámat a hamutartóban majd hátradőlve vártam néhány percet.

- Ha megbeszéltünk mindent akkor indulnék is. - na igen, nem vagyok éppenséggel az a cseverészős fajta, mindig azonnal a tárgyra térek, ha pedig elvégeztem, amit kellett, tovább lépek, nem rabolom sem mások, sem pedig a magam idejét. Várakozva fürkésztem Lin arcát, majd újabb cigarettaszálat vettem a számba s gyújtottam meg. Koporsószögek…


Notes: Sajnálom, hogy csak ennyire futotta...



Vissza az elejére Go down
Evangeline Mae Blackwell
death eater
death eater
Evangeline Mae Blackwell


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Aug. 28.

Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford   Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimePént. Aug. 30, 2013 11:27 pm



Az alku...

 photo jaacuteteacutek.png


Evangeline & John



Akármennyire is egyet értettem az inkompetens barom jelzővel a csoport feltehetőleg nagy részére nézve, azért elmosolyodtam.
- Ó, számítottam az érkezésedre. – és még másra is, édes… folytatódhatott volna a mondtat, ha nem éppen Johnnal lenne dolgom. De a férfit ismerve, nem sokra mennék a kis játékaimmal nála. Ugyan… lehet mindenféle szép hölgyeménynek mondani engem, nem túlzottan érdekelne. Szükségleteim elvégre nekem is vannak, és szórakozni is igencsak szeretek. Ő azonban nem az a célpont volt, akinek csak kinézete van, esze nem sok, vagy legalábbis, ami van, azt is a fejében hordta, nem pedig a lába között. Bár én ezt kicsit sem bántam… Végre egy partner, akivel ha együtt kell dolgoznom, nem az Avery-től átvett lenéző hangnemet kell hallgatnom, amit velem szemben alig engedhetne meg magának akármelyikük is, vagy látnom a szemében azt, amit a legtöbb kis szarházinak látok, ahogy végigmér. Mondjuk legyen az én bajom, nem szoktam véka alá rejteni éppen azt, ami van, szóval utóbbit még talán el is tudom viselni. De abban biztos vagyok, hogy ilyen tekinteteket nem sokszor fogok látni a férfitól. Legalább végre valaki, aki kihívás számomra is… értse ezt mindenki úgy, ahogy szeretné.
- Elvégre én engedtelek be… - Tettem hozzá egy halvány mosollyal. Bár ez a mondat eléggé úgy hangzott, mintha szándékosan adtam volna elő számomat, egyenesen neki célozva. De hát, a természetemen nem tudok változtatni… illetőleg azon a természeten, amit megszoktam az évek során önmagamtól. Főleg, ha ellenkező neművel dolgom.
- Ami pedig azt illet, egészen 5 perccel az érkezésed előtt szereztem tudomást arról, hogy mi is lesz a dolgom. – Egy apró fintor jelent meg arcomon, ahogy azokra az eseményekre gondoltam, egy pillanatra elvándorolt tekintetem az üvegszilánkokra. Na igen, azokat is fel kéne esetlegesen takarítani. Mást nem azelőtt, mielőtt még pár pohárral lecsúszik a torkomon a… nos gyakorlatilag keserű, de számomra oly édes nedűből.
Hallgattam a beszámolót, közben mélyeket szívva a cigerettából. Hiába volt most már lényegesen nyugodtabb szervezetem, még mindig mérhetetlenül felüdülő érzés volt beszívni, majd kifújni a sűrű, szürkés füstöt.
A beszámolót hallgatva több dolog is eszembe jutott. Egyrészt, nem igazán értettem, hogy egy ilyen szerencsétlen fószertől mit is akarnak ezek az idióták, bár sejtéseim voltak, hogyan fogják felhasználni őt. Ha törődnék az ilyesmivel, talán még sajnálnám is… de azt már rég megtanultam, hogy ezeket az érzéseket teljesen fölösleges beengednem, ha már munkával kapcsolatos a dolog. Talán ez az, ami néhányunknak a veszte lehet.
Viszont… az alapos beszámolót hallva egy másik dolog is eszembe jutott. Talán… talán ő alkalmas lehetne arra a bizonyos dologra. Bár még én sem voltam biztos abban, hogy fel vagyok erre készülve, hogy igazán akarom e, vagy, hogy egyáltalán valamikor is akarom e. Nem akartam, nem is mertem erre gondolni. Amikor pedig még is eszembe jutott, legtöbbször gyorsan nyúltam valamilyen szesz után, hogy kiverjem a fejemből a gondolat minden apró részletét is. Ez mondjuk sose sikerült… akármennyire is akartam, akármennyire is küzdöttem, sőt, küzdök ellen jelen pillanatban is, egy egészen picit mindig is a fejemben lesz, vagy egy hangfoszlány, vagy egy apró részlet, ami erre emlékeztet, s szinte mintha egy felirat lebegne a szemem előtt, akárhova nézek. Pedig próbáltam minél messzebb távolodni ettől, minél inkább olyan környezetet kialakítani magam körül, aminek még esélye se lenne arra, hogy eszembe jutassa a… nos, sötétnek mondható múltat.
- Tisztában vagyok a képességeiddel, John. – Vágtam rá, amint szóba hozta arckifejezésemet, aminek köze nem volt az alapossághoz, mint inkább a gondolathoz, ami ott motoszkált a fejemben, egyre erősebben akarva, hogy előtérbe engedjem.
- Ha munkáról van szó, eszemben sincs vicceskedni… ha csak nem az a feladatom. – Teszem hozzá, mert abból a baromból kinézve, simán rám dobna akármilyen komolytalan feladatot, szemrebbenés nélkül.
Amint befejezte a mondandóját, azt hiszem, talán gyávaságból, de nem szólaltam meg, csak bólintottam, amikor közölte, hogy akkor távozik is. Bevallom őszintén, több szempontból is bírtam volna maradásra, de nem jött ki egy szó se a torkomon. Aztán, mikor már láttam rajta a hajlandóságot is, értem én ezt arra, hogy fel is állt a fotelből, én is felálltam a kanapéról, talán túl hirtelen is.
- Várj! – Szólaltam meg, ugyanilyen hirtelen. Az asztalról felkaptam poharát, a konyhába siettem, s töltöttem neki újfent az italból. Kezembe szorítottam a feles poharat is, s talán egy kissé remegő kézzel nyúltam az üvegem után. ~ Nem, Lin… nem engedheted meg magadnak ezt! ~ Parancsoltam önmagamnak, majd teletöltöttem a poharat, s lehúztam szintén ott helyben, hamar megismételve a folyamatot. Ugyan kellett a bátorság, amit én folyadékban mérek ilyen esetekben ahhoz, amire kérni akarom, mégis éreztem, hogy ha ezt így folytatom, nem lesz jó vége a dolognak… ugyanis hajlamos vagyok kissé… hogy is fogalmazzak… kivetkőzni önmagamból, ha túl sokat és túl gyorsan fogyasztok az italból, akármennyire is megszoktam már azt.
Kezemben szorítva poharát visszasétáltam, kezébe nyomtam, s kérdés nélkül vettem ki egy újabb szál cigerettát.
- Lenne még valami. – Szólaltam meg végül, még mindig előtte állva. Az előbbi zaklatottságomnak egészen halvány jele volt már csak jelen, de leginkább ismét, a tőlem megszokott magabiztosságot sugároztam. Nem, még véletlenül se lennék képes arra, hogy, mint esendő nő könyörögjek bármiért is…pláne, hogy már rég nem is vagyok az, csak talán mélyen, egy egészen sötét sarokban megbújva.




outfit


TEMPLATE CODING BY GOLDEN ALBATROSS OF CAUTION
Vissza az elejére Go down
John Rutherford
death eater
death eater
John Rutherford


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2013. Aug. 28.

Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford   Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimeSzomb. Aug. 31, 2013 9:43 am




„Tisztában vagyok a képességeiddel, John.” - vágta rá a szavaimra Evangeline, mire legbelül, egészen mélyen felharsant bennem a keserű, már - már vérfagyasztó, sátáni kacaj. Épp csak egy hajszál választott el attól, hogy pimaszul meg ne jegyezzem hangosan azt, hogy: „Csak szeretnél babám!” ám ehelyett végül, csak ültem a fotelban, továbbra is rezzenéstelen arccal, az olvadozó jégkockákra függesztve a tekintetemet s egészen a gondolataimba mélyedtem. Mikor vált belőlem ilyen érzéketlen, cinikus szemétláda? Mikor veszítettem el teljesen a régi vidám, önfeledt énemet, és kezdtem el a szivárvány, a verőfényes napsütés helyett az örök sötétséget, a reménytelenséget látni? Mikor vették át az angyalok helyét a démonok, s fertőzték meg gyermeki lelkemet, hogy azután a pokol legmélyebb, legsötétebb bugyraiba taszítsanak? Mikor változtam meg ennyire? Persze a válasz roppant egyszerű… mikor eladtam a lelkemet a sátánnak. Mihelyst az alku megköttetett, a régi énem is odaveszett. Vagy tán volna ennek előzménye is? Talán már akkor megpecsételtem a sorsomat, mikor könnyezve, remegve könyörögtem Gabrielnek az életemért? Mikor gyáva mód szembenézve a halállal elfordítottam a tekintetemet, és a csodában reménykedtem? Egy gyilkos kegyelmében, aki könyörtelenül vette el a szüleim életét, és aki élvezettel figyelte ahogy szenvedek? Könnyű a felelősséget a férfira hárítani, ám ha igazán őszinte akarok lenni magamhoz, be kell, hogy ismerjem… ezt a dolgot én csesztem el. Senki sem kényszerített. Akkor még nem.

Ahogy az olvadó jégkockák zavaros táncát fürkésztem, a gondolataim akarva - akaratlanul terelődtek egy néhány évvel ezelőtti emléksorozat felé, s idézték fel bennem annak a középkorú, csonka karú férfinak az arcát, akivel egy időben, nap mint nap összehozott a sors. Emlékszem az első találkozásunkra pontosan három évvel ezelőtt. Hóviharos december délután volt, én pedig épp a bíróságról igyekeztem kifelé, mikor a tekintetem egyszer csak megakadt egy hajléktalan férfin, aki koszosan, szakadt ruhákban ücsörgött a földön, ajkai lilán remegtek meg olykor - olykor a tömött, ősz szakálla alatt. A bal karja hiányzott, épp csak egy kis csonk maradt meg belőle, az arcát pedig megannyi forradás és heg tarkította. Szánalmas látványt nyújtott, éppen ezért el is fordítottam a tekintetemet, ám valami nem hagyott nyugodni így hát újra felé fordultam. Valami, egy számomra ismeretlen erő egyszerűen nem engedte, hogy tovább menjek, helyette arra kényszerített, hogy a férfi felé induljak. Beszélnem kellett vele. Nem tudom miért, mi okból, a mai napig sem, mégis tettem, amit egy kis belső hang diktált és odamentem hozzá. A férfi kíváncsian függesztette rám a tekintetét, én pedig elővettem néhány galleont a zsebemből és a tenyerébe csúsztattam. Furcsán nézett rám, amit képtelen voltam hová tenni, egyedül csak arra tudtam gondolni, hogy kevesli az összeget. Még rémlik mennyire elöntött az indulat a vélt hálátlansága miatt, ám amikor végül az illető megszólalt egyből elpárolgott minden haragom helyét pedig a döbbenet vette át. Sosem feledem el azt a néhány egyszerű szót. „Isten mindent lát fiam.” Elképedtem és csak meredtem a férfira, aki a zsebébe csúsztatta a galleonokat, majd újra a hópelyheket kezdte tanulmányozni melyek, betöltötték a látóhatárt. Fogalmam sem volt arról, miért épp ezeket a szavakat használta egy egyszerű köszönöm helyett, ám a sokk olyan erős volt, hogy azon nyomban faképnél hagytam és hazamentem…

Néhány pillanatra felvillantak előttem a jégkockák parányi maradványai, majd újabb emlékkép töltötte meg az elmémet. Néhány hét telt csak el első találkozásunk után, mikor a sors újra az utamba sodorta a hajléktalan férfit. Ugyan azon a helyen ült, arca lefogyott, szemei beestek voltak, a ruhája pedig mit sem változott. Tovább akartam menni, be az épületbe egy tárgyalásra, ám az a bizonyos ismeretlen erő ismét csak arra késztetett, hogy odamenjek hozzá. A középkorú úr csak ült a kis helyén és bámult maga elé, egyedül csak akkor kapta fel a fejét mikor meghallotta, hogy a zsebemben kutatok és előhalászok néhány galleont. A tenyerébe csúsztattam, épp ahogy néhány héttel azelőtt mire a férfi zsebre tette a pénzt és csak annyit motyogott. „Jó ember vagy fiam.” Ahogy ez a néhány röpke szó elhagyta az ajkait, az arcom azon nyomban eltorzult a fájdalomtól, a keserűségtől, a kíntól. Legszívesebben a képébe vágtam volna, hogy téved, hogy nem vagyok más, mint egy gyáva féreg, egy kegyetlen gyilkos, egy manipulátor egy… egy halálfaló, ám végül csak otthagytam Őt egyetlen szó nélkül. Aznap a bíróságon csak a szerencsémen múlott, hogy nem veszítettem és azon, hogy a szünetben Gabriel elkapta a grabancomat. Egész nap az ismeretlen hajléktalan szavai csengtek a fülemben, miközben újra és újra megjelent az ajkaimon a keserűség fagyos mosolya.

- „Ha munkáról van szó, eszemben sincs vicceskedni… ha csak nem az a feladatom.” - ütötte meg a fülemet Line hangja, s bár közel volt hozzám mégis oly távolinak hatott, ahogy egyre csak sodródtam és sodródtam az emlékeim tengerén. A harmadik találkozónkra néhány nappal később került sor, ahogy hazafelé tartottam a Reggeli Próféta legfrissebb számával. Aznap nem volt semmi dolgom, így sétálni mentem, mikor pedig hazafelé tartottam legnagyobb meglepetésemre a férfi az utcám sarkában gubbasztott egy padon. Ledöbbentem, hiszen el sem tudtam képzelni mit kereshet a környéken, ám mire észbe kaptam már ismét ott álltam előtte és a zsebemben kotorásztam galleonok után. A kezébe adtam, épp ahogy szoktam, s csak akkor szúrt szemet a férfi soványsága. Hiába adtam neki minden egyes alkalommal pénzt, úgy tűnt ő csak egyre rosszabbul és rosszabbul van, ezt pedig nem tudtam mire vélni. Mégsem kérdeztem rá, mivel annyira nem érdekelt a dolog. Magamban elkönyveltem, hogy biztos elissza és, hogy az Ő dolga mit művel az életével. Az alak, ahogy a pénz a kezébe került, halványan elmosolyodott, és halkan csak ennyit szólt. „Egy nap fiam rálelsz majd te is a lelki békédre. Hidd el, Isten mindent lát.” Ekkor azonban elpattant a cérna a fejemben és megragadtam a férfit a ruhájánál fogva. Indulattól izzó, gyilkos tekintetemet fúrtam az ő barna íriszeimbe, majd jéghideg hangon, remegve az indulattól szólaltam meg. „Tartsa meg magának a hülyeségeit, vén bolond. Vigye a pénzt, igya el, költse nőkre bánom is én, de többé ki ne ejtse előttem azt a nevet… Ő nem létezik, vagy ha mégis akkor hátat fordított nekem. Hallani sem akarok róla többé!” Ezzel a végszóval vágtam vissza a padra, majd hagytam faképnél és mentem haza az újságommal. Akkor még nem sejtettem mi vár rám később…

Két hónap telt, a hajléktalan férfinak pedig egyszerűen nyoma veszett. Nap mint nap a bíróságon volt dolgom, minden egyes alkalommal a szokásos helye felé pillantottam ám Ő sosem volt ott. Eltűnt. Végül a kíváncsiságom felülkerekedett rajtam, és az egyik őrhöz sétáltam, aki az épület előtt szokott strázsálni, és ügyelni a biztonságra. Megkérdeztem tőle, nem tudja e mi lett a csavargóval, aki szemközt szokott koldulni mire a fiatal srác arca elkomorult és lehajtotta a fejét. „- Maga az egyetlen, aki felőle érdeklődik Mr. Rutherford. Jól ismerte?” - kérdezte mire csak a fejemet ráztam. A srác nem értette, miért kérdezősködöm akkor mégis, ám végül, egy fájdalmas sóhaj után halkan szólalt meg, gyászosan. „- Meghalt uram, két hónappal ezelőtt. Tüdőgyulladás vitte el egy éjszaka folyamán. Láttam… akkor is szolgálatban voltam, mielőtt pedig elment azt mondta, adjak át egy üzenetet, egy fekete öltönyös, búskomor képű férfinak.” Meghökkentem a srác pedig folytatta. „- A bácsi annyit mondott csupán, hogy: „Ő hisz bennünk akkor is, mikor mi elfordulunk tőle. Adja át. És azt is, hogy könyörögtem érte”. Utána halt meg.” Sokkot kaptam, zavarodottan kóvályogtam az utcákon órákig, majd hazamentem és hosszú évek után először sírva fakadtam. Nem értettem miért, ahogyan még most sem értem, hiszen nem ismertem a fazont… mégis az utolsó szavai… Fájtak! Vén marha… Hát hiába mondtam neki, hogy többé ilyesmikkel ne fárasszon? Halála előtt már csak azért is benyögött egy ilyet… Ch. Ha valóban létezik isten és nem csak holmi mugli mendemonda, bizony halálos a humora és kegyetlen csattanókat oszt.

Aki oly sok bűnt követett el életében, mint én… aki gyávaságában eladta a lelkét, az életét a sötét oldal képviselőjének… ne csodálkozzon, ha végül elkárhozik. Talán akkor váltam igazán érzéketlenné, mikor felocsúdtam a sokkból melyet a férfi halála okozott számomra, és jöttem rá igazán arra, hogy tudat alatt az adományaimmal a „megváltást” próbáltam meg elnyerni. Eh… a megváltást, ami sosem jön el számomra. Egy csapásra tértem vissza hirtelen a jelenbe, és szívtam bele a cigarettámba majd a poharamat az asztalra téve ”búcsúzkodni kezdtem”. Vártam ugyan egy kicsit, hátha Linenek esetleg kérdése, megjegyzése volna, ám amikor a nő pusztán némán bólintott a szavaimra, felkeltem a helyemről, és az ajtó felé tettem néhány lépést. Már éppen nyúltam volna a kilincsért, mikor egyszer Evangeline felpattant a helyéről és arra kért, hogy várjak. Értetlenül torpantam meg, és figyeltem ahogy a nő villámgyorsan kiszalad a poharammal a konyhába, majd néhány perccel később már nyugodtabban tér vissza, és ad egy újabb adagot a kezembe. Egy vállrándítással visszafordultam, és újra helyet foglaltam a fotelban, majd elővéve egy újabb szál cigit rágyújtottam. Line nem zavartatta magát, ezúttal már simán vett magának is egy szálat, amit végül is nem tettem szóvá, csak meggyújtottam neki, ezt követően pedig játszani kezdtem az öngyújtómmal.  
- Éspedig?


Notes: ...



Vissza az elejére Go down
Evangeline Mae Blackwell
death eater
death eater
Evangeline Mae Blackwell


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Aug. 28.

Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford   Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimeSzer. Szept. 04, 2013 7:30 am



Az alku...

 photo jaacuteteacutek.png


Evangeline & John



Állok a pultnál, háttal a férfinek, s foggal-körömmel küszködök, hogy ne kússzanak a fejembe az emlékképek. Legutoljára akkor láttam, amikor az a szemét a sikátorban belemászott a fejembe. Nem tudom, hogy mikor viseltem rosszabbul, most, vagy akkor. Ott kiadhattam a dühömet, kiadhattam magamból azt, amit most nem igazán tehetek meg. Elvégre nem akarom a mániákus bolond látszatát kelteni John előtt…nem azért, mert az ő véleménye számítana… magam miatt. Nem engedhettem el magam ennyire. Pedig… ahogy látom magam előtt az apró kezet, ahogy kinyúl felém, jó pár pohár követné azt a borosat, ami még mindig ott hever a földön. Becsukom a szemem és megszorítom kezemben a feles poharat, ha lennék olyan erős, talán össze is roppantanám…de valahogy azt se tudnám bánni.
Azt hiszem, az volt az a pillanat, hogy kiüresedtem, amikor először láttam meg egy kisgyereket, egy játszótéren. Majdnem iskolakezdés volt már… én pedig elmentem sétálni a tanszerek és hasonlók bevásárlása előtt. Még most is tökéletesen élénken látom magam előtt a képet. Leültem egy padra, s a kisfiú odafutott hozzám. Megragadta a kis kezével az enyémet és nevetett. Az a hang… ez az érintés… mintha Ő lett volna. Olyan furcsa érzésem volt, pedig tudtam, hogy semmiképpen nem lehet Ő, hiszen jóval idősebb volt a kisfiú. Erős késztetést éreztem, hogy felkapjam, magamhoz öleljem, s soha többet ne engedjem ki kezeim közül, ahogyan Őt tettem, akit szabályosan kitéptek ölelő karjaimból, alig egy fél perc után. De persze azt tudtam, hogy ilyet nem tehetek… egyrészt nem adhatom meg senkinek ugyanazt az érzést, másrészt, nem is tudtam volna, hogy mit kezdjek egy gyerekkel. Csak vágytam rá, de nem tudtam igazán akarni… van ennek így értelme egyáltalán?
Ahogy az alkohol lecsúszik a torkomon, az emlék is elhomályosul. Félek megkérdezni, félek most csak rá is nézni a férfira. Tudom, hogy mire képes… tudom, hogy meg tudja csinálni… de valahogy, mélyen azért abban is reménykedek, hogy elbukik… túl kevés az információm és nem találja meg.
Mielőtt válaszolnék a kérdésre, beleszívok a cigarettába, amilyen mélyen csak tudok, s hagyom, hogy a füst, a nikotin szétterjedjen tüdőmben. Hiába mondják, hogy hülyeség, nekem akkor is segít, megnyugtat… még ha nem is élek vele kifejezetten rendszeresen. Zaklatottságomnak talán egyetlen jele van, kezem egészen apró remegése, ahogy elemelem számtól a dohányt.
- Szükségem lenne a… nos, szolgáltatásaidra. – Igen, ezeket a szavakat, így, már az alkohol mondatja belőlem. Ahogy egyre több vodka csúszik le a torkomon, egyre inkább érzek késztetést egyéb dolgokra is, de ez most nem annak az ideje.
- Meg kéne találni valakit. – Nyögöm ki végül, bár nehézkesen jönnek a szavak. Hihetetlen, hogy egy felnőtt emberrel, sőt, akár többel is egyszerre simán szembeszállok, de egy 7 éves gyerek gondolatától megijedek.
- De nem lesz könnyű… mert nagyjából semmit nem tudok róla, a születési dátumán kívül. – Nézek le Johnra, még mindig előtte állva, majd végül a kanapé helyett a dohányzóasztalra ülök le, kezembe véve a hamutartót, lerakva az eddig szorongatott, már rég üres vodkás poharat.
Kezem remegését lábam dobogása veszi át, ami ugyan már sokkal feltűnőbb, de nem tudok mit kezdeni vele. Ez az a téma, ami során nem tudom uralni önmagamat. Illetve, tudnám, alkohollal, de azt sem akarom túlzásba vinni, mielőtt még megbeszélném ezt a férfival.
- A pénz nem akadály… illetve, amiben tudok, segítek, de több információm nincs róla, szóval nem egy könnyű munka. – Nézek továbbra is a szemébe, próbálva megtartani hideg, kimért stílusomat, amin igen sokat rontanak az idegességnek egyéb testi jelei. Ugyan le tudnám vezetni a feszültségemet, de azt nem biztos, hogy díjazná a férfi, ha rávetném magam. Azt hiszem a megbeszélésnek rövid úton lenne vége… de az tény, hogy a feszültségem és a gondjaim, azok ugyanúgy ismét mélyre kerülnének.




outfit


TEMPLATE CODING BY GOLDEN ALBATROSS OF CAUTION
Vissza az elejére Go down
John Rutherford
death eater
death eater
John Rutherford


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2013. Aug. 28.

Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford   Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimeSzomb. Szept. 07, 2013 7:29 am




Evangeline még a tőle megszokottnál is különösebben viselkedett. Miközben a fotelban ücsörögve játszadoztam az öngyújtómmal, s a nő vonásait tanulmányoztam behatóbban, feltűnt kezének remegése, majd a későbbi lábdobogás, ahogy a velem szemközti kis asztalkára ülve a cigarettatartót kezdte szorongatni a pohara helyett. A nő arca zavart volt, mintha csak önmagával folytatott volna küzdelmet mélyen legbelül, melyen cseppet sem lendített, az alkohol okozta lassúság. Szívem szerint mielőtt meghallgattam volna tulajdonképpen mit is akar tőlem, bedugtam volna a hidegzuhany alá, hogy egy kicsit észhez térjen, vagy legalábbis egy jó nagy bögre kávét diktálok bele, ám lássuk be mindez azzal járt volna, hogy törődjek valakivel… ez pedig nem az én asztalom. Hiába tart így tovább, még mindig jobb, mint egy esetleges összekapás, vagy hiszti roham az ittas hölgyemény részéről az esetleges közbelépésemet követően. Hogy én mindig a legproblémásabb egyedeket fogom ki… Merlinnek, istennek vagy tudom is kinek cseszett jó humora van… majdnem.
- Szóval szükséged lenne a szolgálataimra… Hallgatlak, azután meglátjuk. - emeltem fel a poharamat az asztalról, majd néhány korttyal később újra az ujjaim között kezdtem forgatni, miközben a lány lassú, ám de még annál is csekélyebb információtartalmú mondandóját kezdtem hallgatni. Megtalálni valakit egyetlen születési dátum alapján… hmm… nem kis munka lenne. Figyelembe véve mennyire homályosan fogalmaz az illetőről a dolog csak még nehezebb, lévén aligha tudom kiszedni belőle kit keres pontosan, és miért, ráadásul, hogy miért épp hozzám fordul nem pedig a befolyásos apucihoz és a kis családhoz. Bár ez utóbbi végül is logikus… ha tőlem kér segítséget, és nem a famíliától az annyit jelent, hogy stikába folytat nyomozást, éppen ezért nem szeretné, ha bárki is tudomást szerezne a dologról. Nocsak, nocsak…

- Valami információd csak van… - törtem meg a csendet néhány perccel később halkan, mégis határozott hangon, miközben a tekintetemet a poharamban ringatózó mézaranyszín folyadékra függesztettem.
- A születési dátum önmagában kevés, elvégre kis millióan születtek ugyan azon a napon. Ha nem is tudod a keresett személy nevét, a nemével minden bizonnyal tisztában vagy. Ez már valamivel könnyebbé tenné a munkámat. Ezen kívül, ha tudsz kisebb kiegészítő részleteket, teszem azt a vére típusa, vércsoportja, különleges ismertetőjegye, hol született, ki látta őt utoljára mielőtt nyoma veszett volna, egészségesen jött e a világra, vagy volt valami fogyatékossága… - szívtam bele ismét a cigarettámba mélyen, majd a nyugtató, szürke füstöt letüdőzve néhány pillanatnyi szünetet tartottam.
- Ha jól gondolom a körülmények, valamint az eltűnésének okai nem publikusak, ahogyan az a tény sem, amiért keresed így hát nem is forszírozom a dolgot. Számomra, valamint a feladat elvégzésének szempontjából végül is abszolút irreleváns. Azt viszont tudnod kell, hogy a munka nem lesz olcsó, ráadásul, ha egyszer megbízol… már nem fújhatod le. Nem szokásom feleslegesen dolgozni főleg nem akkor, ha vajmi kevés információ birtokában kell nagyot alkotnom, éppen ezért csak akkor vállalom az ügyet, ha valóban rászántad magad és végig is akarod csinálni. Ha bizonytalan vagy, töprengenél még, akkor ne is raboljuk tovább egymás idejét feleslegesen, keress meg a feladattal valaki mást. Eddig értve vagyok? - emeltem fel a szemeimet a poharam tartalmáról a nő arcára, majd amennyiben pozitív választ kaptam a kérdésemre, Evangeline pedig kellően meggyőzött arról, hogy van értelme folytatni a mi kis megbeszélésünket, felkeltem a helyemről, és az ablakhoz léptem.

Szórakozottan pillantottam ki az utcára, miközben hirtelen egy kis terv kezdett körvonalazódni a fejemben. A jelek szerint a fiatal, és tagadhatatlanul csinos nőnek szüksége van rám, és a kapcsolataimra, olyannyira, hogy bármilyen árat szabok is a segítségemért, szemrebbenés nélkül megadja számomra. Ráadásul az ügy kényességére való tekintettel a diszkrécióm is a fontos a számára valamint az, hogy ne kérdezzek többet annál, mint amennyit feltétlenül tudnom kell. Lehetséges lenne, hogy kölcsönösen kisegítsük egymást? Hosszú ideje tűnődöm már egy bizonyos megoldáson, most pedig… egyre élesebben hallom a hangokat.
- Nem egyszerű feladat amire kérsz… de nem is kivitelezhetetlen. Tettem már csodát ezelőtt is, most sem futamodok meg a kihívás elől, ám ahogy mondtam… nem lesz olcsó mulatság. Hacsak… - hallgattam el néhány másodpercre, ahogy a végső elhatározás testet öltött magának az elmémben, s az utolsó slukk a cigarettámból pedig kimondta rá az áment.
- Nem állapodunk meg máshogy. - szólaltam meg végül ismét halkan, mégis fagyosan, mérhetetlen határozottsággal a hangomban.
- Nem kell rosszra gondolnod… nem a bájaidra tartok igényt. - szögeztem le, ahogy az ablaküvegen keresztül észrevettem Line első reakcióit.
- Ha, és amennyiben úgy döntök, elvállalom az ügyet, egy szívességet kérek cserébe tőled, amit a feladatom elvégzését követően hajtok majd be rajtad. Te nem árultál el számomra sok mindent, én pedig ahogyan azt mondtam is, nem fogok kérdezősködni. Viszont… ennek fejében hasonló magatartást várok el tőled. Nem kérdezel, nem faggatsz, ha megfelel neked így az üzlet egyszerűen igent mondasz, én pedig megyek, és hozzálátok a keresésnek. Ellenben ha nemet… akkor ennyi volt, és ugyan csak távozom. - vártam egy keveset a reakciókra, majd folytattam.
- A munkáért cserébe azt akarom, hogy végezz velem Evangeline. Nem kívánok magyarázkodni, indokolni, ostoba kérdésekre válaszolni, egyszerűen csak hallani akarom, hogy a válaszod igen vagy nem. Megtalálom neked akit annyira keresel, te pedig másnap… kimondod rám az Adava Kedavrát. Semmi trükk, vagy átverés, erre esküdet veszem majd, ahogy te is veheted az enyémet, amennyiben nem bízol bennem.

Talán, sőt biztos vagyok abban, hogy sikerült alaposan meglepnem az ittas kisasszonyt, lehetséges, hogy még ki is józanítottam ezzel egy kicsit, ám ahogy szembe fordultam vele, rezzenéstelen arccal, érzelemmentesen, határozottan, és elnyomtam a cigarettámat, amit azután a kezébe tartott hamutartóba dobtam, láthatta rajtam, hogy teljesen komolyan beszélek. Eleget hallottam róla ahhoz, hogy tudjam Ő képes lenne erre a feladatra, ráadásul sokkal jobban tetszik a lehetősége annak, hogy Őt lássam utoljára, mint, hogy egy nyomorult kis auror végezzen velem.
- Nos? Mi a válasz?


Notes: ...



Vissza az elejére Go down
Evangeline Mae Blackwell
death eater
death eater
Evangeline Mae Blackwell


Hozzászólások száma : 10
Join date : 2013. Aug. 28.

Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford   Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimeSzer. Szept. 11, 2013 1:04 am



Az alku...

 photo jaacuteteacutek.png


Evangeline & John



John minden szava visszhangzott a fejemben, mégis, csak félig meddig tudtam koncentrálni a férfi szavaira. Evangeline, mégis mi ütött beléd? Nem viselkedhetsz úgy, mint egy ostoba liba, aki nem képes összeszedni magát, egy nyomorult emlék miatt.
Van e valami információm? Van… De az nem segítene túlságosan a keresésben, hiszen, ugyan ezt biztosan nem tudom, de azt a nőt ismerve biztosan nem az én nevem szerepel a születési anyakönyvi kivonatban. Akármire képes, ha a család hírnevét kell védenie, hát biztosan arra is képes volt, hogy akár egy idegen nevét jegyeztesse be, ha arról van szó, hogy ki ne derülhessen soha, hogy az ő édes, kis perfekt lánya éppen gyereket szült, még tinédzser korában. Akaratlanul is felvillant előttem a képe, ahogy odajött ágyamhoz és úgy nézett rám… mint egy vesztesre, mint aki soha nem is lehet elég jó az ő elvárásainak.
Hát látnál most, édes drága anyukám… talán ez megfelelne az ostoba elvárásaidnak. Hidegvérrel gyilkolok meg akárkit, s szemrebbenés nélkül teljesítek akármilyen rám bízott feladatot, akár egy robot, érzelmeket nem engedve az útjába. Ez talán megfelelne a nagy elvárásoknak… bár hányi tudnék, ha arra gondolok, hogy valaha is elismerő szavakat kapok tőle. Erre soha nem lesz szükségem, ezt biztos tudom állítani, mert az ő szavai számomra semmit nem jelentenek. Csak üres, jelentéstelen hangok, s minden bájmosoly, amit elejtünk, ha éppen találkozunk, szintúgy üresek, tekintetem pedig éppoly hideg, ha ránézek, mint amilyen hideg akkor, ha egy áldozatom tetemére pillantok.
Töprengenék? Tudom, hogy fegyelmeznem kell magamat is, és érzéseimet is, de ez piszok nehéz. Úgy félek ennek a gondolatától, mint talán semmi mástól. A halálra könnyedén nevetek, de annak a gondolata, hogy ismét láthatom, ugyanannyira  tölt el rettegéssel, mint vágyakozással. A kérdését követően beleszívok az utolsó slukkba, majd a hamutartóba nyomom a csikket, amit lassan az az asztalra teszek. Mire felnézek Johnra, a mozdulatot követően, már nyoma sincs a kétségnek, ami eddig megingatta hideg tekintetemet, s hangomat. Kezem remegése eltűnt, s lábam dobogása is megállt. Tudtam, ha most nem tudom elhatározni magam, azt hiszem, később se fog menni, s kötve hiszem, hogy azok után meg tudnám győzni John-t, hogy megtegye nekem, amire kérni akarom.
- Értve. – Feleltem lassan, s tekintetemmel követtem, ahogy feláll, és az ablakhoz sétál. Még a szó kimondása előtt kizártam minden bennem lévő félelmet, ami ugyan elmúlni nem múlt el… de egyelőre jó mélyre elzártam.
- 2018. augusztus 15., Bristol, a születési dátum és hely. Nem kórházban született, feltehetőleg születési anyakönyvi kivonatában árvaként van megjelölve, a szülők neve nélkül. A vércsoportját nem tudom, az édesanyja vércsoportja 0-s, az édesapjáét szintúgy nem tudom, de Ian Lewis Barker-nek hívják, azt hiszem az ő vércsoportjához könnyű hozzájutni, mást nem, boldogan lecsapolom, hogy megtudjuk úgy. Ennyit tudok… de hajlandó vagyok a továbbiakban is segíteni, ha bármire szükséged van. – A tényeket úgy közöltem, mintha egy betanult szöveget mondtam volna, Ian említésére azonban egy egészen apró, akaratlan düh bújt hangomba, de hamar leküzdöttem ezt is. az istenverte vodka… nem olyan nehéz összpontosítani, ha ennyi alkohol van a szervezetemben… de e nélkül talán még nehezebb lenne. Másnak emberekkel van se veled- se nélküled kapcsolata, nekem az luxus… én az átlátszó folyadékkal bonyolódok mindig a kétarcú kapcsolatba.
A tények közlése után felemelkedtem helyemről, s a konyha felé indultam. John mondatára azonban megtorpantam, s kérdőn néztem felé, bár csak hátát láttam.
Széles mosoly húzodótt arcomra, a következő mondatát követően, majdnem el is nevettem magam. Ugyan… rosszra? Ki mondta, hogy az olyan rossz lenne? Szavakkal nem reagálom le, csak figyelem tovább Johnt, várva az alku tárgyát, az ő részéről. Persze, sérthetne engem az, nagyon is, ha éppen „bájaimra” tartott volna igényt, de azt hiszem, azon már rég túlléptem ennek a mocsoknak a feladatait követően. Túl sokszor kellett már a bájaimat áruba bocsájtani… de egy biztos, az a kis csúszómászó sose fogja megkapni. De ez most mindegy is.
A mosoly eltűnt az arcomról, ahogy ismét beszélni kezdett, csak hallgattam, nézve arcát az ablak tükrében. Mivel tekintetünk találkozott, így szó nélkül, csak bólintottam. Meg is lennék lepve, ha kérdezősködni, vagy faggatni kezdene, s azt hiszem elég kevés esélyt látok arra, hogy képes lennék bármit is elárulni neki, mikor még magamban is küszködök az emlékek előidézésével.
Tagadhatnám, hogy meglepődtem, amikor végre elmondja kérését, de nem teszem… azt hiszem, kevés olyan embert találhatnánk, aki ne lepődne meg egy ilyen kérésem. Próbáltam arckifejezésemet stabilan tartani, s nem mutatni döbbentségemet, hisz úgy fordult hozzám ezzel az alkuval, ahogyan én hozzá, a kéréssel. Mint egy profihoz. Milyen hízelgő… azt hiszem. Nem is tudom, melyik ajánlat tetszene jobban, ha a bájaimat kérné, vagy, ha ezt… hisz mindkettőben profi vagyok, viszont utóbbit kevesen tudják olyan egyszerűen, könnyedén… és hát, valljuk be, stílusosan csinálni, ahogyan én teszem. Persze nyilván John nem műsoros vacsorát várna, csak egy egyszerű pálcaintést, amit szinte bárki meg tudna tenni, viszont sokaknak szállna inába a bátorsága, ha éppen egy vele egyenrangú, vagy éppen erősebb varázslóval szemben kellene ezt tenniük, nekem azonban nem szokott.
Azonban… mégis haboztam, mielőtt bármit is mondtam volna. Ha feladatként kapom, csettintésre megy, itt viszont más volt a helyzet… s hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem kedveltem meg legalább kicsit a férfit. Túlzásokba nem kell esni, de ha a kontrasztot nézem azok között, akikkel eddig összehozott a sors, halálfalók közül, akkor mindenképpen a férfi felé billenne a mérleg, magas fölénnyel. Nem sokszor sodor intelligenciát a szél ide, halálfaló fronton. De magam előtt kell lennie az én célomnak is, amit egyértelműen csak akkor kaphatnék meg, s talán az egyetlen esélyem akkor van, ha igen mondom.
- Rendben. – Feleltem végül, s bár érdekelne, ugyan miért ne érdekelne, hogy miért akar véget vetni saját életének valaki, pláne ő, ahogy szólt az alku, nem kérdezek, csak bólintással kísérem a kimondott szót, s, mint az egy profihoz illik, stabil, merev és érzelemmentes tekintettel bámultam szemeibe. Az a gyenge kislány, aki ott ült vele szemben az asztalon, eltűnt már rég. Luxus volt megengednem magamnak, akár vele, akár akárki mással szemben is azt, hogy leengedjem a gátlásaimat ennyire. Hát nem is történhet meg csak úgy, legközelebb.




outfit


TEMPLATE CODING BY GOLDEN ALBATROSS OF CAUTION
Vissza az elejére Go down
John Rutherford
death eater
death eater
John Rutherford


Hozzászólások száma : 8
Join date : 2013. Aug. 28.

Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford   Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitimeSzomb. Szept. 14, 2013 6:35 am




Meg sem kellett fordulnom, az ablakon át visszatükröződve tökéletesen a szemem elé tárult a döbbent női arc látványa, a kíváncsi fürkésző tekintet, mihelyst kiejtettem a számon mit is várok a szolgálataimért cserébe. Nem csoda, hogy Evangeline meglepődött, hiszen lássuk be, nem minden áldott nap állít oda az ember lánya elé egy halálfaló azzal a kéréssel, hogy végezzen vele miután elvégzett számára egy feladatot. Ha nem saját magamról volna szó, hanem épp hozzám fordulnának hasonlóval, egészen biztosan gyanakodni kezdenék, vajon mi állhat az ügy hátterében, és míg meg nem bizonyosodom afelől, hogy a történetből nem távozhatok sehogy sem előnytelenül, elhajtanám az illetőt a bús fenébe. Line azonban mégsem ezt tette. Bár jóllehet nem ismerjük egymást túl rég óta, a nő mégis tudja már rólam, hogy szinte mindig véresen komolyan beszélek, nem szokásom tréfálkozni pláne nem ilyen kérdésekben, így nem is bajlódott azzal, hogy kérdezősködjön, vagy megpróbáljon lebeszélni, egyszerűen csak belement az alkuba. Helyes lépés… hiszen ha másképp dönt, már itt sem volnék, ráadásul a segítségemnek is búcsút inthetne.  
- Akkor megállapodtunk. - tettem meg néhány lépést felé, majd ahogyan azt szokás, kezet nyújtottam az alku megpecsételéséhez.
- Holnap két tárgyalásom is lesz, de amint azoknak vége megkezdem a kutatást. Ha bármilyen kérdés felmerülne, majd értesítelek, ámbár nem hiszem, hogy bekövetkezne ilyesmi, lévén a kapcsolataim, a forrásaim ugyan olyan profik, mint én. Ha találok valamit természetesen értesíteni foglak, ám míg nem jelentkezem magamtól, ebben az ügyben ne keress… nem szeretem ha siettetnek. - jegyeztem meg miután kezet fogtunk, majd felvéve az asztalról a poharamat szépen lassan kiürítettem annak teljes tartalmát.

Különös hirtelenjében milyen béke, és nyugalom járja át az embert, mikor végre valahára megtalálja azt a személyt, aki kiutat jelenthet a földi poklából, melybe önnön ostobasága taszította hosszú - hosszú évekkel ezelőtt. A tudat, hogy már nem tart soká, hamarosan elérkezik a szabadulás órája, a megváltás, mely bár nem tart soká mégis megszabadít földi láncaimtól, néhány másodpercre különös fényt csalt sötét lélektükreimbe, mely azután tovább is illant, mintha csak soha ott sem lett volna. Hamarosan vége mindennek, itt hagyom ezt a világot, és a bűneim miatt egyenesen a pokol legmélyebb, legsötétebb bugyraiba száműzetik a lelkem. Talán ostobán hangzik, mégis azt mondom… bármi jobb ennél, mint amiben most élek. Nap mint nap egy újabb parányi darabka pusztul el egykori énemből, minden tárgyalás, minden győzelem után úgy érzem, egyre mocskosabbá válok. A külvilág számára irigylésre méltó az életem, hiszen sorra aratom a győzelmeket, egyetlen vereséget sem szenvedtem el mióta elindultam a pályámon, ráadásul remekül keresek, így mindenem megvan, amiről csak egy magamfajta kaliberű fickó álmodozhat. Pénz, hírnév, egyéjszakás kalandok. Ugye milyen mesés? Pedig ha tudnák azt, amit én…

Hosszú - hosszú évekkel ezelőtt tökéletesre sikerült az álarcom, ám a mögötte megbúvó gyáva patkány, aki képes volt könyörögni egy gyilkosnak a szaros kis életéért, aki sutba vágva mindazt, amit a szülei tanítottak neki gyermekkorában, eladta a lelkét a sátánnak, és mindenbe belement kérdés nélkül, csak, hogy legyen mit ennie, legyen hol aludnia, legyen aki vigyáz rá, nap, mint nap ott szűköl lelkem leges legmélyén, s emlékeztet arra ki is vagyok valójában. Egy féreg, egy gyilkos, valaki, akinek a halál nem, hogy büntetés de inkább áldás volna. Ilyenné váltam én… én, az apám fia

Elgondolkodva helyeztem vissza az üressé vált poharat az asztalra, miközben akarva akaratlanul is egy halovány, gúnnyal, megvetéssel, kárörvendéssel teli mosoly suhant át a képemen pillanatok alatt. Ha valamit sajnálok a halálommal kapcsolatban, hát az egyedül az, hogy nem láthatom Gabriel arcát, mikor tudomást szerez arról, hogy a kis marionett bábúja immáron már nem áll rendelkezésére, valahányszor csak füttyent, hogy nem látom a dühkitörését mikor szembesül a ténnyel, hogy a piti kis cimboráit többé a legjobb ügyvédek sem lesznek képesek felmentetni, és egytől - egyig az Azkabanban rohadnak el ahová valók, s nem dörgölhetem a képébe azt, hogy veszített. Mert így áll a helyzet. Abban a pillanatban, ahogy eltávozom, Gabriel többé nem uralkodhat felettem, nem parancsolgathat, nem fenyegetőzhet, ebbe pedig bele fog őrülni ebben egészen biztos vagyok. Azt hiszi nagy ember… de ez csak addig van így, míg mögötte állok. Egy szép napon fény derül majd az összes kis disznóságára, akkor pedig hiába az angyali arca, megfizet minden egyes bűnéért. Kár, hogy én már nem láthatom, de már maga a gondolat is bőséges elégtétel a számomra.

Abban a pillanatban, ahogy ezen áruló gondolatok megfogalmazódtak az elmémben, mérhetetlen kínok járták át az egész testemet, én pedig a legközelebbi fotel támlájába kapaszkodva igyekeztem átvészelni mindazt, amit az átok mért rám. Az arcom épp csak megrezdült, egyéb érzés nem tükröződött rajta, ám mélyen belül, egy rejtett kis zugban ordítottam a fájdalomtól. Rohadj el a pokolban Gabriel!
- Azt hiszem mindent megbeszéltünk… ideje hát mennem. - szólaltam meg néhány perccel később, mihelyst a fájdalom tovaszállt, én pedig visszanyertem a már jól megszokott hideg, komoly ábrázatomat.
- Értesítelek ha van valami… ha pedig új ügyet kapsz tudod hol találsz. - ezzel az ajtóhoz léptem, és kinyitottam magam előtt.
- Jó éjt Line. - szóltam hátra, ám vissza már nem fordultam, csak egy újabb cigarettát előhalászva a dobozomból indultam meg a motorom irányába. Nincs már sok vissza, ám addig… éljen az önpusztítás!


Notes: ...



Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford   Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Az alku - Evangeline Blackwell & John Rutherford
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» John & Line - a night to remember...

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
There is no light without darkness :: Behind the scenes :: Lakóhelyek :: Blackwell rezidencia-
Ugrás: