There is no light without darkness
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

There is no light without darkness


 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
FRPG Top Sites
Welcome
Graham & Isabelle NYL
Itt tartunk most!
2025. December

A dolgok egyre rosszabbra fordultak a varázsvilágban, Harry Potter és társai képtelenek voltak megfékezni az egyre csak szaporodó halálfaló támadásokat.
Számos muglik által lakott falu, kisebb varázsló közösségek, minisztériumi alkalmazottak estek eddig áldozatául a szervezkedő halálfalók orvtámadásainak ám a sötét oldal képviselői egy pillanatra sem tétlenkednek.
Kisebb sereget verbuválva első dolguk volt, hogy betörjenek az Azkabanba, majd miután kiszabadították társaikat, felperzselték az egykor méltán rettegett intézményt.
Rettegés uralkodott el a varázslók körében, a szülők minden alkalommal félve küldik el gyermekeiket a Roxfortba.
Á s ha már itt tartunk… a Roxfort… bizony itt sem a régi már az élet, beszivárgott halálfalók, eltűnések, titokzatos halálesetek nehezítik meg a tanulók mindennapjait nem is beszélve a találgatásokról, hogy vajon mi állhat ezek hátterében.
Félő, hogy a béke és a nyugalom hosszú időre ábrándkép marad csupán… vagy mégsem?
2025 lehet az az év, amikor minden egy szempillantás alatt megváltozik ám kérdés, hogy ezúttal a jó vagy a gonosz kerekedik felül?
Légy részese egy izgalmas kalandnak, tarts a tenni vágyó fiatalokkal, akik igyekeznek meggátolni a terror eluralkodását, a roxforti diákokkal, akik az iskolapadban ülve igyekeznek átvészelni ezt az időszakot, vagy éppen a bosszúvágyó halálfalókkal, akiknek ezúttal talán sikerül győzelmet aratnia.
Minden csak rajtad áll!

Christmas in Hogwarts

by Ted Remus Lupin
Updates
Graham & Isabelle NYL2Az oldal alapítása.: 2012. Szept. 9

Arányok a fórumon.:

Lányok.: 30
Fiúk.: 32

Adult.: 18
Death eater.: 6
Muggle.: 1
Gryffindor.: 3
Hufflepuff.: 4
Ministry.: 4
Oot phoenix.: 9
Professor.: 3
Ravenclaw.: 5
Slytherin.: 9
Legutóbbi témák
» REIGN FRPG
Graham & Isabelle Icon_minitimeSzomb. Szept. 27, 2014 9:23 am by Vendég

» Salem-i Mágiaakadémia
Graham & Isabelle Icon_minitimeSzomb. Márc. 22, 2014 10:49 pm by Vendég

» Jurassic park
Graham & Isabelle Icon_minitimeCsüt. Márc. 13, 2014 10:33 am by Vendég

» Clark Atlanta University
Graham & Isabelle Icon_minitimeSzomb. Feb. 22, 2014 4:46 am by Vendég

» Abbey Mount
Graham & Isabelle Icon_minitimePént. Feb. 14, 2014 11:53 pm by Vendég

» Trouble Life
Graham & Isabelle Icon_minitimeVas. Feb. 09, 2014 10:11 am by Vendég

» Matt & Lily - Meglepő találkozások
Graham & Isabelle Icon_minitimeVas. Jan. 26, 2014 1:22 am by Lily Luna Potter

» Constantine - veszélyes vizeken
Graham & Isabelle Icon_minitimeKedd Jan. 07, 2014 2:45 am by Vendég

» Arrow frpg
Graham & Isabelle Icon_minitimeCsüt. Dec. 26, 2013 11:47 pm by Vendég

Chat box
Awards
Graham & Isabelle NYL5 Graham & Isabelle 005
550
Graham & Isabelle 007
422
Graham & Isabelle 006
488
Graham & Isabelle 008
550
STAFF
Graham & Isabelle NYL3 Ted Remus Lupin
&
Marconi Flint
Top posters
Sorting hat
Graham & Isabelle Poll_leftGraham & Isabelle Poll_centerGraham & Isabelle Poll_right 
Lily Luna Potter
Graham & Isabelle Poll_leftGraham & Isabelle Poll_centerGraham & Isabelle Poll_right 
Peter Griffiths
Graham & Isabelle Poll_leftGraham & Isabelle Poll_centerGraham & Isabelle Poll_right 
Amanita Mulchany
Graham & Isabelle Poll_leftGraham & Isabelle Poll_centerGraham & Isabelle Poll_right 
Sebastien A. Lascar
Graham & Isabelle Poll_leftGraham & Isabelle Poll_centerGraham & Isabelle Poll_right 
Paige Cook
Graham & Isabelle Poll_leftGraham & Isabelle Poll_centerGraham & Isabelle Poll_right 
Tyrius Aepius Reximo
Graham & Isabelle Poll_leftGraham & Isabelle Poll_centerGraham & Isabelle Poll_right 
Rose Weasley
Graham & Isabelle Poll_leftGraham & Isabelle Poll_centerGraham & Isabelle Poll_right 
Isabelle Nia Lascar
Graham & Isabelle Poll_leftGraham & Isabelle Poll_centerGraham & Isabelle Poll_right 
Austin Knowles
Graham & Isabelle Poll_leftGraham & Isabelle Poll_centerGraham & Isabelle Poll_right 
Affiliates
free forum

Credits
Graham & Isabelle NYL6

Az oldal alapötletét J.K Rowlingnak köszönhetjük aki egy csodálatos varázsvilágot álmodott meg a számunkra.
Az oldal képeit köszönjük a Caution 2.0 - nak,
a tumblrnak valamint az Obsessionnak.
Nem kis kutatás, szerkesztés eredményei így kérünk NE lopj! Köszönjük!
Az oldalunkon szereplő kódokért hatalmas köszönet Clemence Lacroixnak és Brittany Greynek

 

 Graham & Isabelle

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitimePént. Júl. 05, 2013 10:46 am




 photo tumblr_mksbgtUnV01qjzda3o1_r2_5002-1.png

Vége a nyárnak, így hát ismét el kell hagynom párizsi otthonomat, hiszen vár a csodás iskola. Furcsa módon már sokkal kevésbé hat meg ez, mint korábban. Egy-két éve még szabályosan depresszióba estem, mert el kellett mennem itthonról. Most viszont, talán, mert már nem kislány vagyok, valahogy az élet részének tartom a dolgot. Minden évben előbb érkezem meg ide, ez legalább alkalom arra, hogy meglátogassam Bastient, én édes drága bátyusomat, aki itt él a csodás feleségével, akit egy kanál vízben meg tudnék fojtani, de hát, ha ő szereti, hát legyen így. Most éppen a nagy iskola előtti bevásárlásra indultam, amikor Bastien egy cetlit csempészett a zsebembe. Amikor az ajtóban hátrafordultam, csak intett, hogy menjek, nem kívánja kommentálni. De láttam az arcán a sunyi vigyort. Valamire készült, én pedig általában nem szerettem azt, ami ezeknek a végeredménye lett.
Ahogy sétáltam le a lépcsőn, előkaptam a cetlit: „Sikíts, ha mersz, de a zsebpiszokban, édesem” Háromszor elolvastam, hogy biztos legyek benne. Nem, nem… és nem. Visszafordultam, már megtettem két lépcsőfokot, aztán ismét megtorpantam. Nem, nem leszek a kényes kislány. Kell a káosz, mindig ezt mondta nekem. Visszacsúsztattam ballonkabátom zsebébe a cetlit és folytattam utamat az Abszol út felé.
Közben azon gondolkoztam, hogyan is fogok erőt meríteni magamban azon, hogy azokra a mocskos, visszataszító, nem is részletezem milyen macskakövekre lépjek. De muszáj, nem nyerhet Ő. Ez egy ilyen dolog köztünk, már évek óta játsszuk ezt a kis játékot. Amolyan felelsz, vagy mersz. Kivéve, hogy itt csak mersz van, nincs visszakozás, ha megkapod a feladatot, meg kell tenned, különben büntetést kapsz. Nos, azt pedig nem akarom, azt hiszem, ha valamit tanult tőlem a drága bátyus az évek során, az az, hogyan szadizd a másikat a legkegyetlenebb módon, ha elbukik. Szóval a feladatom a következő. Be kell mennem a Zsebpiszok közbe és találni valamit, ami egyértelműen bizonyítja, hogy ott voltam. Persze a papír azt írja, hogy sikítsak, de az csak a megszokás… és ismerni kell hozzá a mi kis történelmünket, hogy megértse az ember.
Belépek a Foltozott üstbe, körülnézek, hátha akad erre felé 1-1 ismerős arc. Bár ez nem pont a diákok számára fent tartott italozási hely, azt hiszem. Egy professzoromat pillantom meg az egyik asztalnál, ahogy éppen egy koránál jóval fiatalabb boszorkánnyal társalog, feltehetőleg próbálja levenni a lábáról a hölgyeményt. Biccentek felé, amikor találkozik tekintetünk, és egy elfojtott mosoly társaságában távozok a fal felé. Kabátom belső zsebéből előhúzom pálcámat, hogy a helyes sorrendben megérinthessem a köveket. Emlékszem, az első években, amikor Bastiennel ketten jöttünk, mindig hogy szenvedett, hogy eltalálja a helyes sorrendet. Én persze tudtam, nagyjából az első pillanattól, de persze hagytam szenvedni. Elvégre mire nem jó egy testvér? Persze jöhettem volna a kandallón keresztül is, de valahogy sose szerettem azt az utazási formát, túlságosan is koszosnak találtam, meglepő, ugye?
Pálcámat visszahelyezve a helyére indulok meg célirányosan a köz felé, már előre undorodva a gondolattól. Elvégre egy úri kisasszony nem járkál ilyen helyeken. Tudom-tudom, eltúlzom a dolgokat, de nekem, aki betegesen ragaszkodik a letisztult világra, ez maga a rémálom. Bastien persze kínozni is szeretne ezzel, de segíteni is akar, hogy ki tudjak lépni a saját merevségemből. Amit szeretnék is, na de nem így!! Vinne el repülőből kiugrani, vagy rakna a szobámba valami extrém lényt, akármi. Megtoppanok, amikor meglátom a kis, vékony utcát. Mintha egy teljesen más világba csöppenne az ember, már messziről is látni lehet. Nagy levegőt veszek és elindulok. Az első pár kirakat átláthatatlan, feltehetőleg vagy üresek, vagy koszosak az üvegei, minden esetre nem azok a helyek, ahova én betenném a lábam, hogy bármit is szerezzek onnan. Továbbsétálok, lassú léptekkel. Egyre több ember jön velem szembe. Érzem, ahogy a tekintetek rám tapadnak. Azt hiszem, eléggé kitűnök a tömegből. Egyrészt, mert nem viselek talárt, helyette egy világos ballonkabátot, másrészt, talán túl tiszta vagyok ezekhez az emberekhez képest. Finoman kiemelem a pálcámat zsebemből és felcsúsztatom a kabátom ujjába. Azt hiszem, túlságosan is kiült az arcomra, hogy nem szívesen vagyok itt. Egy férfi hátulról hozzáér a vállamhoz, majd érzem, hogy kezével végigsimít egy hajtincsemen. Szinte azonnal elcsúsztatom pálcámat és hátrafordulok. Tekintetemet és pálcámat látva hátrébb lép egy lépést és felemeli kezeit, én pedig megfordulok és egyre szaporább léptekkel indulok el, kapkodva a fejemet jobba-balra, hogy találjak egy üzletet, ahova hajlandó is leszek bemenni. Nem, nem félek, hogy bántani fognak, azt hiszem eléggé meg tudom védeni magam, ha kell, egyszerűen csak visszataszít az egész hely.







( © HEATHER MORRIS. )




A hozzászólást Isabelle Nia Lascar összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 28, 2013 1:07 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Graham Devlyn
adult
adult
Graham Devlyn


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2013. Jun. 09.

Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitimeHétf. Júl. 08, 2013 3:03 pm




Isabelle & Graham

Be careful of your thoughts; they may become words at any moments.

Mit keresek én itt? Ez a kérdés, már legalább százszor felmerült a gondolataimban, azóta, hogy a lábaim egyenesen a Zsebpiszok közbe sétáltak. Határozott céllal jöttem erre a helyre, de mégis úgy érzem, hogy nem én irányítom mostanában a tetteimet. Ijesztő volt rájönni arra, hogy az a drog, ami eddig nálam volt, végérvényesen elfogyott. Arra gondoltam, hogy semmi gond, hiszen csak néha-néha kellett élnem vele, hogy ne feszüljek rá annyira, a dolgozatokra, hogy ne érezzem magam kiszipolyozva, amikor már úgy érzem, semmi nem segít… Igen, de arra egyáltalán nem gondoltam, hogy egy idő után egyre rosszabbul fogom magam érezni, mikor nem jutok hozzá a heti adagomhoz. Először tényleg nem volt semmi gond. Nem éreztem magam nyomorultabbul, mint ahogy általában, továbbra is éjt nappallá téve a könyveket bújtam szorgalmasan, tökéletes dolgozatok kerültek ki a kezem alól, ahogy a varázslás is ugyanolyan tökéletesen ment, mert mindent alaposan begyakoroltam.

De aztán felfedeztem, hogy az általános fáradtság mellé végtelen levertség, és ingerencia is párosul. Az ingerültség új keletű dolog. Mindig is türelmes, sőt, végtelenül türelmes illető voltam, aki képes órákig várni egy bizonyos eredményre. De amióta elfogyott a kis piros bogyó, sokkal türelmetlenebbé és idegessé váltam. Olyan dolgok is felbosszantottak, amik máskor nem, és egyre inkább éreztem, hogy elmerülök egy olyan lyukban, ahonnan nem tudok kimászni. Az idő múlásával ez pedig egyre rosszabbá vált. Végül azt vettem észre, hogy a napokban, teljes idegroncs lettem. Nem merek beszélni senkivel, kerülöm, az embereket. Éjszaka képtelen vagyok aludni, és kényszertevékenységként még többet tanulok, mint eddig, de cseppet sem segít. Nincs étvágyam, és képes lennék egész nap a szobámban ücsörögni, bezárva. Kerülöm a társaságot, a tanórákra nem szívesen járok be és az a sok mosolygó és csevegő diák halálra idegesít. Sürgősen változtatnom kellett ezen az állapoton. Ezért is határoztam el magam ma, hogy újra szerzek egy zacskóval a Delitia elnevezésű élvezeti szerből, ami olyan boldog perceket és órákat adományoz nekem. Na és persze, a végtelen megkönnyebbülést.

Pontosan ezért döntöttem úgy, hogy a Zsebpiszok közbe látogatok el. Csak itt vannak olyan sötét alakok, akik meg tudják nekem adni azt, amire szükségem van. Csendes léptekkel haladok a mocskos, szűk sikátorokban, szemeimmel olyan személyt keresek, akinél feltételezhetően megtalálhatóak a vörös pirulák. Hamarosan rá is bukkanok egy koszos, ős öregnek tűnő emberkére, aki amint látja, hogy megjelenek a színen, elmosolyodik: így érvényre juttatva, hogy csak három foga van. Űzött, már-már kétségbeesett tekintetem, amit hatalmas karikák kereteznek, sejtetni vélik miért is keveredtem erre a helyre.
- Fiatalúr, adhatok önnek esetleg valamit? Vágykeltőt? Mérget? Esetleg mást? – Nem tudom miért, de a hanghordozása is felidegesít.
- Egyik sem kell! – Torkollom le az emberkét.
- Nekem csak a Delitia kell. – Az öreg bólint és keresgélni kezd a mocskos talárja zsebeiben. Hamarosan előbányássza a vágyott pirulákat, de mikor mohón kapnék utánuk, fejcsóválva húzza el előlem a zacskót.
- Előbb kérem a pénzemet. – Türelmetlenül leszámolom neki a nevetségesen magas árat, amit megad, majd már-már áhítatosan kapom a kezembe a zacskót, benne a sok-sok tablettával. Erős vágyat érzek arra, hogy most rögtön bekapjak egyet, hogy megnyugodjak, de ellenállok a kísértésnek, főleg mivel hirtelen észreveszek, egy cseppet sem odaillő színfoltot a koszos alakok között. Egy lányt. Egy lányt, aki mintha valahonnan a múlt távolából ismerős lenne. De most egyáltalán nem ugrik be, hogy honnan. Hamar el is felejteném ezt a kis incidenst és tovább foglalkoznék a hőn áhított drogommal, amikor a lány mögött megjelenik, egy cseppet sem bizalomgerjesztő alak.

Ösztöneim azt súgják, most nem hagyhatom cserben az ismerősnek tűnő hölgyeményt, amúgy is túlságosan jellemző rám, hogy bárki miatt képes legyek aggodalmat érezni, így mielőtt a tépett ruházatú, torzonborz férfi a közelébe érhetne, már ott is vagyok a környezetből cseppet kitűnő, oda nem illő lány mellett. Előveszem a pálcámat, és nyomatékosan a közeledő bűzös, szánalmas alakra nézek, mire szerencsére úgy dönt, nem vállalja a kockázatot és inkább hátat fordít. Ennek örömére villámgyorsan eltüntetem a zacskót, mielőtt túl sok feltűnne belőle bárkinek is, de a pálcámat még mindig készenlétben tartom. Hiszen sosem lehet tudni.

- Helló. – Üdvözlöm, az ismeretlen ismerőst.
- Akaratlanul is észrevettem, hogy csöppet sem illesz ide. – Remélem nem tűnök olyan ijesztőnek, mint a többi itt gubbasztó varázsló, bár a karikás szemeim, a sápadt arcom, és az a remegő kezeim, talán nem annyira bizalom gerjesztőek. Viszont a talárom kitűnő állapota, és az hogy a szemeimben abszolút nem található meg a rosszindulat, talán mégis segít abban, hogy társalgásba bonyolódjak a lánnyal.
- Olyan ismerősnek tűnsz nekem. Találkoztunk már valahol? Én Graham vagyok. Graham Devlyn. – Mutatkozom be az illemnek megfelelően.
- Ha nem bánod, csatlakozom hozzád. Még is csak biztonságosabb, mint ha egyedül folytatnád az utadat. – Bizonytalan, halvány mosoly kúszik az ajkaimra és várom, hogy mit válaszol. Természetesen nem fogom ráerőltetni a társaságomat, ha nem akarja.  




Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitimeSzer. Júl. 10, 2013 8:57 am




 photo tumblr_mksbgtUnV01qjzda3o1_r2_5002-1.png

Azt hiszem, hogy az a sikítás most lehet hasznomra lenne, már ha a cetlimen szó szerint értendő lenne az üzenet. talán megijednének tőlem és nem akarnának mindenféle dolgot eladni, de ha ez az opció nem is élne, legalább nekem jó érzés lenne. Mert valahogy így van, ha az emberben sok a feszültség, akkor sikít egy nagyot és ha csak időszakosan is, de mintha a hanggal együtt a feszültség is kiszállna belőle. Mint amikor sóhajt az ember, apróság, de néha az is nagyon jól tud esni. De tényleges sikítás helyett jelenleg csak belül sikítok.
Megpillantok felül egy világosabb, lila cégért. Egész barátságosnak tűnik, legalábbis így messzebbről. Pálcámat kezemben fogva összehúzom kabátomat, ahogy elindulok a bolt felé. Ahogy az eddigi szinte összes boltnak, ennek is sötét, koszos az ablaka. Oké, hogy zsebpiszok köz, de azért a boltokat tisztán lehetne tartani. A sötét üzletnek nem feltétlenül velejárója a kosz is. Vagy lehet csak nekem magasak az igényeim.
Közelebb hajolok, hogy benézzek, amikor is valami hirtelen nekiverődik az ablaknak. Ennek következtében természetesen hátrálok egy lépést, számat kezem elé kapom, hogy ne hallatszódjon a hirtelen jött meglepődésem hangja. Hátrébb táncolok még párat, amikor is sikerül nekimennem egy vén banyának. Jelen esetben szó szerint értendően a banyát, természetesen. Igen, kezdek úgy viselkedni, mint egy cirkuszi bohóc. Elvégre, minél jobban koncentrál az ember, hogy ne keltsen feltűnést, annál inkább sikerül neki. Azt hiszem, ez amolyan Murphey, már amennyire a mai értelemre át lett értelmezve a nagy agytröszt törvénygyártási metódusa.
- Elnézést. – Motyogom, magamtól eltérő halksággal és össze szedetlenséggel. Kívülről nézve feltehetőleg jót szórakoznék magamon, vagy mondjuk Bastien szórakozna jól, ha látna. Bár ki tudja, lehet követett és valahol a sarokban van megbújva, mert ismer annyira, hogy tudja, milyen tudok lenni, ha számomra kényelmetlen helyzetbe kerülök. Elvesztem az önuralmam és begolyózok, ha nem úgy történnek az események, ahogy én szeretném.
Gyorsan továbbhaladok a banyától, már lassan az utca végére érve, még mindig nem találva olyan boltot, ahova képes lennék betenni a lábam. Az meg teljesen kizárt, hogy egy utcai árushoz menjek oda.
Már kezdem feladni, amikor megpillantok egy fiút, aki hozzám hasonlóan, bár nem olyan egyértelműen, de látszólag nem ideillő alak. Ahogy felém közelít, kezében a pálcával, már kezdem feladni a reményt, hogy még ő is olyan illető lenne, akitől tartanom kéne, amikor is a pálcáját nem rám, hanem egy mögöttem ólálkodó emberre szegezi. Ahogy megfordulva észreveszem az illető közelségét egy kisebb szívroham ismét végigfut rajtam, azonban ezt már normálisabban kezelem, mint az iméntit a bolt kirakatánál. Ahogy a férfi hihetetlen gyorsasággal eloson a közelünkből, végignézek a fiún. Valahonnan roppant ismerősnek tűnik, én pedig általában nem szoktam elfelejteni, honnan ismerem az embereket. Most azt hiszem a jelenlegi idegállapotom számlájára írom, hogy nem pontosan tudom merre rakni az arcot. Talán a bátyám egyik haverja lehet? Ki tudja, a lényeg, hogy azért egy egészen aprónyit biztonságosabbnak érzem a helyzetet. Bár még így is idegen számomra az illető, így az túlzás, hogy teljesen biztonságban érzem magam, de legalább megmentett egy esetleges támadástól.
- Hálás köszönetem. – Felelem, egy egészen picit még kapkodva a levegőt.
- Nos, az nem kifejezés. Hidd el, nem is lennék itt, ha nem lenne muszáj.Akaratlanul is, de jobbra-balra tekintgetek, miközben a fiúhoz beszélek és még egy kicsit összébb húzom a kabátom, a mozdulattal keresztbe téve karomat is magam előtt.
- Nos, az érzés hasonló, bár fogalmam sincs honnan, de ismerős vagy nekem is. – Tovább ások emlékeimben, kutatva a megfelelőt, de valahogy nehezen megy a dolog, amíg ez a hely elvonja a figyelmemet a koncentrálástól. Koncentrálás nélkül pedig kutatni se tudok.
- Oh, modortalan vagyok, ne haragudj. Isabelle Lascar. – Mutatkozok be én is, kissé hadarva, amiből szintúgy zaklatottságom hallatszik ki.
- Őszintén szólva, nem, egyáltalán nem zavar. Igazából fogalmam sincs, hogy mit keresek. A lényeg, hogy bizonyítsam, hogy itt jártam. Próbáltam keresni egy boltot, ahol vehetnék valamit, de őszintén, egyik se tűnt bíztatónak. Az egyetlen, amely talán kicsit annak tűnt, a frászt hozta rám, szintúgy… valami izé nekicsapódott az ablaknak… én meg kishíjján jó hangosat sikítottam ijedtemben. Az pedig nem lett volna túl szerencsés itt… így is bűzlik, hogy nem akarok éppen itt lenni, ezek meg mint a vadászkopók, úgy ragadnak erre a szagra. – Magyarázom, miközben körbetekintek, nehogy valaki meghalljon. Kifejezetten nevetséges lehetek, nem lepődök meg Graham-en, ha kinevet, vagy legalább megmosolyog… én is ezt tennék, ha kívülről látnám most magam. Ha kicsúszik valami a kezem közül, akkor elvesztem a fejem, ha elvesztem a fejem, akkor beszélek. Sokat… és talán hülyeségeket.




nos, ahogy azt mondtam előre, bocsi a minőségért... remélhetőleg azért egy kicsit élvezhető...




( © HEATHER MORRIS. )




A hozzászólást Isabelle Nia Lascar összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 28, 2013 1:07 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Graham Devlyn
adult
adult
Graham Devlyn


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2013. Jun. 09.

Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitimeVas. Júl. 14, 2013 11:06 am




Isabelle & Graham

Be careful of your thoughts; they may become words at any moments.

Figyelve a lányt, igazán feldúltnak látszik. Amin nem is csodálkozom, tekintetbe véve, hogy ez a környék egyáltalán nem neki való. Annyira kitűnik az itteni alakok közül, a vörös hajával, és a fehér bőrével, hogy csodálkozom, hogy eddig nem esett valami komoly baja, vagy nem kapott kétértelmű ajánlatokat az itt tartózkodóktól.
- Igazán szívesen. Más is megtette volna a helyemben, ha erre jár. – Biccentek egy halvány mosollyal. Nem tudom, hogy rákérdezzek-e arra, mégis mit keres itt, miért olyan muszáj erre jönnie, de végül a kíváncsiság felülkerekedik rajtam és mégis csak megkérdezem.
- Miért volt muszáj idejönnöd? Persze, nem muszáj válaszolnod, de lehet, hogy tudnék neked segíteni. – Habár én sem vagyok az az ember, aki nap mint nap erre a helyre jár és ismeri minden egyes sötét zugnak a titkait, de lehet hogy mégis olyan dolog keveredik ki a dologból, amivel tudok neki segíteni. Akkor pedig végre elhagyhatjuk ezt az ocsmány helyet. Itt én is ocsmánynak érzem magam, ami sajnos nem áll messze az igazságtól.

Most hogy közelebb léptem hozzá és alaposabban szemügyre veszem az arcát, kezd derengeni, hogy honnan is ismerem őt. Biztosan a Roxfortból. Nem lehetek olyan sok évvel idősebb nála, tehát biztosan összefutottam már vele a folyosókon, vagy a nagyteremben, vagy esetleg a parkban. Az arcmemóriám tökéletes, mindenkire emlékszek, akit egyszer is láttam, egy ilyen lányra, pedig nehéz lenne nem emlékezni. A jellegzetes vörös haja, az arisztokratikusnak ható vonásai, mindenkiben maradandó élményt okoz, pláne ha férfi az illető.
- Most már tudom honnan ismerlek. – Osztom meg vele a felismerésemet.
- A Roxfortból. Oda jársz, igaz? Én már pár éve végeztem, de egyértelműen emlékszem, hogy ott láttalak már. Mardekáros vagy. – Mondom az információkat, amik eszembe jutnak róla.
- De hogy hány évvel jártál alattam, azt nem tudom. Ahogyan eddig sajnos a nevedet sem, Isabelle. – Még mindig látom rajta, hogy zaklatott, főleg a hadarásából jövök erre rá.

Csendben hallgatom végig, ahogy elmeséli mi történt vele, miközben keresett valamit, ami bizonyítja, hogy itt járt. Szöget üt a fejemben a gondolat, hogy esetleg odaadhatnám neki az egyik apró kis pirulát, de hamar leteszek erről a tervről. Elég nagy hülyeségnek tűnik, hiszen akkor rögtön rájönne, hogy ez mit jelent. Másképpen kell megoldanunk a problémát. Látszik, hogy nagyon elgondolkozom, közben alaposan szemügyre veszem a közelben lévő boltokat. Ha már odáig lesüllyedtem, hogy eljöttem ide drogot venni, egy eléggé bizalmatlannak tűnő alaktól, akkor nekem már teljesen mindegy, hogy bemenjek még egy boltba venni valamit, ami bizonyíték lehet.
- Nem mintha én annyira ismerős lennék ezen a környéken, de megpróbálok neked segíteni. Van azért valamilyen elképzelésed, milyen tárgy kellene? Mert akkor majd úgy keresek. – Kérdezem meg, közben megdörzsölöm fáradt szemeimet. Most úgy érzem, bármikor képes lennék lefeküdni, de amikor visszaérek az SBI-be tudom, hogy ahogy mostanában mindig, képtelen leszek elaludni. Az első dolgom pedig az lesz, hogy beveszem az egyik csábító kis tablettát, hogy végre elfelejtsem, mi mindent kellene ma még megcsinálnom. Miközben várom a választ, tekintetemmel a legszimpatikusabb boltot próbálom megkeresni a többi közül, habár jobb ha úgy említem: a legkevésbé veszélyesnek tűnőt. Végül egy apró boltra esik a választásom, ami szinte egészen eltűnik a többi között. A kirakatában ugyan nem valami gusztusos dolgok láthatóak, úszkáló szörnyetegek valamiféle lében, megzsugorodott manó fejek és egyéb ínyencséget, de biztosan nem csak ilyen undormányokat tartalmaz. Legalábbis nagyon remélem.   




Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitimeCsüt. Júl. 18, 2013 6:33 am




 photo tumblr_mksbgtUnV01qjzda3o1_r2_5002-1.png

- Igen, oda, és igen, mardekáros vagyok, jelenleg hatodéves. - Máshonnan nem is nagyon ismerhetném én se, hiszen nem vagyok éppen a szociális élet mintapéldánya. Kivéve talán otthon, de a francia akcentus messze elkerüli a fiút, szóval azt ki is zártam, nagyjából az első körben. Feltehetőleg ezért nem is tudom annyira hová rakni a Roxforton belül se. A saját évfolyamtársaimat ismerem, egy-két végzőst és nagyjából ennyi. De ez azt hiszem lényegtelen jelenleg.
- Azt hiszem, ez megbocsátható dolog, ugyanis hasonlóan vagyok én is az alattam járókkal. Pedig prefektusként lehetséges, hogy ez nem a legjobb hozzáállás. – Viszont biztos vagyok benne, hogy ez évvégre meg fog változni… de ezt már csak gondolatban teszem hozzá mondanivalómhoz, ami amúgy is ismét csak felesleges bla-bla.
Az iménti szószátyárságom után próbálkozom összeszedni magam, uralkodni kiborulásomon, elvégre nem viselkedhetek egy idegen előtt úgy, mint egy idegroncs. Pláne nem akkor, ha a segítségére és talán a védelmére is szükségem van. Azt hiszem, ha tovább folytatom, talán jobban elrettentem, mint a hely, ahol vagyunk. Na meg persze csodálatos képet festek magamról is. Talán a totális ellentétét annak, amit elsőre festenem kéne magamról. Ezt pedig sajnos nem tudom figyelmen kívül hagyni. Mármint, hogy milyen rólam valakinek is a véleménye. Amióta törődök egyáltalán az emberekkel, azóta ez elég erősen kialakult bennem. Ismét egy dolog, amit a bátyus számlájára írhatok. Kezd ez úgy hangzani, mintha valami irgalmatlan rossz dolgot művelne velem.
-Nos, feltételezem ez a hely nem bővelkedik szuvenír boltokban, kis zsebpiszok közös bögrékkel. – Immár sokkal nyugodtabb szívveréssel és lassabb tempóban szólalok meg, ahogy kezdem összekaparni magam és ignorálni a tényt, hogy mit is csinálok éppen. Csak el kell hitetnem magammal, hogy nem ott vagyok, ahol. Vagy, hogy ez a hely végül is nem egy rosszéletű emberektől hemzsegő utca.
- Ha jól tudom, itt be lehet szerezni olyan növényeket, amik alapvetően nem feltétlenül hemzsegnek mindenhol. Tekintsük úgy ezekre, mintha nem illegálisak lennének, csak nehezen beszerezhetőek, akkor nyugodtabb szívvel fogok rájuk pénzt kiadni. – Tűnhetek most akár túlságosan is sznobnak, vagy túlságosan jó kislánynak, vagy nem is tudom minek, de talán az is vagyok. Elég nekem az, hogy édesapám olyan ügyekbe dugja az orrát, ami nem éppen legális. Ennek köszönhetően én szeretném minden ilyesmitől távol tartani magam, amennyire csak tudom.
Amíg esetleg konkrétumon is gondolkodok és előkotrom a fejemben a növénytan tankönyvem hátoldalán lévő ritka növények listáját, ahelyett, hogy ismét a körülöttem lévőkre fókuszálnék, a fiút nézem. Eddig észre se vettem, milyen nyúzott… én pedig itt zaklatom a kis ostobaságommal, amit egyedül is meg tudnék oldani, elvégre nagylány vagyok már annyira.
- Viszont, nem szeretnélek fölöslegesen feltartani… ha esetleg van jobb dolgod is… - Diszkréten, egy apró mosollyal nézek továbbra is a fiúra. Nyilván nem fogom azt közölni vele, hogy úgy néz ki, mint aki egy hete nem aludt már… és menjen el inkább aludni. Annál azért jól neveltebb vagyok. Viszont, emellett egy kicsit önző is és reménykedek, ha más nem, hát az az apró mosoly itt tartja majd a fiút, ugyanis félő, hogy visszaesnék a korábbi kétségbeesett állapotomba, ha egyedül kéne folytatnom utamat.
- Ödröghurok! – Bököm ki végül, talán egy picit túl hangosan is, ahogy eszembe ötlik, hogy annak a magját esetlegesen be lehetne itt szerezni. Azt hiszem, azért mégiscsak kifizetődik valamikor a számomra olyan fölöslegesnek tartott listák tanulása és az, hogy volt olyan időszakom, amikor még kifejezetten stréber voltam és csak a tanulás meg a kitűnőnél is jobb érdemjegy volt a célom.
- Ha jól tudom, az nem egy népszerű növény… esetleg annak a magja elég bizonyíték arra, hogy itt jártam. – Azt hiszem, azt hiába várnám, hogy valami számla szerűséget nyomjanak itt a kezembe, ahogy azt normálisan tennék a boltokban.
Nagy ötletemen felbuzdulva próbálok találni egy boltot, ahol esetleg növényeket árulnak, hogy ne egy utcai árushoz kelljen odamenni, amikor is a távolban meglátok egy nagyobbnak tűnő társaságot. Konkrétan 3-4 ember csak, de kifejezetten együtt mozognak, s ők is kitűnnek a tömegből, azonban ők nem azért, mint én. Lehajtott fejjel közlekednek, kezükben pálcával, s fejükön a jellegzetes fekete csukja. Amerre mennek, az emberek elfordulnak, vagy hátrébb lépnek, nekik feltűnően nem ajánlgatnak semmit a varázslok, illetve boszorkányok se. Egy kisebbfajta pánik kezd eluralkodni rajtam ismét,  de ez nem olyan, mint az előző. Ennek azt hiszem megfelelő oka is van. Tőlünk pár méterre megállnak, majd a legelső befordul a többi felé, s beszélni kezdenek, olyan halkan, hogy esélyünk se lehessen meghallani őket.







( © HEATHER MORRIS. )




A hozzászólást Isabelle Nia Lascar összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 28, 2013 1:07 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Graham Devlyn
adult
adult
Graham Devlyn


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2013. Jun. 09.

Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitimeVas. Júl. 21, 2013 11:30 am




Isabelle & Graham

Be careful of your thoughts; they may become words at any moments.

Most, hogy kiderül, hatodéves, már egyáltalán nem csodálkozom, hogy nem kerültem vele szorosabb kapcsolatba. Ő akkor negyed éves lehetett, mikor én végzős voltam, ráadásul én tipikusan az az ember vagyok, aki nem igazán törődik a társasági életével, és inkább naphosszat a tankönyvei felett görnyed, hogy minden dolgozata tökéletesen sikerüljön, hogy még véletlenül se ejtsek valami apró hibát. Az utolsó évem pedig még inkább ennek a jegyében telt. Volt olyan, hogy ki sem mozdultam a könyvtárból és még enni sem mentem el a nagyterembe. Igen, sajnos én ilyen megszállott vagyok. Sokszor elhatároztam már, hogy megváltozok, de nem ment. S ekkor nyúltam a drogokhoz. Ahogy a gondolatmenetem ideér elkomorul az arcom, és szinte égetőnek érzem a kis zacskót a zsebemben. Bűnre csábít, és Merlinre, mennyire szeretnék már bevenni egy pirulát!
- Ha én is mardekáros lettem volna, talán többször találkozunk. De engem a süveg a hollóhátba osztott, nem véletlenül. – Mosolyodom el halványan.

- Én is prefektus voltam. – Szélesedik a mosoly az arcomon.
- Mégsem voltam az a tipikus társasági lélek. Habár így belegondolva, most sem vagyok az. A feladataimat prefektusként mindenesetre tökéletesen el tudtam látni, így nem hiszem, hogy olyan hatalmas gond lenne, hogy nem ismersz minden alattad járó diákot. Különben is, az lehetetlen. Túl sokan vannak. – Ha mindenkit számon tartottam volna régen, akik csínytevést követtek el, és meg kellett őket büntetnem, nagyon belezavarodtam volna. Más kötötte le a gondolataimat, csak azért voltam viszonylag jó prefektus, hogy bizonyíthassak apámnak. De nem igazán jött össze ez.

Eddig nekem Isabelle elég szimpatikusnak tűnik, nem az a tipikus lány, aki rögtön hisztizni kezd, ha rossz helyre keveredik, pedig róla lesüt, hogy előkelő családból származik és nehezére esik az, hogy itt tartózkodjon. De ő egész jól viseli. Kicsit emlékeztet magamra, főleg ha az emberismeretem nem csal. Ő is olyannak tűnik, aki szereti a szabályokat, aki a jó eredményekre hajt, akinek fontos más emberek véleménye. Igen. Talán nem tévedek. De, ha kicsit több időt töltök el vele, biztosan sokkal több dolgot is megtudhatok róla.

- Hát itt bögréket biztosan nem találsz. – Nevetek halkan.
- Maximum olyanokat, amik leharapják az ember nyelvét, vagy méreggé változtatják a bennük lévő italt, és hasonló finomságok. Azt sejtem, nem ilyen dologra vágysz.  - A mondat befejeztével, megint rám tör a végtelen fáradtság és muszáj nekidőlnöm kicsit a falnak, úgy folytatva a társalgást.
- Ez nagyon jó ötlet! – Mosolygok elismerően a lányra, amikor felmerül a növények gondolata. Erre hogyhogy nem gondoltam? Biztosan a fáradtság teszi, különben nekem is eszembe jutott volna. De így, hogy napok óta alig tudtam aludni valamit, kicsit letompítja a szokásos gyors észjárásomat. Tényleg nagy szükségem van a drogra, hogy visszatérjek egy kicsit legalább a rendes kerékvágásomba.

- Nem tartasz fel Isabelle. Szívesen segítek neked. Amúgy sem lenne szép dolog tőlem, ha itt hagynálak, a kétes hírű boszorkányok és varázslók közelében. Kétségem sincs afelől, hogy meg tudnád védeni magad, de mégis… – Mosolygok rá újra. Nem mondtam ki konkrétan, de a külseje alapján,  inkább törékenynek, védelemre szorulónak látszik. Nem ismerem annyira, lehet hogy ez a szép külső veszedelmes párbajozót takar, de mégis úgy érzem helyesnek, hogy mellette kell maradnom. Ez pedig így is fog történni.

- Ördöghurok? Erre én is gondolhattam volna. Úgy látszik, a mai nap nem az én napom, de legalább te itt vagy, a csodás ötleteiddel. – Komolyan gondolom a bókot, nem csak úgy mondom.
- Akkor találjunk egy olyan boltot, ahol különböző magokat lehet kapni. – Indítványozom és máris elkezdek körülnézni, de nekem is szembe tűnik az a kisebb társaság.
- Rossz érzésem van. – Mondom halkan Isabellenek és van egy olyan sejtésem, hogy ők halálfalók lehetnek. El kellene tűnnünk a környékről. Most. Mivel közel álltak hozzánk, észrevétlenül kell végrehajtani ezt az akciót.
- Menjünk innen. – A hangom továbbra is halk, majd szinte alig érezhetően fogom meg a karját és kezdem terelgetni messzebb a kis csoporttól a legkevesebb feltűnéssel. Bár sajnos nem lehet minket, nem feltűnőnek nevezni. Isa vörös haja, az hogy ennyire kitűnik a szépségével és tisztaságával a többi boszorkány közül, eléggé figyelmeztető jellegű a csoportnak, ha csak egyikük is felnéz. Én pedig ugyan nem lógok annyira ki az itteniek közül, de én sem vagyok az a tipikus varázsló aki folyton ide járkál. Lassan távolodok a lánnyal az utcán, ha velem tart, a feszültség viszont nem csökken, egy pillanatra sem.    




Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitimeSzer. Júl. 24, 2013 9:15 am




 photo tumblr_mksbgtUnV01qjzda3o1_r2_5002-1.png

- Hogy őszinte legyek, semmire se vágyok innen igazán… de hát, mondjuk úgy, morbid humora van a bátyámnak, szóval valamire muszáj mégis vágynom. – Egy egészen aprót felnevetek, amolyan „kínomban nevetek” féle nevetés. Na persze nem a helyzetnek szánva, mint inkább a szituációnak, illetve a feladatomnak. Bár, ha így belegondolok, lehet az a bögre gondolata kecsegetető is lenne. Szép szülinapi ajándék, ha már innen kell, úgymond szuvenírt hoznom… bár, sajnos ő sem annyira ostoba, hogy kis is próbálja azt, amit innen hozok, ha csak nem kérem meg rá. De mindegy is. A lényeg, hogy kitaláltam ügyesen, vagy csak úgy, hogy mégis mit kéne beszerezni, ezzel már nincsen probléma. Már csak be kell szerezni.
- Azt hiszem, vagyok is olyan önző, hogy örüljek annak, hogy nem hagysz magamra. – Elmosolyodtam, úgy igazán, őszintén, talán először, amióta kitettem a lábam az ideiglenes otthonom küszöbén. Ha egyedül maradok semmi hiszti, talán félelem se lenne, csak kétségbeesés, az meg talán rosszabb mindegyiknél, legalábbis részemről. De ez megint csak az én ostoba pedánsságomnak a hátulütője…
Magamból kiindulva, roppant hálás vagyok, hogy a fiú ilyen segítőkész, elvégre, a legtöbben csak max röhögtek volna egy jót rajtam, de leginkább elsétáltak volna mellettem, akkor is, ha feltűnően bajban vagyok, ami szerencsére nem történt meg. Talán én se álltam volna meg segíteni egy idegenen, vagyis, végül is, egy iskolába jártunk, azt hiszem, ez kimeríti a nem idegen fogalmát.
- Ó, ugyan, nekem is csak azért jutott eszembe, mert muszájnak éreztem, hogy még a fölöslegest is megtanuljam, ha már azt mondják… - Vallom be, na nem, mintha ez szégyellnivaló dolog lenne, meg hát, már azért kicsit ki is nőttem belőle, szerencsére.
Ahogy megérzem Graham kezét, s azt, hogy húzni kezd, nem ellenkezek. Elvégre miért is tenném? Nekem sincs éppen szándékomban bájcsevegni, nagyjából egyikükkel sem. Szóval nem is kommentálom, hogy menjünk, csak bólintok, majd, azt hiszem, eléggé elkeseredetten próbálok szememmel keresni bármi olyan helyet, ahol megúszhatjuk, hogy esetleg bármi felé interakcióba is akarjanak velünk lépni. Biztos van jobb dolguk is… legalábbis, próbálok reménykedni a dologban. Hátra se akarok nézni, talán mert nem is nagyon mernék… Már majdnem kiérünk az utcából, amikor hallok egy erősebb férfihangot.
- Héj vöröske! –Továbbra se néztem hátra, ahogy, feltehetőleg utánam kiáltott a férfi. Ahogy kiszúrtam az első kocsmának tűnő helyet, nagyjából az Abszol út és a köz között, egyenesen megcéloztam.
- Ott esetleg elvegyülhetünk.- Fordulok Graham felé. Egy apró pillanatig eszembe jut, hogy nem szereztem be magokat, de ezt hamar elfelejtem. Legközelebb okosabb leszek és célirányosan indulok, akkor talán hamarabb kikerültem volna innen, s elkerüljük a csodás társaságot is. Egy kicsit még bűntudatom is van, mert feltehetőleg, ha én nem lettem volna, a fiú már elment volna…s nem kéne elbújnia se előlük.








( © HEATHER MORRIS. )




A hozzászólást Isabelle Nia Lascar összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 28, 2013 1:08 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Graham Devlyn
adult
adult
Graham Devlyn


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2013. Jun. 09.

Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitimeCsüt. Júl. 25, 2013 7:37 am




Isabelle & Graham

Be careful of your thoughts; they may become words at any moments.

A tudásvágyam most is előtérbe kerül, mikor Isa szóba hozza, hogy a bátyjának morbid humora van. Vajon mire gondol? Kérdezzek rá? A kíváncsiság és az illemtudás váltakozik bennem, de hála annak, hogy mennyire fáradt vagyok, és hogy mennyire vágyom már arra, hogy bevegyek egy bogyót teljesen figyelmen, kívül hagyom a józanító hangot és rákérdezek.
- Érdekes.  Gyakran szokta ezt csinálni? Ha nem túl indiszkrét a kérdésem, mi ennek az egésznek a célja? - Kérdezem a lány arcát tanulmányozva, hátha onnan leolvashatok valamit, mert ez a kérdés egyre inkább érdekel. Még akkor is, ha nem valószínű, hogy választ fogok kapni rá.

- Nem hiszem, hogy az önzőség lenne, hogy örülj, amiért nem maradsz egyedül egy ilyen helyen. Mindenki így lenne a helyedben. - Mosolygok rá barátságosan Isabellere, és kifejezetten jó látni most az arcán egy őszinte mosolyt. Így már nem tűnik olyan kétségbeesettnek, és remélem később sem lesz oka rá. Ha rajtam múlik, akkor biztosan nem.

- Én is pontosan ilyen vagyok. Mármint, én azt is megtanulom, amit nem mondanak, és azt is, amit mondanak. Próbálom a lehető legtöbb információt magamba szívni, mert azt hiszem, így talán egyszer elismernek, ha végzek. Ezért lettem mindenből kitűnő, ezért nincsen szabadidőm, és ezért van nálam mindig valamilyen tankönyv, amiből tanulhatok. Ahogy most is. - Mosolygok kicsit szégyenkezve és megmutatom a zsugorító bűbájjal kezelt vaskos kis kötetet, amit előhúztam a zsebemből.
- A többiek azt szokták hinni, hogy bediliztem, és inkább vagyok robot, mint ember, hogy éjt-nappalá téve tényleg csak tanulok. De azért ezt megcáfolnám. Igenis ember vagyok. A fáradtság meg a lételemem. - Forgatom a szemeimet, de azért továbbra is mosoly bujkál az arcomon.


Nem sokkal később miután észrevettük a csoportosulást elindulok Isával, hogy lehetőleg ne vegyenek észre, és már épp kiértünk volna a látószögükből, amikor az egyikük a lány után kiállt. Ezt a balszerencsét… Tekintetemmel én is olyan helyet keresek, ahol esetleg elrejtőzhetnénk egy rövid időre, hogy utána ezek az alakok még véletlenül se keressenek minket, és szerencsére Isa hamar talál is egy ilyen helyet.
- Tökéletes lesz. - Már nyitom is ki a kocsma ajtaját, hogy bemehessünk, ahol valóban jó pár ember tartózkodik már. Vegyes a társaság. Vannak igazán sötét alakok, de látok egészen normálisakat is. Kiszúrok egy üres asztalt, nem messze három koboldtól, akik éppen azon vitatkoznak, hogy milyen módszerrel szerezzék vissza a pénzüket. Az asztal távolabb van a bejárati ajtótól, messzebb a nagyobb nyüzsgéstől, egy eldugottabb, talán csendesebb helyen. Jónak tűnik.
- Üljünk le. Ha már ide keveredtünk, meghívlak valamire. - Javaslom, és ha Isa belemegy, hogy leüljünk, akkor úriemberhez méltón kihúzom neki a széket, és csak akkor ülök le vele szemben, ha már ő is helyet foglalt.

- Mit kérsz? - Kérdezem, közben fél szemmel az ajtót figyelem, nem-e jön be utánunk az a férfi, aki a lány után szólt, és nem hiába nézem, mert hamarosan tényleg megjelenik a csuklyás alak. Körbetekint a kocsmában, olyanokat keresve, akik kirívóak, nem ide illőek. Rám nem veselkedik olyan nagy veszély, én nem látszom kívülállónak, de Isa… ő már más. A vörösen csillogó hajához nyúlok, olyan természetes mozdulattal, hogy az nem árulhatja el az alaknak, hogy mire készülök. Úgy teszek, mintha csak a lány füle mögé tűrném a tincseit, közben közelebb hajolok hozzá, igyekezve így némiképp eltakarni a kutató tekintetekkel elől. Úgy látszik a trükk, beválik, mert a férfi távozik a kocsmából én, pedig hátrébb húzódom és elhúzom a kezemet is, ami a hajával babrált.
- Bocsánat. - Remélem, nem fogja leharapni a fejem.




Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitimeCsüt. Aug. 01, 2013 9:50 pm




 photo tumblr_mksbgtUnV01qjzda3o1_r2_5002-1.png

Azt hiszem, talán még remegett is picit a kezem, mikor beléptem a kocsmába. Mielőtt az ajtó becsukódott volna, még kipillantottam, de nem láttam őket egyelőre. Próbáltam nem erre koncentrálni, hiszen szokták mondani, hogy az bevonzza a bajt… én pedig azt egyáltalán nem akartam. Kabátomat levettem, amint beléptünk, ha követnek, talán legalább ez nem szúr szemet nekik. Körülnézek, s ugyan nem teljes mértékben megnyugtató a társaság, akit látok, de mindenképpen jobb, mint a kinti banda, vagy éppen akárki a közben. Sóhajtok egyet, s majdnem el is megy fülem mellett Graham ajánlata. Nem vagyok hozzászokva az ilyen helyzetekhez, azt hiszem, kicsit túlságosan is burokban nőttem fel ehhez. De hát, mint el kell kezdeni valamikor, ugyebár.
- Hogy?.... Ja… persze, köszönöm. – Mosolyodok el végül, kissé zavartan, majd követem a fiút, s helyet is foglalok. Azt hiszem, ez is egy első számomra. Ilyen helyre se ülnék be normális esetben. De hát, nyitottnak kell lennem, ezt sulykolják belém állandóan, nem maradhatok mindig olyan, amilyen voltam. Bár nem akarom egyelőre megérteni, hogy miért. Az olyan kényelmes… nem okoz fáradtságot mindig egyszerűen csak szabályszerűnek és egyoldalúnak lenni. Persze… ez együtt jár azzal is, hogy nagyjából megközelíthetetlen az illető… s messziről falat húz maga köré, talán ennek a lerombolása végett megéri, hogy ilyen „kalandokba” bonyolódok.
- Egy teát, azt hiszem. – Bár lehet némi alkohol nyugtatóbb hatással lenne idegeimre, de sajnos annyira még nem döntöttem le a falamat, hogy fényes nappal, egy kétes személyekben nem szűkölködő kocsmában inni kezdjek. Azt hiszem…
- Nos, az oka annak, hogy ma ott voltam… - akartam kezdeni a magyarázatot, ha már ilyesmibe kevertem a fiút, s kérdezte is az okát, amikor is ő hirtelen hajol felém. Én majdnem reflexszerűen kezdek el hátrálni, amikor is egy fél másodpercre megpillantom az alakot, így, bár arcom is követi hajam színét, csak más árnyalatban, de hagyom, hogy a fiú eltakarjon az illető elől. Miután a fiú elhúzza kezét, fejemet továbbra is lehajtva tartom, még próbálom összeszedni magam. Zavarban lenni végképp nem szeretek mások előtt, az amolyan gyengeség jele, én pedig senkinek, de senkinek nem szeretem ezt mutatni. Pláne olyasvalakinek nem, akit nem is igazán ismerek, még akkor se, ha egyértelműen látszik, hogy jelenleg nem vagyok éppen a helyzetem magaslatán, s igenis szükségem volt a segítségére.
- Köszönöm… - mondom végül, felnézve rá, immáron remélhetőleg normális arcszínezettel rendelkezve.
- Szóval… - kezdek bele ismét, néha az ajtó felé pillantva.
- Ha már ilyen helyzetbe hoztalak… amiért elnézést... igazából, kicsit azt hiszem hülyeség az egész… de már kiskorom óta megvan egy amolyan szokásunk, a testvéremmel, hogy állandóan feladatokat adunk a másiknak, amivel kibillentjük az illetőt a komfortzónájából, vagy legalábbis olyanra késztetjük, amit normális esetben nem tenne meg. Amolyan felelsz vagy mersz… a felelsz opció nélkül. Ezért voltam én ma a közben… és azt hiszem, telitalálat volt a részéről, mert magamtól sose tettem volna be oda a lábam… és erre kellett volna bizonyíték. Az ördöghurok… amit majd legközelebb megszerzek, azt hiszem. Talán akkor célorientáltabban indulok neki és megpróbálok jobban elvegyülni. – Rövid monológom végén halkan még el is nevetem magam, ami azt hiszem jele annak, hogy a bennem lévő stressz kezd egy kicsit alább szállni, talán a végén még azt az alkohol dolgot is bepróbálom… ennél furcsább már amúgy se lehet a napom, azt hiszem.
- Te mi járatban voltál arra? Ha nem vagyok túl indiszkrét… azért te se tűnsz éppen odavaló alaknak… akkor azt hiszem nem beszélgetnék most veled.







( © HEATHER MORRIS. )




A hozzászólást Isabelle Nia Lascar összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 28, 2013 1:08 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Graham Devlyn
adult
adult
Graham Devlyn


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2013. Jun. 09.

Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitimeHétf. Aug. 19, 2013 3:17 am




Isabelle & Graham

Be careful of your thoughts; they may become words at any moments.

Lassan, de biztosan elül a veszély és most már nyugodt szívvel kikerülhetek a lány közelségéből, nem szeretném továbbra is zavarba hozni, ha nem muszáj.
- Semmiség. – Mondom halkan, mikor megköszöni a dolgot. Bevált, mert az kevésbé feltűnő ha ez „párocska” meghitten, összehajolva beszélget, mint azok akik idegesen tekingetnek az ajtó felé, nagyobb feltűnést keltve. Ebben a kocsmában különben sem meglepő, hogy olyan vendégek térnek be, akik szeretnének távol maradni a fürkésző tekintetek elől, mert általában itt szinte egyetlen olyan ember sincs, akinek ne lennének rossz szándékai. Igaz, csak egyszer jártam erre. Akkor sem voltam igazán magamnál. Ha pedig jobban belegondolok, most sem teljesen vagyok ugyanaz az ember, aki mindig is szoktam lenni, hála az elvonási tüneteknek, de erre most nem is akarok gondolni.

Mielőtt Isabelle belekezdene a történtek ismertetésébe, gyorsan rendelek két teát, amit hamarosan ki is hoz egy cseppet sem szimpatikus, foghíjas öregember, de legalább a tea gusztusosnak tűnik, és még a csésze is tiszta, ami elég meglepő egy ilyen helyen. A Szárnyas Vadkanra emlékeztet, ott pedig minden poháron, csészén, és bármilyen eszközön, ami a vendégekkel érintkezett, vastag koszréteg leledzik, mintha az lenne az üzlet különleges ismertetőjele. Szerencsére, itt nem így van, és így nyugodtan ihatjuk a teánkat, amíg kicsit lenyugszanak a kedélyek kint. Érdeklődve hallgatom Isa történetét, és ez nem is lehet olyan rossz ötlet.
- Így biztos izgalmas az életed. – Mosolygok rá.
- Az én testvéreim, nem találnának ki ilyet nekem. Mert tudják, hogy nekem erre egyáltalán nincs időm. Bár sajnos elég keveset tudok velük beszélni, mert tényleg a tanulásra fordítom a legtöbb időmet, és hát nekik is megvan a maguk baja. A nővérem az anyukák boldog, ámbár dolgos életét éli, a bátyám meg akar szerezni magának egy lányt, mindenáron és azzal tölti az ideje nagy részét, hogy megpróbálja meghódítani, a húgom pedig még a Roxfortban tanul, vele azért nem tudok gyakran összefutni. Na meg persze itt vagyok én, aki pár percre is nehezen szabadul el a könyveitől. – Most már kicsit fanyar a mosolyom.


- Hogy miért vagyok itt? – A szemeibe nézek, közben alaposan meg kell fontolnom, hogy mit is mondjak, ami még nem is tűnik akkora hazugságnak.
- Kellett valami, amit csak itt tudtam beszerezni. Semmi kedvem nem volt idejönni, de hát ha szükség volt rá, akkor kénytelen voltam. – És tényleg egyetlen szavam sem volt hazugság.
- Az én történetem cseppet sem olyan érdekes, mint a tiéd. – Mosolyodom el újra.
- Kíváncsiskodhatok, még egy kicsit? – Kérdezem, és csak akkor kezdek bele az újabb kérdésekbe, ha igen a válasz, ha pedig nem, akkor csak egy bólintással tudomásul veszem és kortyolok egyet a teámból, ami meglepően finomnak bizonyul.
- Milyen más feladatokat kaptál még a bátyádtól, ami nehézséget okozott? – Érdeklődöm, és furcsa, hogy ennyire érdekel a válasz. Talán azért van ez így, mert Isát egyfajta rokon léleknek látom, az eddigiek alapján. Némiképp mintha hasonlítana rám, vagy ezt csak én látom így? Eddigi tapasztalataim alapján, bármi lehetséges.


Nagyon sajnálom, hogy csak most válaszoltam, összegyűltek a dolgaim.



Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitimePént. Aug. 30, 2013 10:14 pm




 photo tumblr_mksbgtUnV01qjzda3o1_r2_5002-1.png

Ahogy a pincérnő kiegyensúlyozik a teánkkal, egy pillanatra kissé viszolyogva bámulok a csészére. Persze nem porceláncsészére és a legdrágább teára számítottam, de amihez szokva vagyok, attól ez azért eléggé elüt. Viszonylag hamar nyelem le fintoromat, s kezdem el kevergetni a most még erősen gőzölgő italt.
- Izgalmas… Azt azért nem mondanám. – Ejtek meg egy mosolyt, ami inkább kesernyés árnyalattal van színezve, mint azzal, amivel egy mosolynak kéne lenni. Persze… izgalmas, amikor éppen kapok egy feladatot, amit általában nem túl boldogan hajtok végre. Az már izgalmasabb, amikor én adom a feladatot és végig kell néznem, ahogy az én nagy és erős bátyám kényelmetlen helyzetbe hozza magát. Azok az arckifejezések legalább annyit érnek nekem, mint ahogy ez feltehetőleg fordítva is így van. Ilyen távlatokból nézve azt hiszem, még bele is férünk a normális testvéri kapcsolatok kategóriájába. Két ember, akik minél jobban szeretik a másik orra alatt törni a borsot, várva azt a nagy tüsszentést.
Mielőtt kezembe venném a teát, táskámból előkaparok egy zsebkendőt, amivel megtörlöm az oldalát. Hiába tiszta, azért ez kell a lelki békémnek. Kényes vagyok? Talán… de hát nem muszáj mindenkinek nyugodt szívvel viselni a higiéniátlanságot, ugyebár.
Miután ez megtörtént, még a kóstolás előtt mélyen beleszagolok a teába. Hmm, legalább az illata jó, erre igazán szükségem volt most. Ha mással nem is élek, ami az idegeket nyugtatja, nekem ez az, ami másnak a cigeretta, vagy éppen az alkohol. Előbbinek még csak a gondolatától is a hideg rázna. Na de ez most lényegtelen is, azt hiszem.
Lassan kortyolok bele a teába, ahogy hallgatom Grahamet, s szám előtt tartom ugyan a bögrét, de el is mosolyodok mögötte. Mostanában nem sok olyan emberrel hozott össze, nagyjából szó szerint a sors, aki hozzám hasonló módon inkább tölti az idejét a könyvtárban, vagy éppen a szobájában, a lényeg, hogy könyvek között, mint máshol. Legalábbis, a fiú szavaiból ezt vettem le, s azért jó tudni, hogy nem bolyongok egyedül, magányosan ezzel, a… nos szerintem nem feltétlenül negatív tulajdonsággal ebben az oly nagy világban. Persze nyilván badarság lenne azt gondolni, hogy ez lehetséges is lenne, meg kissé talán öntelt is, hogy ennyire egyedi lennék egy ilyen tulajdonsággal.
- Hát, igazából, én se látom olyan sokat a bátyámat. Most, nyáron még talán, bár jelenleg a mennyasszonyával él itt, Londonban, én pedig otthon, Párizsban, a Roxforti idő alatt pedig csak szünidő alatt látom, vagy ha eljön Roxmortsba. De ennek nem is pont az a lényege… Sőt, nem is feltétlenül a szórakozás. Ahogy láthattad, az általában csak egy részről szokott meglenni, ritka eset az, amikor mindketten élvezzük, s az talán nem is célja a játékunknak. – Magyaráztam, bár ebből nem sok mindenre lehet rájönni. Igazából furcsának találtam, hogy ilyen könnyedén tudok beszélni erről, magamról, egy majdhogynem idegennek, de talán azok után, hogy jószerrel megmenekültünk egy halálfaló társaságtól, nem éreztem úgy, hogy tartanom kéne a fiútól. Persze, elővigyázatosság, na de ezek olyan információk, amik aligha tudnának veszélybe sodorni, akárki tudja is meg őket.
Bólintok, ahogy Graham elmondja, hogy miért jött ide, s egy egészen picikét kiérzem, hogy nem igazán akar erről beszélni, ezért nem is faggatom tovább. Isten ments, hogy én bárkit is kényelmetlen helyzetbe hozzak. Ha valaki, hát én tudom, hogy az mennyire rossz dolog is.
- Persze. – bólintok ismét, immáron olyan mosollyal, ami mentes bármiféle negatív érzéstől. – Nos… 12 éves korom óta boldogítjuk egymást ezekkel a dolgokkal… - bár ez nem volt kérdés, de azért fontosnak éreztem elmondani. – Még az elején egyszer, egy nagyobb családi összejövetelen ki kellett cserélnem a nagybátyám összes ruháját női ruhákra, miközben Ő aludt, illetve a fejére kellett raknom egy parókát, szintén álmában, valamint táskájában női piperedolgokat elrejtenem. – Most már mosolyogva, sőt, nevetve mesélem a történetet a fiúnak, akkor viszont borzalmasan éreztem magam. Egyrészt, mert tiszteltem Sam bácsit, másrészt pedig, mert rettegtem attól, hogy felébred… én pedig nem fogom tudni soha kimagyarázni, hogy miért térdelek az ágya szélén, pálcámmal a feje fölött egyensúlyozva egy parókát.
- Szegény ember, mikor felébredt, fogalma se volt róla, hogy mi történik… és hát, a családban azóta is azt gondolják róla, hogy nincs minden rendben… Azt hiszem, az évek során már ő is kezdi elhinni, hogy valami megzavarodott benne. Próbálta házi manókra is fogni a dolgot… de amilyen fegyelmezettek nálunk a drágák, esélytelen volt ez. Az pedig fel se merült nyilván senkiben, hogy a család jó kislánya ilyesmit tenne, hiába kuncogtunk a sarokban utólag már a kelleténél kicsit jobban Bastiennel. - Lelki szemeim előtt tökéletesen láttam, ahogy Sam bácsi kisétált reggel az ajtón, igencsak értetlen képpel arcán, pizsamájában, kérdezve mindenkitől, hogy hová tűntek a ruhái, miközben fején még mindig ott ékeskedett a félrecsúszott paróka.
- De alapvetően minden feladat nehézséget okozott nekem. Pont ez is a célja, tulajdonképpen. Hogy kicsit kirázzon a túlságosan is szűk komfort zónámból. Bátyámnak erre nem lenne szüksége éppen, csak azért engedi mégis, mert hát… nem mennék én bele soha olyasmibe, amiben csak én érzem magam kényelmetlenül. – Magyaráztam, próbáltam úgy, hogy azért érthető legyen a dolog, de azért az egészen mély részleteket megtartva magamnak. Azt hiszem, azt rajta és rajtam kívül soha senki nem fogja pontosan megtudni. Nem is akarom… s nagyon remélem, hogy ő se akarja ezt bárkivel is megosztani.



csak, hogy teljes legyen a kép
szintén ne haragudj, hogy kicsit elhúzódott a válaszadásom




( © HEATHER MORRIS. )




A hozzászólást Isabelle Nia Lascar összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 28, 2013 1:08 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Graham Devlyn
adult
adult
Graham Devlyn


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2013. Jun. 09.

Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitimePént. Szept. 06, 2013 11:29 am




Isabelle & Graham

Be careful of your thoughts; they may become words at any moments.

Perceken belül megérkezik a tea, amire hatalmas nagy szükségem van. Mert hiába a jó társaság, az egyre kellemesebb beszélgetés, az elvonási tüneteim továbbra is zavarják a köreimet, és egyre rosszabbul érzem magam. Próbálom fenn tartani a normálisság látszatát, de ahogy az idő múlik, ez egyre nehezebben, kevésbé jól megy, és a kimerültség is kezd elhatalmasodni rajtam. A tea némiképp a segítségemre van abban, hogy tovább játsszam el a „minden rendben, jól vagyok” Grahamet. A kezembe veszem a csészét és én cseppet sem viszolyogva kortyolok bele a forró italba, az olyan apró részletek, mint hogy milyen minőségű italtartóban szolgálták fel a teát, az teljesen elkerüli a figyelmemet, de hát nem is lehet tőlem többet várni. Alapból sem vagyok valami finnyás, de most jelenlegi állapotomban egyáltalán nem izgatna még az sem, ha végtelenül koszos poharakból, vagy éppen csészékből kellene hörpölnöm az innivalót, mint például a Szárnyas Vadkanban.

Leteszem a csészét és érdeklődő lélektükreimet Isabellre szegezem, miközben hallgatom a kérdéseimre adott válaszait. Az információk, mint ahogy általában mindig, hamar megragadnak az agyamban, de egy másik szeglete a gondolataimnak egészen másra figyel. A hangocska pedig folyamatosan követeli tőlem, hogy vegyem már be az egyik pirulát, különben megőrülök. Hajlamos lennék hallgatni erre a hangra, viszont nem tehetem, mert egészen biztos vagyok benne, hogy Isa nem az a fajta lány, akinek ne tűnne fel furcsa viselkedésem. Mert az még rendben van, hogy azt mondom, be kell vennem a „gyógyszeremet” mert nem érzem magam valami fényesen, de azt már kevésbé tudnám megmagyarázni, hogy miért változok annyit, mint amilyen voltam. Ezért le kell tennem erről a dologról. Ki kell bírnom, amíg vissza nem érek a szobámba, hogy teljes magányomban élvezhessem a bogyó nyújtotta mámort.

- Már fel is rémlett előttem a jelenet. – Nevetek, amikor szóba kerül az érdekes és nem kevésbé mulatságos történetet a nagybátyról.
- Továbbra is úgy gondolom, hogy ez izgalmas lehet. Ha már ilyen kedvesen beavattál a részletekbe, azt hiszem a minimum az, hogy én is elmondjak pár dolgot. Viszonzásképpen. – Mosolygok rá kedvesen, majd az emlékezetemben kutatni kezdek egy olyan történés után, ami talán felérhetne az ő történetével, de sajnos ilyenre nem igazán akadok. Nem nevezhető valami izgalmasnak az életem. Bár, ha az apámmal való veszekedéseket vesszük alapul…
- A családom tele van személyiségekkel. Talán én vagyok az egyedüli, aki igazán kilóg közülük, lévén nem igazán vagyok izgalmas ember. Apám pont ezért ki nem állhat. De én sem őt. Ritkán járok haza a szülői házba, leginkább csak akkor, ha muszáj. Karácsonykor, meg néhány kivételes ünnep alkalmából, de akkor is leginkább a testvéreimmel, vagy édesanyámmal töltöm az időmet, apámat pedig messzire elkerülöm. Ennek meg is van az oka. Ha mi ketten találkozunk abból biztosan veszekedés lesz, és elrontunk vele minden hangulatot. Azt hiszem, soha nem fog engem elismerni, akármilyen jó eredményekkel fogom zárni az SBI-t. – Hogy miért beszélek ennyit magamról? Talán a gyengeségem, fáradtságom okozza ezt. Vagy pusztán az, hogy olyan emberrel sikerült összefutnom, aki némiképp hasonlít rám és az eresztette meg ennyire a nyelvemet.


- Tudod, Isabelle… egyszer ez a maximalizmus alaposan vissza fog ütni rám. – Mondom halkan.
- Hogy a tökéletesre törekszem. Viszont ezt a szintet egyre nehezebb elérni. – Megszorítom a zsebemben lapuló zacskót. Majd hogy leküzdjem az újra rám törő szükséget, megint kortyolgatok párat a teámból, és komoly arckifejezésemet felváltja a mosoly.
- De hagyjunk is engem. – Ezzel véget ért az őszinte kitárulkozásom.
- Mesélj még magadról. Egy ideig még úgyis itt rekedtünk ebben a kocsmában, míg biztosra mehetünk, hogy tiszta a levegő odakinn. Én pedig szívesen hallgatlak. – Még mindig barátságosan mosolygok rá.




Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitimeVas. Szept. 15, 2013 2:42 am




 photo tumblr_mksbgtUnV01qjzda3o1_r2_5002-1.png

- Addig mondod, amíg nem veled történik… - Teszem gyors hozzá, mert valóban, mástól hallani talán még számomra is izgalmas lenne, bár, még így is előttem lenne az az érzés, hogy vajon ez milyen lehetne számomra, és amint ebbe belegondolok, nem az izgalmas fog eszembe jutni. De hát, nem mindenki van úgy kódolva, ahogyan én… akármennyire is szeretném elhinni, hogy az a normális, ahogy én viselkedek, akár magammal, akár másokkal szemben, egyre jobban döbbentenek rá, hogy nem. Kár, hogy a mai naphoz hasonló akciókon kívül nem igazán próbálok ez ellen tenni, mert nem is igazán akarok. Talán még nem nőttem ki a dolgot? Vagy sose fogom? Nem is akarok erre gondolni. Inkább emelem zöld szemeimet a fiúra, s hallgatom, amit ő mondd, magamat is meglepve, hogy milyen érdeklődéssel figyelek. Persze ez nem a fiú ellen szól, hanem általánosságban. Sajnálatos módon más emberek nem igazán szokták felkelteni az érdeklődésemet, mélyebb szinten, csak ha igazán kitartóak… Graham esetében azt hiszem azért sikerült mégis, mert valamilyen szinten azért hasonlítunk, már ami az elkötelezettséget érinti.
Miközben figyelek, a teám el is fogy, s amint a fiú befejezte, intek is a pincérnek, hogy persze ne őt szakítsam félbe. A nő elég mogorva képpel érkezik oda, s majdnem hasonló módon kérdezi meg, hogy mit akarok. Lehetséges, hogy itt nem szokás csak úgy inteni a pincéreknek, mint normálisabb helyen? Nem véletlen, hogy nem vagyok ilyen helyekhez szokva…
- Még egy teát kérnék szépen, ha lehetséges, ugyanebben a bögrében, zöldet, nem valami íztelen gyümölcsteát. Köszönöm. – A kérésem végére még el is mosolyodok, bár nem nagyon érdemli meg a nő, tekintve a kedvességét. Sosem értettem, hogy aki nem tud normálisan viselkedni az emberekkel, az miért dolgozik azokkal? Elvégre, ha gorombán szólnak az emberhez, akkor én biztosan hasonló stílusban akarok visszaszólni, reflexből, még, ha az általában olaj is a tűzre. De hát mindegy is… visszafordulok a fiú felé, amint tálcájára raktam bögrémet, s nem is törődök többet vele.
- Ugyan nem igazán ismerlek, de nem hiszem, hogy kevésbé lennél izgalmas… Unalmas emberekkel még kényszerből se beszélgetek…. – Utóbbi mondatom lehetséges, hogy kicsit… sznobnak hangozhat, de azt hiszem az őszinteség az jó erény, nemde? Legalábbis, ezt szokták mondani… bennem pedig sokszor van hajlandóság arra, hogy túlságosan is az legyek, nem figyelve azt, hogy amit mondok, az milyen hatást, vagy benyomást is kelthet.
- Hogy őszinte legyek, kicsit irigyellek, amiért nem vagy, úgymond kötelezve arra, hogy hazajárj. Nekem a Roxforton kívül eddig egyedül az az egyetlen hely, ahova mehetek… és nem szívesen teszem, a legtöbbször. Bátyám már nem lakik ott, ezért leginkább egyedül vagyok otthon, abban a borzalmasan nagy házban, s sajnos gyerek már nem vagyok, hogy olyan könnyen feltaláljam magam. Az egyetlen szórakozásnak mondható dolog az, ha valamilyen rendezvényt tartanak szüleim, vagy valahova elrángatnak, de az is leginkább azért mondható annak, mert van mit csinálni. – Tényszerűen közlöm a dolgokat, mentesen minden intenciótól, ami panaszkodásra utalhatna, ugyanis ezek számomra olyan tények, mint az, hogy egy, megy egy az kettő. Nem érzem úgy, hogy ezért sajnálni kell, csak egyszerűen mesélem, ahogy a fiú is megtette, még talán keserű arckifejezést sem vágom, azt hiszem azért nem, mert ebben nőttem fel, s már túlságosan is megszoktam ezt az életet.
- Azt megkérdezhetem, hogy mit tanulsz? – Kérdezek vissza, a boszorkány intézet említése után. Fura dolog, hogy ugyan céljaim vannak, mégis, borzasztóan tanácstalan vagyok azt tekintve, hogy a roxfort után merre vigyen az utam. Csak arra tudok fókuszálni, hogy amíg ott vagyok, addig kitűnően teljesítsek.
A maximalizmus említésére halványan elmosolyodok, de nem sokáig, mert még véletlenül sem akarom azt éreztetni, hogy kinevetem, vagy hasonlók, csak átérzem a dolgot.
- Én úgy gondolom, hogy a maximalizmus leginkább erény, én büszke vagyok rá, hogy maximalista vagyok, s nem gondolom, hogy ez valamikor is a hátrányomra lehetne. – Persze, ahogyan én gondolkodok, azt nem sokan osztják, de ők nem is értenek meg igazán.
- Ó, hát, ahogy magadat jellemezted, én se gondolom, hogy túlságosan izgalmas ember lennék, olyan szempontból, hogy nem igazán teszek semmi olyat, amivel kitűnhetnék a sorból, leszámítva a kis játékunkat a bátyámmal. Persze, ahogy azt a családom megkövetelte, tudok hangszereken játszani, több nyelvet beszélek, illetőleg kifejezetten érdeklődök a bájitalok iránt… talán ezzel szívesen foglalkoznék a jövőben is. De ezen kívül semmi érdekesség nincs bennem. – Ezek után úgy tűnhet, mintha alacsony lenne önbecsülésem, ami azért nincs így, azt hiszem reálisan látom képességeimet, s önmagamat is, de azt viszont tényleg úgy gondolom, hogy azon kívül, hogy azt teszem, amit mindig is, amit megszoktam, amire tanítottak, azonfelül semmi említésre méltó dolgot nem csinálok, egyelőre… De hát, fiatal vagyok még, talán majd valamikor találok olyasvalamit, ami különleges lenne, vagy majd Bastien belevisz valamibe… belőle simán kinézem







( © HEATHER MORRIS. )




A hozzászólást Isabelle Nia Lascar összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 28, 2013 1:08 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Graham Devlyn
adult
adult
Graham Devlyn


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2013. Jun. 09.

Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitimePént. Szept. 20, 2013 11:26 am




Isabelle & Graham

Be careful of your thoughts; they may become words at any moments.

Újabb mosoly kúszik fel az arcomra.
- Persze, ebben nyilván igazad van. Nem én vagyok a „szenvedő” alany, és így más szemmel nyilván sokkal izgalmasabbnak tűnik, mintha velem történne ugyanaz, mint veled. – Jegyzem meg szelíden.
Akaratlanul is halkan nevetni kezdek, mikor azt mondja, hogy unalmas emberekkel elvből nem beszél.
- Nagyon érdekes lány vagy, Isa. Azt mondod, hogy unalmas személyekkel nem beszélgetsz, erre tessék mégis itt ülsz velem és együtt teázunk. Talán épp azért nem tartasz még unalmasnak, mert nem ismersz még annyira, de több ismerősöm tudja tanúsítani, hogy végtelenül unalmas vagyok. Nem vagyok az az igazi társasági ember. A legjobb barátaim azok a könyvespolcon vannak. – Most már megint csak egy apró mosoly mutatja mennyire jól mulatok.
- De egy pillanatra sem szándékozom elérni azt, hogy itt hagyj, megfosztva ezzel a társaságodtól. Úgyhogy be is fogtam a szám. Nem vagyok unalmas, tehát érdemes velem beszélgetni. – Az ólmos fáradtságot továbbra is érzékelem, de mint ahogy az előbb, most is igyekszem tudomást sem venni róla és a módszer eddig tökéletesen bevált. Később is remélem, hogy a hasznomra lesz.

- Hát igen, rengeteg előnye van annak, hogy már külön lakásom van, hogy nem kell mindig hazajárnom, amikor elérkezik a nyári szünet. Egyedül Sarah lakik még otthon, a legkisebb húgom, de a többi testvérem már mind elköltöztek, így már kifejezett megkönnyebbülést jelentett, hogy szereztem egy saját kis helyet, ami csak az enyém. Szeretek egyedül élni. – Adok ki még több információt magamról.
- Persze, megkérdezheted. Átoktörőnek tanulok. – Adom meg a választ a kérdésére.
- Neked már vannak terveid arról, hogy a Roxfort után, hogyan tovább? Vagy még nem tudtál választani a rengeteg lehetőség közül? – Kérdezek vissza kíváncsian.

- Igen, a maximalizmus bizonyos szintig tényleg erény. De a túlzott… azt nem mondanám annak. – Elég csak arra gondolnom, mennyiszer voltam már a végkimerülés határán, mikor napokig nem aludtam, alig ettem és ittam bármit is, csak azért, hogy azokból a tárgyakból is meglegyen a kiváló érdemjegyem, amikben nem mutattam tehetséget. Ez már beteges. Az meg még inkább, hogy most már arra a szintre süllyedtem, hogy drogok nélkül képtelen vagyok elviselni a nyomást, ami rám nehezedik. Szánalmas.


Már éppen kezdenék bele az újabb ellenkezésbe, hogy én eddig nagyon is érdekes személyiségnek találom, amikor ismerős hangot hallok a közelemben. Már csak ez hiányzott.
- Graham! Hát te, hogy-hogy itt vagy és nem a tankönyveid felett gubbasztasz? – Jelenik meg az egyik barátom, aki tulajdonképpen először belevitt a „rosszba”.
- Most nem érek rá. – Mondom neki hűvösen és már most kezdem magam felidegesíteni, ami rám abszolút nem jellemző. De úgy látszik az, hogy már egy ideje nem sikerült hozzájutnom a pirulához, minden türelmemet elvette.
- Azt látom. – Méri végig a társaságomban lévő lányt.
- Csak nem randid van? – Idegesít. A tenyérbemászó vigyora, ahogy méregeti Isát, mintha csak egy darab hús lenne, hogy láthatóan ő kitűnően érzi magát, mikor én nem, ráadásul mintha valami kárörvendő fényt is felfedeznék a vidáman csillogó szemeiben, hogy lám a kis „stréber” ilyen helyekre jár a szabadidejében lányokat szédíteni. Kissé beüt a baj. Elborul az agyam, tulajdonképpen kis semmiségek miatt és felpattanok a helyemről. Megragadom a velem egy idős fiú talárját és csak kevés híja hogy nem vágom valaminek oda jó alaposan. Az önuralmam utolsó maradványai akadályoznak csak meg ebben.
- Ide figyelj. Most cseppet sem vagyok jó hangulatban, úgyhogy tűnés. – Sziszegem dühösen, eddig még soha nem tapasztalt agresszióval. Caleb nem is nagyon érti az egészet, ezt látom rajta.
- Oké, elmegyek. – Mondja végül, mire elengedem a talárját, és szavainak eleget téve, valóban távozik, miközben hátra-hátra tekint, furcsállva a viselkedésemet. Csak akkor jövök rá, hogy mégis mit műveltem, amikor becsukódik mögötte az ajtó. Újra leülök a székre, igyekszem elrejteni a remegésnek induló kezeimet, de arcom csak még jobban elsápad.
- Ne… ne haragudj. Nem tudom, mi ütött belém. – Mondom halkan és ökölbe szorítom az egyre jobban remegő kezeimet. Ez egyre rosszabb.




Vissza az elejére Go down
Isabelle Nia Lascar
slytherin
slytherin
Isabelle Nia Lascar


Hozzászólások száma : 41
Join date : 2013. Jul. 03.
Tartózkodási hely : Paris or Hogwarts

Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitimeHétf. Szept. 23, 2013 4:20 am




 photo tumblr_mksbgtUnV01qjzda3o1_r2_5002-1.png

Eszembe jut egy pillanatra, hogy kipróbáltatom a fiúval, hogy mégis milyen ez a dolog, de gyorsan elhesegetem, hiszen… egyrészt a fiút se ismerem annyira, hogy tudjam, mi az, ami neki kényelmetlen lenne éppen. Jó emberismerőnek meg nem feltétlenül mondanám magam, legalábbis, nem annyira, hogy ezt akár ennyi idő után meg tudjam állapítani. Lehet, hogy én kitalálnék valamit, ami nekem borzasztóan nehezemre esne, ő pedig röhögve teljesítené… Másrészt, ez még is csak amolyan privát kis játék. Egy picit rosszul is érzem magam, amiért beszélek róla. Azt hiszem eddig talán egy embernek beszéltem erről, bár nem, mintha titok lenne, vagy olyan nagy dolog, ez leginkább annak magyarázható, hogy nem igazán vagyok arról híres, hogy cseverészni kezdek másokkal, csak úgy.
- Ó, ez esetben én is borzalmasan unalmas vagyok, ha a nem társasági lét egyenlő ezzel a fogalommal. De ha ez így van, akkor neked is nagy emberek a barátaid. – Célzok itt arra, hogy akik a polcon csücsülnek, könyvformájába öntve, nem akárkik. Bár tudom, hogy a fiú nem feltétlenül a nagy irodalmi alakokra gondolt…. azért megmosolyogtat a gondolat, hogy a barátomnak tekintsem Vonnegut-ot, Tolsztojt, Dickenst, vagy akár Baudelire-t. De nyilván, én is sokkal inkább mondhatom barátaimnak akár őket, akár a tankönyveket, mint a legtöbb embert, aki körülvesz engem.
- Társasági életem nekem leginkább odáig szorítkozik, hogy kötelező, családi eseményeken veszek részt, ami, édesanyám szerint fontos, hiszen részt kell venni az, amolyan társasági létben, de én nem igazán tudom megérteni, hogy ettől miért fog bárki is megismerni, hiszen csak mosolygok és álbeszélgetéseket folytatok, kicicomázva. – Oh, régebben pedig mennyire szerettem ezeket a partikat. Boldogan készülődtem, táncoltam, nem bájcsevejeket folytattam, hanem értelmes, okos párbeszédeket… de azt hiszem, ahogy változok, ezekbe is beleuntam. Mára már minden nyáron, szünetben, ha hazamegyek és kikényszerítenek a szobámból egy ilyen eseményre, úgy érzem, mintha kötéllel rángatnának, még, ha fizikailag nem is erőlteti senki a dolgot.
- Ó, az biztosan izgalmas lehet. – mosolyodom el, amikor megtudom, hogy Graham mit tanul, majd felsóhajtok, amikor megkérdezi tőlem, hogy milyen terveim vannak.
- Fogalmam sincs… egyelőre. Azt tudom, hogy a bájitaltannal szeretnék foglalkozni, azt szeretném tovább vinni, de hogy hol és utána mihez kezdek vele? Azt még nem igazán tudom. – Vallom be, kissé keserű arckifejezéssel. Nekem ez, hogy még fogalmam sincs, hogy mit akarok, felér egy horrorral. Én, aki minden percét meg szokta tervezni, aki mindig követ mindent, aki precízen próbál mindent intézni… nem tudja, hogy mihez fog kezdeni. Tlán még azt is mondhatom, hogy ez megijeszt… Egy olyan lánynak, mint én, aki mindenben célorientált, már kiskora óta tudnia kéne, hogy mihez is akar kezdeni, s egész életében, tanulmányai során főleg, arra kéne koncentrálnia. De mégse tudom… valami halvány kép ugyan kezd már kirajzolódni, de semmi biztos, és ez, az ijedtség mellet azért dühít is. Elég rendesen.
A teámba kortyolva pillantok fel az újonnan érkezőre, aki, ellentétben az előttem ülővel, már közel sem szimpatikus, első látásra sem. Egyrészt, köszönés nélkül, csak úgy idejön, félbeszakítva egy beszélgetést, ami kifejezetten modortalan, másrészt, ahogy hallom, nem is tud illedelmesen és normálisan megszólalni.
Egészen addig szó nélkül hallgatom, amit beszélgetnek, úgy gondolva, hogy nekem ebben em tisztem beleszólni, s nem is igazán tudnék mit, amíg a fiú végig nem mér, olyan tekintettel, amit én nem igazán szeretek, sőt…
- Még egy ilyen pillantás, és nem lesz mivel nézned… - Szólalok meg, kicsit sem dühösen, a tőlem megszokott tárgyilagos hangnemben, miközben az asztalra helyezem csészémet, tartva a szemkontaktus az illetővel. Miután látom rajta, hogy nagy nehezen eljutott a tudatáig, hogy emelje le rólam a tekintetét, én is elfordulok felőle.
Időközben eszembe jut, hogy pálcámat nem éppen biztonságos helyre raktam, egészen pontosan táskámba, utána nyúlok, hogy elővehessem, s legalább kabátom belső zsebébe csúsztathassam, elvégre, egy ilyen helyen, főleg a történtek után, azért fő az elővigyázatosság. Nem is igazán figyelek a további társalgásra, egészen addig, amíg Graham fel nem pattan a helyéről. Kezem megáll a mozdulatban, s hirtelen kapom oda tekintetem, amin igen nagy meglepettség látszódik. Valahogy pont belőle ezt nem néztem volna ki, bár nézve a delikvenst, aki vigyorog rá, egy kicsit azért megértem. Meg hát, mondtam én, hogy nem vagyok túl jó ember ismerő… pláne nem ilyen rövid idő alatt.
- Biztosan jól vagy? – Kérdezem, miután visszaült a helyére a fiú, s igencsak… zaklatottan szólal meg, valamint arcán se pont a nyugodtság jelei láthatóak.
- Persze, mondhatod, hogy igen, nem fogok erősködni… de ezek után azért nehezen fogom elhinni.








( © HEATHER MORRIS. )




A hozzászólást Isabelle Nia Lascar összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Szept. 28, 2013 1:09 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Graham Devlyn
adult
adult
Graham Devlyn


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2013. Jun. 09.

Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitimeSzer. Szept. 25, 2013 11:21 am




Isabelle & Graham

Be careful of your thoughts; they may become words at any moments.

Nem, Isa, te egyáltalán nem vagy unalmas. Kétlem, hogy bárki is ezt mondta volna neked, de ha mégis, akkor jó nagyot tévedett, vagy egyszerűen csak képtelen volt eljutni arra a szintre, hogy tisztán lássa a fal mögött rejtőző embert. – Lehet, hogy ez túl merész feltételezés volt, de ha abból indulok ki, hogy én milyen vagyok, arra tippelek, hogy a lány is az a típus, aki falakat emel maga köré bizonyos emberekkel szemben, és csak keveseknek engedi meg azt, hogy átjusson rajta. Persze, az én emberismeretem is véges, lehetséges hogy tévedek ezzel kapcsolatban, főleg annak fényében, hogy továbbra sem érzem magam kifejezetten fényes állapotban.
- Igen, nagy emberek. Az írók olyan világokat képesek teremteni, ami az olvasók számára menedéket nyújt a mindennapi gondok, problémák és feszültség elől. Kellhet-e ennél jobb szórakozás? Véleményem szerint nem, de én mindig is a könyvmolyok csoportját gyarapítottam, sokkal jobban képes lekötni egy könyv, mint bármilyen bál, vagy összejövetel. Csak akkor mentem el az ilyen alkalmakra, amikor muszáj volt, de legszívesebben akkor is egy érdekes könyvet vittem volna magammal, hogy a háttérbe húzódva folytathassam az olvasást. – Mondom apró mosollyal.

- Szerencsére én ezeket a kötelező családi összejöveteleket, nagy általánosságban kihagytam. De ez csak a mérhetetlen nagy szerencsémnek és némi furfangnak volt köszönhető, bár tény, hogy párra sajnos így is el kellett mennem. Olyankor viszont általában mindig jött a szokásos veszekedés, amivel amúgy is csak elrontottuk volna az egész családi banzájt. Úgyhogy én általában elkerültem. – Emlékszem mennyi zűr volt azzal, hogy fél óra sem telt el, de máris belebonyolódtam egy vitába apámmal a nézeteltéréseink miatt és utána persze meg is fagyott a hangulat. Ha én és apám egy helyiségben voltunk soha sem volt békés az összejövetel. Még a testvéreim kedves igyekezete sem tudta elérni azt, hogy megtörjön közöttünk a jég. Ez azt hiszem már soha nem fog változni.
- A bájitaltan egy igazán szép és rendkívül hasznos terület. Sok lehetőséged nyílik a jövődre, ha ez érdekel. Nem csoda, hogy nem tudsz választani. Ott van a bájitalmesteri cím, az hogy bájitaltan tanár lehetsz, hogy saját kis üzletet üzemeltess hogy a bájitalaidat eladhasd, de még az is ott áll előtted lehetőségként hogy bájitalokkal segítsd a Szent Mungót a készleteinek a feltöltésében. Mindenesetre sok sikert a jövőben elért eredményeidhez. – Mosolygok rá kedvesen.


Az egész kellemes hangulatot sikerül megszakítania a cseppet sem kívánt ismerősömnek, akit legszívesebben most a pokol legmélyebb bugyraiban tudnék, annyira munkálkodnak bennem a különös indulatok. Alapvetően is fel tudom húzni magam apróságokon is, de évek óta tudom szabályozni a dühömet és tényleg arról vagyok híres, hogy nehezen lehet kihozni a sodromból. Legalábbis látszólag. De úgy látszik az, hogy már egy ideje nem jutottam hozzá a droghoz, amit gondosan rejtegetek, alaposan megváltoztatott. A pálcám ami most is biztos helyen lapul a zsebemben, eszembe se jutott, hogy használhatnám, pedig nyilván egyszerűbb lett volna. De nem. Megrémiszt az, hogy ilyen reakciók törnek ki belőlem, teljesen váratlanul.
- Hogy biztosan jól vagyok-e? – Kérdezek vissza egy végtelenül halvány, már-már iróniába átcsapó mosollyal.
- Nem. Nem vagyok jól. – Most először mondom ki ezt nyíltan bárkinek is. A teám maradékára tekintek, ami időközben már kihűlt és ugyan csak egyetlen korty maradt a csészében, mégsem nyúlok hozzá, mert akkor az még jobban elárulná a kezeim remegését.
- Azt hiszem, kicsit túl hajtottam magam mostanában. Nyilván azért volt ez az ingerlékenység is, amit már meg is bántam. – Továbbra is próbálom magamnak bebeszélni, hogy tényleg ez lehet az oka minden bajomnak, de egyre nehezebb magamnak hazudni abban, hogy csak hébe-hóba van szükségem a drogra. De azért még kitartok az elmélet igazában. De hogy meddig azt csak a jó ég tudja.
- Igyekszem összeszedni magam. Ez menni fog, ha nem jelenik meg még egy-kettő idegesítő ismerősöm.




Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Graham & Isabelle Empty
TémanyitásTárgy: Re: Graham & Isabelle   Graham & Isabelle Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Graham & Isabelle
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Isabelle&Anaelle&Line&Anastasia + játékvezetés

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
There is no light without darkness :: The magical side of London :: Abszol út :: Zsebpiszok köz-
Ugrás: